Zašto Bošnjaci imaju Turska imena?

Мени и даље у тој причи стоји она @FDDD - ова опаска о географском пореклу, не о етничком.
Daj to su gluposti. Od kud da se najgore sto ima CG primi u Srbiju.? Nek se Srbija pita zasto se šljam iz CG ili Hrvati za hercegovce zapitaju kako je to moguce da ih bas privlacite. Hocete da ste Pijemont a necete cijenu da placate!
А и твоја поента око Срба није без основа.
Nije to moja poenta ej. Samo zakljucak da je ovaj na liniji naturanja Srbima da Ubijaju Srbe. Zapravo ja sam htio tog covjeka da otjeram u PM ali rekoh ima ovdje dezurnih cetnika pa nek oni.
 
To ti je mentalitetski problem na liniji Kosmet - CG - Zapadna Hercegovina. Ne ulazeći u to ko je tu, šta je, genetika, fonetika, kibernetika,... vidi se ista matrica ponašanja.
Ne kažem da odatle nema vrlo kvalitetnih ljudi, upoznao sam mnoge, ali kao da je odatle na površinu isplivalo ono najgore.
Apsolutnoooo se slažem, to je taj mentalitet TRIBALISTIČKI kojima su oni zavladali totalno Hrvatskim biznisom, Hrvatskom "inteligencijom" (jer malo tko od njih ima prave inteligencije osim one ognjištarske, čast iznimkama), te su što je najgore od svega nabili svoju verziju koljačkog "patriotizma", to su ljudi koji su nekad u HR bili NA DNU bilo čega hrvatskoga kulturalno: NA DNU !

A svoje svijetlo dana su ti "Hrvati" ugledali 1941 i 1991, ali rekoh, nikome nije gorilo vječno.

Koliko sam imao čuti, ali nisam ekspert za Srbiju, nije ni u Srbiji bolje, upravo od Srba iz tih krajeva, no dobro, nije da ja sad eto kolektivno etiketiram ljude iz tih krajeva ali to je UZAS i strava na koji nacin oni operiraju i drmaju zapravo cijelom HR danas gledano ekonomski i politicki, a vjerojatno i u Srbiji.
 
U Srbiji te bace u Dunav i kažu bio mentalno labilan
Pa naravnooooo, ejjjjj, za njih je biti pravi HR domoljub, biti mentalno labilan, ili ti ga: nedovoljno RVATNA, to su seljacine, čobani, eto znam da iz mene progovara skoro pa mržnja prema njima, ali znam što pričam. OGNJIŠTARI ETO, OGNJIŠARI.

Sve mogu oprat sa sebe, ali svoje podrijetlo neće moći nikada, iako se trude sve u 16.
 
Apsolutnoooo se slažem, to je taj mentalitet TRIBALISTIČKI kojima su oni zavladali totalno Hrvatskim biznisom, Hrvatskom "inteligencijom" (jer malo tko od njih ima prave inteligencije osim one ognjištarske, čast iznimkama), te su što je najgore od svega nabili svoju verziju koljačkog "patriotizma", to su ljudi koji su nekad u HR bili NA DNU bilo čega hrvatskoga kulturalno: NA DNU !

A svoje svijetlo dana su ti "Hrvati" ugledali 1941 i 1991, ali rekoh, nikome nije gorilo vječno.

Koliko sam imao čuti, ali nisam ekspert za Srbiju, nije ni u Srbiji bolje, upravo od Srba iz tih krajeva, no dobro, nije da ja sad eto kolektivno etiketiram ljude iz tih krajeva ali to je UZAS i strava na koji nacin oni operiraju i drmaju zapravo cijelom HR danas gledano ekonomski i politicki, a vjerojatno i u Srbiji.
Preslikana situacija u Srbiji
 
Daj to su gluposti. Od kud da se najgore sto ima CG primi u Srbiju.? Nek se Srbija pita zasto se šljam iz CG ili Hrvati za hercegovce zapitaju kako je to moguce da ih bas privlacite. Hocete da ste Pijemont a necete cijenu da placate
Па слушај, на прву лопту делује безвезе, али скоро ми је то запало за око. Везано је за развој племена на овим просторима, а ја сам мишљења да су се развила због географских карактеристика и да на просторе северне Албаније и Црне Горе населиш Финце и Камерунце , племена би се опет формирала.
За ово размишљање, што мислим да је животно, допринео је @guslar1389 и не могу да сетим још једног члана, који су ми објашњавали о глади, односно колики је то проблем на том простору био. Ја , рецимо, нисам имао појма да је баш толико било зезнуто некада за храну.
 
