Zasto i sta?

Moraš da se "igraš", da prihvatiš. Ili budi budan i "nenormalan".
Ja opet imam svoj svet u svetu. I tako mora.
Gete "Faust" :
"Pusti veliki svet nek samo huči
A mi ćemo se u tihi kut zavući
Jer, znaš već, navika je stara
Da čovek u velikom svetu
Male svetove stvara".
Brate, dusa mi cvili za necim mnogo iskrenijim i boljim, dosta mi je povlacenja, ocu clean slate (samoubistvo) :/
 
Moraš da se "igraš", da prihvatiš. Ili budi budan i "nenormalan".
Ja opet imam svoj svet u svetu. I tako mora.
Gete "Faust" :
"Pusti veliki svet nek samo huči
A mi ćemo se u tihi kut zavući
Jer, znaš već, navika je stara
Da čovek u velikom svetu
Male svetove stvara".
Ne mogu konstantne prekide da trpim. Istrpeo sam koliko sam mogao, i to je samo po sebi bilo previse. Nadalje, pa to nikako!
 
Vidiš koliko je sve to kontradiktorno...ja kažem da bih voleo da se nisam ni rodio a hoću tvoj život da produžim (ne kažem spasem, jer je to nemoguće...kad tad sve nas čeka smrt)
Ma moramo biti iskreni u svojoj nadi. Ali ta nada se meni ne nalazi u ovom zivotu, ovoj planeti, ovom telu. I kako ja ovu celu filozofiju da objasnim nekoj novodoslici? Sve odmah, ludnica, hitna pomoc, policija, lekovi.... muka mi je vise od tolike kolicine nerazumevanja.
 
Ma moramo biti iskreni u svojoj nadi. Ali ta nada se meni ne nalazi u ovom zivotu, ovoj planeti, ovom telu. I kako ja ovu celu filozofiju da objasnim nekoj novodoslici? Sve odmah, ludnica, hitna pomoc, policija, lekovi.... muka mi je vise od tolike kolicine nerazumevanja.
Srecno Vam bilo gde god da se nalazi to sto trazite..te uvrede vracam Vama ne prihvatam da mi se iko tako obraca...Vi imate besmisao za besmisao koji razume @Antihejter srecno vam bilo u druzenju.
...uzivajte...
 
Poslednja izmena:
Srecno Vam bilo gde god da se nalazi to sto trazite..te uvrede vracam Vama ne prihvatam da mi se iko tako obraca...Vi imate besmisao za besmisao koji razume @Antihejter srecno vam bilo u druzenju.
...uzivajte...
Kakve "uvrede"? Kako se to obraćamo?
Kome uvrede? Ovde ko god je došao samo govori policija...i slično. Sebe ne vidiš. Niko te nije uvredio. Ovo je osetljiva tema, plus njegova.
Njemu ne trebaju "padobranci" da mu sole pamet. Još si malopre rekla da otvori temu, ja sam ti rekao da ovo i jeste njegova tema.
 
Па чини ми се да се бавиш. Имаш припремљено мишљење о свему, свачему и свакоме. Ево горе си дао мишљење о свим људима на планети 😬
И то није онако, форе ради, нека апроксимација или проста стереотипизација, него делује да озбиљно то мислиш.
Da to je skroz suvišno...

Jedno je diskutovati o tome a drugo biti zarobljen time. Ne dozvoli da te nerviraju stvari na koje ne možeš da utičeš, uradi svoj deo i budi bolji od tih "drugih"...
 
Videh ovo malopre i setih se @marzivu teme.

Put je život. Putuj. Ali na ovom svetu, ne žuri na onaj tamo gde niko nije pre vremena stigao makar mislio da jeste svojom predajom, pobedom ili porazom...
 

Prilozi

  • 20220805_150123.jpg
    20220805_150123.jpg
    85,2 KB · Pregleda: 7

Back
Top