Windows

Pa da ti si od onih koji prihvate nešto tek kada izgubi podršku haha.
Ne volim da mi neko određuje do kada ću nešto da koristim. Izbacuj ti nove sisteme i šta god, ali nemoj da me teraš da prelazim na nov po svaku cenu ako mi se stari više dopada. Ako ću da pređem na nov sistem, želim to da uradim svojom voljom, a ne jer me neko drugi konstantno vuče za rukav da to uradim.
 
Ja imam laserski stampac Samsung ML 1640,koji je kupljen pocetkom 2000-te.Radio mi na XP-u,radi na Win.7 Ultimate 64 bit,a i na Win.10 isto 64 bita.Samo udji desnim klikom na ikonicu printera i nadji komandu Compatibility.Otvori je i stikliraj komandu da bi mogao da menjas.Za Win.10 stikliraj komandu Winows 7,ako ima i radice i na desetci.
Видећу данас па ћу да јавим лаку ноћ свима :bye:
 
Ne volim da mi neko određuje do kada ću nešto da koristim. Izbacuj ti nove sisteme i šta god, ali nemoj da me teraš da prelazim na nov po svaku cenu ako mi se stari više dopada. Ako ću da pređem na nov sistem, želim to da uradim svojom voljom, a ne jer me neko drugi konstantno vuče za rukav da to uradim.
Niko te ne tera, čak šta više oni su i previše lenji da ukinu stari hw da bude neupotrebljiv.
U Srbiji su promene generalno problem..ovde se svi vezuju za nešto i plaše se promena.
 
Ne volim da mi neko određuje do kada ću nešto da koristim. Izbacuj ti nove sisteme i šta god, ali nemoj da me teraš da prelazim na nov po svaku cenu ako mi se stari više dopada. Ako ću da pređem na nov sistem, želim to da uradim svojom voljom, a ne jer me neko drugi konstantno vuče za rukav da to uradim.
Potpuno isto je i samnom.Ne volim kada silom hoce nesto da postignu.Zato ja furam jos Win.7 iako mi je noviji komp i koji ima UEFI komandu,koja ne da da se instalira starija verzija,ali sam uspeo nesto da zaobidjem u BIOS-u i reinstaliram 7-icu kad god hocu,a opet u komandi u samom OS-u lako provucem i apdejt,koje je potreban.
 
Niko te ne tera, čak šta više oni su i previše lenji da ukinu stari hw da bude neupotrebljiv.
U Srbiji su promene generalno problem..ovde se svi vezuju za nešto i plaše se promena.
Nije to strah od novog,nego vise je mogucnost,kupiti nesto novo sto se tice komponenti.Jel ti milis da ja ne bi voleo da imam savremeniji printer.mada ne bi nikada ne bi kupio u boji,samo laser.
 
Ja imam laserski stampac Samsung ML 1640,koji je kupljen pocetkom 2000-te.Radio mi na XP-u,radi na Win.7 Ultimate 64 bit,a i na Win.10 isto 64 bita.Samo udji desnim klikom na ikonicu printera i nadji komandu Compatibility.Otvori je i stikliraj komandu da bi mogao da menjas.Za Win.10 stikliraj komandu Winows 7,ako ima i radice i na desetci.
За неверовати препознао вин мој прастари штампач а пре није хтео баш чудно :think:
 

Microsoft poručio korisnicima: Ako nećete sami, ažuriraćemo Windows "na silu"​


Ako još uvek koristite Windows 10 verziju 21H2, trebalo bi da se pripremite za prelazak na najnoviju verziju OS-a sledećeg meseca. Microsoft će automatski ažurirati softver korisnika, čak i ako oni to ne žele, na verziju 22H2 nakon završetka podrške za verziju 21H2.

110527210464672f96ce8f3034400080_wide.jpg


13. juna, kada stigne bezbednosno ažuriranje za jun 2023.godine, verzije Windows 10 21H2 Home, Pro, Pro Education i Pro Workstation izgubiće podršku, što znači da će prestati da dobijaju bezbednosna ažuriranja i ažuriranja za pregled radi zaštite od bezbednosnih prijetnji.

Čak i ako želite da nastavite da koristite Windows 10 21H2, Microsoft će na kraju automatski ažurirati uređaje na 22H2 verziju. Nema informacija o tome kada će se ova nadogradnja dogoditi.

Windows 10 verzija 22H2 biće i konačna verzija operativnog sistema, iako će nastaviti da dobija bezbednosna ažuriranja do 14. oktobra 2025. godine. Enterprise, odnosno poslovni, korisnici dobijaju nekoliko dodatnih godina. Svako ko još uvek bude koristio Windows 10 nakon tog datuma verovatno će morati da obezbedi zakrpu od eksternih grupa, kao što je 0patch.

