Windows

Vidiš, nisam to znao.

I dok je PC bio glanc nov, prednja dva porta nisu htela da opslužuju fleš i džojstik u isto vreme; ako je džojstik utaknut u jedan, pa utaknem fleš u drugi, PC bi odbijao da prepozna fleš sve dok ne isključim džojstik. Svejedno koji je u kom portu.

Da, ubacujem često koješta a poprilično mi je nezgodno da svaki čas ubacujem nešto u zadnje portove. Znači ako uzmem taj hab (to mu dođe razvodnik za USB port, jel' tako?) i utaknem ga u neki od zadnjih portova odnosno u levi prednji, sve što uključim u hab će se ponašati normalno (a ne kao desni prednji)?
Вероватно су ти ти портови УСБ 2.0 и ограничени су и по протоку (480mbps) и по струји коју могу испоручити потрошачу (500mA).
Ето ти одговора зашто неће два уређаја паралелно да раде.
 
Usb portovi nemaju dovoljno struje. Mozes i u prednji da utaknes ako hub ima sopstveno napajanje. Hub bez napajanja ce ti imati isti problem.
Imam Hub bez napajanja i prikljucen na zadnje portove.Ima 4 prikljucka i svi ocitavaju odjednom razne prikljucke.Probao sam kameru,misa i 2 usb stika.Ocita ih sve.Inace pozadi imam 8 portova dva su 2.0 a 6 3.0.Hub sam stavio na 3.0 port i radi sve perfektno.Zezao sam se,pa sam prikljucivao 4 USB stika,sa podacima i otvori sva 4 jedan za drugim.
 
Imam Hub bez napajanja i prikljucen na zadnje portove.Ima 4 prikljucka i svi ocitavaju odjednom razne prikljucke.Probao sam kameru,misa i 2 usb stika.Ocita ih sve.Inace pozadi imam 8 portova dva su 2.0 a 6 3.0.Hub sam stavio na 3.0 port i radi sve perfektno.Zezao sam se,pa sam prikljucivao 4 USB stika,sa podacima i otvori sva 4 jedan za drugim.
На усб 3.0 нема проблема. На њему је проток 5 gbps у односу на скромних 480kbps на усб 2.0
Кад то поделимо са 8 (пошто је 8 бита 1 бајт). Значи, на усб 2.0 имамо проток 60MBps а на усб 3.0 625MBps. Разлика 10 пута.
 
На усб 3.0 нема проблема. На њему је проток 5 gbps у односу на скромних 480kbps на усб 2.0
Кад то поделимо са 8 (пошто је 8 бита 1 бајт). Значи, на усб 2.0 имамо проток 60MBps а на усб 3.0 625MBps. Разлика 10 пута.
Problem je sa hub-om jer opterecuje jedan port, zato sam predlozio hub sa sopstvenim napajanjem.
 
Problem je sa hub-om jer opterecuje jedan port, zato sam predlozio hub sa sopstvenim napajanjem.
Зависи шта све качи? Ја имам два хаба Оrico са по четири порта. Оба су пасивни. Један стално попуњен а други ми је поред клавијатуре и у њему је стално вајрлес од миша а остале портове користим према потреби.
 
Negde su ako je novija masina,svi 3.0,a ako ih ima viseod 4 mogu bit bar 2, 2.0.zato dobro gledaj gde da prikljucis,jer se sada i vecina stikova i raznih prikljucaka prave sa 3.0 prikljuckom.mada su oni isti,samo nije izlazni napon,isti.
Ако купи хаб са екстерним напајање онда нема проблема.
 
Negde su ako je novija masina,svi 3.0,a ako ih ima viseod 4 mogu bit bar 2, 2.0.zato dobro gledaj gde da prikljucis,jer se sada i vecina stikova i raznih prikljucaka prave sa 3.0 prikljuckom.mada su oni isti,samo nije izlazni napon,isti.
Mašina je kupljena 2019. Kako da sa sigurnošću utvrdim koji je 2.0 a koji 3.0?
 
Pokušao sam da komp apgrejdujem na Windows 11 ali mi izbacuje ovu grešku.Šta da radim?

1650869856836.jpg
 
Ne znam da li je bilo ranije ovde, kako instalirati Windows 11 na kompjuterima koje ne "podrzavaju" Win 11
Mozda neko zeli da proba, prvi i "laksi" nacin :

How to Install Windows 11 on an Unsupported Old PC?

 

Back
Top