ZAŠTO da JA plaćam i za sebe i za nju?

kada smo imali ovakvu temu prošle godine imala je preko 1000 postova, sve u ovom stilu ..neverovatno koliko su muškarci osetljivi na svoj novcanik
hteli bi da... a da ih ne košta ništa .ni jednu hebenu kafu da plate :mrgreen:
То би већ била безобраштина, јер нас и народа мудрост учи да кафе ни у бабе нема џабе. :kafa:
 
(maznuto sa Reddita)

Baš sa drugarima pričam o tome kako dosta današnjih devojaka/žena očekuje da ti njih dvoriš kao da su neka mala deca koja su finansijski zavisna od drugih i nesposobna da sebi priušte ono što hoće. Očekuju da platiš piće/izlazak/večeru na prvom i ostalim sastancima, da ih obasipaš poklonima, vozikaš, plaćaš vaša zajednička putovanja i tako u nedogled. Zašto su bre muškarci dužni da to ispunjavaju!? Shvatite dobro da:

  1. Nama muškarcima pare ne rastu na drveću. Mukotrpno ih zarađujemo
  2. Imamo razne svoje troškove, želje i potrebe koje koštaju (što je potpuno legitimno).
  3. Inflacija je nemilosrdna i prema nama.
  4. Niste nesposobne, jadne i bez plate.
  5. Živimo u Srbiji:( Kod mene to ne prolazi. Kad se izađe na sastanak, plaćamo po pola. Svejedno da li smo na piću, ručku, večeri, u bioskopu, pozorištu... Ovo je doba rodne ravnopravnosti. To što si žena znači da si ravna meni i da zato plaćamo po pola.....Problem je što su neke žene naučene od strane društva da budu razmažene u odnosu sa muškarcima i zato očekuju (jer su lepe) da im ti sve plaćaš. Bukvalno smatraju da imaju veću vrednost od tebe pa da ti moraš da radiš sve za njih jer si nebitan.E PA NE. Mi smo jednaki! To što si lepa i što radiš na sebi svaka čast ali račun plaćamo po pola. Ja podržavam rodnu ravnopravnost i ježim se kad vidim da se na žene gleda kao na manje vredna bića od muškaraca. Ali takođe kada su finansije u pitanju izvini ali nisi slabiji pol da ja tebi bilo šta plaćam. Plaćamo svako svoje, to je nešto najlogičnije, najpoštenije i najnormalnije, koliko god deo društva pokušava da nam to predstavi drugačije.
  6. Napomena: Svaka čast ženama koje nisu deo ove priče, znam da ih ima, ali ovaj put su mi tema one druge. Nisam nikakav ženomrzac. Volim i poštujem žene koje cene muškarce i koje razumeju i uvažavaju njihov izbor kako će raspolagati sopstvenim parama. Dosta bre više sa ženama koje misle da im POL daje pravo na parazitsku poziciju u vezi/braku.
"Da nema žena, pare ne bi imale smisao"
Dž. Onazis i S. Menidjer
 
Ne znam brate Nina, ja sto sam yebao u zivotu sve je bilo za dz. Bez malih stinih slovca.
Napokone, sestro mila.:heart:.da se ne vracamo na vec prežvakanu pricu..nije rec da platiš pa da hebes, niko od nas ne placa da bi hebo ili bio heben
vec da kod poznanstva platis jednu kafu a u ovoj temi ima i nadogradnja da danasnje zene devojke ocekuju da im se plati klopa, pice izlazak i tako to
i odmah da se ogradim ne spadam u tu grupu žena ..uvek ponudim da platim svoje pice osim ako on insistira da plati za oboje
 
Napokone, sestro mila.:heart:.da se ne vracamo na vec prežvakanu pricu..nije rec da platiš pa da hebes, niko od nas ne placa da bi hebo ili bio heben
vec da kod poznanstva platis jednu kafu a u ovoj temi ima i nadogradnja da danasnje zene devojke ocekuju da im se plati klopa, pice izlazak i tako to
i odmah da se ogradim ne spadam u tu grupu žena ..uvek ponudim da platim svoje pice osim ako on insistira da plati za oboje
Dobro brate Nina
 

Back
Top