Wing Chun

@Wu Shu
Ako vec koristite tudje tekstove,molim vas da napisete izvor i autora.

Dodao bih ,da prilikom navodjenja izvora i autora ucinite upravo to--navedete izvor i / ili autora--"preuzeto iz knjige X.Y. ili sa sajta X.Y. " bez dodatne elaboracije o samom izvoru .Kako ne bi bilo tretirano kao reklama.Bolje navodjenje autora nego samog sajta,iz istog razloga kako ne bi bilo tretirano kao reklama.
 
Poslednja izmena:
Dali je bitno ko je pisao tekst ili je bitnija informacija koju sadrzi tekst,ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio sa tim tekstom,zelja mi je bila da prosirim i produbim znanje svim prakticarima Wing Chuna,zao mi je ako sam pogresio sto sam ga objavio,nije mi bila namera nikoga da vredjam.
 
U vise navrata se spominje Sifu Branimir Segvic pa bih zeleo da vecini mladjih prakticara Wing Chuna napisem nekoliko reci o njemu posto ga poznajem 30 godina.
1,Krajem 1978-te godine Sifu Branimir Segvic je otvorio Jeet Kune Do klub u sportskom centru Vracar nakon sto je sportski centar napustio Smajo Sarhatlic.
2.Sifu Branimir Segvic je prvi u ex Jugoslaviji stupio u kontakt i postao ucenik Grandmastera William Cheunga za vreme njegovog boravka i zivljenja u SAD.
3.Godine 1980-te ucestvuje sa svojim klubom na prvom jugosloslovenskom Kung Fu sampionatu koji se odrzao u Novom Sadu a na njemu su ucestvovali jos klub iz Zagreba i domacin iz Novog Sada,to su tada bila jedina 3 zvanicna kluba u ex Jugoslaviji.Sudija na tom sampionatu je bio indonezanski Kung Fu majstor Santosa Muliono.
4.Na preporuku Sifu Branimira Segvica postaje Sifu Bozidar Gabersek ucenik Grandmastera William Cheunga.
5.Sifu Branimir Segvic i Sifu Bozidar Gabersek pisu i zajedno stampaju knjigu o Wing Chunu,jedan primerak knjige poklanjaju meni sa posvetom za dugogodisnje prijateljstvo i saradnju.Nakon izlaska knjige njih dvojica prekidaju saradnju.
6.Godine 1990-te prvi put dolazi u ex Jugoslaviju Grandmaster William Cheung da drzi seminar,koji je bio u Novom Sadu,trajao je 5 dana po 5 casova a na njemu su bili prisutni 100 ucesnika.Pri kraju seminara Sifu Branimir Segvic je polagao za zvanje majstora ispred Grandmaster William Cheunga,bio sam prisutan na njegovom polaganju ispita.
Sifu Branimir Segvic i Sifu Bozidar Gabersek su jedno vreme bili u nemilosti kod Grandmaster William Cheunga zbog saradnje iza njegovih ledja sa Sifu David Cheungom.
 
Dali je bitno ko je pisao tekst ili je bitnija informacija koju sadrzi tekst,ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio sa tim tekstom,zelja mi je bila da prosirim i produbim znanje svim prakticarima Wing Chuna,zao mi je ako sam pogresio sto sam ga objavio,nije mi bila namera nikoga da vredjam.

Nije u pitanju sam tekst .Radi se o zastiti intelektualne svojine .Taj tekst je napisao neki autor i potrebno je navesti ime autora .
I ne bi bilo lose naznaciti da je u pitanju citirani tekst.

Citat:
""""" Wing Chun Dit Da Jow
By Sifu John Crescione

For as unique a martial art as Wing Chun, it's still a Kung Fu system like the rest.That means herbal medicine, point hitting and chi kung are included in its curriculum and system structure. However, depending on which Wing Chun Sifu you speak to (including your own), these subjects will bring about wonderful coffee-table philosophical discussions .""""
 
