Зашто су Срби преузели многе западне вредности и начин живота, а у исто време мрзе тај исти запад?

Čak ni zapadna muzika nije bila uvek dominantna nego se obično na kraju izmeša sa orijentalnom pa dobijemo naše folk rokere i folk repere.

Što bi reko beše Gile iz Električnog Orgazma, pastirski Rock n Roll. :d
 
Što bi reko beše Gile iz Električnog Orgazma, pastirski Rock n Roll. :d
Travestija nalik onim turskim koje su slali na Evroviziju dok su ucestvovali. Sto samo pokazuje kakav je prosecni nacin ''razmisljanja'' prosecnog ''nebeskog''.
 

Зашто су Срби преузели многе западне вредности и начин живота, а у исто време мрзе тај исти запад?​


Зато што су дволични, недоследни, грамзиви и немају осећаја за реалност.
 
Zato jer dio voli utvarati da su "mali Rusi", pa podržava identično licemjerstvo.

лавров-бали-фул.jpg
 
oduvek je srbija bila bliža i povezanija sa zapadom nego sa rusijom ili kinom
ovde je bila granica sa austougarskom, karavani su išli za mletke a ne za sankt petersburg, školovalo se u gracu, parizu, beču... nosila se francuska moda, arhitektura je bila pod uticajem zapada, školovani ljudi su koristili francuske i nemačke izraze...
Što je i normalno. Čak i danas u vrijeme aviona Kina je daleko od Evrope. Pa i do Rusije je i danas iz većine Evrope daleko ići bilo čim do avionom. Normalno je da se naslanjaš na susjeda i ono ( ili onog ) što ti je blizu. Kao što su i danas Meksiko i Kanada povezani sa SAD a ne Evropom. Kao što Kina i Japan imaju međusobno mnogo više zajedničkog nrgo što imaju sa Evropom.
 
pravi si klovn...upravo sada dok pišeš o zapadnim vrijednostima i isti zapadnajci podstiču etničko čiščenje i genocid u Gazi...zapadne vrijednosti su vrijednosti onoliko koliko su bile u alžiru 50tih ili 60tih u vijetnamu...sve je to šarena laža...
Maни ме политичке демагогије, па управо због тога и пишем. Како то да браните Газу и вероватно браните и Хамас муџахедине који су клали Србе по Босни 90их, а понашате се као западњаци, док исламисти се коте у својим пећинама, покривајући жене.
 
Ауторска тема -----------

Почињемо све више да личимо на запад, наталитет је у великом паду, недостаје нам радна снага и већ увелико увозимо раднике из Азије.
Већина Срба такође мрзи српско писмо, које је од 2006. једино службено писмо, дакле Срби су масовно пригрлили западно писмо латиницу. Чак и када усташе нападају ћирилицу и ломе табле, Срби ту ћирилицу бране на латиници.
Постали смо потрошачко друштво, много горе него на западу, ако рачунамо да имамо мање плате.
Војску нико не жели да служи, баш као и на западу, већини одговара професионална војска, да не би морали да служе држави, односно да то одраде они који су плаћени.


И увек ће бити изговор да је то нама наметнуо запад, као да њих много занима да ли користимо писмо православаца или католика и неких муслимана.
Никада нећемо признати да за ове ствари смо сами криви, као и за оне вредности које не желимо да узмемо од запада, а које су добре, као што је рецимо екологија, правна држава и уређење институција, прави патриотизам према држави и државни патриотизам према грађанима, поверење у институције итд.
Zato sto su Srbi licemeri.

U realu, dup.e im je zinulo za materijalizam, individualizam, cak i za sve moguce zapadne mitove koje postoje. Zelja im je, kao na zapadu, da pobegnu od svojih roditelja sto pre, ismejavaju i sazaljevaju ljude koji nemaju pare i drustveni status. Ali u narativima, usta su im puna orijenta, istoka i lupetanja o slovenskoj dusi.

Zato i njihove narative ne treba uzimati za ozbiljno, to je isto kao kada bi price cetvorogodisnjaka o politici i drustvu uzimali za ozbiljno. Vukao je devojcicu za kikicu u obdanistu, dobio je po dupetu zbog toga, i to znaci da je Amerika zlo, to je njihov nivo narativa.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ganut sam izlivom nežnosti.

Vidiš, tvoj voljeni Zapad pet para ne daje za to.
Зашто мој ? Па ја управо прозивам људе попут тебе који сте прозападни и користите писмо Латина, писмо западњака, католика и протестаната.
 
