Zašto ateisti dolaze na forum Religija?

Doro eo nešto ozbiljno:

U Kur'anu piše da je Allah stvorio sedam nebesa, odnosno šest slojeva neba i onaj sedmi na kom je sam Allah. A atmosfera ima 6 slojeva, baš kao što i kaže Kur'an.
E sad, ako Allah ne postoji odnosno ako je Muhamed pisao Kur'an odnosno ako Kur'an nije Božja reč, kako je onda Muhamed pre 1400 godina znao da atmosfera ima baš 6 slojeva?
 
tema je možda suvišna, što bi se neko prepirao sa nekim ko ima svoje suprotno i čvrsto uverenje (osim radi ubijanja vremena)
to i jeste poenta onog sta sam pricao na drugoj temi i pojava ateista na relgiji.

jos nisam dobio odgovor na prosto pitanje
koju potrebu ima ateista da bi dosao na ovaj forum?..eto ovo moze biti pocetna tema u ovoje temi za raspravu.
 
a ova tema ce i pokazati kurs daljeg nastavka foruma religija da li ce se zatvoriti za ateiste ili ne jer ako ovde pokazete da nemate argumente vec samo sprdanje, onda nema sta ni da se vise prica na temu ateista na forumu religija.
Na svakom drugom pdf i svim drugim temama sasvim je normalno da jedni druge podjebavaju pljuju i šta sve ne SAMO RELIGIJA mora bude čista i neukaljana? :eek:

Au tabe jbt ne mogu ti se načudim danas šta te spopalo
 
to i jeste poenta onog sta sam pricao na drugoj temi i pojava ateista na relgiji.
Ateista može biti itekako zainteresovan za religiju i njene socijalne implikacije. Mnogi ateisti smatraju religiju štetnom društvenom pojavom, i žele aktivno da učestvuju u raspravama. Postoji mnogo vernika koji postanu tokom života ateisti (a i postoje i ateisti koji postanu vernici), ali sve te promene se obično dese nakon razgovora sa nekim pametnim ljudima "sa druge strane".

Tako da je rasprava između religioznih i ateista potrebna, i vrlo često se obavlja u realnosti, pa što ne bi i na forumu (gde je mnogo više potencijalnih sagovornika koji dele taj interes).

Cela ta ideja da se uklone ateisti sa religije je potpuno besmislena, ne znam kome je to palo na pamet. (možda je i bolje što ne znam.) :lol:
 
ljudi nisam se zezao..na ovoj temi je vec podeljeno desetak poena zbog zezanja.

a ova tema ce i pokazati kurs daljeg nastavka foruma religija da li ce se zatvoriti za ateiste ili ne jer ako ovde pokazete da nemate argumente vec samo sprdanje, onda nema sta ni da se vise prica na temu ateista na forumu religija.
Зар није много простије да се појача модерација и да се санкционише спрдање, вређање, итд? А и не капирам како се може забранити некоме да долази на пдф...осим корисника Атеиста1 и 5, нисам видео да било коме стоји у нику да ли је атеиста или верник 🙂
 
evo par pitanja koja mene bune...
1) ako je Isus propovedao i činio čuda 3 godine u stanovništvu veličine jednog Beograda koje je očajnički iščekivalo Mesiju koji će da ih oslobodi i za njih da osvoji svet kako to da su odbacili čoveka koji čini čuda?
2) Kako to da nije bio poznat svima nego je Juda morao da ga poljubi da ukaže ko je on?
3) Ko je čuo i zapisao o njegovim molitvama te noći ako piše da su svi učenici zaspali?
4) Ko je zabeležio njegovu molbu na krstu Bogu da im oprosti jer ne znaju šta rade? Zar takva molitva ne bi logično bila izrečena u sebi?
5) Kako to da je Isus rekao da je došao samo izgubljenim ovcama Izraela? Zar nije uvredljivo ljude nazivati ovcama?
6) Zašto je neizraelce nazvao psima? Zar to nije rasistički? Zar nije logično da su Bogu svi ljudi jednaki?
7) Zašto ako je bio Bog nije ukinuo bolesti nego je samo izlečio par bolesnih ljudi? Zar ostali nisu jednako zasluživali izlečenje? Ili je to radio ne zato što je dobar nego da se pokaže da je Mesija?
8) Zašto su sledbenici izvrnuli i izvlačili iz konteksta razne rečenice iz Starog Zaveta da bi dokazali kako je Isus ispunio proročanstva?
9) Da li je realno da su ga hapsili noću i sudili mu noću i to u vreme velikog verskog praznika?
10) Da li je realno da su na suđenju ključnu reč imali jevrejski sveštenici a ne rimska vlast?

Ima toga još...ne mogu sad svega da se setim...ali i ovo je dovoljno da se čovek zapita da li je Isus plod fikcije (ni Jozefus ni ostali jevrejski i rimski istoričari tog vremena ne pominju njega ni hrišćane dok je Jovan Krstitelj recimo pomenut)......
 

Back
Top