Зашто су Срби преузели многе западне вредности и начин живота, а у исто време мрзе тај исти запад?

Nemoj da mi Vivkas. Ja sam 10 puta veca srpska seljacina od tebe.

Nacionalisticki srpski kancelarisjki elitista prebacuje meni nesto za elitizam. Neprocenjivo. Hajde dajte jos malo tih kancelarijsko-nacionalistickih elitistickih fora Cirjakovicu, zavijenih u omot pljuvanja po elitizmu.

Kada si se ti izuzeo od naroda koji branis, i kada si poslednji put video srpskog seljaka van grada, a da nije neka slika na NSPM portalu, ili neka proslava u seoskoj kafani?

Ima li neki seljak od ovih sto dolaze kao publika u Cirilici, sta ti oni kazu, zasto vise vole Iphone od kopanja njive; cak i kada se upotrebljava mehanizacija za kukuruz i psenicu, a kamoli pa ovi sto moraju to rucno za povrce i voce?

Hajde Cirjakovicu, pricaj meni malo nesto o tome koliko srpski seljak voli govedju balegu i roditeljski dom, vise od zlog zapadnog interneta i onog osmeha devojke koja mu sedne u najnovijeg Golfa. Koliko je bogat duhom u selu gde bezi ne zbog siromastva, nego zbog ljudi. Ti znas da seljaci iz srpskih sela beze zbog ljudi, ne zbog siromastva, hm? Molim te reci mi makar da znas to?
Сунце, ја никада нисам имао посао у канцеларији. Иначе, отац тог што је направио Ајфон је муслиман из Сирије. Није западњак. Од његове, азијске сперме, не западне, настао је Ајфон.
Иначе, људи из села у коме ми је рођен отац, Вирово се зове, бежали су због сиромаштва. Не због људи.
Мада, ја верујем да српски сељаци нису пелцовани на елитизам, и да Ви и Басара нисте једини прдопудерашки геџовани, елитистичке "сељачине".
 
Сунце, ја никада нисам имао посао у канцеларији. Иначе, отац тог што је направио Ајфон је муслиман из Сирије. Није западњак. Од његове, азијске сперме, не западне, настао је Ајфон.
Иначе, људи из села у коме ми је рођен отац, Вирово се зове, бежали су због сиромаштва. Не због људи.
Мада, ја верујем да српски сељаци нису пелцовани на елитизам, и да Ви и Басара нисте једини прдопудерашки геџовани, елитистичке "сељачине".
Lagali te saljaci, a ti im verujes.

Verovatno si dosta naivan i zelen, pa te je lako preveslati tako neiskusnog.
 
stav za i protiv zapada se ovde najviše odslikava u odnosu da li ste za ili protiv EU.....kao ideja EU je super..uređena društva, veliko tržište, slobodno kretanje radne snage, turista i kapitala bez ikakvih granica, ujedinjenje protiv ratova i sukoba itd...., .ja bih naprimer jako voleo da uđemo u EU kad nju ne bi vodili komesari globalističke elite koji nameću pogrešne vrednosti i vode kvarnu geopolitiku nego pravi predstavnici naroda koji tamo žive...u ovakvu EU mislim da nema smisla ulaziti naročito ne po cenu davanja Kosova...sreća u nesreći je što ni komesari EU ne žele nas u EU osim ako im možda u nekoj perspektivi ponestane vojnika za istočni front....ko zna možda se nešto i promeni u EU dok mi dođemo na red za ulazak pa komesari globalizma ispadnu iz igre

drugosrbijanci su poistovetili ta dobro uređena društva sa političkom elitom koja ih vodi i žele da po svaku cenu i mi pripadamo toj grupi naroda...međutim oni žmure na nepočinstva kolektivnog zapada u globalnoj geopolitici...u ratu koji se vodi u njihovim glavama oni su odabrali stranu koja nije strana naroda iz koga potiču...pa će ovde da pene kako smo samo i isključivo mi ovde krivi za ratove devedesetih kako je Srebrenica u kojoj nije stradalo ni jedno dete ni žena bila genocid a ne ratni zločin dok Izrael ima pravo da ubije desetine hiljada dece i žena i to nije genocid...ostrašćenost im je potpuno zamaglila zdravi razum...ludilo i autošovinizam idu do te mere da se odriču i Kosova i republike Srpske i svega osim kruga dvojke i svoje želje da postanu elita pripadanjem EU globalistima
 
