Zivot posle smrti

Pitanje staro koliko i čovečanstvo. Ako je verovati onima koji su doživeli kliničku smrt i tada imali razne vizije, onda možda i ima nečega. Naučnici kažu da su to ipak halucinacije izazvane odumiranjem nekih nervnih čvorova. Kao što ni za svemir ne umemo reći gde počinje a gde završava, možemo samo izabrati da verujemo u religijska učenja da posle smrti, ostaje duša koja ide na mesto, koje je tokom života zaslužila.
Tako je. Klinicka smrt je samo halucinacija mozga,
a ko veruje u Boga zna da je Bozja rec istina
i da Bog obecaca nama vecni zivot i to na planeti Zemlji.
 
odes u islam dobijes i 72 device, pa ti vidi
a sta ti nudis, ili sta ti dobijas tad na zemlji?
i jel imas to sada?
Ako mogu ja da kažem?!

Ni izbliza nemamo sada to što ćemo dobiti...

1. Korincanima 2,7Nego govorimo premudrost Božiju u tajnosti sakrivenu, koju odredi Bog prije svijeta za slavu našu;
1. Korincanima 2,8Koje nijedan od knezova vijeka ovoga ne pozna; jer da su je poznali, ne bi Gospoda slave razapeli.
1. Korincanima 2,9Nego kao što je pisano: što oko ne vidje, i uho ne ču, i u srce čovjeku ne dođe, ono ugotovi Bog onima, koji ga ljube.
 
Prastaro pitanje da li postoji zivot posle smrti je razmatran sirom sveta u svakoj kulturi i verskoj tradiciji. Dati su razliciti odgovori, u rasponu od nepostojanja zagrobnog zivota do mnogih zivota kroz reinkarnaciju, i cesto su ukljucivali brojne izvestaje o iskustvima blizu smrti .
Da li zaista postoji zivot posle smrti sta mislite?

postoji.
 
Da li duhovi s druge strane razumeju sta im se dogodilo i da li znaju da su duhovi
Slabo, prema dostupnim podacima 3 dana nakon smrti coveku uopste nije jasno da je mrtav, pokusava se obratiti bliznjima, ali oni nemaju mogucnost da ga cuju.
Imaš puno NDE (iskustva bliskoj smrti) priče na Youtubu i tu ćeš naći odgovor. A odgovor je svakako da.
near death nije i after death, slab dokaz
 
Slabo, prema dostupnim podacima 3 dana nakon smrti coveku uopste nije jasno da je mrtav, pokusava se obratiti bliznjima, ali oni nemaju mogucnost da ga cuju.

near death nije i after death, slab dokaz
Ljudi su mrtvi i po nekoliko sati, mogli su da se vrate u telo jer je još uvek bilo funkcionalno. Probaj Astralnu Projekciji ili se samoubij, treće nema XD
 
Slabo, prema dostupnim podacima 3 dana nakon smrti coveku uopste nije jasno da je mrtav, pokusava se obratiti bliznjima, ali oni nemaju mogucnost da ga cuju.

near death nije i after death, slab dokaz
Ako je ziv u toj tmini kuka kmeci hteo bi natrag ili samo da cuje glas bliznjeg zasto smo tako surovi.Barem tri puta dnevno prizvati ga i olaksati mu taj zivot s one strane.:D
 
I tebi isto pitanje kao jasni
Da li duhovi s druge strane razumeju sta im se dogodilo i da li znaju da su duhovi

Ako mislis duse koje su presle iz ovoga svijeta u drugi sdvijet.

Da razumiju da su presli iz ovoga svijeta u drugi svijet, i ne samo to nego kada stigne dusa sa ovoga svijet u taj dusevni svijet okupe se druge duse oko te duse i pitaju je o svojoj rodbini i poznanicima, sta je sa ovim i ovim, gdje sad taj i taj , raspituju se o svojim bliznjim na zemlji itd
 
Ako mislis duse koje su presle iz ovoga svijeta u drugi sdvijet.

Da razumiju da su presli iz ovoga svijeta u drugi svijet, i ne samo to nego kada stigne dusa sa ovoga svijet u taj dusevni svijet okupe se druge duse oko te duse i pitaju je o svojoj rodbini i poznanicima, sta je sa ovim i ovim, gdje sad taj i taj , raspituju se o svojim bliznjim na zemlji itd
Za mene se pola pakla raspituje jer im dugujem pare, pff glupost šta će njima pare valjda je sve besplatno tamo i kurvaluk i kockanje...
 
i ne samo to nego kada stigne dusa sa ovoga svijet u taj dusevni svijet okupe se druge duse oko te duse i pitaju je o svojoj rodbini i poznanicima, sta je sa ovim i ovim, gdje sad taj i taj , raspituju se o svojim bliznjim na zemlji itd
Pa da zato mnogi na samrti vidjaju rodjake.
Koja bi inace bila svrha toga, po meni jaci dokaz nego NDE...
Ne snimaju filmove napamet nego po cinjenicama...
 
Nema staraca u Raju niti starci ulaze u Raj

Imam Tirmizi bilježi da je neka starica došla Allahovom Poslaniku, Muhammedu i rekla:
„O Allahov Poslaniče, moli Allaha da me uvede u Raj/džennet.“
Pa je rekao Muhammed:
„O majko toga i toga (ja ummel fulan), zaista u Raj/džennet ne ulazi starica.“
Žena se nakon toga okrenula i počela plakati. Allahov Poslanik, salallahu alejhi we sellem, se dopunio: „Obavijestite je da ona neće ući u džennet a da je starica.“ A zaista je Uzvišeni Allah rekao: „Mi ćemo ih kao hurije iznova stvoriti i djevicama ih učiniti milim muževima, godina istih.“ (Kur'an, sura el Vakia', 35-37)
Ona je zaplakala misleći da joj kaže – nema dženneta za tebe. Zatim je on dao pojašnjenje da će ona ući u džennet ali ne kao starica već kao djevica, kao mlada žena.

432456070_880726203853022_6041140041885834330_n.jpg


433550340_880723833853259_1291990461163852144_n.jpg


433648133_880723860519923_8424978655050945482_n.jpg
 
BOg kaze u Kuranu:

39:73 A oni koji su se Gospodara svoga bojali u grupama će u Raj/Džennet biti povedeni, i kad do njega dođu – a kapije njegove već širom otvorene – čuvari njegovi će im reći: "Mir vama, od grijeha ste čisti, zato uđite u nj, u njemu ćete vječno boraviti!"

89:27 A ti, o dušo smirena,
28 vrati se Gospodaru svome zadovoljna, a i On tobom zadovoljan,
29 pa uđi među robove Moje,
30 i uđi u Raj/Džennet Moj!


432425879_879974953928147_5175662813926968795_n.jpg


432450434_880184350573874_3500009077850285913_n.jpg


432469591_880724187186557_4548028622954086303_n.jpg
 

Back
Top