Zašto Bošnjaci imaju Turska imena?

To ime je varijacija turskog imena Demir.
Дамир има изворно значење у више језика. У словенским језиицима скраћени облик имена Далимир (или Далемир, Далимил). Има изворно значење и у арапском и значи отприлике савјестан, поштен. Може бити и изведеница из турског имена Демир који у изворном значењу на турском значи гвоздени.
 
Какво изворно значење има име Ханка у језику народа нашег говорног slobensko za
Какво изворно значење има име Ханка у језику народа нашег говорног подручја?
Dobro pitanje. Naveo sam ga jer sam sreo Mlade cehinje, poljakinje sa tim imenom.
 
Naveo sam ga jer sam sreo Mlade cehinje, poljakinje sa tim imenom.
То што у неким словенским народима имамо неко име не значи да коријен имена и изворно значење имамо у словенским језицима, може бити само варијација преузета из других језика.

И само име Хана има изворно значење у неколико језика, у арапском и значи отприлике искусна, паметна, у хебрејском и значи милостива а мислим да има неко потпуно друго изворно значење (нисам баш сигуран) и у њемачком.
У сваком случају име Хана или Ханка је варијација из хебрејског (и билбијских) имена заступљена код неких словенских народа, но дефинитивно коријен имена и изворно значење немамо нити у једном словенском језику.
 
То што у неким словенским народима имамо неко име не значи да коријен имена и изворно значење имамо у словенским језицима, може бити само варијација преузета из других језика.

И само име Хана има изворно значење у неколико језика, у арапском и значи отприлике искусна, паметна, у хебрејском и значи милостива а мислим да има неко потпуно друго изворно значење (нисам баш сигуран) и у њемачком.
У сваком случају име Хана или Ханка је варијација из хебрејског (и билбијских) имена заступљена код неких словенских народа, но дефинитивно коријен имена и изворно значење немамо нити у једном словенском језику.
Naravno naravno. Evo da se popravim navodim ime Bisera,Beba i Jadranka.
 
Poslednja izmena:

Back
Top