Život u Beogradu

MIslim da cemo kao prvo resenje traziti nesto u gradu (ne krug dvojke ali odmah sledeci prsten oko centra) ali za neko dugorocno resenje zaista smo zainteresovani za predgradja. Nemamo neke specijalne prohteve i zelje iako moj muz recimo vise voli brdovit teren nego ravan.
Ako tražite brdovitije, onda Vam nisu loša naselja južno od Save i Dunava, tipa podavalskih, a i naselja oko Smederevskog puta.
Taj deo periferije se solidno izgradio,a realno, nisu daleko od grada i dobrim su putevima povezani.
Naravno, raspitaćete se, ali prema informacijama kojima baratam, na periferiji su veoma jeftine nekretnine.
Može velika kuća na 2-3 sprata , sređena sa sve dvorištem, da se kupi za 50-60 hiljada evra.:)
 
Razmislite o Karaburmi.
Tamo ima jos dosta starijih zgrada koje mogu lepo da se srede a cene nisu prevelike. Prevoz do grada je odlican, blizu je Dunav, kada krene uredjenje obale, bice to vise nego pristojno mesto za zivot...
 
karaburma je ružna kao smrt. gde će tamo sa dečicom...?:eek:

Po toj logici cela Srbija nije mesto za dečicu. ;)
Elem, ja živim u tom "drugom prstenu" sa tim da imam svoj stan, dve osobe, 500eur cc mesečno... to znači da se izlasci svode na šetnju, hrana skromna a pivo u plastici. Od luksuza je klima (u gradu, na sunčanoj strani je nemoguće bez nje), kablovska (standardni paket), internet, mobilni telefoni (2 kom) i cigare.
Iskreno, za 1000eur a sa troje male dece i kirijom može, ali jako teško i bedno.
Što se tiče kraja... karaburma, višnjica i višnjička banja su ok. Dobro povezane sa centrom, put ok a cene nekretnina pristojnije. Dobro razmislite još jednom...
 
A Sremcica? Ja kad bih morao da dodjem u BGD prvo bih tamo trazio nesto povoljno.Jeste mozda za nijansu dalje nego Visnjicka banja ili Kaludjerica, ali je put dobar i ipak mi se cini da kod sajma u spicu nije guzva kao npr. na gazeli.Sve zavisi gde ce muz raditi.Uostalom znate li da jedna pametna zena , Rada mislim da se preziva Djuric a mozda i ne, inace voditeljka beogradske hronike na RTS1 zivi u Lazarevcu i rekla je da zbog dece ni za zivu glavu ne bi otisla u BG iako dnevno trosi 3 sata na prevoz do posla i nazad.Sve zavisi ko kako gleda.Ko hoce u centar onda mora i da zna koliko to kosta.Nesto se mora zrtvovati....ili novac ili zivci i vreme.
 
zvezdara je ok. sremčica je daleko.
po meni je naj novi beograd, cene nisu previsoke, ima centralnog grejanja u svim stanovima, što je bitno za decu....jedini je problem slobodno mesto u vrtiću.

za njih petoro je potreban veliki stan koji će ih čak i u sremčici koštati,najbolje je da vide za naselja ispod avale,da se iznajmi kuća i to da se uradi ugovor gde vam ne može stanodavac dati otkaz u roku od mesec dana,mada i da bude otkazni rok šest meseci a deca u tom naselju krenu u skolu,pa ispisivanje dece,upisivanje...krug dvojke i šire zaboravite ako mislite da živite od 92.000-93.000 dinara mesečno,vama je potreban trosoban-četvorosoban stan minimum,mada nisam ni video koliki stan mislite da tražite,škole su takve kakve jesu,saobraćaj isto,hrana košta kao u kanadi i gotovo zašto komplikovati,ovo je srbija,90% ljudi ne zna šta je podno grejanje,otvaranje stana na karticu,hausmajstor na ulazu,stati autom pešaku ispred pešačkog prelaza,etc.,dobro razmislite,isto kao što sam pročitao da je neko napisao,koliko god da je je u kanadi loše,ne može da bude gore nego u srbiji,ponavljam,hrana košta isto kao u torontu ako nije i skuplja,proverena informacija,nemojte da dolaskom srušite sve mostove za povratak u kanadu,vaša situacija nije nimalo naivna...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Beogradjanima!
Mi smo porodica sa troje dece i posle 10 godina provedenih u Kanadi vracamo se za Beograd.
Interesuje me vase misljenje o tome: koji su delovi grada dobri za porodicu sa decom, koliko kosta zivot u Beogradu (rezije, hrana, skole itd) koje su osnovne skole dobre?
Ako je neko vec prosao ovim putem imigrant-povratnik svaka informacija i savet je dobrodosao!

