Zašto se raspala Jugoslavija

Ћуј ба, "БРЕНД" ??? Разумеш се ти у бренд к'о Марица у криви...

Гуча је СРПСКИ БРЕНД или ако више волиш БРЕНД СРБИЈЕ... на коме учествују највише оркестри из Србије а има их да су састављени од Цигана, од Срба. а сада долазе и они ван Србије .. шта ти ту није јасно... у питању је такмичење...

Ovo je snimljeno u Guči. Mislim šta reći više...

guca-1.jpg


Ako vam je to brend jadna vam majka.
 
Na današnji dan. 26.12.1990.

Srbija je tajno „upala“ u monetarni sustav SFRJ uzimanjem od NBJ oko 2,6 milijarde njemačkih maraka čime je probila financijski sustav SFRJ. Novac je potreban za poboljšavanje standarda pred izbore i plaćanje mirovina. Ovaj je potez Srbije izazvao žestoke reakcije u SFRJ. Istovremeno, Srbija je odlučila zadržati iznos od 50% poreza na promet za financiranje vlastitih potreba (iako je smjela zadržati samo 25 %.

Eto, sa lopovima niko nije htio. z:poz:
Није се распала него је разбијена , колико је усташа ушло у Југославију са пасошима издатим од СУП-а Загреб по доласку шовинистичкор режима Фрање Туђмана ?
 
Na današnji dan. 26.12.1990.

Srbija je tajno „upala“ u monetarni sustav SFRJ uzimanjem od NBJ oko 2,6 milijarde njemačkih maraka čime je probila financijski sustav SFRJ. Novac je potreban za poboljšavanje standarda pred izbore i plaćanje mirovina. Ovaj je potez Srbije izazvao žestoke reakcije u SFRJ. Istovremeno, Srbija je odlučila zadržati iznos od 50% poreza na promet za financiranje vlastitih potreba (iako je smjela zadržati samo 25 %.

Eto, sa lopovima niko nije htio. z:poz:

drago mi je što je većina forumaša drago da se raspala. vjerujte ni nama nije mrsko niti male, dapaće mislim da je i drže nego vama. a još više mi je drago što se to dogdilo nakon ovakvog poteza srpske političke elite. problem je što raznorazne patriote misle da je takav njihov potez normalan i opravdavaju ga. mi ostali znamo da nije i osuđujemo gaz;)
 
Какве благе везе има филм о Циганима са СРПСКОМ КУЛТУРОМ И СРПСКИМ МЕНТАЛИТЕТОМ... стварно треба бити много глуп па изјавити овако нешто...

Pa, Mito, onaj ko nema ni kulturu, ni istoriju, ni pismo, jezik, naciju... i ko sve to mora da izmišlja, pa se u tome nekada i zanese toliko da mu se priviđaju piramide, može samo od besa da pukne kada pogleda Srbe.
 
Ћуј ба, "БРЕНД" ??? Разумеш се ти у бренд к'о Марица у криви...

Гуча је СРПСКИ БРЕНД или ако више волиш БРЕНД СРБИЈЕ... на коме учествују највише оркестри из Србије а има их да су састављени од Цигана, од Срба. а сада долазе и они ван Србије .. шта ти ту није јасно... у питању је такмичење...

Letos učestvovali Amerikanci. Znaš, bula, to su oni što ti napraviše državu. 'Su i oni Cigani?
 
Šta si se nakačio. Ako te tema ne zanima nemoj ju otvarat.

Činjenica je da su Slovenci i Hrvati predlagali da se SFRJ transformiše u konfederaciju da bi pametni Srbi to odbili.

tema je `interesantna` koliko i ovaj otopljeni sneg

ali ono sto nije interesantno je naslov teme i pocetni post, koji blage veze nemaju jedno sa drugim. ali je namera postavljaca ocigledna

ili si partijski dezurni cro (zabranjeno je reci dezurni u*****) ili si takav prirodno, da u ovo lepo jutro na srpskom forumu postavljas sopstvene moralne dileme tipa `nismo mi krivi za rat, krivi su bradati cetnici`, a nisi ni pocetnik nego kloncina neopevana

nema linka za trvrdnje postavljaca, moderacijo
 
U poslednje vreme se na ovom podforumu dosta piše o odnosima bivših rapublika i o krivici određenih ljudi za raspad bivše zajedničke države. Jedni okrivljuju druge, neki negiruju zločine, neki pokušavaju da iskrive istinitu sliku...
Pošto raspad SFRJ noje započeo tih 80-ih godina, već vuče daleko dublje korene, mislim da bi bilo zanimljivo i korektno da napravimo temu u kojoj bi postavljali linkove, ili pisali svoja iskustva (oni stariji, koji su živeli u to vreme) o situaciji u SFRJ u periodu od postanka ta države, do njenog rasturanja.
Ja ću, za početak postaviti nekoliko linkova, koji govore o sastavu KOS (kontraobaveštajne službe), nekim njihovim akcijama, kao i terorističkim akcijama na prostoru SFRj i konzulatima SFRJ u inostranstvu. Bilo bi zanimljivo i dati presek nacionalnog sastava državnog, tj. političkog i vojnog vrha u periodu od 70-ih godina do raspada zemlje, jer je tada agresivnije krenulo u rasturanje SFRJ.

