Wing Chun

Cika Jovo ponavljas se, nevidim sta zelis da postignes. Ta borba je poznata vec svima i da je dobro iscenirana i smisljena, a na zalost i dobra reklama za Emina. Cheung je bio mlad i neoprezan i verovao svima.
 
Cika Jovo ponavljas se, nevidim sta zelis da postignes. Ta borba je poznata vec svima i da je dobro iscenirana i smisljena, a na zalost i dobra reklama za Emina. Cheung je bio mlad i neoprezan i verovao svima.

Ma ja sam rekao sta mislim , nego mi lupaju po trouglicima , pa mi brisu postove , boli istina , pa ne daju da se cuje , ali dobro , ja sam ovde nov , nemam vezu , pa neka brisu , ja cu i dalje da pisem , A za link , mnogo se palite na tog lika , a snimak je dokaz kakav je majstor , i nigde se ne vidi taj vas kung fu , nego se ljudi mlate kao klinci u 4. osnovne . Bolje da zovete nekog koji nije dobio batine .Evo da ponovim , ko nije utvrdio gradivo , da pogleda ponovo , da nauci nesto

 
Ovo je borba bez kraja i pocetka, tako da je merodavnost ravna nuli. Izguglajte Cheung-ovu verziju dogadjaja. A mislim da je jasno zasto je snimak osakacen. Bolji majstor nije postao, ali razocaran u neke ljude sigurno da. To je prvi put u WC da je ucenik napao GM i to dosta govori o Eminu, ali i Thing-u koji se kao ogradio od toga
 
Ovo je borba bez kraja i pocetka, tako da je merodavnost ravna nuli. Izguglajte Cheung-ovu verziju dogadjaja. A mislim da je jasno zasto je snimak osakacen. Bolji majstor nije postao, ali razocaran u neke ljude sigurno da. To je prvi put u WC da je ucenik napao GM i to dosta govori o Eminu, ali i Thing-u koji se kao ogradio od toga

Pozdrav freelenderu
ovde je cheung zaista izgubio,nije to nista strasno i niko nije nepobediv,izgubiti jednom za ceo zivot to nije nista,a Ting se ogradio od toga, zato, sto Ting nema veze sa Eminom,Emin je ucio kod Tingovog majstora Keith Kenspecht(sad je grandmaster).A pre wing chuna Emin je godinama vezbao rvanje,zato ga je tako lako dobio na parteru.Ali to nije prvi put da je Cheung napadnut od ucenika.
pozdrav
 
Posto je ovo podforum Wing Chun da javim da je preminuo majstor WANG KIU u 85 godini. Bio je jedan od prve generacije Yip Man-ovih ucenika. Mnogo dobar ucitelj i veliki poznavalac borilackih vestina.
 
Evo prvih utisaka sa seminara, koji je po meni najbolji do sada. Danas je radjen Advanced Chi Sao, u pravom smislu te reci, 5 sati. Zaista korisni prakticni i pritenljivi 'trikovi' u slepljenim rukama. A sutra prava stvar, tehnike po izboru nas samih. GM pokazuje zaista sve sto zna. Izuzetno iskustvo. Pozdrav svima
 
za Cikajovazmaj:

Kao Eminov zastupnik za Srbiju molio bih te da ne forsiras ovu staru pricu, jer nikom od nas nije potrebno prezvakavanje ovog poprilicno starog dogadjaja. Ceo svet gleda unapred a samo mi se jos zamajavamo ovim starim temama. Ja imam veoma korektan odnos sa TWC organizacijom iz Sremske Mitrovice i sa mnogim njihovim ucenicima sam dobar prijatelj kao i sa sifu Nenadom Koviljcem, cesto kontaktiramo i razmenjujemo iskustva a u par navrata su nas i posetili pojedini njihovi clanovi kad se nadju u Pancevu. Takodje su se pokazali kao gostoprimljivi domacini mom prijatelju WTPREDATORU, odnosno WT instruktoru Avram Aleksandru. Zadovoljan sam ovom saradnjom i zaista ne bih da nam ovakve negativne teme narusavaju medjusobne odnose i postovanje. Istu saradnju imamo i sa TWC linijom iz Pozarevca, kao i prijateljstvo sa instruktorima Mikicem i Radojkovicem.
Svi mi radimo ono sto volimo, svako se opredelio za rad koji njemu najvise odgovara i za majstora kojeg zeli da prati. To i jeste onaj zdrav i pravi put da nam svima bude bolje.
Nikada saradnja izmedju razlicitih linija ove vestine nije bila bolja nego danas, 2008-me smo imali i zajednicki susret u kome smo svi ucestvovali i iskreno se nadam da ce takvih saradnji u buducnosti biti i vise.
Zato te molim da ne potezes ovakve teme koje nikom ne koriste niti iko od nas ima koristi u njima... Moj savet je da umesto toga posetis ljude licno i upoznas se sa onim sto oni rade iz prve ruke, slobodno dodji i do nas.. uvek je bolje biti prijatelj i ceniti ljude po onome sto licno vidis i shvatis kada ih direktno upoznas a ne samo kritikovati ih.
 
