Zašto se Srbi iz Srbije toliko nerviraju sto su Srbi iz Bosne dosli na glasanje?

Da.Ali to je tako i u zivotu.I mi da smo malo pazljivije slusali nase bake i djedove o drugom svjetskom ratu,znali bi i istine kojih nema u udzbenicima.
Sjecam se kako je moja baba za jednog narodnog heroja,cije ime je nosila jedna fabrika,a koji je bio iz susjednog sela,tvrdila da je bio lupez i propalica kog niko u selu nije cijenio.
A mi u skolu o njemu ucili hvalospjeve.
Ko zna koliko je bilo takvih,sto ne znaci da nije bilo i ovih drugih,istinskih heroja.
Наравно. Званична историја је пуна неистина и то није усамљени пример. Многи људи, које су касније величали и славили, нису били угледни и нормални. Власт је то радила, како би могла да смири народ и да некако прикрије оно што се заиста дешавало.

Ја сам исто придавао већи значај непосредним сведоцима догађаја, него неким "изворима" или "стручњацима". Наравно, има и оних који намерно лажу или подмећу, али људи који су преживели неки догађај су увек на цени.

Везано за БиХ и рат у истој, најгласнији су они који се тада нису ни родили, који никада нису били у БиХ и који ништа о томе суштински не знају. Не знам да ли си пратила, али ја овде нисам паметовао другима како је тај рат текао и шта се дешавало на терену, а многи који су играли игрице то "боље знају".

Тако исто причају и о другим државама и о другим проблемима, а да немају никакав додир са тиме. Последњи пример ти је комплет лепиња, где људи који је никада нису ни пробали, причају каква је то храна.

Zasto da se ne vracam?
Dok je god otkljucana,mogu pisati ako imam sta,jer ovde se odavno odlutalo od teme.
Druga je stvar sto ja mislim da bi trebala biti zatvorena.Tako ne misle moderatori,ocigledno.
Tema je rekla mnogo više nego zbog čega je i otvorena ali je korisno da se zna.
I treba istina da se iznosi sve više i više i da raskrinkavamo te laži kojima su oblatili srpski narod.
Istina je kao rijeka, naći će put do svjetlosti dana.

Може бити Бјељина или Зворник оба града су нападнута и заузета од стране СДА паравојних формација
Мада би рекао да се ради о Бјељини јер спомиње инцидент у кафићу када је Муслиман на коњу покушао да баци ручну бомбу у пун кафић Србија а Мирко Благојевић га примјетио и пуцао на њега
О овом догађају се доста причало и у хашком суду приликом суђењу Шешељу
Свједочио је и Муслиман бомбаш
Шешељево суђење је било комедија , шпрдао са лажним свједоцима и олако их хватао у лажима али свједочење овог свједока је било урнебесно
Da da, u kojem svemiru paralelnom su bile zauzete Bijeljina i Zvornik od strane formacija odanih vladi u Sarajevu. Pricas nesto samo tebi poznato

Da da, u kojem svemiru paralelnom su bile zauzete Bijeljina i Zvornik od strane formacija odanih vladi u Sarajevu. Pricas nesto samo tebi poznato
Можеш на јутубу да нађеш бројна сведочења из хага српска и муслиманска
Након што је овај лик са видеа покушао да баци бомбу на кафић Србија и упуцан од стране Мирка Благојевића у ноге
СДА паравојне формације патриотска лига и зелене беретке ујутро нападају град ,постављају барикаде и снајперисте по зградама
Срби одговарају у тако започиње сукоб и уличне борбе у самом граду које су трајале 2-3 дана
Све је завршено српском побједом након што је Србима стигло појачање односно Аркан

Ma interesuje me gdje su to snajperi radili
Mene interesuje koliko ti imas godina?
Ali stvarno,nije provokacija.Mislim,ne treba tacno ni reci,samo okvirno.
Metak od snajpera je zavrsio u zidu samo pola metra udaljen od prozora moje sobe.
Sreca,pa je strelac bio neprecizan.
Tako,da ne sumnjas,da su radili.Itekako.
Mi smo samo imali srece,sto takvo stanje ipak nije dugo trajalo.
Mislim,trideset godina je proslo od rata i culo se uglavnom sve o svim dogadjajima,sve verzije,sad bar ima dostupnih informacija,tako da nema potrebe za sumnjom u moje rijeci.
Nisu muslimanske strukture koje su zeljele rat bile naivci,a da se ne lazemo.
E,sad,sto su bili razotkriveni,i sto su se nasli i neki sa druge strane da im uzvrate,to je druga prica.

