Život u Beogradu

Ne mrzim Beograd. Naprotiv. Uzivam u njemu na nacin koji mi najvise prija, a kad malo vise "zagrebem" u trazenju interesantnih ponuda, pronadjem zaista lepe mogucnosti. Onako, po mom ukusu, a svako treba da otkrije sta je njemu interesantno.

Mislim da prost svet ne treba vezivati samo za Beograd, iako ga ovde sigurno ima dosta jer je i grad ogroman. Svugde ima nekulturnog sveta, pogotovo u vremenima kada su na ceni neke vrednosti koje ne bih nazvala vrednostima.
 
Ne mrzim Beograd. Naprotiv. Uzivam u njemu na nacin koji mi najvise prija, a kad malo vise "zagrebem" u trazenju interesantnih ponuda, pronadjem zaista lepe mogucnosti. Onako, po mom ukusu, a svako treba da otkrije sta je njemu interesantno.

Mislim da prost svet ne treba vezivati samo za Beograd, iako ga ovde sigurno ima dosta jer je i grad ogroman. Svugde ima nekulturnog sveta, pogotovo u vremenima kada su na ceni neke vrednosti koje ne bih nazvala vrednostima.


Ima i toga ! Za vrednosti 100% si u pravu !
 
ogromni su troškovi.....stančić (namešten) je minimum 250 evra i to ako je bez grejanja, pa onda plaćanje ''infostana''..... pa klopa....šta da ti kažem, ne bih volela da sam na tvom mestu.
ako stan ima grejanje, i ako ima kvadraturu od 50ak kvadrata, onda ti je ''infostan'' oko 5-6- hiljada.
eto...a gde je sve ostalo.....
moj ti je savet da se smestiš u neki od učeničkih domova za srednjoškolce.
Moj drugar plaća preslatku garsonjeru u novoj zgradi, nameštenu, sa cg -120 evra.
Lokacija jeste Rakovica, ali kraj je jako lep i pošumljen, u blizini Straževice.
A i gsp je dobar.

Šta znam, na današnju skupoću, ne mora se iznajmljivati stan u centru i širem centru.;)
 
bg mi je trce mesto stanovanja.
zao mi je sto mnogo pre nisam dosla ovde,vec u drugoj polovini zivota.
volim ga jako.svidja mi se.volim sirinu,volim guzvu i nekako,i pored zagadjenosti lepo disem.

ali,toliko seljakljuka nigde ne videh!!
 
Moj drugar plaća preslatku garsonjeru u novoj zgradi, nameštenu, sa cg -120 evra.
Lokacija jeste Rakovica, ali kraj je jako lep i pošumljen, u blizini Straževice.
A i gsp je dobar.

Šta znam, na današnju skupoću, ne mora se iznajmljivati stan u centru i širem centru.;)

i na kosancicevom vencu mozes da nadjes garsonjeru 30-35kv, za 130-150e
sad zavisi sta trazis....
 
Daaajte breeeee...... Sta ste naplasili ljude?!! Da je tesko, tesko je. U Kanadi je finansijski sigurno bolje, ali nemojte zaboraviti - nije ni sve u novcu. Neka pokusaju. Opet, bolje se kajati zbog necega sto su uradili nego zbog necega sto nisu! U sustini ne treba se kajati. Nikada! Procitajte 'Alhemicara', veoma inspirativno i poucno delo. Nije bez razloga bestseller... Pozz :bye:
 
Daaajte breeeee...... Sta ste naplasili ljude?!! Da je tesko, tesko je. U Kanadi je finansijski sigurno bolje, ali nemojte zaboraviti - nije ni sve u novcu. Neka pokusaju. Opet, bolje se kajati zbog necega sto su uradili nego zbog necega sto nisu! U sustini ne treba se kajati. Nikada! Procitajte 'Alhemicara', veoma inspirativno i poucno delo. Nije bez razloga bestseller... Pozz :bye:
tacno,ima nesto i u evrima
alhemicar...to mora da je neka knjigetina.ne citam,nisam luda da se zaglupljujem
 
Pozdrav svima, evo javlajm se iz Beogarad. Dosli smo i smestili za sada na Novom Beogradu ali i dalje razmatramo prigradska naselja kao neko trajno resenje. U stvari najvise bi voleli kucu sa dvoristem , miran kraj, sirok sa dosta zelenila. Tako nesto u centru ili blizu centra je skupo pa nam preostaje preiferija. Ali opet jos nisam uspela da stvorim sliku o tipu ljudi koji zive u takvim mestima npr. PAzova, ili novi banovci, jajinci, borca i slicno. Da li ima dosta ljudi sa malom decu, mladjih ljudi , ili je vecina penzionera (sto naravno nama ne odgovara)....cime se bave ti ljudi, poljoprivredom, zanatstvom ili nesto slicno ... nekako to nam znaci jer to nam je komsiluk i sa njima treba da zivimo.
Sve u svemu evo ide lepo vreme i planiramo vikend ture po predgradjima da makar onako "spolja" vidimo kakava su to mestasca.
Hvala svima na dobrodoslici i ako imate jos neki savet, ideju ili sikustvo kazi te nam .... sve ce nam to dobro doci u donosenju odluke.

