ZAŠTO da JA plaćam i za sebe i za nju?

Pre neki dan veceram na Zlatiboru i sto pored mene, njih petoro. Ne bih im dao prosek preko 20 godina. 4 devojke i jedan decko. Pica, klopa, zavrseno, prilazi konobar da naplati, naravno ovaj vadi i broji pare, zacrveneo se. Ove ni da mrdnu prstom. Da je moj, pred svima bih mu rekao: sta radis to? Jel ih barem sve vodis posle kuci u paketu? Henki penki?
A da mi je cerka, isto bih. Nemas para? Evo ti i plati svoje.
Stvar vaspitanja. Hoce da ih cascavas? Nema pike ako ne? Eno imas tamo onaj stand - prodaju licidarska srca. Kupi im po lolipop i dobro se ismej dok lizes i gledas im izraze lica.
To je već bezobrazluk. Izašli su kao društvo, trebalo je da podele račun. To je neka korektnost koja se stiče vaspitanjem.
U tim njihovim godinama ja nisam radila , a ni momak. Znači, raspolažemo tuđim novcem- nema ni on , ni ja... pa smo izlaske plaćali recimo naizmenično.
Međutim , kada prvi put vodiš devojku na piće, večeru , još je i ti pozoveš , ja da sam muškarac ne bih se blamirala oko toga i platila bih ja. Bonton.
Ukoliko je ta devojka , žena iole normalna i radi i ima svoj novac sigurno ne očekuje da joj ti uvek plaćaš i neće to dozvoliti.

A kada vidim da je moj muškarac rad da me zaštiti od blata, i ja odma njega želim da zaštitim od blata, pretpostavivši da ni on nema želudac za baš neprekidno laktanje među onima koji su u tom svetu svoj na svome i ne želeći da nam previše vremena ode na tako nešto, jer da mu je to omiljeno, ne bi bio moj tip ličnosti.
Pa mu lepo predložim da pošteno pljačkamo državu (poželjno više njih), a ne jedno drugo 🥰

Pa spomenuo sam i veceru,a ona nije bas jeftina.Ako ne mozes,ne zovi.

Ako već niste u vezi meni bi bonton pre bio da podelimo po pola da se devojka ne bi osećala neprijatno kao da mi nešto duguje.
E to je u pitanju.
Meni naravno nije problem da platim. I više se dešavalo da mi ona ne da da platim već traži da plati bar pola.
Ovo nije moj tekst već iskopiran sa Reddita.

To je već bezobrazluk. Izašli su kao društvo, trebalo je da podele račun. To je neka korektnost koja se stiče vaspitanjem.
U tim njihovim godinama ja nisam radila , a ni momak. Znači, raspolažemo tuđim novcem- nema ni on , ni ja... pa smo izlaske plaćali recimo naizmenično.
Međutim , kada prvi put vodiš devojku na piće, večeru , još je i ti pozoveš , ja da sam muškarac ne bih se blamirala oko toga i platila bih ja. Bonton.
Ukoliko je ta devojka , žena iole normalna i radi i ima svoj novac sigurno ne očekuje da joj ti uvek plaćaš i neće to dozvoliti.
Da s tim sto je ovde sada nekultra da se ocekuje da se saziva i poziva milica i njenih 5 drugarica na pica i krku. Kud milica tu i njenih 5 krkacica.
Zato sam i pre rekao, ako je vec fora: ko zove taj placa (ko pisne, gowno stisne) onda ne zivkaj. Jer gospodjica sigurno nece zvati prva. Setnja, skromno, taman da je veci fokus na dozivljaj a ne okolinu.
A ima zena koje i te kako izvade novcanik i stave svoj deo na sto ili one plate prve. Da ti do znanjankako stoje stvari.S takvima si na startu opusten i ide se i na ice i pice.

Poslednja izmena:
A kada vidim da je moj muškarac rad da me zaštiti od blata, i ja odma njega želim da zaštitim od blata, pretpostavivši da ni on nema želudac za baš neprekidno laktanje među onima koji su u tom svetu svoj na svome i ne želeći da nam previše vremena ode na tako nešto, jer da mu je to omiljeno, ne bi bio moj tip ličnosti.
Pa mu lepo predložim da pošteno pljačkamo državu (poželjno više njih), a ne jedno drugo 🥰
A sta ako si slijepa pa ne vidis...

Otac i sin mogu biti potpuno različiti ljudi.
Na primer fin otac, a sin bezosećajna budala na majku ili prosto se tako poklopilo.

slažem se, ali za svaki slučaj treba proveriti i ove stvari. sin je moguće nesvesno pokupio model i nikad ga nije kritički promislio, već usvojio kao nešto što tako treba. naročito treba bežati ako krenu sa pričom da vole jake žene, žene kao njihovu majku, a snaga njegove majke se ogledala u beskonačnoj žrtvi za druge i stoičkom trpljenju zajedničke bede. bežati glavom bez obzira

Stiče se utisak da možda i niste baš zadovoljne momcima u vašoj okolini.

