Zašto se Srbi iz Srbije toliko nerviraju sto su Srbi iz Bosne dosli na glasanje?

Nemam sta da ti vjerujem,znam da jeste.🙂
Zivjelo se normalno do samog pocetka rata.
Naravno da je bilo svakakvih vijesti,prevashodno iz Hrvatske,da su se tenzije osjecale...ali sve je i dalje funkcionisalo normalno.Ljudi su isli na posao,djeca u skole..Nikakve pucnjave ni ubistava nije bilo.
Sve Ok...nije ovo tema pa nema potrebe da spamamo...koga istina interesira lako je sazna.....samo je teško prihvatiti istinu ako nije po onome kako su nas/vas "učili"

Ti ne možeš ništa objašnjavati jer ti veoma malo znaš o ovome o čemu pišeš.

I ti i Freya ili nemate blage veze o tome šta se dešavalo tokom rata na prostoru bivše SFRJ ili se sprdate ovde sa svima nama.

Evo kako mogu lako da raskrinkam vaše izmišljotine da su "Srbi mogli da ostvare svoja prava i izvan Jugoslavije.

Danas u FBiH dvije osnovne škole nose imena po fašistima Đozi i Busuladžiću

Pogledajte prilog 1482792
Pogledajte prilog 1482796
Pogledajte prilog 1482799

Pogledajte prilog 1482798
Ja vjerujem da je neko ko je dao imena skoli prosto se htio ugledati na kolege iz RS koji su dali ime studentskom domu po presudjenom ratnom zlocincu, ulicama ime Draze Mihailovica i njegovih jataka, sve odreda presudjenim ratnim zlocincima ili se ugledao u kolege kojima naumpalo da se ulica negdje u zapadnoj Hercegovini zove Mile Budaka i bratije mu slicne...a sve uz poklic: "Necete razbojnici."

Ja vjerujem da je neko ko je dao imena skoli prosto se htio ugledati na kolege iz RS koji su dali ime studentskom domu po presudjenom ratnom zlocincu, ulicama ime Draze Mihailovica i njegovih jataka, sve odreda presudjenim ratnim zlocincima ili se ugledao u kolege kojima naumpalo da se ulica negdje u zapadnoj Hercegovini zove Mile Budaka i bratije mu slicne...a sve uz poklic: "Necete razbojnici."
Ti vjeruješ jer nemaš mozga da izračunaš da je škola u Goraždu dobila ime po fašisti 1996. godine a studentski dom na Palama po Karadžiću 20 godina kasnije i to u periodu kad nije bio ni osuđen.

Ali nemaš mozga očigledno.

Sve Ok...nije ovo tema pa nema potrebe da spamamo...koga istina interesira lako je sazna.....samo je teško prihvatiti istinu ako nije po onome kako su nas/vas "učili"
Pa daj nam jednu vijest iz tog perioda koja dokazuje da je JNA pobila nedužne civile?

Svi znamo da lažeš jer da govoriš istinu rat bi već tada počeo u Ravnom.

Znači lažeš bezočno kao i ovaj lažov Sparta.

Teško istini ako se ne poklapa sa tvornicom lazi i obmana SANU.

Pa kakav je to dokaz lažove? U selu se desio obračun JNA sa hrvatskim paravojnim jedinicama a ne civilima!!

Lažeš bezočno i bez stida. Niti je ikada objavljen ikakakv izvještaj o zločinu nad civilima tamo niti ima ima ikakvih dokaza ili fotografija.

Dragoljub Mihailović je rehabilitovan a da ste vi u Sarajevu fašisti svjedoče i imena ulica koje ste davali po fašistima:

Mustafa Busuladžić, intelektualac koji je podržavao nacističke stavove i progon sarajevskih Jevreja, dobio je dio nekadašnje Ulice Fuada Midžića, narodnog heroja iz Drugog svjetskog rata, koji je, nakon što je preživio logor Jasenovac, poginuo u posljednjim danima oslobađanja Sarajeva od ustaša i nacista. Midžić danas nema svoju ulicu u Sarajevu, a ulica na Breci danas nosi imena Asima Ferhatovića i pet mladomuslimana – Busuladžića, Esada Karađozovića, Fikreta Ploče, Rušida Prgude i Asafa Serdarevića. Asaf Serdarević bio je jedan od osnivača organizacije "Mladi muslimani". Priključio se jedinici Muhamed-efendije Pandže. Uhitili su ga i strijeljali partizani u Vitezu 1944. Muhamed-efendija Pandža godinama je predsjedavao Merhametom. Bio je jedini hodža u NDH povorci koja je u svibnju 1941. prošla kroz Sarajevo. Zagovarao je osnivanje SS Handžar divizije i bio glavni tvorac memoranduma Hitleru od 1. studenog 1942. Kasnije je promijenio stavove, pa se nakratko priključio partizanima. Nakon rata sud časti osudio ga je na deset godina zatvora. Još jedan bosanskohercegovački narodni heroj iz Drugog svjetskog rata izgubio je svoju ulicu – ulica i čikma Ranka Šipke danas se zovu Reisa Fehima Spahe, šestog reisul-uleme u vrijeme NDH. Ulice 7. septembra, Prvomajska i Partizanska danas nose ime Sulejmana Pačariza Hodže, pukovnika Hrvatskih oružanih snaga i "junaka iz Hrvatskog Sandžaka". Svoje ulice u Sarajevu danas imaju i Husein Đozo, koji je bio imam 28. regimente Handžar divizije. Nakon rata osuđen je na pet godina zatvora i gubitak građanskih prava. Osman-efendija Rastoder, koji je bio optužen za masakre nad civilima, osuđen je i pogubljen kao ratni zločinac. Postoje i dvije osobe koje su služile kao administrativci u NDH. Alija Nametak bio je direktor Hrvatskog državnog kazališta u Sarajevu za vrijeme NDH, po kojem je ime dobila jedna od sarajevskih ulica, kao i škola. Enver Čolaković bio je NDH-ov ataše za kulturu u Mađarskoj, kao i Pavelićev blizak suradnik, po kome je, također, jedna od sarajevskih ulica dobila ime. Poznato je da je jedna od sarajevskih općina namjeravala dati ime školi po Čolakoviću, navodi Stojanović, prenosi aljazeera balkan. - Pročitajte više na: https://bljesak.info/vijesti/flash/...sobama-povezanim-s-fasistickim-rezimom/315107

