Znak Kaina

da li mi znamo šta nam je na korist? apsolutno ne. svako uzme neku knjigu i vodi se njom. biblija se tumači na milijarde načina, kakva je tu korist. velika jer upravo pavle kaže da imamo tu slobodu.
kakve ima veze sa adamom, nikakve (ja sam taj navod odvojio).
za mene je to mit sa određenom porukom kako se optužuje čovek da je kriv za svoj pad. a gde i na kojim visinama je pa to bio da bi pao.
srbine, brate, evo jos jednom cu ja adam da se ubacim na temu, ali cu i odmah da se izbacim ostavljajuci pitanje koje mozes da postavis RIA77
npr.:
o kakvom padu u greh, ili paloj ljudskoj prirodi mi pricamo, ako ni ta jabuka, zapravo sljiva nije pala, nego je uzbrana sa zabranjenog drveta? pali su andjeli, a ne mi ljudi.

dakle, kakva je korist od saznanja dobra i zla, eksperimentisuci na zmiji? naravno, danas se eksperimentise na sismisima [ u vuhanu i drugde], razne korone, i ostale bolesti od kojih ''necete vi umreti'', kako rece zmija [tj. ja, adam], nego neko drugi, duz ruske granice [jel citamo vesti, znamo zasto ovaj rusko-ukrajinski rat]

jel me pratis, sta pokusavam da ti objasnim? sa kojim pravom mi ljudi ekeperimentisemo jeduci sa drveta dobra i zla o virusima npr, koristeci zivotinje i ukrajince, ruse, kineze, nizu rasu? jel sam vas ja adam to naucio? ili zmija, slobodno eksperimentisete, ''necete vi umreti'', - NEGO NEKO DRUGI?! ko drugi, zmija? pa ja ADAM SAM ZMIJA koja je odglumela pred evom. ssssss

ja licno, adam sam ta zmija sa kojom se eksperimentise, a ne kinezi ili rusi/ukrajinci - jel shvatas ti to? od mog rebra genetikom nasta eva.
nit' bezazleni kao golubovi, nit' mudri kao zmije - NISTE, niko od vas osim MENE ADAMA..
p.s. ne mogu sada da odgovorim konkretno na temu znak kaina... izvinjavam se autoru teme sto se vracam na stara ptanja.
 
Poslednja izmena:
pazi ovo

Сале


ako ces u taj dan umreti jeduci sa drveta poznanja dobra i zla, gde je tu djavo covekoubica od iskoni? - i to pitaj teologe, jer ti si jeo od svoje volje, sta je djavo tu kriv? nagovorio te? kao zmija?

neka je mene adama nagovorio, ali ko je vas nagovorio - da eksperimentsete sa onim sto moze da ubije? da nacickamo laboratorije pa neka ubije nekog nama udaljenog, zmiju, ili koga mrzimo, kineza u vuhanu rusa u ukrajini? jel razumes? jel vidis sada kolika je moja krivica adama? plus sad cemo imati i rat tek pocinjemo da se bijemo.

p.s. kain je moje jedino dete preostalo, nemoj da vas lazu jer osim avelja i kaina drugu decu nisam imao. MOJ ROD NE MOZE NIKO UBITI! IMAJU SVI ZNAK KAINOV, I SPREMNI SU DA RATUJU!

NI MENE ADAMA NE MOZ' NIKO DA UBIJE, A VI STE GA UGASILI, JER IDE RAT
 
Poslednja izmena:
srbine, brate, evo jos jednom cu ja adam da se ubacim na temu, ali cu i odmah da se izbacim ostavljajuci pitanje koje mozes da postavis RIA77
npr.:
o kakvom padu u greh, ili paloj ljudskoj prirodi mi pricamo, ako ni ta jabuka, zapravo sljiva nije pala, nego je uzbrana sa zabranjenog drveta? pali su andjeli, a ne mi ljudi.