Odrzan je Grandmaster William Cheungov seminar Wing Chuna a glavna tema je ipak bila Chi sao! Svi su bili odusevljeni sa tematikom i sa raspolozenjem Grandmastera koji je drugog dana sa velikim entuzijazmom i raspolozenjem pokazivao sta god ga je neko pitao. Objasnjeno je i ukorenjivanje, stav u Shil lim tao koje retko ko zna, itd. Si fu Goran Mitreski iz Makedonije je polozio za provisional Master Level 1,forma sa leptir macevima, Si fu Nenad Koviljac je polozio za Provisional Master Level 3, (Treci majstorski nivo) odradivsi formu sa Zmajevom motkom i primenu iste i odrzan je privatan cas za majstore.
Grandmaster je nasao vremena i da odradi (besplatno naravno)nekoliko tretmana masaze (Healing Method) nekim ucenicima i pomogne izlecenju njihovih povreda.
Sve u svemu odlican seminar.
Pozdrav svima.
 
Pozdrav svima!

Nisam bio odavno na ovom forumu, pa sam odmah presao na zadnje strane i video forsiranje borbe Cheunga i njegov poraz.

Nema nepobedivih !!! I najaci imaju trenutke umora, kako je davno kazao Nice!

Jednom su William Cheung i moj Ucitelj seli i izracunali da je Cheung imao oko 200 realnih borbi i izazova i samo jednu izgubio, onu nesrecnu koja je trebala da pokvari Cheungov rast u to vreme, a koji je kvario Tingov biznis sa Wing Tsunom. Sta to znaci ako neko dobije 199 borbi i jednu izgubi ??? Nerazumem sta se tim snimkom hoce pokazati !!??

Prvo snimak nema ni pocetak ni kraj. Cheung se digao posle prekida i bio spreman da nastavi!!! Pa da neko nekoga toliko izmlati ovaj bi se teturao obezglavljen.

Seminar na kome je Cheung dobio batine nije ni bio planiran. Naivan u to vreme, mislio je da ce biti toplo primljen, ali se presao, Evropa nije kao Australija. Cheung je dozivljavao Evropu putem svoje australijanske svesti, da nece niko da ga predje, napada,...

Da je pitao mog ucitelja, koji mu je tada bio predstavnik za Evropu, nebi ni otisao u Nemacku.

Pre seminara dao je intervju, to mu je oduzelo vreme za pocetak seminara tacno na vreme.Da ne govorim da nije bio ni docekan adekvatno na aerodromu. Kasnio je. Onda slikanje za novinare, u kineskim patikama. Kada je usao nije preobu patike, a one su se klizale na podu sale gde se odrzavao seminar.

Na snimku se ne vidi kako Emin broji Cheungu pre napada,i to na jeziku koji Cheung ne razume, ne vidi se Pak sao/Bil sao+front kick kada je Emin napao. Cheung tvrdi da kada su pali na tlo, da je pritom izveo bod u rebra i video da Emin ima stitnik za telo, i bla, bla, bla...

Ne opravdavam Cheunga, jer takvo neznanje na tlu se ne moze opravdati. Druga stvar, taj prokleti duel je pametne Wing Chunovce koji su razmisljali naucio da Wing Chun gard i kocept ima jednu veliku prazninu - rupu sa starne kroz koju krosei i drugi kruzni udarci mogu da ulete i pogode glavu, ko ne veruje neka stane isped boksera i neka proba !!!

Jednostavno razmislajm : sta taj poraz umanjuje kod Cheunga ? Pokojni Majstor Derek iz Englske, kada je video Cheunga izjavio je : ^ Pojava Cheunga je bila kao dasak svezeg povetarca u ustajalom vrelom vazduhu^. On je bio odusevljen Cheungovom pojavom i znanjem, kao i mnogi drugi. I medju prvima je poceo da ga kritikuje oko losih stvari koje mu se nisu svidele kod heunga, ali svako ima svoje dobre i lose strane licnosti i vestine.

Kada se pojavio prvi put u Americi, Cheung je na prvom seminaru postavi pitanje o tome sta hoce da vezbaju, i svi su rekli trecu formu, koju niko do tada nije pokazao javno. I tako su i poceli prvi seminari, otvoreno, sa mnogo tehnika istinskih, pravih, prakticnih. A onda su kako je svako napredovao i postajao majstor , poceli da napustaju Cheunga i postaju svoji majstori. Pocelo je pljuvanje, vredjanje, namerno iskoriscanavnje, obezvredjivanje...

Cheung je poceo da se stiti, i po meni u mnogome se zatvorio. Cheung sa pocetka 8o-ih i ovaj sada nisu isti. Mnoge tehnike je sakrio, promenio, prosirio, produzio im vreme, sto su mahom vec ucinili svi kinezi. I ne treba na osnovu onoga sto se sada vidi tumaciti Cheunga!!! Treba stati ispred njega pa osetiti kada radi svoj pravi Wing Chun, koji smatram da licno cuva za svoje potomstvo.

Zameram mu sto mu u ono vreme nacin pojavljivanja nije bio najbolji: pricao je da je najbolji, da drugi nista neznaju, izazivao je sve na borbu. Verovatno je njegov temperament takav, ostar, netolerantan, autokratski, ali to ne obezvredjuje njegovu vestinu, koja po mnogome cemu biva jak predstavnik Wing Chun koncepta, ideja i promisli.

Hvala svima koji marljivo rade na svojim vestinama, ma kog pravca one bile, jer niko od nas nema drugog puta do kroz mukotrpan pametan rad, i mudro sagledavanje svih segmenata vestine, nas samih i zivota koji zivimo !!!
 

Back
Top