Ne znam ko je koga i sta ucio,ja pisem samo iz licnog iskustva.A to ne ono sto mnogi ne mogu da prihvate...licno iskustvo obara mnoge teze.

Skole su,cini mi se,dobile ime mnogo prije studentskog doma,pa je pitanje ko se na koga tu ugledao.

Ne znam ko je koga i sta ucio,ja pisem samo iz licnog iskustva.A to ne ono sto mnogi ne mogu da prihvate...licno iskustvo obara mnoge teze.
Ja sam samo rekao( što je dokumentirano vido zapisima) da su prvi sukobi u BiH počeli 01.10. 1991 napadima na civile sela Ravno (prva civilna žrtva) a prvi pokolj u BiH 13.10.1991. nad osam civila iz sela Kijev Do.....7 starica i jedan starac izmedu 60. i 85. god.....ali ne skrećimo temu sa izvorne teme ovog naslova.

Ne mogu bem li ga, a znam skoro svaki grad u Bosni...to moze biti i Zenica i Tuzla i Mostar, ali i Kakanj ili Maglaj u kojima isto strse neke zgrade...zato i pitam.
Razumi,da necu ovde javno da kazem odakle sam.Ne kazu ni drugi.A nije ni bitno,sustinski.
Bitno je da nisam izmislila i da je to moj licni dozivljaj.Ko hoce da vjeruje neka vjeruje,ko nece ne mora.

Ja sam samo rekao( što je dokumentirano vido zapisima) da su prvi sukobi u BiH počeli 01.10. 1991 napadima na civile sela Ravno (prva civilna žrtva) a prvi pokolj u BiH 13.10.1991. nad osam civila iz sela Kijev Do.....7 starica i jedan starac izmedu 60. i 85. god.....ali ne skrećimo temu sa izvorne teme ovog naslova.
Lažeš, za to što navodiš nema nikakvih dokaza.

Samo si ti cuo izgleda za to i niko vise.

Лично искуство је нешто што чланови Крстарице углавном не поседују, како на овој теми, тако и на другим темама.

Свако од њих ће ти објаснити шта си ти доживела и где си била, а да никада у БиХ нису крочили.

Лично искуство је нешто што чланови Крстарице углавном не поседују, како на овој теми, тако и на другим темама.

Свако од њих ће ти објаснити шта си ти доживела и где си била, а да никада у БиХ нису крочили.
Da.Ali to je tako i u zivotu.I mi da smo malo pazljivije slusali nase bake i djedove o drugom svjetskom ratu,znali bi i istine kojih nema u udzbenicima.
Sjecam se kako je moja baba za jednog narodnog heroja,cije ime je nosila jedna fabrika,a koji je bio iz susjednog sela,tvrdila da je bio lupez i propalica kog niko u selu nije cijenio.
A mi u skolu o njemu ucili hvalospjeve.
Ko zna koliko je bilo takvih,sto ne znaci da nije bilo i ovih drugih,istinskih heroja.

Ne mogu bem li ga, a znam skoro svaki grad u Bosni...to moze biti i Zenica i Tuzla i Mostar, ali i Kakanj ili Maglaj u kojima isto strse neke zgrade...zato i pitam.
Може бити Бјељина или Зворник оба града су нападнута и заузета од стране СДА паравојних формација
Мада би рекао да се ради о Бјељини јер спомиње инцидент у кафићу када је Муслиман на коњу покушао да баци ручну бомбу у пун кафић Србија а Мирко Благојевић га примјетио и пуцао на њега
О овом догађају се доста причало и у хашком суду приликом суђењу Шешељу
Свједочио је и Муслиман бомбаш
Шешељево суђење је било комедија , шпрдао са лажним свједоцима и олако их хватао у лажима али свједочење овог свједока је било урнебесно

Back