Žene i emocije

Znamo nekad biti svakakve zbog emocija.
Kako izaći na kraj sa time? Žene kod sebe, muškarci kod žena?
Ми не излазмо на крај са женским емоцијама.
Неки се збуне. неки уплаше, а неки побегну.
Већина ипак једноставно не разумије.
Боримо се како знамо и умијемо.
 
Ми не излазмо на крај са женским емоцијама.
Неки се збуне. неки уплаше, а неки побегну.
Већина ипак једноставно не разумије.
Боримо се како знамо и умијемо.
Nismo mi ni blizu tolika enigma.
Ono šta jeste tačno, nismo prema svakome iste.
Ja sa normalnim ljudima nemam nikakav problem.
Emocije su prirodna stvar, zamisli samo da ih nemamo. Tuga.
 
Idem u narod samo sa dobrim vibracijama. U glavi su mi stalno neki ljubljeni stihovi, citati i naravoučenija.
Retko sam nadrndana, a tad volim da odspavam duže ili da se zatvorim u svoja 4 zida gde ću preduzeti mere odobrovoljavanja na šivaćoj mašini, uz četkicu i tempere, blesavljenje uz max vol muziku, dobru seriju, strip, itd.
Ne smem da se učim kako biti mrgud jer želim da me pre svega deca vole, a ne da prepričavaju neprijatnosti vezane za mene doživotno.
Nemam emotivnog partnera, ali bi morao imati hobi, tipa pecanje, berba pečurki, biciklizam.
Nešto što se radi po dugo i napolju. :D
Mogao bi biti i pilot, mornar, trgovački putnik... To bi bilo strava!
 
Normalno je da pokažeš i tugu i bes, gore je kad takve emocije potiskuješ jer sve jednom ispliva na površinu. Pa ne možemo stalno biti veseli, uvek sam više volela ljude koji znaju da pokažu kad nisu raspoloženi, kad im nešto zasmeta, kad su nadrndani, to bi značilo da su barem iskreni, sa njima znam na čemu sam. Najopasniji su oni što su stalno fini i nasmejani.
A da taj bes i nervoza ne bi postala konstantna i još gora, mora se naći neki izduvni ventil, vratiti se na fabrička
 
Normalno je da pokažeš i tugu i bes, gore je kad takve emocije potiskuješ jer sve jednom ispliva na površinu. Pa ne možemo stalno biti veseli, uvek sam više volela ljude koji znaju da pokažu kad nisu raspoloženi, kad im nešto zasmeta, kad su nadrndani, to bi značilo da su barem iskreni, sa njima znam na čemu sam. Najopasniji su oni što su stalno fini i nasmejani.
A da taj bes i nervoza ne bi postala konstantna i još gora, mora se naći neki izduvni ventil, vratiti se na fabrička
Za neke duše postoji trenutak u životu kad prosto odluče čvrsto da nema više nerviranja, nema batrganja, nema histerije. Ako treba, izgradiće Kineski zid oko sebe da to postignu i žive.
Neću da budem nesrećna, bre! Moj Bog nije osmišljavao ovaj svet za mene da bih bila besna i nervozna. Neću da se mračim, svađam, prebacujem, kinjim, tražim dlaku u jajetu. Hoću da mi život bude lep, i da pomalo drugima ulepšam dan kad god mogu.
Ne postoji razlog za mentalne i emocionalne krize, ali ih sami sebi tovare ljudi koji nisu još, a možda nikad i ne stignu do nivoa zrelosti da otpuste sve što im otežava život.
 
Za neke duše postoji trenutak u životu kad prosto odluče čvrsto da nema više nerviranja, nema batrganja, nema histerije. Ako treba, izgradiće Kineski zid oko sebe da to postignu i žive.
Neću da budem nesrećna, bre! Moj Bog nije osmišljavao ovaj svet za mene da bih bila besna i nervozna. Neću da se mračim, svađam, prebacujem, kinjim, tražim dlaku u jajetu. Hoću da mi život bude lep, i da pomalo drugima ulepšam dan kad god mogu.
Ne postoji razlog za mentalne i emocionalne krize, ali ih sami sebi tovare ljudi koji nisu još, a možda nikad i ne stignu do nivoa zrelosti da otpuste sve što im otežava život.
Za to su potrebne godine, neko životno iskustvo, zrelost, da shvatiš i to ne može svako. Super je kad možeš da kontrolišeš svoje emocije, a ne suprotno, ja sam mislila na nešto drugo, na potiskivanje, pretvaranje, to je opasno i po osobu i po okolinu iste
 
Za to su potrebne godine, neko životno iskustvo, zrelost, da shvatiš i to ne može svako. Super je kad možeš da kontrolišeš svoje emocije, a ne suprotno, ja sam mislila na nešto drugo, na potiskivanje, pretvaranje, to je opasno i po osobu i po okolinu iste
Koliko da živim, postoji rez u kom sam čvrsto odlučila da se smejem u lice svakom ko mi naskoči na živce.
Eto, ukratko recept.
Nemaju ljudi kapacitete, a ni volje da tako razmišljaju. Oni sahnu duhovno i fizički u velikom čuvenom pitanju: "Zašto, Bože, meni?"

 
Znamo nekad biti svakakve zbog emocija.
Kako izaći na kraj sa time? Žene kod sebe, muškarci kod žena?

Jako je bitno na koji način su te emocije plasirane ka meni. Jer koliko god je neko pod uticajem emocija, to ne znači da treba drndati nekoga, biti neprijatan ili bezobrazan prema nekome.

I nas drma testosteron ceo život, to ne znači da treba da budemo užasni prema ženama.
 
Ne moraš da se izdrqavaš na momku. Uzmi slušaj neku besnu ili tužnu pesmu, nešto poput Cranberries - Zombie i dreči sama sa sobom.:lol:
Sve je dakle u kanalisanju besa. Sve je odbrambeni mehanizam. Ljudi se izdrqavaju na drugim ljudima da ne bi sebe krivili i izdrqavali se na sebi.
Zato je rešenje da se izdrqavaš na neki drugi način poput ovog sa besnim i tužnim pesmama i slično.
Stadion, nogomet, hala rukomet, košarka.

Muški idu da se izurlaju, ne što vole šport.

Na ulici to da rade, strpali bi ih u

Lazu Lazarević
 
...emocije koje tako zaokruzujem u svom odnosu koji je izazvan
pripisujem zenskom prisustvu i budjenju u menistanje koje sam uvecavao i uvecavam
a kako ih znam upropastiti to je opet
od strane zena...one mi emocije bude i gase...
 

Back
Top