Evropski komitet nemačkog Bundestaga održao je danas raspravu o parlamentarnim i lokalnim izborima u Srbiji, na koju su bili pozvani i posmatrači izbora, a zaključak je da događaji u Srbiji ide u pogrešnom pravcu, a da izbore u Beogradu treba ponoviti.

Evropski komitet nemačkog Bundestaga održao je danas raspravu o parlamentarnim i lokalnim izborima u Srbiji, na koju su bili pozvani i posmatrači izbora, a zaključak je da događaji u Srbiji ide u pogrešnom pravcu, a da izbore u Beogradu treba ponoviti.

Očekujemo da zemlja koja pregovara o pristupanju Evropskoj uniji od 2014. godine održi slobodne i poštene izbore. Umesto toga, čini se da su nedavni izbori u Srbiji sistematski izmanipulisani od države, navodi se u saopštenju koje su potpisali portparoli za evropsku politiku poslaničke grupe SDP kancelara Olafa Šolca, Alijanse 90/Zeleni i FDP.

Krajnje je vreme, dodaje se, da i Komisija EU imenuje nedostatke demokratije u Srbiji i preispita kako se nosi sa tamošnjim političkim liderima.

Očekujemo nezavisnu istragu i razjašnjenje svih navoda, prenosi N1 saopštenje iz Bundstaga.

U saopštenju se podseća da su posmatrači na izborima prijavili zastrašivanje državnih službenika, kupovinu glasova, jednostrano medijsko izveštavanje u korist vladajuće stranke i ciljanu zloupotrebu javnih sredstava u svrhe izborne kampanje.

Kada su u pitanju izbori u Beogradu, nemački parlamentarci su naveli da je opozicija imala realne šanse za pobedu.

Očigledno iz tog razloga, građani iz drugih delova zemlje, pa čak i iz susednih zemalja, odvezeni su u prestonicu da daju svoje glasove, dodaje se.

Da bi se dao privid legitimiteta, popisani su neki bizarni objekti, uključujući neuseljive zgrade i napuštene kuće. Sumnjamo da rezultat odgovara stvarnoj volji birača. U ovom slučaju izbori za gradski parlament Beograda morali bi da se ponove, ističe se u saopštenju.

Očekujem naj-ebačkiji Vučićev odgovor ikada.

1595.jpg

Očekujemo da zemlja koja pregovara o pristupanju Evropskoj uniji od 2014. godine održi slobodne i poštene izbore. Umesto toga, čini se da su nedavni izbori u Srbiji sistematski izmanipulisani od države, navodi se u saopštenju koje su potpisali portparoli za evropsku politiku poslaničke grupe SDP kancelara Olafa Šolca, Alijanse 90/Zeleni i FDP.

Krajnje je vreme, dodaje se, da i Komisija EU imenuje nedostatke demokratije u Srbiji i preispita kako se nosi sa tamošnjim političkim liderima.

Očekujemo nezavisnu istragu i razjašnjenje svih navoda, prenosi N1 saopštenje iz Bundstaga.

U saopštenju se podseća da su posmatrači na izborima prijavili zastrašivanje državnih službenika, kupovinu glasova, jednostrano medijsko izveštavanje u korist vladajuće stranke i ciljanu zloupotrebu javnih sredstava u svrhe izborne kampanje.

Kada su u pitanju izbori u Beogradu, nemački parlamentarci su naveli da je opozicija imala realne šanse za pobedu.

Očigledno iz tog razloga, građani iz drugih delova zemlje, pa čak i iz susednih zemalja, odvezeni su u prestonicu da daju svoje glasove, dodaje se.

Da bi se dao privid legitimiteta, popisani su neki bizarni objekti, uključujući neuseljive zgrade i napuštene kuće. Sumnjamo da rezultat odgovara stvarnoj volji birača. U ovom slučaju izbori za gradski parlament Beograda morali bi da se ponove, ističe se u saopštenju.
Kakve veze ima saopštenje nekih bolesnika na izdisaju , ljudi koji više nemaju nikakavu podršku ni u vlastitoj zemlji.

Back