Iako Microsoft nameće Windows 10 verziju 22H2 onima koji koriste zastarelu verziju, Kompanija bi više volela da ljudi pređu na Windows 11.

Kompanija iz Redmonda prestala je da prodaje licence za Windows 10 Home, Pro i Workstation još u januaru, iako se to odnosi samo na digitalna preuzimanja Windowsa 10 koje su korisnici kupili direktno sa Microsoftove stranice. Još uvek postoji mnogo prodavnica koji prodaju preuzimanja i fizičke kopije, uključujući OEM kopije Home i Pro dostupnih na Amazonu, a mnoga mesta još uvek prodaju ključeve proizvoda po niskim cenama.

Windows 11 dobija sve veći udeo na globalnom tržištu, dostigavši rekord svih vremena od 23,01% u maju, prema Statcounteru. Ali Microsoft će verovatno biti razočaran kada vidi da je njegov najnoviji OS daleko iza Windowsa 10, koji ima tržišno učešće od 73,46%.

https://www.b92.net/tehnopolis/soft...cete-sami-azuriracemo-windows-na-silu-2336288

За мене нема зиме користим лите верзију вин 10
 

Microsoft poručio korisnicima: Ako nećete sami, ažuriraćemo Windows "na silu"​


Ako još uvek koristite Windows 10 verziju 21H2, trebalo bi da se pripremite za prelazak na najnoviju verziju OS-a sledećeg meseca. Microsoft će automatski ažurirati softver korisnika, čak i ako oni to ne žele, na verziju 22H2 nakon završetka podrške za verziju 21H2.

110527210464672f96ce8f3034400080_wide.jpg


13. juna, kada stigne bezbednosno ažuriranje za jun 2023.godine, verzije Windows 10 21H2 Home, Pro, Pro Education i Pro Workstation izgubiće podršku, što znači da će prestati da dobijaju bezbednosna ažuriranja i ažuriranja za pregled radi zaštite od bezbednosnih prijetnji.

Čak i ako želite da nastavite da koristite Windows 10 21H2, Microsoft će na kraju automatski ažurirati uređaje na 22H2 verziju. Nema informacija o tome kada će se ova nadogradnja dogoditi.

Windows 10 verzija 22H2 biće i konačna verzija operativnog sistema, iako će nastaviti da dobija bezbednosna ažuriranja do 14. oktobra 2025. godine. Enterprise, odnosno poslovni, korisnici dobijaju nekoliko dodatnih godina. Svako ko još uvek bude koristio Windows 10 nakon tog datuma verovatno će morati da obezbedi zakrpu od eksternih grupa, kao što je 0patch.

Iako Microsoft nameće Windows 10 verziju 22H2 onima koji koriste zastarelu verziju, Kompanija bi više volela da ljudi pređu na Windows 11.

Kompanija iz Redmonda prestala je da prodaje licence za Windows 10 Home, Pro i Workstation još u januaru, iako se to odnosi samo na digitalna preuzimanja Windowsa 10 koje su korisnici kupili direktno sa Microsoftove stranice. Još uvek postoji mnogo prodavnica koji prodaju preuzimanja i fizičke kopije, uključujući OEM kopije Home i Pro dostupnih na Amazonu, a mnoga mesta još uvek prodaju ključeve proizvoda po niskim cenama.

Windows 11 dobija sve veći udeo na globalnom tržištu, dostigavši rekord svih vremena od 23,01% u maju, prema Statcounteru. Ali Microsoft će verovatno biti razočaran kada vidi da je njegov najnoviji OS daleko iza Windowsa 10, koji ima tržišno učešće od 73,46%.

https://www.b92.net/tehnopolis/soft...cete-sami-azuriracemo-windows-na-silu-2336288

За мене нема зиме користим лите верзију вин 10
Linux je sloboda, ne moram ništa da ažuriram : P
Evo, upravo odlažem upgrade kernela, jer me mrzi da rebootujem : P
 
Ako je krenuo 93. svaka mu čast. Tad sam bio na SCO unixu kod kuće : P
'97 je krenuo kad je kupio prvi racunar. Instalirao je Slackware.
Nikad nije hteo da otkrije odakle mu znanje, pristup informacijama i hardveru, uvek okrene pricu na salu kako su on, Linus Torvalds i Ian Murdock bili kafanski prijatelji, kako je ideja da se spoje imena Ian i Debra (Debian) nastala u Amsterdamu dok su cekali red ispred javne kuce i slicno.
Zadnja prica je da ga je zvao Linus da mu instalira Fedoru na M2 MacBook jer mu MasOC nije koristan... :roll:
Inace covek je po zanimanju stolar, tvrdi da nezna da programira ali svi mislimo da on to radi u tajnosti i da pritom zaradjuje poprilicno.
Tajanstven ali dobar i inspirativan covek.
 