dakle, kakva je korist od saznanja dobra i zla, eksperimentisuci na zmiji? naravno, danas se eksperimentise na sismisima [ u vuhanu i drugde], razne korone, i ostale bolesti od kojih ''necete vi umreti'', kako rece zmija [tj. ja, adam], nego neko drugi, duz ruske granice [jel citamo vesti, znamo zasto ovaj rusko-ukrajinski rat]

jel me pratis, sta pokusavam da ti objasnim? sa kojim pravom mi ljudi ekeperimentisemo jeduci sa drveta dobra i zla o virusima npr, koristeci zivotinje i ukrajince, ruse, kineze, nizu rasu? jel sam vas ja adam to naucio? ili zmija, slobodno eksperimentisete, ''necete vi umreti'', - NEGO NEKO DRUGI?! ko drugi, zmija? pa ja ADAM SAM ZMIJA koja je odglumela pred evom. ssssss

ja licno, adam sam ta zmija sa kojom se eksperimentise, a ne kinezi ili rusi/ukrajinci - jel shvatas ti to? od mog rebra genetikom nasta eva.
nit' bezazleni kao golubovi, nit' mudri kao zmije - NISTE, niko od vas osim MENE ADAMA..
p.s. ne mogu sada da odgovorim konkretno na temu znak kaina... izvinjavam se autoru teme sto se vracam na stara ptanja.
pa sad brate srbine ne znam koliko ima veze jevrejska mitologija i semitski narod sa srpskim indoevropskim narodom (arijevcima), jer svaki narod ima mit o stvaranju.
ako si semit onda jesi adam i da oni glume i zarad svoje materijalne koristi su spremni da žrtvuju i svoj narod a nas su 99-te sravnili sa zemljom.
evo ti glumče i zelenski ti je semit pa vidi šta radi, samo što žrtvuje tuđ narod
 
evo ti glumče i zelenski ti je semit pa vidi šta radi, samo što žrtvuje tuđ narod
Jel ti razumes uopste ideju da se zmija prevari i umesto adama i eve proba plod, vocku od koje moze da se umre?
jel tebi jasno da se mahom zivotinje, ponekas i ljudi, ali se to krije, koriste za eksperimetne, pa ako umru, ''nije steta'', pokusni kunici, psi koje je fauci zrtvovao npr. itd? jel ti razumes da je upravo to jedenje sa drveta dobra i zla, da eksperimentisemo zrtvujuci neke - ZLO, da bi izvukli korist - DOBRO, da se tako jede sa drveta dobra i zla?

da ili ne, razumes ili ne razumes? da ne gusim, bezveze temu, ako se ne razumemo... zeleni dosao kasnije posle, 2005, a laboratorije su od 2005, koje ja samo koristm da pokazem adamv ''pad u greh'', koji nije pad, nego eksperimet
 
Poslednja izmena:
Jel ti razumes uopste ideju da se zmija prevari i umesto adama i eve proba plod, vocku od koje moze da se umre?
jel tebi jasno da se mahom zivotinje, ponekas i ljudi, ali se to krije, koriste za ekseperimetne, pa ako umru, ''nije steta'', pokusni kunici, psi koje je fauci zrtvovao npr. itd? jel ti razumes da je upravo to jedenje sa drveta dobra i zla, da eksperimentisemo zrtuvujci neke - ZLO, da bi izvukli korist - DOBRO, da se tako jede sa drveta dobra i zla?

da ili ne, razumes ili ne razumes?
vidi, sve što se dešava u svetu možeš naći da "e baš to ima u bibliji" :D
kakav adam eva lutanje 40 god od egipta do izraela iako nema istorijske potvrde, da su ljudi ovde na zemlji bezmalo 6000 godina a imamo dokaze da je bilo civilizacija i pre nego te bog stvorio :D i ostali bakrači, to veze s nama nema.
imamo mi i našu istoriju i našu mitologiju i to me više zanima da proučavam pod stare dane
 
vidi, sve što se dešava u svetu možeš naći da "e baš to ima u bibliji" :D
kakav adam eva lutanje 40 god od egipta do izraela iako nema istorijske potvrde, da su ljudi ovde na zemlji bezmalo 6000 godina a imamo dokaze da je bilo civilizacija i pre nego te bog stvorio :D i ostali bakrači, to veze s nama nema.
imamo mi i našu istoriju i našu mitologiju i to me više zanima da proučavam pod stare dane
ne mozemo da komuniciramo, zalim, jer ti bezis u druge teme, nemas fokus,... kakve veze ima egipat sa ovim sto ti pojasnjavam? kakve veze ima nasa istorija, i mitologija sa ovim? nikakve. ti si baki debelo zalutao, i samo lutas,... izvini, ali mogu samo da te zalim
 