Poslednja izmena:
U drustvu gde imate to sto imate samo i iskljucivo zbog kapitalizma, prosvetiteljstva, racionalizma i individualizma.
aha, znaci sad ne samo kapitala moramo da se odreknemo, nego i humanizma i renesanse, individualizma, racionalizma...

na sta jos zapad polaze pravo, daj nam izlistaj, da ne bude posle da je i gace izumeo sto nosim, ostacu goluguzan bre sto gi gu ne volem
Nisam. Rekoh ti, ja sam srpska seljacina.
ti si samo ljubomoran, kako ja mogu, a ti ne, kada je tebi zapad u srcu
ali to nije ljubav, to je katektovanje
Да ли сте довољно богати да би волели себе, пошто Вам је сиромаштво толико одбојно?
nije njemu siromastvo toliko odbojno koliko ne shvata kako ja to imam, a ne klanjam se mamonu - on je zapravo moderni idolopoklonik, koji misli da "tako treba", i da je to put u progresiju

kako sam ja to slobodan da mislim svojom glavom i kritikujem zapad, a on mora da se klanja zapadu, i uprkos tom idolopoklonickom stavu, opet kajmak meni, a on frustriran [""sta bi dao da si na mom mestu..."]- samo totalitarne fanaticne sekte/osobe se daju uporediti sa POKLONI SE 1984. ILI NE POSTOJIS [na zapadu]
 
amerika izmislila kanalizaciju?

Мислим да су у најновије доба градски канализациони систем измислили Енглези
(оно што су Етрурци знали још 2, 3 хиљаде година пре Христа).

У Лондону је сваке године харала куга
и они који су већ имали све могуће паметњаковиће
Њутна, Бејкона, Шекспира,
коначно схватише средином деветнаестог века да им треба канализација !

Да не поверујеш !

И да не причам где су са свим тим гов нима која су сваки дан кењали,
и како им је град мирисао миљама унаоколо.

Тајна је била делом инжењерска,
а делом хигијенска.

Нису знали да су фекалије заразне
и нису знали да одводни канал не мора бити под већим нагибом од 1%
(тако нешто) !
 
Kaki to da smo prihvatili zapadne vrednosti,a još uvek smo istočna despotija ?

Daleko smo mi od zapadni vrednosti,preuzeli smo samo ono najgore.
Uređena država, ekološka svest,socijalna politika..... itd. ,to je još daleko od nas.
Екологија, социјална политика, уређена држава....хахаха
 
aha, znaci sad ne samo kapitala moramo da se odreknemo, nego i humanizma i renesanse, individualizma, racionalizma...

na sta jos zapad polaze pravo, daj nam izlistaj, da ne bude posle da je i gace izumeo sto nosim, ostacu goluguzan bre sto gi gu ne volem
Na sve od Talesa do Tvitera. Imate unutra i neki miks sa Istokom, koji se pretvorio u ono sto vi bas volite, i ono sto bi voleli da budete; tako da, ima i za vas tu ponesto.
ti si samo ljubomoran, kako ja mogu, a ti ne, kada je tebi zapad u srcu
ali to nije ljubav, to je katektovanje

Jesam ljubomoran, kao svaka prava srpska seljacina.
Ova druga rec ne znam sta znaci, verovatno jer sam nepismen; opet, kao prava srpska seljacina.
 
Na sve od Talesa do Tvitera
cekaj, a grci sto pisu cirilicu?
a ilon sto je napisao cirilcno ћ? ni grcko?
nece da moze kako si ti zamislio
Jesam ljubomoran, kao svaka prava srpska seljacina.
ne glumataj kao vucic, ti si urbani lik, samo brate bezveze si jealous guy, pamet ti pojede ljubomora - ne mos' ti americki san umesto men' da zivis, pa i evropa ce d' ostane bez gaca

istok i globalni jug sad malo, mozda 5 vekova, pa cemo onda da vidimo sta je ostalo od zapada

od tvog idolopoklonstva zapadu postoje i primitivniji plemenski narodi i njihova verovanja, npr kargo kult, proguglaj, na njih me najvise podsecas, i ti i ovi tvoji dlugomiri koji padaju na ajfone i ostale dzidza-bidze - to ti je sinak CARGO CULT kome vi pripadate, vidi kod aboridzana, pa da se dogovorimo da vam istovarim
 
Poslednja izmena:
cekaj, a grci sto pisu cirilicu?
a ilon sto je napisao cirilcno ћ? ni grcko?
nece da moze kako si ti zamislio

ne glumataj kao vucic, ti si urban lik, samo brate bezveze si jealous guy, pamet ti pojede ljubomora - ne mos' ti americki san umesto men' da zivis, pa i evropa ce d' ostane bez gaca
Vidis, ti si klasican zapad.