Poslednja izmena:
Ovo je autor teksta i kratka njegova biografija.

Courtyard
Wing Chun Dit Da Jow
By Sifu John Crescione

About Sifu Crescione: A 23 year practitioner of Wing Chun, he has been personally trained by three different Sifus--Liu Yiu Choi, Lee Moy Shan and Cheung Chuk Hing. This has given him the unique opportunity to see Wing Chun from all sides. He is a Dr. of Chiropractic, a Fellow in the International Academy of Clinical Acupuncture, a member of the Hong Kong Ving Tsun Athletic Association, Chinese National Chi Kung Institute, World Wing Chun Kung Fu Federation and has a background in exercise physiology and nutrition and is one of only seven people certified in N.Y.state to do Oriental and Chiropractic cranial and visceral organ massage-manipulation.
 
U nedelju 22 marta 2009 u Sremskoj Mitrovici je odrzan Wing Chun seminar sa temom Drvena Lutka i Primena. Seminar je vodio Sifu Nenad Koviljac. Bilo je prisutno preko 30 vezbaca iz Sremske Mitrovice, Beograda, Novog Sada, Panceva, Bora... cetiri drvene lutke u dve sale, 7 casova treninga.
video:
Sremska Mitrovica Kung Fu Seminar 2009
 
Slike sa Wing Chun Wooden Dummy seminara
 

Prilozi

  • 2670_1113475713122_1113784469_30376422_1438858_n.jpg
    2670_1113475713122_1113784469_30376422_1438858_n.jpg
    62,7 KB · Pregleda: 24
  • 2670_1113600116232_1113784469_30376977_858322_n.jpg
    2670_1113600116232_1113784469_30376977_858322_n.jpg
    21,1 KB · Pregleda: 25
  • DSC02699a.jpg
    DSC02699a.jpg
    118,8 KB · Pregleda: 24
  • n1414143151_30149550_4625194.jpg
    n1414143151_30149550_4625194.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 21
  • n1414143151_30149504_3169344.jpg
    n1414143151_30149504_3169344.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 19
Pozdrav svima.
Zelim da se zahvalim svima koji su podrzali Wing Chun Wooden Dummy seminar i posebno onima koji su ucestvovali. Pozdravljam klubove i instruktore koji su prisustvovali seminaru:
Novi Sad - Instruktor Sifu Jelovac Arsenije
Novi Sad - Instruktor Radoslav Curcic
Beograd - Instr. Jelena Fomicov i Mitrovic Nikola
Pancevo - Sava Vojnovic
Bor - Instruktor Jelena Zikic
Sabac - Vlada Vasic i Ivan Radovanovic
Sremska Mitrovica - Wing Chun Dragons
 
Svaka pohvala od mene,Nenade, za seminar koji si odrzao. Sta vidim na video snimku bilo vas je zaista puno. I jos nesto, svaki seminar do sada bio je nabacan sa svim i svacim, ovo je prvi sa temom kao sto je drvena lutka. Pozdravljam.
M.
 
Svaka pohvala od mene,Nenade, za seminar koji si odrzao. Sta vidim na video snimku bilo vas je zaista puno. I jos nesto, svaki seminar do sada bio je nabacan sa svim i svacim, ovo je prvi sa temom kao sto je drvena lutka. Pozdravljam.
M.

Pozdrav M. nije te bilo dugo ovde. Evo ja, kao jedan od ucesnika, ti mogu reci da je bilo odlicno. Ljudi su radili uglavnom sve sekcije drvene lutke kao i njihovu primenu. Pocetnici naravno u skladu sa svojim tehnickim mogucnostima. Dugo je trajalo, ali je vredelo. I to sto si rekao za specijalizovanje teme je svakako super stvar. naime, Si Fu Nenadovi semonari su uvek usko odredjeni temom koja se radi na njima. Pre ovoga je bila Wing Chun speed i advanced Chi Sao. U NS je radjena primenjena samoodbrana. I tako je najbolje jer ljudi znaju za sta daju pare. Pozdrav
 
