"Zlatno doba Srbije" - beznađe, očaj i nasilje

UltraVioletna

Iskusan
Poruka
6.293
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?
 
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?
Oprosti ali je ovo i politicka tema ...
Sve je u Srbiji politika ... tako je u drustvu koje nije slobodno nego zavisi od vladara ... a ne rukovodioca ... a velika je razlika.
 
Nema promena ako nesto ne menjas pa makar bilo i za trunku drugacije.
Е мој пријатељу у каквој ти заблуди живиш ако мислиш да би под другима било другачије. Опозиција не постоји у овој земљи.
 
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?
Za pocetak ja bi menjao zakon.
 
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?

Змија се бије у главу.

Први корак је смена целокупне власти у Србији. То би се постигло сменом једног човека, а онда би сви његови као домине попадали.

Ту би кренуо почетак опоравка Србије, који би био дуг, али опоравак није могућ преко ноћи.
 
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?
Ova tema može da se shvati kao politička, ako vidimo da je to nešto veće od nas,
da smo nemoćni i da neko drugi nešto treba da preduzme. Političari, aktivisti, neko
će neko rešenje naći i sprovesti.
Neće

Publika traži uzbuđenje, akciju skandale. Dete osvojilo nagradu? Koga briga.
Dete se obesilo. Klik na naslov. Ljudi su postali zavisni od adrenalina i nemam
ideju čime bih ja ili bilo ko drugi mogao da ih zaustavi, osim da sami olupaju
glavu o zid pa shvate da se može i drugačije.
Pretvorili smo se u divljake koji su u Rimu grickali masline i gledali kako se ljudi
u ringu ubijaju.

Budi promena koju želiš da vidiš u svetu. Izlizalo se i pretvorilo u frazu, ali to je
zaista jedino rešenje.
 
Bio sam optimista 5 og oktobra
Bio sam srećan i kad su nam ukinuli vize
Znao sam da je gotovo kad je Toma došao na vlast.
Ovi nikada mirno neće predati vlast,jer čuvaju sebe i znaju da bi završili u zatvoru u suprotnom.
Novi peti oktobar je nerealan,jer više nema ko da ga pokrene,a puno ljudi je prestalo da se nada boljem i napustilo Srbiju.
Na žalost,bojim se da će biti samo gore...
 
Ovih dana viđam zastrašujuću količinu loših vesti. Pogađaju sve uzraste. Nekoliko slučajeva bešenja dnevno. Deca skaču kroz prozore,piju asepsole da se otruju. Ipak,najmučnija mi je bila vest koju sam juče pročitala,da se samohrana majka obesila u kući i da ju je pronašla njena 12-godišnja kćerka.
Jasno je da je većina stanovnika dovedena do ruba egzistencije,da nasilje i beznađe toliko eskaliraju da čak i deca sve više vide spas u samoubistvu.
Šta mislite,šta je rešenje da se ovaj crni talas zaustavi? Kako,čime?
Држава преко медија промовише насиље, неморал, а преко економије нуди Србе на тањиру страним капиталистима као робове да мотају каблове за 300 еура.. Обезвређен је човек и понижен од стране власти. Политичком сменом А.Вучића и његове булументе много тога би се решило на боље. Треба да се укину кладионице као у нормалним државама. Музика је промовисање неморала, насиља.. Ријалити укинути. Најгоре у целој причи што је народ постао апатичан, без енергије за променама...види то Колонијални управник Србије и користи ситуацију...
 
godine loseg rada i nepravde kad tad moraju doci na naplatu

moze se ekces desiti u uredjenoj drzavi ali u ovoj otpadnoj je to sasvim ocekivano

lose je skolstvo , lose zdravstvo , lose sudstvo ...

uopste svi drzavni mehanizmi su losi i nisu tu da donesu ono cemu sluze

nego da najlosijima pruze utociste i legalizuju mahinacije
 
Da pomru svi SNS glasaci, i da dovedemo neku normalnu vlast..
Vidite Bmaxa....ne volim ni proslu, ni sadasnju ni buducu vlast....sve lopov do lopova, cast izuzetcima. Vlast u Srbiji im sluzi za licna i porodicna bogacenja. Primera bezbroj.

