Zasto Bog kaznjava?

pa nema.
pitanje je šta znači reč gehena koja se pominje kao pakao.
ja sam klada sam bila dosta mlada i imala volje pretraživala svudas reč pakao, grči, jevrejski, izvadila i ispisala sve u jednu svesku :) i gledala... nekako, ne mogu da poverujem u to. I nije mi s epotvrdilo to što ljudi pričaju.

Kazna je samim tim što nisi dovoljno porastao za nešto. To nešto. Kao recimo u ljubavi. Nađeš partnera koji je idealan za tebe, recimo. Ali toliko nisi uzrastao, toliko imaš mana, da ne možeš u tome da uživaš već stalno neki problemi. Nisi kvalifikovan.
Za mene je pakao stanje svesti. Ili bolje rečeno nesvesti.. Kada zapadneš u
negativnu emociju na duži period, to je pakao. Mi sva ta stanja i prijatna i
neprijatna možemo da iskusimo i da izaberemo ka čemu ćemo ići.
 
Volis maksima ispovednika evo izvoli citaj o strasnome sudu
I to ćemo mi čuti, ne što smo zlo radili, nego što smo bili nemarni u dobrim delima, i što nismo bližnje ljubili. Ako smo pak i zlo činili, kako ćemo podneti dan onaj, budući u tako rđavom stanju duše? Osim toga znamo šta je bilo rečeno starima preko Mojsija: »ne čini preljube, ne ukradi, ne ubij i ostalo« (Mt. 5, 28), no Gospod znajući da hrišćaninu nije dovoljno da se drži samo toga da bi bio savršen, rekao je: »Zaista vam kažem, ako vaša pravda ne bude veća nego kod književnika i fariseja, nećete ući u carstvo nebesko« (Mt. 5, 20). Zbog toga je u oba slučaja postavio kao pravilo osvećenje duše, kroz koju se i telo osvećuje, kao i iskrenu ljubav prema svim ljudima, kroz koje možemo da steknemo i ljubav prema Njemu. A obrazac toga dao nam je (Gospod) u Sebi samom do smrti, i u učenicima svojim, kao što je više puta rečeno.“
Oh kako mene njegove reči vazda ohrabre. Hvala ti.

Kako si ti ovo razumela?
 
Meni je jasno na jedan način, a tebi na drugi način. Svakoj prema onome što jeste
u ovom trenutku.
Sad cu ti nastavim dalje njegovu pisaniju posto ga obozavas.uxivaj dok citas
Ко пак да не уздрхти, слушајући слично и од Апостола, који говори: Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да прими сваки оно што у телу учини, било добро или зло« (II Кор. 5, 10). Ко да не усплаче (после свега овога реченог) због неверја нашег, и због слепоће душе наше, јер чувши све то, не кајемо се, и не плачемо горко због толике безбрижности и немарности своје? коју провидећи, Јеремија говораше, »Проклет онај који врши дело Божија немарно« (Јер. 48, 10). Јер када бисмо имали бригу за душе наше, уздрхтали би од речи Господње, и похитали би да извршимо заповести Његове, којима се и спасавамо. Али ми, чувши Господа где говори, »Уђите на уска врата, која воде у живот« (Мт. 7, 13-14) више смо заволели пут широк и простран, који води у пропаст. Зато, кад дође Он с неба да суди живима и мртвима, чућемо од Њега: »Идите од мене, проклети, у огањ вечни, који је припремљен ђаволу и анђелима његовим« (Мт. 25, 41).
 
Mogla bi ti da objsdnis na sta misli.koji dan je u pitanju kad ksxe
kako ćemo podneti dan onaj, budući u tako rđavom stanju duše
A što ja da objasnim, kada si ti citat postavila? Imaš prednost. Izvoli pa objasni
šta si sa tim citatom htela da mi kažeš? Mogu posle i ja da objasnim kako sam
razumela to što je rekao.
 
A što ja da objasnim, kada si ti citat postavila? Imaš prednost. Izvoli pa objasni
šta si sa tim citatom htela da mi kažeš? Mogu posle i ja da objasnim kako sam
razumela to što je rekao.
Reko lepo kad se tvoje ja bude probudilo prvo sta ces da ugledas ono jasno svoju dusu..I ako je rdjava gresna jadan taj koji je njen vlasnik.Sam ce skace u oganj samo dalje od boxe haha
 
Reko lepo kad se tvoje ja bude probudilo prvo sta ces da ugledas ono jasno svoju dusu..I ako je rdjava gresna jadan taj koji je njen vlasnik.Sam ce skace u oganj samo dalje od boxe haha
Nije moguće da nas dve na isti način shvatimo ni ono što u Bibliji piše,
niti ono što Sveti Maksim govori. Zato što različito vidimo pojmove kao
što su probuditi se, umreti, duša, ja i slično.
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Bojimo se Boga zbog posledica svojih dela. Kako deca tako i odrasli.
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
U glavi je sve
 

Back
Top