Pozdrav, paaaa znas zasto me nije bilo... zbog pristrasnosti moderatora i licne svojine foruma i zabrane iskazivanja sopstvenog misljenja, ali da se vratimo na seminar. Hocu da kazem da si u pravu u potpunosti jer mislim da svaki seminar treba da ima temu i da se zna sta se vezba. A na kao "Wingchun seminar" pa sve odreda! A tako je svuda. Wingchun je kompleksan i ima puno,nemoze se sve uvek raditi. Super sto vam Nesa daje tu mogucnost da izolujete neku od delova vestine i da je vezbate i unapredite. Svaka cast za te stvari i takve seminare.
pozdrav.
M.
 
Pozdav svima,
par stvari cu da kazem koje sam primetio na forumu , pa ako se neko naljuti , bas me briga , a po nesto cu i da pitam, pa kao neko zna neka mi odgovori, ali ako moze da ne laze , i da ne prica gluposti .
Prvo da pitam , kako su ljudi iz SM najbolji , a niko ih ne hvali , osim sami sebe sto hvale . Da ih hvali neko dugi pa da covek poveruje , a ovako , to nema sa zivotom. Drugo, dimmak , profa, wajat erp, wingchunserbia i sifu nenad koviljac su jedna ista osoba. Ista prica , iste greske , sve isto .
Video sam da mnogo ljudi ovde nesto, prica o ulici , Ako hocete da budete ulicari, onda vam je najbolje da idete u SM da to naucite.
Za ove iz Po , samo cute, i vise i ne dolaze na forum . Ljudi manite se corava posla i krenite na kickboxing , prava stvar radi i u ringu , i na ulici .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Wing Chun Kung Fu klub Dragon iz Sremske Mitrovice organizuje kurs drilova na drvenoj lutki i primena istih drilova sa partnerom kao i u realnim situacijam. Kurs ce se odrzati u Sremskoj Mitrovici 11 aprila od 17h do 20h.
Wing Chun Kung Fu klub Dragon iz Sremske Mitrovice organizuje jednodnevni seminar u Novom Sadu dana 16 aprila. Rad sa potpunom zastitnom opremom i odbrane od realnih napada u razlicitim situacijama.
Si fu Nenad Koviljac.
 
Wing Chun Kung Fu klub Dragon iz Sremske Mitrovice organizuje kurs drilova na drvenoj lutki i primena istih drilova sa partnerom kao i u realnim situacijam. Kurs ce se odrzati u Sremskoj Mitrovici 11 aprila od 17h do 20h.
Wing Chun Kung Fu klub Dragon iz Sremske Mitrovice organizuje jednodnevni seminar u Novom Sadu dana 16 aprila. Rad sa potpunom zastitnom opremom i odbrane od realnih napada u razlicitim situacijama.
Si fu Nenad Koviljac.
Zanimljivo, drilovi na lutki, bas bija voleo da mogu da dodjem. U Novom Sadu smo radili lutku ali ima "neke"razlike od od ceungove kojua se sada pokazuje. Kecic je pokazivao par sekcija nikada sve.?.
M.
 
Hahaha, izgleda da moderator nije shvatio kako je u WC-u rat izmedju uciteljskih linija i nasledja jedan od glavnih elemenata vestine, ako ne i glavni, ispred tehnike, taktike, treniranja i sl!
Hehehe poznat mi je taj rat izmedju linija, da ne kazem podela(ne vezano za WC), al volim da citam vasa konstruktivna "prepucavanja". :) Istina je da ne znam mnogo o WC niti sam ga ikad vezbao al moram priznati da sam naucio mnogo od pojedinaca koji postuju na temama o WC. Mozda ne toliko o samom WC koliko o BV uopste. Zato temu pokusavam da odrzim ozbiljnom i konstruktivnom zbog onih koji citaju(a mozda ni jedan post nisu napisali). :) Svaka cast.Samo tako nastavite.
p0zdrav
 

Back
Top