To prozivanje ljudi da su ljubomorni na materijalni i socijalni status ti je u potpunosti produkt individualizma. Biti ponosan i gord na svoj socijalni status ti je isto-zapad. Bez tog individualnog raslojavanja i davanja individui taj znacaj u drustvu, to ne bi ni postojalo, vec bi se i ja i ti uklopili u poslusnost prema plemenskom vodji, samo da sacuvamo zivu glavu.

Ovako, ti si ponosan jer si bogat, a ja sam ljubomoran na tvoje bogatstvo- osobine koje iskljucivo i samo postoje u individualnom drustvu.

Tako da, i ja kao ljubomoran tip na sve to sam zapad, i ti kao prozivac toga si isto- zapad.
Padni mi u narucije Brate Srbine Zapadni :pivce:
 
I dalje mešamo proizvode sa zemljama? Znači ako Evropa kupi gas od Rusije nemaju pravo da ne gotive Rusiju? Ok onda.

Hvala bogu da je to neko primetio. :ok:
Znači čitav svet kupuje kinesku robu , svi moraju da vole Kinu.
 
Vidis, ti si klasican zapad.

To prozivanje ljudi da su ljubomorni na materijalni i socijalni status ti je u potpunosti produkt individualizma. Biti ponosan i gord na svoj socijalni status ti je isto-zapad. Bez tog individualnog raslojavanja i davanja individui taj znacaj u drustvu, to ne bi ni postojalo, vec bi se i ja i ti uklopili u poslusnost prema plemenskom vodji, samo da sacuvamo zivu glavu.

Ovako, ti si ponosan jer si bogat, a ja sam ljubomoran na tvoje bogatstvo- osobine koje iskljucivo i samo postoje u individualnom drustvu.

Tako da, i ja kao ljubomoran tip na sve to sam zapad, i ti kao prozivac toga si isto- zapad.
Padni mi u narucije Brate Srbine Zapadni :pivce:
samo ako me uzdignes na nivo bozanstva pa da se dogovorimo, moras da priznas da si indijanac, aboridzanin i kada istovarim te ajfone da pravis od mene KARGO KULT, od slame/TRSKE da napravis taj avion, i kamencice da isteses i obojis da lice na ajfone, kao padaju iz tog slamnatog NAFO aviona

posle stize pozivnica za NAFO, a za EU se ne nadaj ikada... eto, a za generalstab smo se vec dogovorili, tu se ne mesaj, tamo ce drugima da spadaju gace
 
Hvala bogu da je to neko primetio. :ok:
Znači čitav svet kupuje kinesku robu , znači svi moraju da vole Kinu.

Meni je ovo smešan narativ, znači ako neko preferira Rusiju umesto Engleske ili Amerike, on mora umesto Range Rover da vozi Ladu, mora da jede boršč umesto burgera. Ako voli Kinu, onda mora da jede štapićima, a ako voli Ameriku onda mora da cirka pivo, Koronu i ostale gluposti, mora da obožava Koka kolu, KFC i ostalo.

Mešaju ljudi jako marketing, dostupnost na tržištu i naklonost ka nekoj zemlji ili netrpeljivost. Kupiš šta ti je dostupno i gde dobiješ najbolji odnos cene i kvaliteta. Dobar broj zemalja je uvozio gas iz Rusije, znači oni su svi licemeri? Ne brate, već samo moraju kupiti odande gde ga ima. Kao što ti ovde imaš 1251251 servisa za Nemačka vozila, dok ne znam naspram toga koliko imaš servisa za vozila iz Kine.

Ali, eto, ti si pojeo burger i slušaš npr muziku iz Amerike jer su nas bombardovali u školi Engleskim i prosto razumeš pesmu, znači licemeran si.

