Зашто ћутиш ако ти смета?

Ovo ima logike, itekako.
Srbija je svalerska i hebacka zemlja i tu je bitnije dobiti mozzarelu ma kako , makar i keftao kao pas nego biti dosledan ili razuman ili pun samopostovanja...

Cak je najcesce prebacivanje "a bre sad su druge vrednosti i radne i moralne"


Pa i jesu druge vrednosti.
Možemo negodovati i čuditi se koliko hoćemo.

Prolaz "negativnih kvaliteta" je očigledan na svakom koraku.
 
Урадим нешто и добијем 'аплауз' од оних којима је такође сметало али су ћутали. Знате оно - "свака част, нека сте му рекли" итд итд...

То постпејд реаговање ме све више нервира, од сада само чекам на туђу услугу. Мислим, смирићу се и мотрити има ли још камиказа.

Tačno. Ne treba ti takva podrška. Oni ni ne misle kao ti, služiš im za zabavu.

Pusti druge da budu kamikaze... stvar u kolektivu je da se oni nerviraju što se ti dobro osećeš. Nešto sasvim drugo su situacijone reakcije, gde misliš i treba da reaguješ.
 
ma možda sam i ja razočaran i odustao...
bio sam 5. oktobra 2000. tamo ispred skupštine, valjda spreman da se borim.
posle kraha tih petoktobarskih iluzija, shvatio sam možda kako funkcionišu stvari.
deluje mi da je ovaj svet postao zatvor, ludnica iz koje se spašavaš jedino bežanjem prema sebi.

jedna moja pesmica:

natpis


nikad video ptiće golubova.
možda je i video:
lako smrskavanje sa zgrade.
pradavni dan,
proliveni znaci pitanja.
čemu?
izgovoreno gubi snagu.
na zidu piše:
ćutati, uzdržavati se, umreti.
talentovan za tugu,
i mlako, rutinirano postojanje,
uložio je neku energiju u to.
ne znam zašto.

...

"Ako ti je priroda darovala zov žalosti, nemoj okolišati sa sumanutim darom, nemoj propustiti nijednu priliku da se razrešiš stvari i bića."

Emil Sioran

pretpostavljam da je pod razrešenjem možda mislio na šopenhauerovu negaciju volje...
pasivnošću do oslobođenja, kako ja to shvatam.
ali, da li je to pravi put.
kastaneda, autor knjige "aktivna strana beskraja", (između ostalih), reče da je pasivnost nasilje nad našom prirodom, zato što smo svi mi u svojoj suštini strahoviti borci.

:think:
 

Овај видео виртуелно кружи и сви се згражавају.

У духу ове теме, сниматељ ништа није покушао да спаси момка кога је контролор извукао на улицу и тамо претукао, али је све уредно снимио.

То може да буде и наше дете.

Ако овако сви ћутимо и сагињемо главе, и биће једног дана.
 
Poslednja izmena:
kastaneda, autor knjige "aktivna strana beskraja", (između ostalih), reče da je pasivnost nasilje nad našom prirodom, zato što smo svi mi u svojoj suštini strahoviti borci.

mada, kad malo bolje razmislim, mislim da je i on mislio na borbu protiv sopstvenog ega.

“Rat, za ratnika, ne znači dela individualne ili grupne gluposti niti nečovečnog nasilja. Rat je, za ratnika, totalna borba protiv individualnog ja koje je čoveka lišilo njegove moći.“

“Moć tišine“, Karlos Kastaneda

- - - - - - - - - -

tako da je serbia možda idealnaa hehe
 
Jesi ti sigurna da si zensko..
Svako zensko u Srbiji , ama bas svako kaze, bre mnogo se tuzakas, ako analiziras, a ne ako se boris, to tek posebno...
Vrhunska parola vecine ljudi a svih zena u Srbiji je , CUTI I SMRDI i vrlo uspesno napreduju sa tom parolom.

Види, мораћу да те разочарам - те тута-муте су углавном мушкарци.
 
inače, možda religije i duhovna učenja to podržavaju, ćuti i ako ti smeta?

“Nereligiozni čovek je protiv univerzuma, religiozni čovek je sa univerzumom. Religiozno biće oseća da je u svom domu. On nikada ne oseća da je gurnut u svet: on oseća da raste u tom svetu. Uvek se seti razlike u terminima biti “gurnut“ i “rasti“."

