Život u Beogradu

rekoh ja na jednoj temi da ljudima nismo baš pomogli, jer niko od nas ne vidi kako petočlana porodica može sa 1000 evra da živi, ne baš u krugu dvojke, plaća kiriju za stan i sve režijske troškove, da plaća vrtiće, održava auto i da se pri tome pristojno hrani i oblači....
ovo nije nezadovoljstvo, ovo je činjenica....

Bas zato sto smo svesni da ce se muciti bolje da napisemo losa iskustva a ne djubre upakujemo u mashnicu
 
Ima i tu istine. Kod Dostojevskog to ima u Kockaru lepo opisano kako sloveni trose u trenutku, a kako germani marljivo stede generacijama.

Ako imas 1000 evra, onda toliko imas i to je to. Ne mozes da rodis vise para.
Npr. 300 evra stan, 200 svi racuni, 300 klopa i higijena i 200 ostalo.
 
Malo je, malo, ali ako nema vise, onda nema vise.
ko zna kako je tamo ako su se ovde vratili.... doduše, jedan moj kolega sa studija (a i drug iz kraja) je otišao u usa odavno....krajem osamdesetih...sad, deca im velika i treba da studiraju i on ih ovde doveo, kod babe i dede...pitam - što? (pošto je zaista multimilioner, radi za jednu mLogo poznatu firmu i neke stvari je patentirao), a on kaže - nema boljih fakulteta od naših :mrgreen:
zamisli, bre.:sad2:
 
ogromni su troškovi.....stančić (namešten) je minimum 250 evra i to ako je bez grejanja, pa onda plaćanje ''infostana''..... pa klopa....šta da ti kažem, ne bih volela da sam na tvom mestu.
ako stan ima grejanje, i ako ima kvadraturu od 50ak kvadrata, onda ti je ''infostan'' oko 5-6- hiljada.
eto...a gde je sve ostalo.....
moj ti je savet da se smestiš u neki od učeničkih domova za srednjoškolce.
 
Pozdrav svima,

Zelja mi je skolovati se u Beogradu pa me zanima ako mi moze netko reci od prilike koliki su troskovi zivota u Beogradu??

thanx,

m

ogromni su troškovi.....stančić (namešten) je minimum 250 evra i to ako je bez grejanja, pa onda plaćanje ''infostana''..... pa klopa....šta da ti kažem, ne bih volela da sam na tvom mestu.
ako stan ima grejanje, i ako ima kvadraturu od 50ak kvadrata, onda ti je ''infostan'' oko 5-6- hiljada.
eto...a gde je sve ostalo.....
moj ti je savet da se smestiš u neki od učeničkih domova za srednjoškolce.

Dap, slazem se...
Imas domove za ucenike i mozes konkuristai, znatno jeftiniji, nisu mzoda nesto sjajni zavisi koji i gde ali bolje to nego da pucas silne pare za stan i jos sam kupujes hranu
 
domovi za smeštaj srednjoškolaca u celom bgd-u su potpuno renovirani i, veruj mi, imaju na meniju dobru hranu...tako da je to što bi njoj bilo sasvim odgovarajuće. mislim da je cena u domovima oko 4 soma, ali ima 3 obroka dnevno i sobu....nemoj da me uzimaš zdravo za gotovo što se tiče cene u domovima, ali....mislim da je otprilike toliko.
 
И ја препоручујем дом. Услови нису као пре 30 година, сада је по двоје, троје, четворо у соби. А и јако је јефтино, чини ми се пар хиљада динара месечно. Менза је исто јефтина. Све у свему, то је сасвим прихватљива варијанта.
 
Pozdrav Beogradjanima!
Mi smo porodica sa troje dece i posle 10 godina provedenih u Kanadi vracamo se za Beograd.
Interesuje me vase misljenje o tome: koji su delovi grada dobri za porodicu sa decom, koliko kosta zivot u Beogradu (rezije, hrana, skole itd) koje su osnovne skole dobre?
Ako je neko vec prosao ovim putem imigrant-povratnik svaka informacija i savet je dobrodosao!

Hvala!

Nema ih da se jave.
Šta li su uradili?
 
Ja mislim da je Beograd jedan prelep i velik grad.......
Bas zato sto je velik svatko moze da odabere gde ce da izlazi i s kim ce da se druzi...
Kako god vi nemozete da kontrolisete gde ce i kada da vam dođe neki prostak.......
Ai uopste na kojima se to mentima skupljaju prostaci... ?? molim da mi neko odgovori!!!!!!!!
svaki grad ima mesta na koja zelis da odes i ona na koja ne zelis
 
Caoss ljudi,zelim vase misljenje,u vezi sljedeceg:
Da li je moguc studentski zivot za jednu mladu osobu u BG-u,a prti tom ako dolazi iz druge drzave,manjeg grada u mnogo veci kakav je BG , sama naravno,da li je bezbjedno?
Da li se tesko uklopiti ? na sta treba obratiti paznju ?
Pisite ljudiiiiiiiii..................trebaju mi Vasa misljenja !
 

Back
Top