zar vam nije žao_

Pa kako ti ocekujes da njima bude zao zivotinja kada su to ljudi bez srca ali nezaboravi sve se u zivotu placa.Covek koji moze da bilo kome oduzme zivot je bolestan covek.
 
A kako misliš da život funkcioniše i na čemu se zasniva? Na bezumnim emocijama? Naravno, ali samo u ljudskom izdanju prirode. U svakoj drugoj životnoj formi ima jedinstven smisao. Pa i naš je tamo, samo nam ga emocije zamagljuju. Posebno kada život delimo po vlastitom nahođenju. Kao da su biljke mrtve.
Ili jesu?
U prirodi postoji samo jedna osnova života. Smrt za život. Da bi neko živeo, neko mora umreti.
Drugo je pitanje kako se ljudska bića u tome postavljaju. Posebno kada ih vode emocije. Takvi mogu biti primereni, a najčešće razorni prema prirodi. I kako ikog opravdati? Ima i takvih, što žive kao nekad. Malo ih je i drže se svoje prirode.
Sebe možeš početi da pravdaš tek kad prestaneš da se motaš po ovoj mreži i time doprinosiš emisiji gasova iz elektrana. Mnoge bi živote spasila.
Olako se prihvatamo ukazivanja na glupost, a vlastito učešće u njoj izbegavamo da prihvatimo.
Na žalost, svima nam je to svojstveno.
 
Anonymous:
Sunchana:
zar vam nije žao jadnih ribica dok se koprcaju? ako ih vraćate u vodu zar vam nije žao da im cepate usne? i sve samo radi sebičnog za
dovoljstva!
A zar tebe nije zao prasencete?
sreco nemoj da peres ves i
trljas se sapunom ubices vise jadnih ribica/osim svoje/kad to otekne u reku nego koliko cu ja upecati u svom zivotu i naravno pojesti sa uzivanjem
 
zar vam nije žao jadnih ribica dok se koprcaju? ako ih vraćate u vodu zar vam nije žao da im cepate usne? i sve samo radi sebičnog zadovoljstva!

Fina pitanja....

Pravi ribolovci uvek VRACAJU ribe u vodu.

Zadrze samo jednu koju ce da pojedu, a ostale vrate u vodu.

Cak i tamo gde postoji obilje ribe, treba vracati visak ribe u vodu.

Sto se tice kidanja usta to se retko desava i kod riba to vrlo brzo zaraste.
 
Никада нећу разумети људе који ово питају...

Прво и прво, риболов је (поред спорта и љубави) грана индустрије, од које многи живе човече!
Риба је пребогата минералима, омега3 масним киселинама, квалитетним ензимима(поготово морска) јодом и витаминима...

Лицимерно је постављати овако питање на оваком форуму, поготово ако ниси апсолутни вегетеријанац...
 
Da ne duzim, nego da kazem nesto sto ponavljam svima onima koji zale upecane ribe i ulovljenu divljac.
Ko je nama, homo sapiensima, rekao da smo najvrednija i najneprikosnovenija bica. Niko.Kao sto to niko nije rekao ni bilo kom drugom bicu. Jedemo tako sto nesto mora da nastrada. Danas lovimo iz zelje za lovom i ribolovom.
Sto se vegetarijanaca tice.... Ko je njima rekao da su vredniji nego biljke koje jedu. I one su stvorenja sa ove planete...ravnopravna.
Komarci, mravi, muve... ko je coveku dao za pravo da bude iznad tih bica. Nije ih on stvorio, vec su nastali uporedo sa covekom. I ko nam daje za pravo da ih unistavamo kad god mislimo da nam smetaju.
A tek virusi i bakterije!!! Ako su mali mozemo da ih napadamo penicilinom, serumima i cime vec, a!!!
Ubijamo ih na milijarde za par dana kad god malo prikasljemo. Pa i oni su kompletna ziva bica. Iako mala.
A vi se uhvatili za ribe. Ha!
E, pa sad kad ste sve ovo lepo procitali, vecina je vac smislila da me napadne raznim tvrdnjama. Al nemojte. Sve sam vec cuo.
Rezultat nije ili sve izlovite ili ne lovite nista. Rezultat je u ravnotezi. Posadi dva drveta, pa slobodno poseci jedno. Cuvaj i odrzavaj vodu, sumu, ribu, divljac, pa onda izadji i pecaj kao sportski ribolovac, a ne mrezom i dinamitom. I imace svega za svakoga.
 
zar vam nije žao jadnih ribica dok se koprcaju? ako ih vraćate u vodu zar vam nije žao da im cepate usne? i sve samo radi sebičnog zadovoljstva!

stvarno mi nije jasno zasto se ljudi javljaju u svetu lova i ribolova ako vec to ne vole|.... idi heklaj ako ne volis ovo...sta ce ti ovo ..zar nemas druga posla...aj razmisli...uvek sam te ljude zamisljao kao neke debele usedelice koje nigde ne idu i samo sputavaju ljede koji se lepo provode..fujjJJ...
 
zar vam nije žao jadnih ribica dok se koprcaju? ako ih vraćate u vodu zar vam nije žao da im cepate usne? i sve samo radi sebičnog zadovoljstva!
.
Jel tebi zao biljaka koje su ziva bica - jedes i boraniju i grasak i pasulj i salatu i paradajz...
i jedes zivotinje i prasice i pilice i telad i RIBU.

Jel tebi zao da vozis auto i zagadjujes okolinu?
Jel ti zao da zapalis cigaretu i unistavas vazduh?
Jel ti zao sad milion stvari nego me mrzi da kucam..

Msm zaista :-/
 
Da ne duzim, nego da kazem nesto sto ponavljam svima onima koji zale upecane ribe i ulovljenu divljac.
Ko je nama, homo sapiensima, rekao da smo najvrednija i najneprikosnovenija bica. Niko.Kao sto to niko nije rekao ni bilo kom drugom bicu. Jedemo tako sto nesto mora da nastrada. Danas lovimo iz zelje za lovom i ribolovom.
Sto se vegetarijanaca tice.... Ko je njima rekao da su vredniji nego biljke koje jedu. I one su stvorenja sa ove planete...ravnopravna.
Komarci, mravi, muve... ko je coveku dao za pravo da bude iznad tih bica. Nije ih on stvorio, vec su nastali uporedo sa covekom. I ko nam daje za pravo da ih unistavamo kad god mislimo da nam smetaju.
A tek virusi i bakterije!!! Ako su mali mozemo da ih napadamo penicilinom, serumima i cime vec, a!!!
Ubijamo ih na milijarde za par dana kad god malo prikasljemo. Pa i oni su kompletna ziva bica. Iako mala.
A vi se uhvatili za ribe. Ha!
E, pa sad kad ste sve ovo lepo procitali, vecina je vac smislila da me napadne raznim tvrdnjama. Al nemojte. Sve sam vec cuo.
Rezultat nije ili sve izlovite ili ne lovite nista. Rezultat je u ravnotezi. Posadi dva drveta, pa slobodno poseci jedno. Cuvaj i odrzavaj vodu, sumu, ribu, divljac, pa onda izadji i pecaj kao sportski ribolovac, a ne mrezom i dinamitom. I imace svega za svakoga.

Tačno tako...
 

Back
Top