Budalaština da nema dalje.
 
Naravno samo pravi mačo muškarci voze ladu i jedu boršč. Obavezno oženiti ruskinju ili ukrajinku!

a2890b36943bd0e02ec7af6c34e25367.jpg
 
geopolitički zapad je i napravio te ratove o kojima pričaš preko svojih agenata u politici i medijima u svim narodima...seti se ambasador koje zemlje je nagovorio Aliju Izetbegovića da povuče poptis sa mirovnog plana pa je posle toga izbio rat
Imaš li jedan dokaz da je "geopolitički zapad" (čudna sintagma) napravio ratove kod nas?
Ako nemaš onda izmišljaš.

KOJI ambasador nagovorio Aliju da povuče potpis, sa KOG mirovnog plana? Kakve veze to ima sa svime što se dešavalo a desilo se mnogo toga.
Znaš li šta se dešavalo na prostoru bivše Jugoslavije '90-ih godina prošlog veka? Etničko čišćenje nesrba sa prostora Bosne, Hrvatske i Kosova uz pomoć JNA arsenala a po nalogu Slobodana Miloševića.

Međunarodni krivični sud u Hagu deceniju i duže vodio postupke protiv "veliko-srba", izvedeni dokazi, saslušano hiljade svedoka da bi se utvrdilo da je rat započeo
veliko-srbski nacionalizam.
O kakvom ti govoriš geopolitičkom zapadu kao neprijatelju??

Sloba ti je bio najveći neprijatelj u ono vreme a danas ovi što tobože brane Kosovo i "srbske interese". Zamajavaju narod zarad vlasti.
 
Kaki to da smo prihvatili zapadne vrednosti,a još uvek smo istočna despotija ?

Daleko smo mi od zapadni vrednosti,preuzeli smo samo ono najgore.
Uređena država, ekološka svest,socijalna politika..... itd. ,to je još daleko od nas.
I zauvek će biti daleko od nas iz dva razloga.
Prvi jer to za nas nije predviđeno . Slično kao što je gospodin Nedić želeo da postupno promeni poziciju Srbije u "Slobodnoj Evropi" a za to imao čak i podršku nekih lokalnih nemačkih komadanata i uvek je stizala ispravka takve inicijative da tako nešto nije predviđeno za Srbiju .
Drugi razlog je do nas. Ono što funkcioniše u zapadnoj Evropi nemoguće je da na isti način funkconiše kod nas.
 
Poslednja izmena:
Vidis, ti si klasican zapad.

To prozivanje ljudi da su ljubomorni na materijalni i socijalni status ti je u potpunosti produkt individualizma.
ti meni branis 'ebeni telefon ako zinem na zapad, a ja tebe malkice zezam, ok?
zamisli sta ti trazis, jednoumlje! pa valjda smo mi ameri

Thomas Bergersen - Land of the Free, Home of the Brave

a ne da nam neki redneck kaze sta moramo da mislimo ako hocemo da smo divlji zapad - zagovaras jednoumlje, diktaturu, politbiro, eliminaciju neistomisljenika, staljinizam, mekartizam itd - sve to nisu americke vrednosti, kao i evropa sto opet postaje rajh, ali fasisticki - ajde gde je sloboda misljenja, ako se brani ruski jezik, pisci sportisti? pa jel neko zabranio nemacki jezik zbog holokausta, zbog ww2?
podlegao si kolektivnom ludilu vecem nego sto je vladalo u predratnim stanjima ww1 i ww2, a tvoje idolopoklonstvo je u rangu aboridzanskog kargo kulta, ja sam se naravno nasalio, ali u nameri da shvatis... mi ameri kazemo

Monkey See, Monkey Do is a saying that originated in Jamaica in the early 18th century and popped up in American culture in the early 1920s. The saying refers to learning something by mimicry, without understanding why it works or concerned about the consequences.

i to je Zoran Ćirjaković:primetio, da vi samo oponasate zapad, ne mozes iz svoje koze, neces steci kapital oponasajuci kapitalistu, ili oponasajuci individualizam - moras da JESI LAV, ne mozes da glumis lava dok ti se predsednik hvali da je prvi derpe srbije
 
Poslednja izmena:
Imaš li jedan dokaz da je "geopolitički zapad" (čudna sintagma) napravio ratove kod nas?
Ako nemaš onda izmišljaš.