Osho

najgore_ti_se_sekirat.jpg


:think:
 
ovo mi je npr. zanimljivo:

‚‚Polarizacija Straha još je u usponu, i ako želimo da je razrešimo i da krenemo dalje, svako od nas mora lično da učestvuje. Moramo da pratimo svoje misli i očekivanja vrlo pažljivo i da sebe uhvatimo svaki put kad sa drugim ljudskim bićem postupamo kao sa neprijateljem. Možemo da se odbranimo i obuzdamo određene ljude, ali ako ih dehumanizujemo, oni povećavaju Strah."

Džejms Redfild
 
Сумњиви су ми они којима ништа не смета. Какво је то биће, шта му је у глави уопште.

paučina.. :malav:

Na rupe na putu oraćam pažnju tek toliko da ne bih članak uganula
dok zveram u rascvetale krošnje.

I onda rupe na putu ne smetaju. I nisu krivi oni što su pre mene tuda
prošli i ''pravili se da rupu ne vide'' i oni koji su odgovorni pobogu a
plate za džabe primaju i oni koji štede na materijalu pa se zato
sve tako brzo pohaba...
 
Види, мораћу да те разочарам - те тута-муте су углавном мушкарци.

Kad bi se lagali...
Zene su kao glasne zato sto racunaju na dzentlmen mozzarela efekat, pa ti izgleda da su progresivne i aktivne..
Zene su pre svega izvor oportunizma, ali sad je to nebitno jer su svi oportunisti u Srbiji.
Ali priznajem da iz ugla povrsnog sagledavanja jedne zene, lako moze da ispadne da su zene aktivne i glasne, a muskarci cutljivi i beskicmenjaci...bar oni koje one uocavaju...
 
Kad bi se lagali...
Zene su kao glasne zato sto racunaju na dzentlmen mozzarela efekat, pa ti izgleda da su progresivne i aktivne..
Zene su pre svega izvor oportunizma, ali sad je to nebitno jer su svi oportunisti u Srbiji.
Ali priznajem da iz ugla povrsnog sagledavanja jedne zene, lako moze da ispadne da su zene aktivne i glasne, a muskarci cutljivi i beskicmenjaci...bar oni koje one uocavaju...

Не знам пријатељу, судећи по примерцима које сам имала прилике да сагледам у 'праведном' гневу, ту је покретач увек била хистерична кокош у виду супруге која нема ону ствар да сама реагује него гура своју суклату као живи штит. ;)
 
Сумњиви су ми они којима ништа не смета. Какво је то биће, шта му је у глави уопште.
To se i ja pitam. U mom okruženju takve ljude nazivaju intelektualcima jer su odlični đaci.
Problem nastaje kada ti masa govori da nešto ne štima u društvu. Zato mi smrdi sva ova buka oko Vučića iako ima poente. Neko drugi meša prste u sve to... Masa nije sposobna da racionalno razmišlja, posebno na Balkanu, posebno u Srbiji.
Kao oni protesti prošle godine, toliko gluposti na jednom mestu nisam video u životu(iako je relativno kratak). I ko je video glupost u tim protestima nije sigurno smeo da kaže šta misli, jer se zastupalo jednoumlje. Zbog toga ili si sa nama ili nisi.-Filozofija moderne levice i desnice.
 
Znaci osim Wirdza ovde su svi buntovnici...lepo, ako mi zatreba da znam gde se nalaze....

Nego, ako je ovo bas istina sto pisete, pa se borite za sebe, sto vam smeta da drugi cute?

Meni smeta kad drugi ćute oko nekih stvari koje su važne, npr. nepravda ili nasilje. Mnogo nepravde prođe jer se ljudi ne bune, ili oni što galame nemaju podršku (koju zaslužuju jer su u pravu) pa ispadnu ludaci, i pobedi nepravda. Primer: rasisiti biju nekog "garavog" u busu, jedan čovek ustane i kaže im Što bijete nesrećnika, šta je skrivio, ostavite ga na miru. Ostatak busa vidi šta se dešava ali ćuti, i onda onaj jedan što je rekao takođe popije batine, a skinhedi izađu iz busa i nikom ništa. Umesto da svi skoče na noge i momentalno izbacije te siledžije. (Ovaj primer je drastičan, jer u većini svakodnevnih situacija ne postaji apsolutno nikakva fizička opasnost i dovoljan je verbalni obračun).
 

Back
Top