Zdravstvo u Srbiji

Zdravstvo u Srbiji je trenutno jedna extra korumpirana ustanova i pocinjem da govorim za doktore da su dno dna sto je zaista tako.S jedne strane kao polazu neku zakletvu a s druge para vrti gde burgija nece.
Sramota je da se na neka snimanja ceka po 6 meseci ali zato te salju kod privatnika gde moze odmah da se uradi snimak.
Sramota je da doktori prebacuju preglede na svoju privatnu ordinaciju gde ce da zarade pare a ovde nece.
Sramota je da je jedan moj drugar platio doktoru pre operacije 200 eura da ne bi imao oziljak a operacija je vrsena u drzavnoj bolnici dok je zena koja je dosla iz drugog grada jer je cula da je ovaj strucnjak dobila strucan oziljak jer nije htela da plati.
Sramota je da se i sami doktori opste prakse zgrazavaju na glupa zakazivanja jer pola pacijenata ni ne dodje a ordinacije zvrlje prazne dok ja kome je potreban pregled moram da zakazem isti za dva dana.Dotle vec moze i da se rikne.
Zasto moj otac treba da ceka na operaciju bruha 6 meseci a ne moze maltene da hoda zbog toga? Kazu idite kod privatnika ili cekajte.
Svima koji rade na dve stolice bih zabranio rad u drzavnoj ustanovi pa nek onda nalazi pacijente preko oglasa a ne ovde gde mu se nude na tanjiru.
Sve u svemu-Strava i Uzas!!!
 
Ovih dana se vodi hajka na lekare u Srbiji, sve lici na javni pozim na linc. Svi zivi krive lekare ali niko se ne pita gde je tu odgovornost sistema i ostalih.
.. znači .. lekari nisu ništa krivi ..?
.. ni za šta ..?

PACIJENTI

Znate li cemu se pridaje najveca vaznost na zapadu. PREVENCIJI. Znate li zasto zato sto lecenje kosta.
.. el ti to ameriku poistovećuješ sa zapadom ..?

E kod nas je besplatno.
.. kako bre besplatno .. a za šta nam onda uzimaju pare .. ove poreske .. i ovo za zdravstveno i tako to ..?


Koliko srba obavlja preventivne preglede. Veoma mali broj. A sto bi se cimali 1 godisnje da rade sistematski pregled? Kada je sve besplatno. Kada ce vrhunski hirurg da operise za 1000 dinara. 7000 dinara izadje hirurg, njegov aistent, anesteziolog i sestra instrumentarka. Za trocasovnu operaciju.
.. a .. ne ..
.. ja ne da ne idem preventivno .. ja ne idem ni kad sam bolesna ..

MEDICINSKI FAKULTET

Ustanova koja godinama proizvodi los kadar ali to niko ne vidi.
.. ma kako bre niko ne vidi ..?
.. pa čim odeš kod lekara .. odmah vidiš šta je izašlo s tog fakulteta ..
 
Zdravstvo u Srbiji je trenutno jedna extra korumpirana ustanova i pocinjem da govorim za doktore da su dno dna sto je zaista tako.S jedne strane kao polazu neku zakletvu a s druge para vrti gde burgija nece.
Sramota je da se na neka snimanja ceka po 6 meseci ali zato te salju kod privatnika gde moze odmah da se uradi snimak.
Sramota je da doktori prebacuju preglede na svoju privatnu ordinaciju gde ce da zarade pare a ovde nece.
Sramota je da je jedan moj drugar platio doktoru pre operacije 200 eura da ne bi imao oziljak a operacija je vrsena u drzavnoj bolnici dok je zena koja je dosla iz drugog grada jer je cula da je ovaj strucnjak dobila strucan oziljak jer nije htela da plati.
Sramota je da se i sami doktori opste prakse zgrazavaju na glupa zakazivanja jer pola pacijenata ni ne dodje a ordinacije zvrlje prazne dok ja kome je potreban pregled moram da zakazem isti za dva dana.Dotle vec moze i da se rikne.
Zasto moj otac treba da ceka na operaciju bruha 6 meseci a ne moze maltene da hoda zbog toga? Kazu idite kod privatnika ili cekajte.
Svima koji rade na dve stolice bih zabranio rad u drzavnoj ustanovi pa nek onda nalazi pacijente preko oglasa a ne ovde gde mu se nude na tanjiru.
Sve u svemu-Strava i Uzas!!!

Жао ми је што твој отац мора да чека на операцију 6 месеци, али за то нису криви доктори, него онај ко организује здравствени ситем Србије тј. Министраство здравља.
Сви виде један огроман парадокс. Пацијенти чекају на интервенције по више дана или месеци а доктори чекају посао на берзи рада више месеци или година???
О чему се заправо ради? О томе да ова држава у којој СПС промовише "социјалну правду" не сме да изађе пред своје грађане и каже да пара за све здравствене услуге једноставно нема. И да није могуће имати овакав спектар здравствених услуга при овако ниском уплаћивању у здравствени фонд по глави осигураника.
Ради се о суми од око 2.600,оо дин??'?. Шта може од здравствених услуга да се добије за тај новац?? Јако мало, с тим ћеш се сложити.
Министарство здравља је веома лукаво пребацили тај велики проблем на релацију
доктор - пацијент. Нека се све решава од случаја до случаја..
Доктори раде за најмању просечну плату у региону....
Ови о којима ти говориш су Наставно особље Медицинских факултета који има право да раде и у државним и приватним установама. Они су одувек били повлаштени део лекарске професије .. Исто питај Министарство здравља зашто ???

Поред њих провуче се и још по неко да ради додатно и приватно.
Шта ли ради Здравствена инспекција... ???
И никако није у реду да се блати цела лекарска професија због веома малог процента несавесних...
Да нико "ништа не зна и ништа не ради" била би много другачија ситуација него што јесте.
 

Back
Top