KOJI ambasador nagovorio Aliju da povuče potpis, sa KOG mirovnog plana? Kakve veze to ima sa svime što se dešavalo a desilo se mnogo toga.
Znaš li šta se dešavalo na prostoru bivše Jugoslavije '90-ih godina prošlog veka? Etničko čišćenje nesrba sa prostora Bosne, Hrvatske i Kosova uz pomoć JNA arsenala a po nalogu Slobodana Miloševića.

Međunarodni krivični sud u Hagu deceniju i duže vodio postupke protiv "veliko-srba", izvedeni dokazi, saslušano hiljade svedoka da bi se utvrdilo da je rat započeo
veliko-srbski nacionalizam.
O kakvom ti govoriš geopolitičkom zapadu kao neprijatelju??

Sloba ti je bio najveći neprijatelj u ono vreme a danas ovi što tobože brane Kosovo i "srbske interese". Zamajavaju narod zarad vlasti.
Imaš li ti ikakve dokaze da je etničko čišćene nesrba činjeno po nalogu Slobodana Milošeevića.
 
Imaš li jedan dokaz da je "geopolitički zapad" (čudna sintagma) napravio ratove kod nas?
Ako nemaš onda izmišljaš.

KOJI ambasador nagovorio Aliju da povuče potpis, sa KOG mirovnog plana? Kakve veze to ima sa svime što se dešavalo a desilo se mnogo toga.
Znaš li šta se dešavalo na prostoru bivše Jugoslavije '90-ih godina prošlog veka? Etničko čišćenje nesrba sa prostora Bosne, Hrvatske i Kosova uz pomoć JNA arsenala a po nalogu Slobodana Miloševića.

Međunarodni krivični sud u Hagu deceniju i duže vodio postupke protiv "veliko-srba", izvedeni dokazi, saslušano hiljade svedoka da bi se utvrdilo da je rat započeo
veliko-srbski nacionalizam.
O kakvom ti govoriš geopolitičkom zapadu kao neprijatelju??

Sloba ti je bio najveći neprijatelj u ono vreme a danas ovi što tobože brane Kosovo i "srbske interese". Zamajavaju narod zarad vlasti.

Etničko čišćenje neSrba, a na kraju Zagreb i praktično cela Hrvatska etički čisti od Srba, Srbi u Sarajevu statistička greška, u Prištini statistička greška.

Kako se to volšebno desilo da su Srbi nekoga etnički čistili, a imamo najveći broj raseljenih? Nešto mi tu nema logike.
 
Imaš li ti ikakve dokaze da je etničko čišćene nesrba činjeno po nalogu Slobodana Milošeevića.
Možda da pročitaš opet.
Dokaze izvodi sud. Međunarodni krivični sud u Hagu je dokazao u postupku protiv Miloševića da je kriv, zato je bio osuđen na doživotnu kaznu zatvora.
Otiđi na oficijelni sajt Haškog suda pa potraži dokaze.
 
Imaš li jedan dokaz da je "geopolitički zapad" (čudna sintagma) napravio ratove kod nas?
Ako nemaš onda izmišljaš.

KOJI ambasador nagovorio Aliju da povuče potpis, sa KOG mirovnog plana? Kakve veze to ima sa svime što se dešavalo a desilo se mnogo toga.
Znaš li šta se dešavalo na prostoru bivše Jugoslavije '90-ih godina prošlog veka? Etničko čišćenje nesrba sa prostora Bosne, Hrvatske i Kosova uz pomoć JNA arsenala a po nalogu Slobodana Miloševića.

Međunarodni krivični sud u Hagu deceniju i duže vodio postupke protiv "veliko-srba", izvedeni dokazi, saslušano hiljade svedoka da bi se utvrdilo da je rat započeo
veliko-srbski nacionalizam.
O kakvom ti govoriš geopolitičkom zapadu kao neprijatelju??

Sloba ti je bio najveći neprijatelj u ono vreme a danas ovi što tobože brane Kosovo i "srbske interese". Zamajavaju narod zarad vlasti.
Voren Cimerman je nagovorio Aliju Izetbegovića da povuče potpis sa Kutiljerovog plana...to je opšte poznato svima koji su tad pratili događaje a nisu o njima učili naknadno iz NWO priručnika....a sad ako pitaš ko je bio Voren Cimerman pokazaćeš da pojma nemaš o istoriji tog vremena...

