Zivotna i neka druga skola

lavica83

Zainteresovan član
Poruka
134
Ovih dana sam u nekom drustvu imala jako neprijatno iskustvo sa jednim tipom. Bila sam na nekom rodjendanu i u jednom momentu sam zamolila slavljenicu da ako moze mi isece parce torte,nazalost nisam mogla da ostanem 'do kraja' a znam da me ta bez torte ne bi pustila,jer zurim kuci da kucam master rad i stvarno sam u stisci sa vremenom. Taj nepoznati muskarac me je iz cista mira pitao da li sam udata i imam li dece. Objasnih mu da sam taze razvedena i u jednoj isto tako taze vezi a on: "Bolje da proucavas muskarce,nego knjige". Tu su se onda vec ubacili neki ljudi, ali on je nastavio i objasnjavao nam kako nam fakulteti i master radovi ne vrede nista ako nemamo zivotni fakultet. Kasnije sam napustila skup, ali su mi prepricali da je rasprava otisla daleko i da tip je poceo vredjati pojedine. Ja cenim taj zivotni fakultet, ali visoko cenim obrazovanje i ta 2 su mi prilicno neuporediva. Smatram da klasicno knjisko obrazovanje se ne moze uporedjivati sa iskustvima u zivotu, da je to mesanje baba i zaba. Sta vi mislite o tome?
 
fakultet je fakultet, niko ne moze da ti oduzme znanje.Sto si obrazovaniji vise te cene , bas me zanima sta ce taj tako reci klosar da radi u zivotu ako nema skolu ostaje mu samo metla nista vise.... ne kazem ja da ne treba imati neko zivotno iskustvo al to se s vremenom stekne , cim imas skolu znaces da komuniciras i da se snadjes u bilo kom drustvu... Bar tako ja mislim ...........
 
ma pustibre takvih "pametnjakovića" što sole pamet je uvek bilo i biće
jel bio pijan? meni to uvek padne na pamet kad neko mlati
i

inače što se tvog pitanja tiče, nigde ne možeš da tražiš posao ako nemaš diplomu, pobogu :eek: koliko god da trvdiš da imaš iskustvo, pa još i životno :roll:
uostalom i na faxu se stiče životno iskustvo, i te kako se stiče
eto i on je čak životno iskustvo :D
 
Ovih dana sam u nekom drustvu imala jako neprijatno iskustvo sa jednim tipom. Bila sam na nekom rodjendanu i u jednom momentu sam zamolila slavljenicu da ako moze mi isece parce torte,nazalost nisam mogla da ostanem 'do kraja' a znam da me ta bez torte ne bi pustila,jer zurim kuci da kucam master rad i stvarno sam u stisci sa vremenom. Taj nepoznati muskarac me je iz cista mira pitao da li sam udata i imam li dece. Objasnih mu da sam taze razvedena i u jednoj isto tako taze vezi a on: "Bolje da proucavas muskarce,nego knjige". Tu su se onda vec ubacili neki ljudi, ali on je nastavio i objasnjavao nam kako nam fakulteti i master radovi ne vrede nista ako nemamo zivotni fakultet. Kasnije sam napustila skup, ali su mi prepricali da je rasprava otisla daleko i da tip je poceo vredjati pojedine. Ja cenim taj zivotni fakultet, ali visoko cenim obrazovanje i ta 2 su mi prilicno neuporediva. Smatram da klasicno knjisko obrazovanje se ne moze uporedjivati sa iskustvima u zivotu, da je to mesanje baba i zaba. Sta vi mislite o tome?

Nema razlike, zajebano je oboje;-). Mada ja vise volim zivot, i stoga ucim dok sam ziv. Naucio sam da svak zeli ziveti na vrhu planine zaboravljajuci da se istinska sreca skriva u samom nacinu penjanja na vrh planine.
 
Kako se ono kaze, najbolja je zivotna skola, ali je skolarina papreno skupa.

Po meni je mesanje baba i zaba u pitanju. Skola ti daje struku, a zivotno iskostvo ti daje socijalnu i emocionalnu inteligenciju koja itekako moze da ti pomogne u poslu. Ali ona sama nije dovoljna. Koa sto ti ni samo skola nije dovoljna.
 
Eto ti životne škole na licu mesta :think:. Tom prostaku, koji je ujedno bio tebi nepoznat te večeri, nisi uopšte bila dužna da odgovaraš na privatna pitanja :cool:. Njemu je samo trebao povod za neku priču i tvoj odgovor mu je dobro došao da pametuje i istakne sebe:roll:. Na svim proslavama nadje se budala kao on. Životna škola nije nešto što se ne da naučiti. Ne brini, srešćeš ga još koji put, namagrči ga ;).
 
