Zivot posle smrti

Salio sam se,naravno da ima !!!
Bog zeli da ljude zive ovozemaljski zivot u obilju blagoslova koje im je obecao ukoliko postuju Boga i drze Njegove zapoivesti a jednom u buducnosti dace im i zivot vecni !!!
Nase je da kao vernici utvrdimo sta je to sto Bog zaista trazi od nas a to cemo saznati ISKLJUCIVO citajuci Sveto Pismo i nikako drugacije,nikako "pitacu ovog-onog" !!!
ja nisam živeo po zapovestima jbg.. je l mogu da krenem u bilo kom trenutku npr od ponedeljka il sam već ugasio?
 
ja nisam živeo po zapovestima jbg.. je l mogu da krenem u bilo kom trenutku npr od ponedeljka il sam već ugasio?
Ne možeš, forumaši su izričiti. Ne prašta njiov bilbijski bog ništa. Smešan si ako misliš da možeš živeti u grehu i onda se pokajati i da ćeš klisnuti u raj. Ti i ja ćemo goreti u paklu, nema oprosti za naše grešne duše.
 
ja nisam živeo po zapovestima jbg.. je l mogu da krenem u bilo kom trenutku il sam već ugasio?
Sve dok pomisljas na Boga u tom kontekstu vrata je jos uvek otvorena s tim sto ,isto kao i svako drugo ljudsko bice,imas jednu neznanicu - duzinu svog zivota sto je kljucni faktor u donosenju odluke da sed pokajes krenes na pravi put...
Ne možeš, forumaši su izričiti. Ne prašta njiov bilbijski bog ništa. Smešan si ako misliš da možeš živeti u grehu i onda se pokajati i da ćeš klisnuti u raj. Ti i ja ćemo goreti u paklu, nema oprosti za naše grešne duše.
A da ipak procitas moj komentar jos jednom ???
...ili mene mozda ne smatras forumasem ?
 
Sve dok pomisljas na Boga u tom kontekstu vrata je jos uvek otvorena s tim sto ,isto kao i svako drugo ljudsko bice,imas jednu neznanicu - duzinu svog zivota sto je kljucni faktor u donosenju odluke da sed pokajes krenes na pravi put...

A da ipak procitas moj komentar jos jednom ???
...ili mene mozda ne smatras forumasem ?
Generalno svi forumaši su bilbikomani vernici. Za vas nema zime, mi ostali smo...
 
Generalno svi forumaši su bilbikomani vernici. Za vas nema zime, mi ostali smo...
Mozda cu ti delovati cudno ali sa ovim se ne bih slozio jer nam zivot pokazuje ruznu realnost da je zaista puuuuuuno onih koji se navodno drze Biblije dok su realno mnooogo veci nevernici nego sto si to ti ili neki slicni tebi...
Svi smo mi gresnici prijatelju i svi padamo u blatu zivota s tim sto hriscani znaju primetiti da su dole,"na patosu"i kajuci se ocajno traze Hristovu pomoc da ih podigne i ojaca im noge da bi savladali greh s kojim se bore...
I tada je lakse kad znas da nisi sam na tom putu vec da je Hristos oko tebe/do tebe stoga imas realnu mogucnost da Ga drzis za rec s kojom je obecao da ce biti s vernicima do kraja ovog sveta !!!
Po meni ovo je zaista bitan faktor oko kojeg se treba razmisljati i investirati deo sebe kako bi imali nekakvog benifita od te realnosti !
 
Prastaro pitanje da li postoji zivot posle smrti je razmatran sirom sveta u svakoj kulturi i verskoj tradiciji. Dati su razliciti odgovori, u rasponu od nepostojanja zagrobnog zivota do mnogih zivota kroz reinkarnaciju, i cesto su ukljucivali brojne izvestaje o iskustvima blizu smrti .
Da li zaista postoji zivot posle smrti sta mislite?
Za mene je nebitno je li riječ o snu ili se odmah nakon smrti događa razdvajanje "duše od tijela", koje potom nastavlja sa svjesnim postojanjem.
 
A zašto bi ti ja morao sad odgovarati na to pitanje?, pogotovo kad bježiš od nedovršenih rasprava...
Ovo je ono, nemam trenutno koga, pa daj što daš...
Licno smatram da smo zaokruzili sve tekuce rasprave ali ako ima nesto sto smatras da ti nisam odgovorio daj mi slobodno ponovi pitanje.
Trenutno smo stali na jednu primedbu koju sam imao ali ako te to suvise opterecuje slobodno me ignorisi.
 
