Sport i religija

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
115.011
ako postoje takmicenja po zemljama, odnosno evropski kup, svetski kup, azijski kup itd itd zasto ne postoji neki kup po religiji?
da se u nekim sportovima bore pripadnici raznih religija?
 
ako postoje takmicenja po zemljama, odnosno evropski kup, svetski kup, azijski kup itd itd zasto ne postoji neki kup po religiji?
da se u nekim sportovima bore pripadnici raznih religija?
Religije uče da pobediš sebe, a ne da pobeđuješ druge. Meni je
sport ovakav kakav je danas, užasan. Kao, zdravo je baviti se
sportom. Šta je zdravo u tome da ti neko lomi noge, da trčiš ko
ždrebe do iznemoglosti? Rekreacija da, ali sport mi je mrzak..
 
Ima nekih sportova za koje su genetske predispozicije bitne. Gde
sama građa tela, visina igra veliku ulogu. Ne može čovek od dva
metra i 110 kg da skakuće ko neko ko je metar i žilet i ima 50 kg.
jeste ali na primer mnogi crnci u usa uzimaju muslimansku veru stro znaci da bi onda muslimani mogli da dominiraju u mnogim sportovima koji zahtevaju atletizam.
 
Zato sto je u modernom svetu Drzava Bog.

Drzave su najjaci entiteti u modernom svetu, i to ubedljivo, one kontrolisu sve te parazitske sportske nacionalne saveze, i ne dozvoljava se privatnim ligama i klubovima da se otmu od te drzavne stege.

Naravno, indoktrinirani narod tome klice, i kada evropski fudbal treba konacno da se oslobodi patoloske UEFA-e, i osnuje privatnu Evroligu, sto je moralno dobro, odmah se jave milioni indoktriniranih ljudi da lupaju kako je to zli kapitalizam, i kako svi treba da klicemo Drzavama, jer su one Bog modernog drustva.
 
Zato sto je u modernom svetu Drzava Bog.

Drzave su najjaci entiteti u modernom svetu, i to ubedljivo, one kontrolisu sve te parazitske sportske nacionalne saveze, i ne dozvoljava se privatnim ligama i klubovima da se otmu od te drzavne stege.
mislis?
msilis da vatikan na primer nema nikakvu kontrolu drzava?
 
profesionalizam ubija dusu.

i ne samo danas
tako je oduvek.

da li si gledala dokumentarni film o nadji komaneci?
Nisam. Ali sam upoznala jednog atletičara davno, koji mi je ispričao više
nego strašnu priču. Rezultat i rezultat, po cenu njegovog zdravlja. Kao
da je predmet, a ne čovek.
Ja sam mojima bukvalno branila da se ozbiljno posvete nekom sportu.
Rekla sam im da su ljudi, a ne konji i da kroz život idu intelektom koji
im Bogu hvala ne fali.
 
profesionalizam ubija dusu.

i ne samo danas
tako je oduvek.

da li si gledala dokumentarni film o nadji komaneci?
Naprotiv, profesionalizam je razvio sport kao nista u istoriji sporta.

Istorija skoro svakog sporta je istorija borbe sportista protiv drzavnih besmislicara, da budu placeni za svoj rad.

I placeni su, u kapitalizmu. Da nije toga, danas vi ne bi gledali i lozili se na Novaka, jer je tenis bas poster sport sto se tice te borbe profesionalaca i kapitalizma protiv budala iz Drzave.

Nadja Komaneci je bila rob komunistickog sistema, to je bio robovski rad, a ne neki profesionalizam i kapitalizam u sportu.
 

Back
Top