Ovih dana sam u nekom drustvu imala jako neprijatno iskustvo sa jednim tipom. Bila sam na nekom rodjendanu i u jednom momentu sam zamolila slavljenicu da ako moze mi isece parce torte,nazalost nisam mogla da ostanem 'do kraja' a znam da me ta bez torte ne bi pustila,jer zurim kuci da kucam master rad i stvarno sam u stisci sa vremenom. Taj nepoznati muskarac me je iz cista mira pitao da li sam udata i imam li dece. Objasnih mu da sam taze razvedena i u jednoj isto tako taze vezi a on: "Bolje da proucavas muskarce,nego knjige". Tu su se onda vec ubacili neki ljudi, ali on je nastavio i objasnjavao nam kako nam fakulteti i master radovi ne vrede nista ako nemamo zivotni fakultet. Kasnije sam napustila skup, ali su mi prepricali da je rasprava otisla daleko i da tip je poceo vredjati pojedine. Ja cenim taj zivotni fakultet, ali visoko cenim obrazovanje i ta 2 su mi prilicno neuporediva. Smatram da klasicno knjisko obrazovanje se ne moze uporedjivati sa iskustvima u zivotu, da je to mesanje baba i zaba. Sta vi mislite o tome?

А шта се уопште подразумева под ''животним факултетом'' и како се он студира? :confused:
 
Uh, sto ne volem konstatacije tipa-bolje bi bilo, da sam na tvom mjestu...itd...A jos bez ikakvog pitanja...
Cuj, "Bolje da proucavas muskarce, nego knjige" ...i jos se ne poznajete...ma to po kratkom postupku odbrusiti, ili i ne udostojiti odgovora...
Naravno da su babe i zabe...formalno obrazovanje je jedno, neformalno drugo, zivotno trece...ali, ni jedno nije garancija uspjeha po defaultu...ima tu i reda, rada& discipline, i X dr. faktora...
 
Ne mislim da je mesanje jer je nepovezano..ko kad bi rekli dal je bolje procitati knjigu ili upoznati nekog..a bogami pojavi se tako neko neiskusan kom je knjiga uvek pre izbog nego sex..e sad aj da procenimo ko je kvalitetnija osoba..nije samo to u pitanju nego je osoba s knjigom daleko zatvorenija i nekompatibilna sa svetom
 
Ne mislim da je mesanje jer je nepovezano..ko kad bi rekli dal je bolje procitati knjigu ili upoznati nekog..a bogami pojavi se tako neko neiskusan kom je knjiga uvek pre izbog nego sex..e sad aj da procenimo ko je kvalitetnija osoba..nije samo to u pitanju nego je osoba s knjigom daleko zatvorenija i nekompatibilna sa svetom

Odakle sad ovo izvuce? To je cista generalizacija. Da li to znaci da onaj koji voli da upoznaje ljude ne treba da procita ni jednu knjigu (ili da nije ni procitao ni jednu knjigu)?
 
Odakle sad ovo izvuce? To je cista generalizacija. Da li to znaci da onaj koji voli da upoznaje ljude ne treba da procita ni jednu knjigu (ili da nije ni procitao ni jednu knjigu)?

Sta je generalizacija?kazem izbor izmedju ta 2 jer je to u naslovu..da li procitati knjigu ili upoznati nekog..onda razmisljam izadjemo negde..u kafic ili pijacu..park ili putovanje..s kim zelis pricati..s nacitanim ili iskusnim?nema izmedju..biras drustvo..licno sam u takvom krugu ljudi ili posla da mi je jedino bitno zivotno iskustvo i kultura..a ta prefinjenost iz jednosmernih knjiga je ok ali da se cuje jednom u 5 godina..jednostavno nije zanimljiva i neophodna
 
Неки проведу цео живот, па не науче ,,животну школу'', невезано за то да ли су изучили формалну.
Шта је тачно ,,животна школа''?
Мислим, ако је у питању сагледавање смисла оног што радиш, за то је плус потребно и формално образовање, а не само године.
Прича о ,,животној школи'' је самоодбрана оних који се нису школовали.
Такође не значи да су високообразовани људи спремни да се суоче са животом и да се снађу у њему.

П.С. Сваки ће робијаш са поносом рећи како је изучио ,,животни факултет''. За њих школа није била робија - него обрнуто - робија им била једина школа.
 
Неки проведу цео живот, па не науче ,,животну школу'', невезано за то да ли су изучили формалну.
Шта је тачно ,,животна школа''?
Мислим, ако је у питању сагледавање смисла оног што радиш, за то је плус потребно и формално образовање, а не само године.
Прича о ,,животној школи'' је самоодбрана оних који се нису школовали.
Такође не значи да су високообразовани људи спремни да се суоче са животом и да се снађу у њему.