U Hrvatskoj i BiH je bio građanski rat a ne agresija jedne strane..i to je opštepoznato svima koji su živeli u to doba i znaju da Srbi koji su tamo živeli nisu tamo došli sa Miloševićem nego su jako dugo tamo živeli i još bili žrtve najgoreg genocida tokom drugog svetskog rata a devedestih im je na silu oduzet status naroda... ne možeš sagledati ratove devedesetih bez predistorije koja uključuje drugi svetski rat......

Haški sud je bio politički sud oformljen da opravda NATO angažovanje i kazni samo onu stranu koja mu se suprotstavljala...... to je sud koji je oslobodio koljača Nasera Orića i slične za konkretne zločine a osudio naprimer Šainovića jer je bio potpredsednik vlade za vreme rata na Kosovu... pa taj sud je Hrvate oslobodio za zločine nad Srbima koje su činili a osudio za zločine nad Muslimanima kojih je bilo mnogo manje...


a sad ideš na ignore jer sa tolikim političkim analfabetama ne želim ne da raspravljam nego ni da čitam njihove postove
 
Možda da pročitaš opet.
Dokaze izvodi sud. Međunarodni krivični sud u Hagu je dokazao u postupku protiv Miloševića da je kriv, zato je bio osuđen na doživotnu kaznu zatvora.
Otiđi na oficijelni sajt Haškog sud pa potraži dokaze.
Slobodan Milošević osuđen na doživotnu kaznu zatvora :roll:
Ajd odjebi, nemam vemena za takve budale.
 
ti meni branis 'ebeni telefon ako zinem na zapad, a ja tebe malkice zezam, ok?
zamisli sta ti trazis, jednoumlje! pa valjda smo mi ameri

Thomas Bergersen - Land of the Free, Home of the Brave

a ne da nam neki redneck kaze sta moramo da mislimo ako hocemo da smo divlji zapad - zagovaras jednoumlje, diktaturu, politbiro, eliminaciju neistomisljenika, staljinizam, mekartizam itd - sve to nisu americke vrednosti, kao i evropa sto opet postaje rajh, ali fasisticki - ajde gde je sloboda misljenja, ako se brani ruski jezik, pisci sportisti? pa jel neko zabranio nemacki jezik zbog holokausta, zbog ww2?
podlegao si kolektivnom ludilu vecem nego sto je vladalo u predratnim stanjima ww1 i ww2, a tvoje idolopoklonstvo je u rangu aboridzanskog kargo kulta, ja sam se naravno nasalio, ali u nameri da shvatis... mi ameri kazemo

Monkey See, Monkey Do is a saying that originated in Jamaica in the early 18th century and popped up in American culture in the early 1920s. The saying refers to learning something by mimicry, without understanding why it works or concerned about the consequences.

i to je Zoran Ćirjaković:primetio, da vi samo oponasate zapad, ne mozes iz svoje koze, neces steci kapital oponasajuci kapitalistu, ili oponasajuci individualizam - moras da JESI LAV, ne mozes da glumis lava dok ti se predsednik hvali da je prvi derpe srbije
Ova tvoja poenta i onaj njegov post o odelu zapada iako nismo zapad, kao i to tvoje poentiranje sa 'monkey see, monkey doo'; je sve ono sto likovi poput njega pljuju u narativima 'Druge Srbije', vec nekoliko decenija. Naime, to je to ponasanje palanke koja nije ni selo, ni grad, koja oblaci spoljasnost grada, a u biti ostaje ruralna; taj narativ ''Druge Srbije' se pljuje od strane srpskih patriota vec nekoliko decenija. Lepo je videti da koristite bukvalno isti argument dok opisujete 'Drugu Srbiju', ili kako god to da nazovete.

Ta osobina postoji u ljduskom drustvu od kada je sveta i veka, i jako je veliki motiv u svim ljudskim trzisnim teznjama. Ta osobina je izvukla Kinu iz blata, kada su videli Hong Kong pored njih. Ta osobina vas tera da crncite u gradu ili na zapadu. Ta osobina je svevremenski i svedrustveni motiv, koja ima jako bitne i velike posledice u drustvu koje izlazi iz kolektiviteta, i gde se pojedinci raslojavaju.
 

Back
Top