Zašto se Srbi iz Srbije toliko nerviraju sto su Srbi iz Bosne dosli na glasanje?

U nekim krajevima ga zovu i Neno, a u nekim je pak poznatiji kao Koslav.
Iz Davosa stiže glas
Lična karta ide gaaaas!
20240118_214620.png

vuçiça više vole u Srpskoj nego u Srbiji..još ne znaju da će i njih prodati kada mu to bude bilo potrebno zarad opstanka na vlasti i svaki dan višemilionskih dnevnica..
Negoo..neću o tome..
ZAŠTO NISU LOKALNI IZBORI RASPISANI ISTOVREMENO U SVIM OPŠTINAMA???
Trenutno boravim u jednom hotelu, mala opština. Za dane izbora prepun hotel sns glasača iz opština u kojima se ne održavaju izbori. Šljegli , glasali i otišli
Mnogo je više takvih od ovih dodikovih praznoglavaca.

Ako kupi stan ima adresu ima pravo na drzavljanstvo ima pravo da glasa
Zasto bi glasao ako tu ne zaradjujes novac i ne zivis osim iz nekog iskvarenog razloga, HDZ je dao pasose Hrvatima iz BiH jer su znali da ce glasati za njih ,ne znam da li je u Srbiji isto ali u Zagrebu su ogorceni na hercegovce sto im kroje kapu.
Ja imam holandski pasos i sledece godine se selim za Spaniju ,zasto bi ja glasao u holandiji i da odlucujem o pitanjima koja pogadjaju te ljude koji tu rade ,placaju poreze itd iako imam pravo ?

zato sto ih je sns sekta dovela kao ovce; svaki "siguran glas" i svako "organizovano glasanje", gde ti vodis grupu ljudi - je ILEGALNO, NEZAKONITO, negira slobodu izbora ako si platio i taj benzin sto si sipao u te autobuse; dakle, izbori nisu bili slobodni!
zasto nisu kao dodik glasali izbosne?

ako si ucenjen poslom na odredjeno 3 meseca, drzavljanstvom, placen besplatnom voznjom da glasas samo za jednu stranku ili jednog kandidata, to je PROTIVZAKONITO, kako ti to nije jasno? to nisu slobodni i demokratski izbori ako jedna stranka ucenjuje i podmicuje da se glasa za nju

drzava srbija je obezbedila za dijasporu da glasa, i dodik je iskoristio to pravo, ali gde je drzava u ovoj uceni i prevari jedne stranke? jel srbija prcija sns, vucic sekte? jel su imali pravo ti ljudi izbosne da glasaju nekog drugog osim sns, vuciceve sekte? da jesu, ne bi im ovi placali put i vodili ih kao ovce da za njih glasaju
Otisao sam iz Srbije 96. a stanar mi kaze da sam poziv za izbore dobio i ovaj put cak i deca koja su 96. bili maloletnici, mislim da svako odsutan duze od npr. pet godina ne bi trebao da glasa a kamoli oni koji nisu nikada ziveli tamo.

Zasto bi glasao ako tu ne zaradjujes novac i ne zivis osim iz nekog iskvarenog razloga, HDZ je dao pasose Hrvatima iz BiH jer su znali da ce glasati za njih ,ne znam da li je u Srbiji isto ali u Zagrebu su ogorceni na hercegovce sto im kroje kapu.
Ja imam holandski pasos i sledece godine se selim za Spaniju ,zasto bi ja glasao u holandiji i da odlucujem o pitanjima koja pogadjaju te ljude koji tu rade ,placaju poreze itd iako imam pravo ?

Glasali su zato što su uplašeni za svoju budućnost i opstanak, i misle da je jedino Vučić taj koji može da im pomogne i da ih zaštiti. Nema tu nikakvih skrivenih motiva ili pobuda. Sa te strane ja mogu da ih razumem, ali istina je da ti nikada ne možeš da sagledaš i proceniš pravu političku situaciju i atmosferu u jednom društvu i državi ako ne živiš i radiš u istoj makar odredjeni vremenski period.