Opstepoznata cinjenica je da je sadasnju vlast proizvela prosla vlast. Danas kad narod pogleda u proslu i sadasnju vlast ne vidi razliku. Sjasi Kurta da uzjase Murta.

Buducu vlast ne mogu ni da zamislim jer ce biti sastavljena od proslih i sadasnjih preletaca vez morala, obraza i casti. Takva nam je politicka scena.
Mozda ce neko dobro resenje doci prirodnom selekcijom kroz 100 godina.
 
Vidite Bmaxa....ne volim ni proslu, ni sadasnju ni buducu vlast....sve lopov do lopova, cast izuzetcima. Vlast u Srbiji im sluzi za licna i porodicna bogacenja. Primera bezbroj.

Opstepoznata cinjenica je da je sadasnju vlast proizvela prosla vlast. Danas kad narod pogleda u proslu i sadasnju vlast ne vidi razliku. Sjasi Kurta da uzjase Murta.

Buducu vlast ne mogu ni da zamislim jer ce biti sastavljena od proslih i sadasnjih preletaca vez morala, obraza i casti. Takva nam je politicka scena.
Mozda ce neko dobro resenje doci prirodnom selekcijom kroz 100 godina.
Da, al cak ni Milosevica nisu smatrali za Boga, kao ovog diktatora. U tome je problem. A sve redom ljudi pred kraj zivota...
Promena vlasti na svakim sledecim izborima ih tera da se trude i da ne kradu otvoreno kao ovi sada...
 
Vidite Bmaxa....ne volim ni proslu, ni sadasnju ni buducu vlast....sve lopov do lopova, cast izuzetcima. Vlast u Srbiji im sluzi za licna i porodicna bogacenja. Primera bezbroj.

Opstepoznata cinjenica je da je sadasnju vlast proizvela prosla vlast. Danas kad narod pogleda u proslu i sadasnju vlast ne vidi razliku. Sjasi Kurta da uzjase Murta.

Buducu vlast ne mogu ni da zamislim jer ce biti sastavljena od proslih i sadasnjih preletaca vez morala, obraza i casti. Takva nam je politicka scena.
Mozda ce neko dobro resenje doci prirodnom selekcijom kroz 100 godina.
to je jos i najgore

sto je sadasnja vlast BOLJA od proslih

a sa sadasnjim stanjem stvari jedina druga vlast bi bila povratak neke od proslih

dok se ne pojave neki novi i bolji nemamo bolje :sad2:
 
Da, al cak ni Milosevica nisu smatrali za Boga, kao ovog diktatora. U tome je problem. A sve redom ljudi pred kraj zivota...
Promena vlasti na svakim sledecim izborima ih tera da se trude i da ne kradu otvoreno kao ovi sada...
Ako zagovaraš "svi su isti" onda i nema promena.
Vučiću se ništa ne zamera za Djilasa je problem i žuta kosa.
Pojavi se umereni političar i njega proglase da je za Vučića i da se prodao.
 
Ako zagovaraš "svi su isti" onda i nema promena.
Vučiću se ništa ne zamera za Djilasa je problem i žuta kosa.
Pojavi se umereni političar i njega proglase da je za Vučića i da se prodao.
Ma pazi, ja nisam sada ni za koga, ali sam za to da se vlast promeni sto pre, na sledecim izborima.
Dakle, uvek cu glasati za najjacu opozicionu varijantu... mislim da je brza i laka promena vlasti
kljuc uspeha, i da moze da zbuni preletace...
 
Đinđić je bio nada a onda su nam tu nadu ubili...
Ovde je došlo do promene vlasti ali ne i strukture...to je kao kada bi lupio fensi fasadu a unutra sve buđavo ...
Ovaj narod barem za većinu koja glasa za ove u šta iskreno sumnjam i da je tako i zaslužuje ovu vlast.
10 godina je previše ...ovaj više ne zna koje da postavlja da lažu i kradu pa su osmislili akademiju novih lidera ..to je sekta.
Nema ideologije , nema strasti ...to je mafijaška sekta.
 

Back
Top