ja i nisam, jer nisam slepa kod očiju.
drugarica radi dva posla, stiže kući u 9 uveče. kako muškarac može da dozvoli da mu žena izgara od posla da jedva ima vremena za sebe. a tek kako može da očekuje da posle toliko posla bude raspoložena, a kamoli negovana, lepa, raspoložena za intimu.
druga usvojila toksični matrijarhat iz svoje porodice gde se majka, na svoju štetu, pitala za sve, uključujući i izdražavanje porodice, a otac bio pozadinska senka bez imalo uticaja, pa ona jedina radi u vezi. isto ne zna kud udara, jedan dan prva drugi dan treća smena, itd. dečko kući 'ladi jaja, ajde da je makar sačeka topla večera, nego suva nezačinjena piletina

ako ću da se mučim, pa mučiću se sama i za sebe, šta će mi na sve to i partner koji mi nimalo ne olakšava i ne ulepšava život.

Da s tim sto je ovde sada nekultra da se ocekuje da se saziva i poziva milica i njenih 5 drugarica na pica i krku.
Zato sam i pre rekao, ako je vec fora: ko zove taj placa (ko pisne, gowno stisne) onda ne zivkaj. Setnja, skromno, taman da je veci fokus na dozivljaj a ne okolinu.
A ima zena koje i te kako izvade novcanik i stave svoj deo na sto ili one plate prve. Da ti do znanjankako stoje stvari.S takvima si na startu opusten i ide se i na ice i pice.
Pa to važi i za društvo i ima se osećaj oko toga. Meni je uvek bilo bezveze da meni neko plaća konstantno ,neprijatno je.

Pa to važi i za društvo i ima se osećaj oko toga. Meni je uvek bilo bezveze da meni neko plaća konstantno ,neprijatno je.
Pa upravo. Ajde drustvo sa kojim se znas godinama. E ja vodim fazon.. .Mada i tu treba imati osecaja. S jedne strane otkud ti znas kako oni stoje s parama. Mozda kasne sa strujom 3 meseca a ti fazon: ueeee idemou, pij pij, slobodno! Sto ne jedes ti??vidi kako je, prste da polizes. Vid mene kako mi je dobro a ti posle kuci ides na rezije i ocekujes da uzvrate cascavanja. Nekulturno bez mere i prilagodjavanja.

drugarica radi dva posla, stiže kući u 9 uveče. kako muškarac može da dozvoli da mu žena izgara od posla da jedva ima vremena za sebe. a tek kako može da očekuje da posle toliko posla bude raspoložena, a kamoli negovana, lepa, raspoložena za intimu.
druga usvojila toksični matrijarhat iz svoje porodice gde se majka, na svoju štetu, pitala za sve, uključujući i izdražavanje porodice, a otac bio pozadinska senka bez imalo uticaja, pa ona jedina radi u vezi. isto ne zna kud udara, jedan dan prva drugi dan treća smena, itd. dečko kući 'ladi jaja, ajde da je makar sačeka topla večera, nego suva nezačinjena piletina

ako ću da se mučim, pa mučiću se sama i za sebe, šta će mi na sve to i partner koji mi nimalo ne olakšava i ne ulepšava život.
Bukvalno se isto moze primijeniti za kontra stanu i mnogo cesce je zastupljeno.

Necu ni ja da radim dva posla kako bih imao da izdrzavam nesposobnu zensku, koliko god bila lijepa.

Od jednog mogu da zivim skromno i meni je to dovoljno, ako se nadje kakva koja je takodje sposobna da sama zivi i odlucimo da se udruzimo, bice nam mnogo bolje zajedno...ako ne, samo da smo zdravo. :D

A što se izvrće priča na jedan anegdotalni slučaj 5 šleperki i jednog mučenika jer ne može da se podnese tema u kojoj se govori o muškim cicijama.
I ajmo sad sve u glas: to stvarno nije ljucki, treba biti pošten.

ma lik ih izveo da ih časti za rođendan, a zacrveneo se od grejanja, i onda ovaj došao iskonfabulisao nešto nepostojeće.
niko ne ide na Zlatibor a da nema da plati ceh. znam, ja sam odatle

Najbolje svi da budemo nezaposleni i da nas izdržavaju od roditeljske penzije.:D
Eto i to sam vam rešio.
A ima smisla da život provedeš rintajući za svoju voljenu ženu mezimicu, a ona samo časkom u klompama i viklerima do prodavnice preko puta da kupi lebac i nešto sitno...:cool:
Ah zamisli, život provela sa yebačima Bad Boyevima, naseksala se i nauživala, sad nađe nekog mutavog štrebera da rinta, a ona da sedi kod kuće.:per::heart2:

E takvu da nađem - i da se usrećim.:mrgreen:

Ako već niste u vezi meni bi bonton pre bio da podelimo po pola da se devojka ne bi osećala neprijatno kao da mi nešto duguje.
E to je u pitanju.
Meni naravno nije problem da platim. I više se dešavalo da mi ona ne da da platim već traži da plati bar pola.
Ovo nije moj tekst već iskopiran sa Reddita.
Mozda se veza stvori,a mozda ne bude nicega,ali bar ne ostanec cicija.

Back