Pa hrvati imaju maticu isto tako Srbi e sad sto i jedni i druge žive u BiH neznači da su bosnjaci

Politickom kadru u BiH to smeta i zbog toga stalno dolazi do tenzija jedno hoće prisile da su svi bosnjaci bosanci ili kako se vec nazivaju 🤷🏻‍♀️

sa cinjenicom da Srbi znaju za svoju maticu jedino beogradjani imaju problem jer su oni kao posebni moderni ka zapadu orjentisani

Isto se važi za hrvate iz BiH i zagreb

Pa hrvati imaju maticu isto tako Srbi e sad sto i jedni i druge žive u BiH neznači da su bosnjaci

Politickom kadru u BiH to smeta i zbog toga stalno dolazi do tenzija jedno hoće prisile da su svi bosnjaci bosanci ili kako se vec nazivaju 🤷🏻‍♀️

sa cinjenicom da Srbi znaju za svoju maticu jedino beogradjani imaju problem jer su oni kao posebni moderni ka zapadu orjentisani

Isto se važi za hrvate iz BiH i zagreb
Ko ti pise o tome, kako dodje do Bosnjaka? Stranke odlucuju koliko ce biti doplatak za djecu,penzije tj pitanja koja se ticu stanovnika Srbije ili Beograda , zasto bi uticao na razultate izbora ako ne zivis tu ,koja je tvoja motivacija?

Ko ti pise o tome, kako dodje do Bosnjaka? Stranke odlucuju koliko ce biti doplatak za djecu,penzije tj pitanja koja se ticu stanovnika Srbije ili Beograda , zasto bi uticao na razultate izbora ako ne zivis tu ,koja je tvoja motivacija?

Opet maltretiranje oko toga.. jednostavno, dvojno državljanstvo to omogućava. E sad, naravno da čovjek istovremeno ne može živjeti na 2 različite adrese i u tome je zloupotreba opozicije iako su upravo oni donijeli taj zakon.

Dakle, zakonski je u redu, sve drugo su mahinacije i zloupotreba. Kao dvojni državljanin imaš ista prava a i obaveze. Da ne navodim mnoge primjere dvojnih državljanstva po svijetu (gdje to inače funkcioneše sasvim normalno), ako je problem, neka onda političari koji misle da smo mi problem, povedu inicijativu o ukidanju dvojnog državljanstva.

Floskule tipa, ne možeš glasati jer ne živiš u mjestu prebivališta su dovele do toga da su mnogi iz Srpske koji su glasali, izvrijedjani ni krivi ni dužni.
Nekad su glasali za Tadića, sada Za Vučića, sutra za nekog drugog.. gdje je tu tačno problem?

Ja sam ti rekla lepo a ti se sad duriš
Očito je da ti smeta sto su Srbi išli da glasaju

Nego reci mi jel učiš španski ?

Opet maltretiranje oko toga.. jednostavno, dvojno državljanstvo to omogućava. E sad, naravno da čovjek istovremeno ne može živjeti na 2 različite adrese i u tome je zloupotreba opozicije iako su upravo oni donijeli taj zakon.

Dakle, zakonski je u redu, sve drugo su mahinacije i zloupotreba. Kao dvojni državljanin imaš ista prava a i obaveze. Da ne navodim mnoge primjere dvojnih državljanstva po svijetu (gdje to inače funkcioneše sasvim normalno), ako je problem, neka onda političari koji misle da smo mi problem, povedu inicijativu o ukidanju dvojnog državljanstva.

Floskule tipa, ne možeš glasati jer ne živiš u mjestu prebivališta su dovele do toga da su mnogi iz Srpske koji su glasali, izvrijedjani ni krivi ni dužni.
Nekad su glasali za Tadića, sada Za Vučića, sutra za nekog drugog.. gdje je tu tačno problem?
Naravno da imas pravo ali zasto, zasto bi ja np glasao u Nizozemskoj ako ne zivim vise tamo ? Pusti ljude da sami odlucuju o svojoj sudbini da li imas pravo da glasas ili ne.

Nizozemska nije tvoja matica

Ti treba da glasaš u bih
Zasto ako ne zivim tu, znaci ja bi trebao da uticem na rezultate izbora tim ljudima dole ? Ne interesuje me koliko se poreza placa ,da li ce biti doplatak za djecu ,penzije i zbog mog glasanja moze da pobijedi stranka koju vecina tih ljudi dole ne zeli

Zasto ako ne zivim tu, znaci ja bi trebao da uticem na rezultate izbora tim ljudima dole ? Ne interesuje me koliko se poreza placa ,da li ce biti doplatak za djecu ,penzije i zbog mog glasanja moze da pobijedi stranka koju vecina tih ljudi dole ne zeli

Dolje se glasa radi dve kategorije

A) ko će sačuvati i sukobiti se sa sarajvom u ocuvanju RS

B) ko će imati najbolje ideje , izdržljivost da se bori protiv kategorije A i konačno raditi na tome da RS bude poništena i vratjena u BiH

Penzije nisu bitne od pite se more zivjeti :mrgreen:

Back