Zato sto su Srbi licemeri.

U realu, dup.e im je zinulo za materijalizam, individualizam, cak i za sve moguce zapadne mitove koje postoje. Zelja im je, kao na zapadu, da pobegnu od svojih roditelja sto pre, ismejavaju i sazaljevaju ljude koji nemaju pare i drustveni status. Ali u narativima, usta su im puna orijenta, istoka i lupetanja o slovenskoj dusi.

Zato i njihove narative ne treba uzimati za ozbiljno, to je isto kao kada bi price cetvorogodisnjaka o politici i drustvu uzimali za ozbiljno. Vukao je devojcicu za kikicu u obdanistu, dobio je po dupetu zbog toga, i to znaci da je Amerika zlo, to je njihov nivo narativa.
Ukratko nalupao si se za sve pare.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Зашто су Срби преузели многе западне вредности и начин живота, а у исто време мрзе тај исти запад?​


Зато што су дволични, недоследни, грамзиви и немају осећаја за реалност.
ma i kapitala cemo da se odreknemo, jer je zapadni izum, evo u vasu korist, ja cu tebi da dam moj amercki kapital na poklon samo zato sto si proamericki nastrojen, jel moze? :mrgreen:

cek, samo da vidim da mi borsch ne zagori, mislim pljeska, ma BURGER bre; i ne smem da zucnem protov dzihadista ako jedem KEBAB I BAKLJAVU :mrgreen:

jao, sta ljubomora napravi od vas, a vidi ovog croata, frcko ufitiljio smeta mu telefon, sat i majca

jel vama stvarno toliko oprana pamet, ili od ljubomore pomalko zaslepljujete? da necete vi da zivite nas americki san? vi ga upravo sanjete, a mi ga zivimo, i odatle ljubomora

jel zapad patentirao nacin zivota i vrednosti? pa samo lud moze da izadje sa takvom tvrdnjom, a cak i da jeste, eto ja sam platio patent zapadni posteno, i sada je moj, nisam kupio sve vrednosti i sav nacinm zivota, vec sam probrao samo ono sto mi pase, sto mi se svidja

vi ljubomorni ste iskljucivi, idete na sve ili nista i na kraju izvisite po pravilu, i onda kipite od ljubomore, sikcete online
 
Poslednja izmena:
Pa zato što su ih turci krkali 500 godina šta se praviš blesav :mrgreen:
То су комунистичке бајке. Неки Срби готово да нису ни били под Турцима, а добар део Србије је био под Турцима исто колико и Мађарска и део Хрватске.
 
U realu, dup.e im je zinulo za materijalizam, individualizam, cak i za sve moguce zapadne mitove koje postoje. Zelja im je, kao na zapadu, da pobegnu od svojih roditelja sto pre, ismejavaju i sazaljevaju ljude koji nemaju pare i drustveni status. Ali u narativima, usta su im puna orijenta, istoka i lupetanja o slovenskoj dusi.
ma zamenjute teze ti i dlugomir, vi ste ljubomorni prosto
e nama zinulo, a gledate da se uvucete zapadu koji vas samo kao puvanjak izbaci

mi vas ucimo da na zapadu vladaju drugacija pravila, sagnes se i neko te zajasi, ali vama bukvalno spadaju gace same dok vas vucic predvodi tvrdeci za sebe da je on broj 1 derpe
 
Pa ajd reci svoju perspektivu, da li bi se odrekao Netflixa (ili bilo koje zapadne vrijednosti) zato jer ne podnosiš zločinački Zapad?
Odrekao bi se on svega, i otisao bi kod babe i dede na neko planinsko selo, ali mu se zena mnogo lozi na BMW-a i letovanje u Grcku, pa ne moze, jbga.
 
Почињемо све више да личимо на запад, наталитет је у великом паду, недостаје нам радна снага и већ увелико увозимо раднике из Азије.

Зар нисмо то одувек желели ?
Да будемо Запад са свим његовим врлинама и нобл манама ?

Већина Срба такође мрзи српско писмо,

То само недовољно писмени !

које је од 2006. једино службено писмо,

Нетачно.
Писма су равноправна,
једино је за збуњене дата извесна предност ћирилици.

дакле Срби су масовно пригрлили западно писмо латиницу.

Латиница није никакво западно писмо.

Мораш разликовати немачку латиницу од шпанске,
ову од француске, турске, пољске, српске.
Свака од тих варијетета има нека своја слова, и нека своја правила писања.

