Zašto se mnogi mire sa smrću?

Pitanje zasto se mnogi mire sa smrcu ? Veoma je bedasto pitanje.Mirili se mi ili ne,svako zivo bice,na ovoj planeti zemlji,ima svoj zivotni ciklus.Taj ciklus,sastoji se iz radjanja,
sazrevanja,doba potpune zrelosti i postepenog opadanja,zivotnih potencijala.To opadanje potencijala,nazivamo starenjem.Onaj ko ne umre prerano,usled neke bolesti,umrece
prirodnom smrcu,od starosti.

Dakle,nema tu nikakvog mirenja.Stvari se odvijaju bez nase saglasnosti,i svako na kraju svog zivotnog ciklusa,postaje mrtav,odnosno,dozivljava smrt,kao prirodni kraj,svog
zivotnog ciklusa.
 
Šta mislite, dragi diskutanti, zašto se mnogi mire sa smrću (kada je, uglavnom, i sami ne žele)? Ima li logike u tome, te šta nam valja činiti?

otkud ti ideja da se ljudi mire sa smrću?
ljudi se ne mire sa smrću, ljudi se boje smrti.
strah od smrti je još uvek najveći od svih strahova kod ljudi, a to je i logično jer strah od smrti je strah od nepoznatog...
 
Pitanje zasto se mnogi mire sa smrcu ? Veoma je bedasto pitanje.Mirili se mi ili ne,svako zivo bice,na ovoj planeti zemlji,ima svoj zivotni ciklus.Taj ciklus,sastoji se iz radjanja,
sazrevanja,doba potpune zrelosti i postepenog opadanja,zivotnih potencijala.To opadanje potencijala,nazivamo starenjem.Onaj ko ne umre prerano,usled neke bolesti,umrece
prirodnom smrcu,od starosti.

Dakle,nema tu nikakvog mirenja.Stvari se odvijaju bez nase saglasnosti,i svako na kraju svog zivotnog ciklusa,postaje mrtav,odnosno,dozivljava smrt,kao prirodni kraj,svog
zivotnog ciklusa.

Činjenica je da - i pored toga što smrt, u ovozemaljskom poretku, jeste prirodna - ljubav prema životu opstaje bez obzira na taj tok stvari, te je pitanje mirenja sa smrću i te kako umesno a logično je, kao što smo zaključili, i to da je Onaj Koji nas je jednom Stvorio - Moćan da to Učini ponovo.

Osim toga, budući da živa i inteligentna bića Može da Stvori samo Živ i Inteligentan Stvoritelj (što sam glasim potpisima svih mojih poruka), Koji je (s' obzirom na to da kao Subjekat Stvaranja Postoji mimo svega stvorenog, te i ograničenog) - Neograničen/Svemoćan, logično je i to da nijedan živi organizam nije stvoren da bi završio ispod proste zemlje.
 
ne vidim smisao vecitog zivota jer koliko god da ga zivis kvalitetno dosadi nakon nekog vremena . nema izazova , nema zanimljivosti.

ko zivi bedno zasto da zivi previse dugo kad se muci svaki dan.

ko zivi odlicno i kvalitetno nakon nekog vremena nema nista sto ga izaziva zasto da zivi beskonacno kad je ispunio zivot odavno.

ko zivi srednje mozda i najlepse zivi jer se svakodnevno susrece sa raznoraznim senzacijama ali i one dosade.

a tek ne vidim smisao raja kako ga vere pretstavljaju . beskonacno dugo da zivis i da uzivas setajuci poljima punim cveca.koji ce mi toliko cvece .

Pa da ga mirišeš. Ali od korena. :D
Nije ti baš filozofski, ali je interesantno. :) A nije i da nisi u pravu.

- - - - - - - - - -

Pitanje zasto se mnogi mire sa smrcu ? Veoma je bedasto pitanje.Mirili se mi ili ne,svako zivo bice,na ovoj planeti zemlji,ima svoj zivotni ciklus.Taj ciklus,sastoji se iz radjanja,
sazrevanja,doba potpune zrelosti i postepenog opadanja,zivotnih potencijala.To opadanje potencijala,nazivamo starenjem.Onaj ko ne umre prerano,usled neke bolesti,umrece
prirodnom smrcu,od starosti.

Dakle,nema tu nikakvog mirenja.Stvari se odvijaju bez nase saglasnosti,i svako na kraju svog zivotnog ciklusa,postaje mrtav,odnosno,dozivljava smrt,kao prirodni kraj,svog
zivotnog ciklusa.

Hvala što si nas informisao. Da sam juče umrela, ovo ne bih znala. :D
 
Kako bi bilo užasno biti osuđen na većnost u ovakvom trošnom, ranjivom i kvarljivom telu .
Dorijan grej je samo jedan od primera, a dobri i Stokerov Drakula i Jeremy Irons kao Über-Morlock pa možda i više Orlando Jones kao Vox iz filma Time Machine.


Smrt je korisna i dobra stvar.
 
Smrt je korisna i dobra stvar.

Postoje grobarska zanimanja....
Dobro, Toma sada nije važan,
a nije ni proizvodni grobar !
On je piskaralo u grobarskom esnafu.
Ovde mislim na one mučenike sa lopatama i ašovima....
Grobarsku radničku klasu.
Treba i oni da prežive.
Oni i njihova deca.
A, kako će ako im kasni plata ?
Zato se treba solidarisati.
I uvesti tzv, "mrtvački dinar"....
Ako nešto i pretekne, može se obrazovati fond
za edukovanje i osposobljavanje mlađih kadrova...
Ali, sve zavisi od dobre volje i masovnosti !
Masovnosti, posebno !
 
И ти материјални атоми ће се пре или касније наћи у живом телу, зашто то не применити на фрагменте свести, који су такође део светске енергије?
Него, ти сине-кћери нагло заћута јуче кад рече да је у твом животу све сјајно-бајно, а ја ти рекох да ћеш свеједно умрети, шта би, маца појела језик... или је можда нестало струје, ово-оно црко маршал :lol:
 

Back
Top