Hvala!
sad videh ovo - imigrant povratnik....znam takve, ali su se vratili kod roditelja :confused:

Mislim da petoclana porodica ne moze da zivi sa 1000 evra u Beogradu ako se pri tom placa iznajmljivanje dvosobnog stana makar to bilo i u prigradskom naselju.

dvosoban stan za petoro??? alo....biće vam teško, šta drugo da kažem.
 
Poslednja izmena:
Po toj logici cela Srbija nije mesto za dečicu. ;)
Elem, ja živim u tom "drugom prstenu" sa tim da imam svoj stan, dve osobe, 500eur cc mesečno... to znači da se izlasci svode na šetnju, hrana skromna a pivo u plastici. Od luksuza je klima (u gradu, na sunčanoj strani je nemoguće bez nje), kablovska (standardni paket), internet, mobilni telefoni (2 kom) i cigare.
Iskreno, za 1000eur a sa troje male dece i kirijom može, ali jako teško i bedno.
Što se tiče kraja... karaburma, višnjica i višnjička banja su ok. Dobro povezane sa centrom, put ok a cene nekretnina pristojnije. Dobro razmislite još jednom...

Tacno. Srbija nije mesto za decicu.
 
Jeste. Francuska je mesto za decu. I Nemacka i Kanada...
Sigurno nije zemlja u kojoj je sistem ustrojen tako da normalan covek jedino zeli da zbrise sto dalje u neku drugu zemlju. Zemlju u kojoj ti ne treba npr. veza za vrtic, veza za doktora, gde ne podmicujes lokalnog pisara sa 50000 evra u urbanistickom zavodu da ti izda dozvolu za gradnju, gde doktor za gresku u lecenju ide u zatvor, gde se za korupciju ide u zatvor...
 
Vala, da znas... Blazeno je neznanje. Tesko je ziveti sa istinom. Samo kad malo ukljucis mozak vidis sta je normalno, a sta nije. Ja bih jako voleo da mi je zemlja normalna pa da mogu da ostanem u njoj.
 
Delovi grada koje bih preporucila:
Bezanijska kosa i blokovi - dobro povezani sa gradom, veliki izbor hipermarketa, ima skola i obdanista (mada B. kosa malo kuburi sa tim), ali su i malo skuplje lokacije
Miljakovac i Kanarevo brdo-lep kraj okruzen zelenilom, solidan prevoz i izbor prodavnica
Konjarnik (Sumice)-puno zelenila, ima skola, obdaniste, dobar prevoz, malo losije stoje sa vecim prodavnicama
Mirijevo-prevoz pristojan, ima skola, obdanista, posta, izbor prodavnica nije bas velik Karaburma-radila sam tamo 10-ak godina i vise mi se svidja kad sam je malo bolje upoznala. Dobar prevoz i povezanost sa centrom, puno zelenila, ima skola, obdanista, cak i deo gde su porodicne kuce poprilicno pristojno i sredjeno izgleda
Sve u svemu nije lako ni vratiti se i poceti ponovo ispocetka. A sa 1000 EUR bas vam i nece biti neki standard. Ali dobro vi nama dosli :)
 
Primedba ti uopste ne stoji. Ova Izreka se odnosi na hrabrost. Kad je trebalo i gde je trebalo, ja sam se dokazao, ali nemam nameru da unistavam svoju buducnost i buducnost svog deteta uskracujuci mu mogucnost da zivi u normalnom sistemu.
Jedina sigurna stvar u Srbiji je da nista nije sigurno.
 
rekoh ja na jednoj temi da ljudima nismo baš pomogli, jer niko od nas ne vidi kako petočlana porodica može sa 1000 evra da živi, ne baš u krugu dvojke, plaća kiriju za stan i sve režijske troškove, da plaća vrtiće, održava auto i da se pri tome pristojno hrani i oblači....
ovo nije nezadovoljstvo, ovo je činjenica....
 
Jeste. Francuska je mesto za decu. I Nemacka i Kanada...
Sigurno nije zemlja u kojoj je sistem ustrojen tako da normalan covek jedino zeli da zbrise sto dalje u neku drugu zemlju. Zemlju u kojoj ti ne treba npr. veza za vrtic, veza za doktora, gde ne podmicujes lokalnog pisara sa 50000 evra u urbanistickom zavodu da ti izda dozvolu za gradnju, gde doktor za gresku u lecenju ide u zatvor, gde se za korupciju ide u zatvor...

Sve to stoji. Ali...
Moj kolega, dipl. mas. ing je otisao u Svajcarsku i ozenio se. Ima standard, ali ne zna jos dobro nemacki. I radi kod nekog siptara kao fizikalac. Ovde je slusao rok, tamo ceka vikend i neke Seke, Stoje i sl. Nije zlato sve sto sija i nije svima lako tamo daleko.
"Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije, -
Gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije..."
 

Back
Top