Ma jeste, mi smo ih POTAKNULI :lol:
Čim sidje s planine treba da mu se uruči diploma fakulteta i stan i auto pride, inače će biti potaknut
Nekada je Hrvatska intelektuala stizala iz Zagorja, Rijeke, priobalne Dalmacije (Split, Šibenik, Zadar, otoci...)... danas "intelektuala" koja drma HR stiže mahom iz: LIKE, zapadne Hercegovine, Bosne, pi... mile materine, dovoljno je kad ih čujem kako pričaju da odjekuju sa IQ na sve strane, ali ejjjj to su sve gospoda, znaju što je što i kako.

Nekada je krema i elita Srbije stizala iz Beograda, Novog Sada... Niša... danas čisto sumnjam da većina koja drma Srbijom stiže iz tih ili slicnih krajeva, no dobro, ok... nisam ekspert za stanje u Srbiji, ali ono u što sam APSOLUTNO SIGURAN je ovo: cila ta postava VRAŽJA i u srbiji i hrvatskoj glede vlade, oni su dogovornoj liniji NON STOP, ali NON STOP...

Ovaj vrag od Vućića vama prije izbora prodaje mantru o Ustašama i Šiptarima a nama ovi vragovi HDZ prodavaju o Četnicima, i tu sve u dogovoru, i evo ja im čestitam stvarno što to rade ovoj stoki od oba naroda, stvarno evo ja im čestitam jer stvarno je elitna stoka uspjela sve ostale napraviti svojom stokom.

S time da više čestitam HDZ-u jer 30 godina uspjeva HRVATSKE OVČETINE uvjeriti da Četnici napadaju, dok recimo Vučić to radi sa Ustašama i Šiptarima, tako da njemu je lakse, on ipak ima dva ASA u rukavu, ovi "jadni" imaju samo ČETNIKE, tako da ipak skidam kapu kako to MAESTRALNO EJJJJ, maestralno rade, već 30 godina SAMO sa Četnicima, svaka čast brate, nemam rijeci.
 
Па слушај, на прву лопту делује безвезе, али скоро ми је то запало за око. Везано је за развој племена на овим просторима, а ја сам мишљења да су се развила због географских карактеристика и да на просторе северне Албаније и Црне Горе населиш Финце и Камерунце , племена би се опет формирала.
За ово размишљање, што мислим да је животно, допринео је @guslar1389 и не могу да сетим још једног члана, који су ми објашњавали о глади, односно колики је то проблем на том простору био. Ја , рецимо, нисам имао појма да је баш толико било зезнуто некада за храну.

Pa sad da li su se plemena formirala zbog gladi i neplodne zemlje ne bih rekao, jer slican teren nailazimo u (zapadnoj) Hercegovini i Krajini, a tamo nema plemena. Glad je doprinuo surovosti i kriminalnim tendencijama, prije bih rekao.

Dok plemena su kulturoloski fenomen koji smatram je vezan za vlaho-arbanaski katunski poredak iz srednjeg vijeka.
 
Poslednja izmena:
Pa sad da li su se plemena formirala zbog gladi i neplodne zemlje ne bih rekao, jer slican teren nailazimo u (zapadnoj) Hercegovini i Krajini, a tamo nema plemena. Glad je doprinuo surovost i kriminalne tendencije, prije bih rekao.

Dok plemena su kulturoloski fenomen koji smatram je vezan za vlaho-arbanaski katunski poredak iz srednjeg vijeka.
Па да, и сам видиш да се на менталитет Хрвата из Херцеговине и жале Хрвати.
Мислим да ово за 'глад' има логике. Архитипови се код становништва тешко мењају.
Сећам се једном сам слушао Богољуба Карића... питали га зашто се дере кад прича. Каже, морао сам да се дерем, био сам најмлађи и да се нисам драо увек би био гладан. Прича је вероватно смешна али јесте животна.
 
Па слушај, на прву лопту делује безвезе, али скоро ми је то запало за око. Везано је за развој племена на овим просторима, а ја сам мишљења да су се развила због географских карактеристика и да на просторе северне Албаније и Црне Горе населиш Финце и Камерунце , племена би се опет формирала.
За ово размишљање, што мислим да је животно, допринео је @guslar1389 и не могу да сетим још једног члана, који су ми објашњавали о глади, односно колики је то проблем на том простору био. Ја , рецимо, нисам имао појма да је баш толико било зезнуто некада за храну.
Ajde brate i Židovi/Jevreji su se borili 2000 godina posvuda po svijetu od progona i poprijekih pogleda svih drzava u kojima su živjeli, ali za razliku od ovih hrvatskih i srpskih OGNJIŠTARA iz Hercegovine i CG, oni se drže skupa i rade skupa do kraja vremena i dokle god je njih. A ovi su POJELI KAO LEŠINARI, kao najveći kancerogeni TUMOR i srpsko i hrvatsko društvo.
 