Licno smatram da smo zaokruzili sve tekuce rasprave ali ako ima nesto sto smatras da ti nisam odgovorio daj mi slobodno ponovi pitanje.
Trenutno smo stali na jednu primedbu koju sam imao ali ako te to suvise opterecuje slobodno me ignorisi.
https://forum.krstarica.com/threads/prava-crkva.994374/page-14
Ma da, naravno, kako se tebi ćefne.
Kad ti odgovara: ide rasprava u dubinu i širinu jer je to bitno, i onda idemo ovo, idemo ono analizirati, pa kad ti se da primjedba da si se sklonio, onda smo sve zaokružili... i sad ovdje očekuješ da ti odgovaram na pitanja...
Ne volim čitati istu knjigu dva puta, osim ako nije dobro štivo...
 
Prastaro pitanje da li postoji zivot posle smrti je razmatran sirom sveta u svakoj kulturi i verskoj tradiciji. Dati su razliciti odgovori, u rasponu od nepostojanja zagrobnog zivota do mnogih zivota kroz reinkarnaciju, i cesto su ukljucivali brojne izvestaje o iskustvima blizu smrti .
Da li zaista postoji zivot posle smrti sta mislite?

nuzno mora da postoji ako postoji u Bog, jer bez zivota poslije smrti nebi Bog bio pravedan, i svijet bi bio uzaludan i bez smisla.

ovaj svijet bez buduceg zivota poslije smrti bi bio kao kuca sa temeljom, zidovima, namjestajem, sve na nivou sredjeno, ali kuca nema krova.

Bog kaze:

22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje(Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,

6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može

7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.

7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!



Prozivljenje na sudnjem danu ljudsko roda ce biti na osnovu novih prirodnih zakona koje ce Bog uspostaviti, nece se stvoriti kroz radjanje, nego ce ljudska tijela da izrastu iz zemlje iz repne kosti nakon sto kisa na SUdnjem danu padne, pa ce tijela da rastu u zemlji kao sto rastu u majcinoj utrobi. i kad budu stvoreni, puhnut ce se u rog, i duse ce se vratiti nazad u tijela, i otvoriti oci kao kad se budimo nakon sna.


Bog kaze u Kuranu:

16 Zar kada poumiremo i kada kosti i zemlja postanemo, zar ćemo mi, zaista, biti oživljeni
17 i naši preci davni?
"(govore nevjernici)
18 Reci(im Muhammede): "Da, a bićete i poniženi!"
19 To će biti samo glas jedan, i svi će odjednom progledati
20 i reći: "Teško nama, ovo je – Sudnji dan!"
 
Poslednja izmena:
7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!
Zasto su onda arapske zemlje pustinje, a kisovito samo kod nevernika?
22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje(Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,
Ko su tacno ti "Mi"?
 
ima.. ako nema sve ovo je besmisleno
a ako ima, kako cemo osmisliti taj svoj zivot?

ja cu da radim isto sto i sada
to i ja kazem, jer sta bi radili tada? svi bi da uzivaju kao u nekom raju, da planduju?
samo ja cu da radim, isto sto i sada: ima da se javljam kao duh i upirem prstom u ovo iz mog potpisa
 
Visices na krstarici celu vecnost? :lol:
pa ako ides na egzoticna putovanja, tipa rajska ostrva, dominikana, aruba itd dosadi ti za nedelju dana, sta ces posle?
moras da imas neki CILJ, plandovanje dosadi - vidis zato ja kazem isto, isti cilj, samo nastavljam posao, ne mora na krstarici, umuljam se na neki kruzer, pa malo te rajske destinacije, cisto da me mine zelja - samo kazem, ne mozes ni to vecno, nema smisla
 
Prastaro pitanje da li postoji zivot posle smrti je razmatran sirom sveta u svakoj kulturi i verskoj tradiciji. Dati su razliciti odgovori, u rasponu od nepostojanja zagrobnog zivota do mnogih zivota kroz reinkarnaciju, i cesto su ukljucivali brojne izvestaje o iskustvima blizu smrti .
Da li zaista postoji zivot posle smrti sta mislite?
Biblija daje odgovor.
Naravno da postoji i to vecni zivot na Zemlji.
 

Back
Top