ne mozemo da komuniciramo, zalim, jeer ti bezis u druge teme, nemas fokus
zar ne potenciraš da si ti adam koji je glumio lukavu zmiju i zajebo evu i zbog tebe smrt ušla međ ljude :D
onaj što je dobro razumeo u koga ti veruješ koristi protiv tebe
to je ratna strategija
ti si avelheva ovca i zato ti je pastir platio životom, a njihov pastir živ i još ne sme niko da ga pipne :D
 
zar ne potenciraš da si ti adam koji je glumio lukavu zmiju i zajebo evu i zbog tebe smrt ušla međ ljude :D
onaj što je dobro razumeo u koga ti veruješ koristi protiv tebe
to je ratna strategija
ti si avelheva ovca i zato ti je pastir platio životom, a njihov pastir živ i još ne sme niko da ga pipne :D
ja tebi pisem da moze da 10 ili 100- saleta da razume, a ti mene samo zbunjujes... ok ja sam nisam dorastao , glup sam
 
ja tebi pisem da moze da 10 ili 100- saleta da razume, a ti mene samo zbunjujes... ok ja sam nisam dorastao , glup sam
nisi glup i nikad to ne govori
ja samo imam drugo viđenje od tebe.
ti veruješ u mohsijev mit ja ne i tu se razilazimo u samom startu.
vidi sad ovaj

У почетку, Грци су мислили да су људи никли из земље попут биљака, међутим временом је то веровање одбачено и мислило се да је титан Прометеј од глине направио човека, а да му је Атена удахнула душу.

slično jel da?

a potreba koju čovek ima otkad je sveta i veka da nađe objašnjenje za mnogo toga što se događa u njemu samom i u prirodi koja ga okružuje navodila ga je da stvara mitove i verovanja. i na tim mitovima oblikuje jedan pogled na svet. a mitovi raznih kultura pričaju ili pišu o poreklu čoveka, o odnosu između ljudi i bog/ova.
 
ja samo imam drugo viđenje od tebe.
ma to sto smo mi ranije diskutovali ne opravdava tebe da skreces sa diskusije, i pises uopsteno - ili konkretno replikom na repliku ili pisi mi na privtne poruke - zbunjjues druge, ako ne mene, a ja i ne mislim svojm glavom, nego nekom glavom prosecnog diskutanta
nisi glup i nikad to ne govori
naravno da nisam, posluzio sam se tudjom pameti
 
ok
šta je znak kainov?
pa, pise ti, ne moz' da ga ubijes

aaaaa, glupi ja ne shvatam - ti bi isto taj znak...e, pa ne moze.

NE MOZE, jer lazete da sam ja adam imao i drugi decu, sad se slikajte... ima da vas trebe u ratu, a moje potomke KAINOVE nece moci

ima da istrebe sve te za koje sta lagali da su od mene, ostace samo kainovci, moja adamova krv, za druge me bas briga kada se lazno predtsvljaju da su moji

ima da se isrebite svi tuto komlpeto, samo zato sto verujete lazljivom
 
Poslednja izmena:
pa, pise ti, ne moz' da ga ubijes

aaaaa, glupi ja ne shvatam - ti bi isto taj znak...e, pa ne moze.

NE MOZE, jer lazete da sam ja adam imao i drugi decu, sad se slikajte... ima da vas trebe u ratu, a moje potomke KAINOVE nece moci

ima da istrebe sve te za koje sta lagali da su od mene, ostace samo kainovci, moja adamova krv, za druge me bas briga kada se lazno predtsvljaju da su moji

ima da se isrebite svi tuto komlpeto, samo zato sto verujete lazjivom
šta je pavle govorio o rodoslovlju?
 
Adamov pad u greh=eksperiment.
Moram priznati da ste me baš zainteresovali. Šteta što niste malo proširili tu priču, nema veze što je @offtopic eto ja sam autor teme i ne smeta mi, štaviše nemaš potrebe da se izvinjavaš, ali kulturan gest. Zato i volim ovaj pdf.
 