П.С. Сваки ће робијаш са поносом рећи како је изучио ,,животни факултет''. За њих школа није била робија - него обрнуто - робија им била једина школа.

Ma daj bre taj koji ima zivotnu skolu nema potrebu da se pravda ikome..evo nek je dzej u pitanju..shibicar koji je sve proziveo..od doma..ulice..do zvezda i slave
 
Тип који је то рекао је гарант студирао нешто али није успео да заврши и зато је незадовољан собом.

Сретала сам се више пута са таквим искомплексираним ликовима (и мушког и женског пола, али више мушког).

Стопирам типа (редовно сам стопирала као студенткиња од свог града до НС), и супер причамо све време, тек на пола пута пита ме чиме се бавим. Ја кажем да студирам књижевност. Човек се одједном претвори у Мистер Хајда!!! :eek: Почне цинично и заједљиво:''Шта јееее? Ти си нека много начитана, ааа?'':roll: ...И све у том фазону... Почео је да пљује по формалном образовању, и да истиче како њему то ''не треба''....

Исти проблем сам имала и са газдом када сам конобарисала. Два-три месеца смо били у сасвим ок односима (исто годиште смо били) док он није случајно од другог конобара, мог колеге, сазнао да сам дипломирала књижевност. После тога је почео иронично да ме зове ''госпођица професор'', да ме кињи, да ми се обраћа непријатно и да стално убацује злобне коментаре о мом звању...а ничим такво понашање нисам изазвала....:confused:

Неки (јадници) мушкарци зазиру од тога да жена буде у било ком погледу супериорнија од њих, па крећу ђоном када то сконтају, желећи да је унизе не би ли задржали лепу слику о себи!
 
Poslednja izmena:
Ma daj bre taj koji ima zivotnu skolu nema potrebu da se pravda ikome..evo nek je dzej u pitanju..shibicar koji je sve proziveo..od doma..ulice..do zvezda i slave
Ако под ,,животном школом'' подразумеваш саму пролазност живота - онда су је сви изучили.

А што се Џеја тиче - свакако је шибицар и даље, без обзира на славу!
 
Ovih dana sam u nekom drustvu imala jako neprijatno iskustvo sa jednim tipom. Bila sam na nekom rodjendanu i u jednom momentu sam zamolila slavljenicu da ako moze mi isece parce torte,nazalost nisam mogla da ostanem 'do kraja' a znam da me ta bez torte ne bi pustila,jer zurim kuci da kucam master rad i stvarno sam u stisci sa vremenom. Taj nepoznati muskarac me je iz cista mira pitao da li sam udata i imam li dece. Objasnih mu da sam taze razvedena i u jednoj isto tako taze vezi a on: "Bolje da proucavas muskarce,nego knjige". Tu su se onda vec ubacili neki ljudi, ali on je nastavio i objasnjavao nam kako nam fakulteti i master radovi ne vrede nista ako nemamo zivotni fakultet. Kasnije sam napustila skup, ali su mi prepricali da je rasprava otisla daleko i da tip je poceo vredjati pojedine. Ja cenim taj zivotni fakultet, ali visoko cenim obrazovanje i ta 2 su mi prilicno neuporediva. Smatram da klasicno knjisko obrazovanje se ne moze uporedjivati sa iskustvima u zivotu, da je to mesanje baba i zaba. Sta vi mislite o tome?

Stvar je sasvim jednostavna. Kad nepoznat tip krene da ti drobi kako si štreberka i kako ti fali "životno iskustvo", razlog je sledeći: hoće da te odvuče u krevet a skontao je da si mu van domašaja. U muškoj terminologiji "životno iskustvo" je sexualno iskustvo. A kad ga stekneš (sa njim ili nekim drugim) onda si "pero laka".

Na takve komentare odavno sam oguglala. Imam grupu pitanja na koja ne odgovaram: da li sam udata/imam li momka, kad planiram da se udam/rađam decu, kakvog sam političkog opredeljenja i kolika mi je plata. Onaj ko mi postavi neko od od ovih pitanja se u startu samooznačava kako nepristojni bolid, a sa takvima ne komuniciram.

Što se fakulteta tiče, životno iskustvo svako stekne samim tim što živi, što mu se dešavaju lepe i ružne stvari, što je deo ljudske zajednice i stupa u različite odnose, putuje, upoznaje ljude, obrazuje se, uči. Tako da je i fakultetska diploma na neki način deo sticanja životnog iskustva. Pa ne vidim potrebu da se pravi relacija studirati-živeti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top