Tekst o KOS-u:
http://www.serbianunity.net/culture/library/Lopusina2/kos/kos2.html

Tekst o akcijama tajnih službi:
http://www.nin.co.rs/2002-03/28/22574.html

Tekst o terorističkim akcijama:
http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=161
 
Ne, ovo je vezano za veliki broj političkih tema koje se vode baš na ovom podforumu. U pitanju je politika koja se vodila u to vreme, a dovela je da raspada SFRJ i do današnjih situacija sa raznim tužbama i osudama. Mnogi se na forumu pozivaju na razne stvari, ali hajde da sagledamo šta je stvarni uzrok svemu. Ništa se nije desilo slučajno i za par dana, kako bi neki želeli da prikažu.
 
U poslednje vreme se na ovom podforumu dosta piše o odnosima bivših rapublika i o krivici određenih ljudi za raspad bivše zajedničke države. Jedni okrivljuju druge, neki negiruju zločine, neki pokušavaju da iskrive istinitu sliku...
Pošto raspad SFRJ noje započeo tih 80-ih godina, već vuče daleko dublje korene, mislim da bi bilo zanimljivo i korektno da napravimo temu u kojoj bi postavljali linkove, ili pisali svoja iskustva (oni stariji, koji su živeli u to vreme) o situaciji u SFRJ u periodu od postanka ta države, do njenog rasturanja.
Ja ću, za početak postaviti nekoliko linkova, koji govore o sastavu KOS (kontraobaveštajne službe), nekim njihovim akcijama, kao i terorističkim akcijama na prostoru SFRj i konzulatima SFRJ u inostranstvu. Bilo bi zanimljivo i dati presek nacionalnog sastava državnog, tj. političkog i vojnog vrha u periodu od 70-ih godina do raspada zemlje, jer je tada agresivnije krenulo u rasturanje SFRJ.

Tekst o KOS-u:
http://www.serbianunity.net/culture/library/Lopusina2/kos/kos2.html

Tekst o akcijama tajnih službi:
http://www.nin.co.rs/2002-03/28/22574.html

Tekst o terorističkim akcijama:
http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=161


..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...
 
..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...
Ви немате никако мишљење него говорите оно што мисле Вашингтон и Брисел, пошто се сатрапи њихове политике на Балкану.
 
..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...

Jeste, mnogo vam je lose bilo za vreme Ante Markovica, kao i svima ostalim. :roll:
Ne smem ni da pomislim kako bi vam lose bilo danas 20g kasnije, da nije bilo rata i da ste ostali u SFRJ.
 
..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...

mislim da bi bilo zanimljivo i korektno da napravimo temu u kojoj bi postavljali linkove, ili pisali svoja iskustva (oni stariji, koji su živeli u to vreme) o situaciji u SFRJ u periodu od postanka ta države, do njenog rasturanja.

z:hm: z:)
 
..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...

A sto si ti ustaso na ovom sajtu da si pravi ustassaaa nikada nebi bio na ovom sajtu.
zasto je Ante Trumbic dosao na Krf da se slepa Pasicu da naparavi kraljevinu SHS m v jeeeb m.
Zasto ste dezertirali iz Vojske Aprila meseca jeeem.
Znajte kako ste 91 dobili drzavu tako cete je i izgubiti.
 
..ta yuga je bila vaša tj.Srbijanska ..kako bi mi u Hrvatskoj rekli Srboslavija..90tih u njoj nikome nije bilo dobro..Glavni kriovac za ratove na ovim prostorima je Beograd i Miloševic..Takvo misljenje imaju Slovenci..Hrvari..Bosanci..Albanci s KiM..jednio Srbi (radikalni dio)imaju drugacije misljenje..ali to je vec problem Srbije ...

Ovo je tvoje mišljenje. Ne vidim link koji to potvrđuje. Ne vidim ni neko tvoje iskustvo, detaljno opisano, na osnovu kojeg si izneo svoj stav.
Hajde probaj i ti malo ozbiljnije da pristupiš temi. Postoje dela koja su uzrokovala rat.
Inače, ne govorimo o 90-im godinama ovde. One su samo nastavak politike koja se vodila svih godina pre raspada zajedničke zemlje.
Zanimljivo je da neko napiše kako je Milošević krivac, a da zaboravi kad se on pojavio na političkoj sceni i ko je sve pre njega vodio državu. Gde je tu Tito, braća Miškovići, Savka Dabčević... Hajde na taj način da pišemo, bez ličnih predubeđenja. Samo sa činjenicama.
 

Back
Top