Adamov pad u greh=eksperiment.
ma, pisao sam o tome vec ihahaj: eksperiment se ogleda u tome da se zmiji kaze da nismo smeli da jedemo sa POGRESNOG drveta, od zivota, kako bi zmija pojela sa onog drugog sa koga zaista nismo smeli da jedemo, i mi videli da li ce stvarno da umre, ona zmija

ali zmija sam zaprav bio ja adam koji sam testorao evu da li je dobro naucila sa kog zaista drveta nismo smeli da jedemo... ili je to samo prica za vas naivne, ali i svakom slucaju zmija nije kriva, eva joj je rekla da nismo smeli da jedemo sa pogresnog drveta, sa koga smo smeli, a nismo sa onog drugog - zamenila je ta dva drveta, i vi nikada necete saznato da li sam je ja slagao, ili je ona pobrljavila u nameri da eksperimentrise sa zmijom
https://forum.krstarica.com/threads/problem-zla.926056/post-42687399

glupaca, ja je testitam da vidim da nije zaboravila sa kog drveta nismo smeli da jedemo, a ona i sama nastala eksprimentom genetskim, od mog rebra, bi da testita zmiju da vidi kako ce ili mozda nece umreti
i sad sam ja glupak, jer ona kaze da me je procitala, provalila da sam ja zapravo bio zmija, pa je namerno zamenila ta dva drveta, kao nije debil da ne moze da zapamti
onda sam ja ispao glupak, sta da vam kazem...jer sam je propitivao, pitatelnicu sto znaci hraniteljku
sve zivotinje je namamljivala hranom, samo nije mogla zmiju

a kako su mene zivotinje sve slusale, a nisam ih hranio kao kucne ljubimce? jaka mudrost, pih

ja ih zovem po imenima, a ona ih mami hranom, ali jes i mene mamila ali telom, dok je nisam opalio
 
Poslednja izmena:
Šteta što niste malo proširili tu priču, nema veze što je @offtopic eto ja sam autor teme i ne smeta mi, štaviše nemaš potrebe da se izvinjavaš, ali kulturan gest. Zato i volim ovaj pdf.
kada bas trazis, evo:
takodje sam pisao ihahaj da sam ja adam imao samo 2 sina, ostade 1, a i da oni sto u svom rodoslovu imaju kajinana, enoh broj 2 itd, da nisu moje pleme, nisu moja krv, nisu moj rod ADAMOV, samo su krali IMENA od mog potomstva, a evo ko je od njih nastao:

They have also historically been known as the “Name Stealers”.

Do You Know About The “Khazarian Mafia” …. the “Name Stealers”?

pisao sam i o tome dosta, npr.:
https://forum.krstarica.com/threads/i-dalje-nemam-pojma-vol-2.897393/post-41166134

set nije moj sin, vidi se lepo da je covecanstvo po toj liniji zasluzilo potop
https://en.wikipedia.org/wiki/Genealogies_in_the_Bible
The following table displays the most common line of comparison between the Sethite and Cainite lines (which reverses much of the Cainite list).[1][3][4][8]
https://en.wikipedia.org/wiki/Generations_of_Adam
 
Poslednja izmena:
Adamov pad u greh=eksperiment.
Moram priznati da ste me baš zainteresovali. Šteta što niste malo proširili tu priču, nema veze što je @offtopic eto ja sam autor teme i ne smeta mi, štaviše nemaš potrebe da se izvinjavaš, ali kulturan gest. Zato i volim ovaj pdf.
Па није био експеримент. Адам је одбио да буде у заједници са Богом. Шта је ту нејасно ?
 
Па није био експеримент. Адам је одбио да буде у заједници са Богом. Шта је ту нејасно ?
za slucaj da si pao s kruske, pa zato pojednostavljujes, moja ''teza'' je da su Adam i Eva eksperimentisali, a ne Bog: drugim recima - JEDENJE SA DRVETA SAZNANJA DOBRA I ZLA, JA SAM NAZVAO EKSPERIMENTOM
 
6Жена виде да је дрво добро за јело, милина за гледање и пожељно ради знања, узе плод његов и окуси, па даде и мужу своме, који је био с њом, и он окуси
Видимо да се прво родила помисао, па је помисао родила жељу, па се жеља остварила.
Адам и Ева су поверовали Ђаволу, као што већ знамо да је пре овог што је Ева видела био позив Ђавола да крену "пречицом". Стога, Адам и Ева су мислили да могу да напредују и брже него што им је рекао Бог.
Мени се чини да су они више веровали Ђаволу него Богу, да ли ти мислиш да је то експеримент ?
 