Pozdrav
Biljana
 
Pozdrav svima, evo javlajm se iz Beogarad. Dosli smo i smestili za sada na Novom Beogradu ali i dalje razmatramo prigradska naselja kao neko trajno resenje. U stvari najvise bi voleli kucu sa dvoristem , miran kraj, sirok sa dosta zelenila. Tako nesto u centru ili blizu centra je skupo pa nam preostaje preiferija. Ali opet jos nisam uspela da stvorim sliku o tipu ljudi koji zive u takvim mestima npr. PAzova, ili novi banovci, jajinci, borca i slicno. Da li ima dosta ljudi sa malom decu, mladjih ljudi , ili je vecina penzionera (sto naravno nama ne odgovara)....cime se bave ti ljudi, poljoprivredom, zanatstvom ili nesto slicno ... nekako to nam znaci jer to nam je komsiluk i sa njima treba da zivimo.
Sve u svemu evo ide lepo vreme i planiramo vikend ture po predgradjima da makar onako "spolja" vidimo kakava su to mestasca.
Hvala svima na dobrodoslici i ako imate jos neki savet, ideju ili sikustvo kazi te nam .... sve ce nam to dobro doci u donosenju odluke.

Pozdrav
Biljana

Drago mi je da ste se vratili.Želim vam svako dobro u Beogradu.
Teško je generalizovati i reći ovaj kraj ili ovo naselje je ok, a ovo nije.
Infrastruktura ništa ne znači bez ljudi, ljudi su ti koji jedan kraj, jedno naselje ili jednu ulicu čine kvalitetnim mestom za život.
Moj predlog je Resnik, dovoljno je blizu, a opet idealno daleko od svakodnevne vreve i gungule.
Koliko znam prevoz je dobar, saobraćajnice ok ima više alternativnih pravaca, u podnožju Avale je te je vazduh čist.
Raspitajte se malo.
 
Česti su komentari da je Beograd pun prostačina. Činjenica je da u Beogradu postoje mesta u koje takva fela ne zalazi. Baš kao i u svakom drugom gradu. Moje mišljenje je da ne možete da menjate svet oko sebe, ako on ne želi da se promeni, ali možete da utičete da vama bude lepo. Pitam one koji misle da su svi oko njih prostaci, kuda se kreću po Beogradu? Na koja mesta izlaze? Ne možete izlaziti na npr. splavove i kukati kako su sve devojke sponzoruše. Dakle, sa kakvim ljudima dolazite u kontakt? Ne mislim na prevoz i ljude na ulici. To ne možete da birate. Da li volite pozorišta? Koliko često idete? Da li idete na koncerte tzv. ozbiljne muzike? Koliko često? Kada ste sa prijateljima na kafi, u kakve klubove odlazite? Mislim da Beograd nudi više mogućnosti, pa me zato zanima zašto ljudi toliko mrze grad koji stvarno nema razloga mrzeti?

Ja u Beogradu nisam nikada imala neprijatnosti, kad god dodjem na kratak period i uvek mi je bilo lepo. Stvarno božanstven grad...Ima toliko mesta, lepih, da se čovek opusti i lepo provede. Joj, još koliko toga imam da vidim...:cmok:
 
sto sam stariji sve manje volim Beograd...valjda zato sto sve manje imam strpljenja za guzve u saobracaju, autobuse koji kasne, ulicne prodavce kod zelenjaka od kojim ne moze da se prodje, babe itd...i sve cesce zavidim ljudima koji zive na selu...
 
Ja najvise volim Adu. Skoro svaki dan sam tamo- poslepodne-sat-dva ..to vec svi znaju.

Ali, volim i centar grada . Moja zenska emancipacija se zavrsila osvajanjem slobodne subote za sopstvene potrebe i kad krene ovako lepo vreme , ja se obavezno posle frizera uputim u grad i tamo se nadjem sa drugaricama ili sama procunjam po radnjama, a nekada samo prosetam do Kalemegdana ili Kosancicevim vencom.

Volim i da pijem kafu ispred Moskve..:)
 
Pozdrav svima, evo javlajm se iz Beogarad. Dosli smo i smestili za sada na Novom Beogradu ali i dalje razmatramo prigradska naselja kao neko trajno resenje. U stvari najvise bi voleli kucu sa dvoristem , miran kraj, sirok sa dosta zelenila. Tako nesto u centru ili blizu centra je skupo pa nam preostaje preiferija. Ali opet jos nisam uspela da stvorim sliku o tipu ljudi koji zive u takvim mestima npr. PAzova, ili novi banovci, jajinci, borca i slicno. Da li ima dosta ljudi sa malom decu, mladjih ljudi , ili je vecina penzionera (sto naravno nama ne odgovara)....cime se bave ti ljudi, poljoprivredom, zanatstvom ili nesto slicno ... nekako to nam znaci jer to nam je komsiluk i sa njima treba da zivimo.
Sve u svemu evo ide lepo vreme i planiramo vikend ture po predgradjima da makar onako "spolja" vidimo kakava su to mestasca.
Hvala svima na dobrodoslici i ako imate jos neki savet, ideju ili sikustvo kazi te nam .... sve ce nam to dobro doci u donosenju odluke.

Pozdrav
Biljana

Moj predlog,draga Biljana, je Mirijevo. To je bio moj izbor dok sam zivela u Bg, radila sam tamo i posmatrala kako nice jedno simpaticno naselje sa puno dece, na 20ak min voznje busom od Trga Republike i sa sve bogatijom infrastrukturom. Ostala naselja ne poznajem i nisam ni zelela da se bavim njima, zato preporucujem ono sto bih izabrala za sebe i svoju porodicu da smo bili u mogucnosti da ostanemo. Naravno, kes je presudio i evo nas ponovo kod mame i tate u provinciji.
Sve najbolje
 

Back
Top