Наша, српска латиница примењује принцип један глас једно слово,
и по томе је оригинална !

Не дајте браћо латиницу никоме,
она је наша колико и било чија на свету !

Чак и када усташе нападају ћирилицу и ломе табле, Срби ту ћирилицу бране на латиници.

Не треба преузимати ту усташко-циганску болест мозга на себе, (Роми, ово се не односи на вас)
нека ломе, мене баш брига,
ја се са њима никада не бих око тога расправљао.

Али ћу увек са поносом писати свако писмо
које поштује Вуков закон "Пиши као што говориш - читај како је написано" !

Постали смо потрошачко друштво, много горе него на западу, ако рачунамо да имамо мање плате.

Ех сад се ти вајкаш, као неки писац колумни јефтиног таблоида.

Војску нико не жели да служи, баш као и на западу, већини одговара професионална војска, да не би морали да служе држави, односно да то одраде они који су плаћени.


И увек ће бити изговор да је то нама наметнуо запад, као да њих много занима да ли користимо писмо православаца или католика и неких муслимана.
Никада нећемо признати да за ове ствари смо сами криви, као и за оне вредности које не желимо да узмемо од запада, а које су добре, као што је рецимо екологија, правна држава и уређење институција, прави патриотизам према држави и државни патриотизам према грађанима, поверење у институције итд.

Бла, бла, трућ трућ ... :roll:
 
U potpisu- Mile iz Milvokija, Viskonsin.
pa jel mu fali nesto tom miletu? ti si bre ljubomoran, mislis da pljuvanjem rusije kao dlugomir postajes veci zapadnjak, kao bajden sto lupeta da je kasapin, pa diktator, a ranije ubica - zasto ne kaze "genocid"? da se vlasi ne dosete palestine heh

ja ti kazem kako ja sa amerima kolegama, ali tebe i dlugija ne zanima
 
То су комунистичке бајке. Неки Срби готово да нису ни били под Турцима, а добар део Србије је био под Турцима исто колико и Мађарска и део Хрватске.
Dada nisu bili ovi u bosni i hrvatskoj :rotf:
 
pa jel mu fali nesto tom miletu? ti si bre ljubomoran, mislis da pljuvanjem rusije kao dlugomir postajes veci zapadnjak

ja ti kazem kako ja sa amerima kolegama, ali tebe i dlugija ne zanima
Cak i americke konzerve, kada zive van gradova, koriste sve prednosti moderne civilizacije i tehnike.

Dok ne nadjes nekog ko ima samo noz i sekiru u divljini; bez vodovoda, motronih vozila, interneta, kanalizacije i antibiotika, onda mozda i mozes nesto da poentiras.

Ovako, suplja prica.
 
Cak i americke konzerve, kada zive van gradova, koriste sve prednosti moderne civilizacije i tehnike.

Dok ne nadjes nekog ko ima samo noz i sekiru u divljini; bez vodovoda, motronih vozila, interneta, kanalizacije i antibiotika, onda mozda i mozes nesto da poentiras.

Ovako, suplja prica.
ti si u deluziji
amerika izmislila kanalizaciju?
ajde internet, ali sta sad, ko god ne podrzava ameriku da se odrekne interneta?
ili ko god ne podrzava izrael da se odrekne starog zaveta, ne sme ni da ga cita?
tvoja logika je jedna obicna supljina, zvecis koliko si supalj, ja ne znam kako odrastao covek moze tako da rezonuje uopste - to tvoje je toliko neozbiljno da se ja samom sebi cudim zasto diskutujem

mozda ne smem da pricam engleski ako ne podrzavam njihov kolonijalizam? ne smem da budem na strani indije nasuprot uk kruni? u koliziji si sa zdravim razumom, ja mislim da nije korona nego neki drugi virus, MOZGOJEDAC
 
Poslednja izmena:
ti si u deluziji
amerika izmislila kanalizaciju?
ajde internet, ali sta sad, ko god ne podrzava ameriku da se odrekne interneta?
ili ko god ne podrzava izrael da se odrekne starog zaveta, ne sme ni da ga cita?
tvoja logika je jedna obicna supljina, zvecis koliko si supalj, ja ne znam kako odrastao covek moze tako da rezonuje uopste - to tvoje je toliko neozibiljno da se ja samom sebi cudim zasto diskutujem
Rece Jovan-John, treca generacija Srba iz Cikaga, koji navija za Cubse i Bearse, i mrzi NATO i Trilateralu.
 

Back
Top