Мени се чини да су они више веровали Ђаволу него Богу, да ли ти мислиш да је то експеримент ?
Jasno je da ti ucitavas, a zena da je sama videla...

Жена виде да је дрво добро за јело, милина за гледање и пожељно ради знања, узе плод

da, moze se nazvati eksperimentom, pa ja i jesam nazvao eksperimentom ...a diskutabIlno je tvoje - vise verovali djavolu nego Bogu, jer se ne radi o verovanju nego o proveravanju eksperimentom
мислили да могу да напредују и брже него што им је рекао Бог.
p,.s. samo polako, ti ne brzaj,, shvatices
nema tu nikakvog napretka, a ne brze ili sporije napredovanje, ali ti imas neka predubedjenja od ranije o drvetu saznanja, ... pa mi je zato teze s tobom da diskutujem: nema tu nikakvog napretka, nismo trebali da jedemo sa tog drveta UOPSTE

I SAMA EVA JE BILA милина за гледање и пожељнA ради знања,... a ona nije bila meni zabranjena, nego ono drvo
 
Poslednja izmena:
Jasno je da ti ucitavas, a zena da je sama videla...
1 Змија је била лукавија од свих животиња пољских које створи Господ Бог, па рече: „Да ли вам је заиста Бог рекао да не једете са сваког дрвета у врту?” 2 Жена рече змији: „Ми једемо плодове с дрвећа у врту. 3 Само за дрво усред врта Бог је рекао: ‘Не једите с њега и не дотичите га се да не умрете.’”

4 Тада змија рече жени: „Нећете умрети! 5 Него зна Бог да ће вам се, оног дана кад окусите с њега, отворити очи, па ћете бити као Бог, знајући шта је добро и зло.”

6 Жена виде да је дрво добро за јело, милина за гледање и пожељно ради знања, узе плод његов и окуси, па даде и мужу своме, који је био с њом, и он окуси
Помешао си нешто, прво је Ђаво дао предлог, па га је Ева усвојила и дала плод Адаму.
 
Помешао си нешто, прво је Ђаво дао предлог, па га је Ева усвојила и дала плод Адаму.
hehe, prvo je eva ''pomesala'' sa kog drveta nismo smeli da jedemo, budite mudri kao zmije, rece Hristos, a JA Adam sam bIo zmija, BEZVEZE IZMISLJATE I UCITAVATE DJAVOLA
sustina je da vi i dalje ne vidite evin odgovor ''zmiji" sa kog drveta nije smelo da se jede - eva je rekla da ne sme sa drveta usred vrta, a sa njego je smelo i trebalo da se jede
vec smo to diskutovali na vise mesta, evo npr. ovde
Веронаука за писмене
Шта је Бог рекао, а шта Ева
(које је дрво усред врта)?



И учини Господ Бог, те никоше из земље свакаква дрвећа лепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.
Прва књига Мојсијева, глава 2, 9.

Али змија беше лукава (енглески КJV kaже "more subtile", а руски - "хитрее") мимо све звери пољске, које створи Господ Бог; па рече жени: Је
ли истина да је Бог казао да не једете са сваког дрвета у врту?
Прва књига Мојсијева, глава 3, 1.

А жена рече змији: Ми једемо род са сваког дрвета у врту;
Прва књига Мојсијева, глава 3, 2.
Само род с оног дрвета усред врта, казао је Бог, не једите и не дирајте у њ, да не умрете.
Прва књига Мојсијева, глава 3, 3.



1. Мојсијева, глава 2:
16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.


ЗАКЉУЧАК

У књизи Постања, првој Мојсијевој, се налазе изјаве Еве и Бога које су контрадикторне у смислу које од два дрвета је усред врта, тј. са кога нису смели да једу.
Да ли је змија ПРЕВАРИЛА Еву, како сви теолози тврде, мене не интересује, јер одговорност за властити живот не пребацујем ни на друге људе, а камоли на животиње. Међутим, оно што је факат је то да је Ева СЛАГАЛА змију пре но што је и дошло до могућности да било ко кога превари!!!
Бог није запретио да не једу са дрвета усред врта,
јер је дрво од живота усред врта.

Бог је запретио да не једу са оног другог дрвета
- од знања добра и зла
 
Poslednja izmena:

Back
Top