Ma jeste, mi smo ih POTAKNULI :lol:
Čim sidje s planine treba da mu se uruči diploma fakulteta i stan i auto pride, inače će biti potaknut.
Pa to ste prakticno I radili zar ne? I vaspitali djevojke da trce za velikim momcima s planine a sta jado s planine zna no da mlati ko ju pogleda.. I samo cekas da se mali malo naobrazi i Eto ti mafioza.
E u CG bi mu glavu razbili a vi tamo ga podizete. Mislim banalizujem ali Srbija mora da sagleda kako to? Dobro mozda je sad kasno jer je i CG u k…u mora se znati uzrok a ne traziti geografija kao izgovor
 
Ajde brate i Židovi/Jevreji su se borili 2000 godina posvuda po svijetu od progona i poprijekih pogleda svih drzava u kojima su živjeli, ali za razliku od ovih hrvatskih i srpskih OGNJIŠTARA iz Hercegovine i CG, oni se drže skupa i rade skupa do kraja vremena i dokle god je njih. A ovi su POJELI KAO LEŠINARI, kao najveći kancerogeni TUMOR i srpsko i hrvatsko društvo.
Да, али Јевреји се нису насељавали где нема да се једе .
 
Да, али Јевреји се нису насељавали где нема да се једе .
Svejedno su proživljavali svašta po Europi, krenuvši od Španjolske inkvizicije, geta po Italiji, geta po Njemackoj, u Poljskoj su bili etiketirani itd...Ali su zadrzali svoje ja, drzali su se skupa, nema veze jel jevrej iz spanjolske ili je jevrej iz rusije, svejedno. I pogledaj ih danas, moze njih netko mrziti ali samo iz zavisti, da.

Oni cuvaju svoje, pogledaj sto ovi radi svojoj srbiji, svojoj hrvatskoj... pa di je to vidilo srpstva, di je to vidila hrvatstva...

Pa zbog takvih Hrvata i zbog takvih Srba je Miroslav Krleža rekao onu legendarnu: "Sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskoga junaštva."
 
Па слушај, на прву лопту делује безвезе, али скоро ми је то запало за око. Везано је за развој племена на овим просторима, а ја сам мишљења да су се развила због географских карактеристика и да на просторе северне Албаније и Црне Горе населиш Финце и Камерунце , племена би се опет формирала.
За ово размишљање, што мислим да је животно, допринео је @guslar1389 и не могу да сетим још једног члана, који су ми објашњавали о глади, односно колики је то проблем на том простору био. Ја , рецимо, нисам имао појма да је баш толико било зезнуто некада за храну.
Ajoj ja sam bio drugi clan. pricamo o istoriji, o nekom drugom dobu. Dao bog kriminalaca pa uvezli banane pa iskorijenili glad. Ali ja sam skoro deset godina zivio u Srbiji i ja sam vidio kako su se najgrdji probijali. Srbijanci su glasali za Crnogorce cisto da ne dobije njegov komsija. Rizikujem da budem neshvacen ali krivica se mora traziti u neposrednom okruzenju a ne u plemenima.
 
Pa to ste prakticno I radili zar ne? I vaspitali djevojke da trce za velikim momcima s planine a sta jado s planine zna no da mlati ko ju pogleda.. I samo cekas da se mali malo naobrazi i Eto ti mafioza.
E u CG bi mu glavu razbili a vi tamo ga podizete. Mislim banalizujem ali Srbija mora da sagleda kako to? Dobro mozda je sad kasno jer je i CG u k…u mora se znati uzrok a ne traziti geografija kao izgovor
Да, око узрока треба причати, али треба сагледати све опције. Ако кренемо од етничке, мисли да неће да пије воду, јер од више народа (данашњих) имаш слично понашање. Њих једино што спаја је простор. Штета што не можемо да упоредимо из прве руке неког нпр. Албанца из долине и неког из брда, да видимо каква би била њихова мишњења.
 
Да, око узрока треба причати, али треба сагледати све опције. Ако кренемо од етничке, мисли да неће да пије воду, јер од више народа (данашњих) имаш слично понашање. Њих једино што спаја је простор. Штета што не можемо да упоредимо из прве руке неког нпр. Албанца из долине и неког из брда, да видимо каква би била њихова мишњења.
Sta ne mozemo. Izvini ali to se uporedjivalo decenijama.
 

Back
Top