Zasto mit oko Sekule Drljevica?

Секула је био бјелаши, српски националиста и интегриста, који је, кад су га израдили за неку фотељу, окренуо ћурак наопако, постао Црногорац и антисрбин.
Сарађивао са Италијанимаи усташама.

И то је све што би требало да се зна о њему.
 
није то све
нападан и кроз новине у Београду као Великосрбин
напдан, пријећено му је млаћењем и убиством итд.

забрањиван, као и многи други ваљани и искрени Срби, у Београду од југо гњида
 
Poslednja izmena:
Секула је био бјелаши, српски националиста и интегриста, који је, кад су га израдили за неку фотељу, окренуо ћурак наопако, постао Црногорац и антисрбин.
Сарађивао са Италијанимаи усташама.

И то је све што би требало да се зна о њему.

Sta je tacno rekao/radio ,,antisrpsko”?
 
није то све
нападан и кроз новине у Београду као Великосрбин
напдан, пријећено му је млаћењем и убиством итд.

забрањиван, као и многи други ваљани и искрени Срби, у Београду од југо гњида

Niko ne voli ekstremiste.
 
Nije bas

Najvise je uzeto iz 1937.

1944. verzija ide: ,,Bit ce gorda, bit ce slavna", a nije se moglo koristiti "seljackoj nasoj misli" vec lovcenskoj.

1944 verzija je sustinski samo promjenila pocetne stihove i dodala jednu strofu pred kraja. Nista od toga nije korisceno u danasnjoj himni.

Pogledajte prilog 1485623
Aj uporedi današnju sa himnom iz 1937., pa onda sa ovom iz 1944.
 
Tu zastavu je kreirala Liberalna stranka u drugoj polovini 1990-ih.

Ovako nekako je izgledala zastava zelenaša i rovačke republike.

me%5Ebulat.gif
 
Pa imas li nekakav citat ili ovako pricas napamet, spomenuli smo prije da je oplakao potencijalni poraz Njemacke, sto je uradio i Lipovac, ali nesto konkretnije?

Ne, nismo pomenuli da je oplakao potencijalni poraz Nemačke, već smrt Hitlera povodom atentata na njega; specifično, poraz nacističke ideologije je bio oplakao. Nije govorio o ratu.

Za žrtve nacizma, za razliku od Hitlera, suze nije imao (kako je i sam govorio tj. po sopstvenim rečima).
 
Ovako nekako je izgledala zastava zelenaša i rovačke republike.

me%5Ebulat.gif
Ova zelena zastava je napravljena spajanjem ordena „ Spomenica za pravo, čast i slobodu Crne Gore” sa njegovom lentom. Čini mi se 1998., a prva je ekipa oko Boba Bogdanovića počela da ga koristi.
Zelenaši su koristili trobojke, crvene zastave sa Nikolinim ličnim grbom i krstaški barjake.
 
Ne, nismo pomenuli da je oplakao potencijalni poraz Nemačke, već smrt Hitlera povodom atentata na njega; specifično, poraz nacističke ideologije je bio oplakao. Nije govorio o ratu.

Za žrtve nacizma, za razliku od Hitlera, suze nije imao (kako je i sam govorio tj. po sopstvenim rečima).

Ne, on je govorio da ako Njemacka izgubi da ce Njemci postati robovi zidovskih kapitalista.

Toliko stvari si pogresio u ovom kratkom periodu da je to strasno - od tvrdnje da partizanska pjesma nema veze sa danas. himnom cg, do tvrdnje da svastika nidje nije zabranjena. Stvarno za posmatranje.
 
Ne, on je govorio da ako Njemacka izgubi da ce Njemci postati robovi zidovskih kapitalista.

Toliko stvari si pogresio u ovom kratkom periodu da je to strasno - od tvrdnje da partizanska pjesma nema veze sa danas. himnom cg, do tvrdnje da svastika nidje nije zabranjena. Stvarno za posmatranje.

Ne znam o čemu govoriš. Nisam nigde napisao nema nikakve veze sa himnom. A za svastiku, ne znam šta tvrdiš da sam pogrešio, tačno; zabranjen je nacistički simbol. a ne svastika. Ako negde ima potpunih idiota koji loše tumače zakon u pojedinačnim slučajevima ponegde, to ne menja ništa.

A evo i Drljevićevog citata:

Kad sam u beogradskoj skupštini protestirao protiv paljenja kuća u Crnoj Gori i protiv paljenja porodice Zvicer u Cucama, nijesam mogao dovrštiti rečenicu od zaglušne buke i lupanja o klupe sa starne narodnih poslanika Srba prečana. Ja danas ne lupam o klupe da bi se prikrio njihov jauk, ali ne mogu se ni ubiti radi toga.
 

Back
Top