Nova nadogradnja za Windows 10 korisnicima zadaje glavobolje​


Microsoft je nedavno objavio novu nadogradnju za Windows 10, a ovih dana stižu informacije korisnika da ona uzrokuje mnogo problema.

1032478451646b5587b358c593019080_wide.jpg


Korisnici Windowsa 10 susreću se s raznim problemima nakon najnovije nadogradnje ovog operativnog sistema. Radi se o nadogradnji s brojem KB5026361 za maj ove godine, koja je objavljena pre nekoliko nedelja.

Najveći problemi odnose se na "rušenje" PC-a, kao i izveštaje o pojavljivanju Blue Screen of Death (BSoD) nakon ažuriranja.

Neki od tih BSoD-ova stižu s greškom koja glasi "Process1 Initialization Failed", a Neowin izveštava da se to dešava zbog toga što je datoteka Bootcat.cache oštećena.

Drugi korisnici Windowsa 10 nailaze na problem koji zvuči poznato – neuspeh u instalaciji ažuriranja. Ovaj problem prate besmisleni kodovi, kao što je 0x800f0922.

Pored toga, korisnici ističu da se podešavanja miša resetuju nakon ažuriranja. Na Redditu korisnici prijavljuju i da njihov Wi-Fi na laptopu ne radi i da Task Bar ne reaguje nakon ažuriranja.

Problema s kumulativnim ažuriranjem Microsoft nikako ne može da se reši, jer je iste imao i Windows 11.

Očekuje se da će američka kompanija uskoro istražiti ove probleme i rešiti ih, iako u poslednje vreme deluje da je Microsoft mnogo više fokusiran na Windows 11, što s druge strane i nije neočekivano.

Podsetićemo, nedavno su iz Microsofta naveli da će 22H2 nadogradnja biti poslednje ažuriranje funkcija za Windows 10 operativni sistem. Kako su naveli iz američke kompanije, sve verzije Windowsa 10, uključujući Home, Pro, Enterprise, Education, Pro Education, WorkStation Pro i IoT Enterprise, prestaće s podrškom 14. oktobra 2025. godine.

https://www.b92.net/tehnopolis/soft...dows-10-korisnicima-zadaje-glavobolje-2337756

Ала су га оправили остали само дугмићи :mrgreen:
 
Posle sedmice nista pametno nije izaslo. Kazem kao neko ko koristi desetku. Probao sam 11 i brzo se vratio na 10.
95 i 98 nisam probao jer sam bio dete tih godina.
Sa Milenium-om sam poceo i ubzo instalirao XP, koji su uz sedmicu po meni najbolji sistemi.
Jos od pojave osmice Windows je poceo nekako da mi se gadi, jednostavno necu da mi bilo koji servis (a i sama instalacija) ima veze sa internetom.
11 od samog pocetka ima neke probleme, plus mi se ne svidja to sto moram da "zaobilazim" zastitu za stariji hardver i glupi Microsoft nalog.
Microsoft je najobicnija kapitalisticka kompanija.
Nije ni cudo sto je Linux sve popularniji, na desetine aktivno odrzavanih distribucija, pa ko voli nek izvoli.
 
Windows 8 је мој омиљени Windows. Из искуства тврдим да је изузетно стабилан и брз, нарочито кад је изашла 8.1 кад је постао најбољи оперативни систем од Microsoft-a по мом мишљењу, ништа није терала људе да се користи, чак и подешавања имаш нормално Control Panel а имаш и Metro верзију где је све сажето. Свидела ми се иновативност који је тај систем имао, као и решења што ме јако сад подсећа сад на Plasma-у где се стално нешто дешава. Metro апликације које нажалост нису заживеле су исто биле кул. ☺️

Нажалост Windows 8.1 престао је са подршком иако имам боље искуство с њим од 7-ице и XP-a.
 
Poslednja izmena:
Windows 8 је мој омиљени Windows. Из искуства тврдим да је изузетно стабилан и брз, нарочито кад је изашла 8.1 кад је постао најбољи оперативни систем од Microsoft-a по мом мишљењу, ништа није терала људе да се користи, чак и подешавања имаш нормално Control Panel а имаш и Metro верзију где је све сажето. Свидела ми се иновативност који је тај систем имао, као и решења што ме јако сад подсећа сад на Plasma-у где се стално нешто дешава. Metro апликације које нажалост нису заживеле су исто биле кул. ☺️

Нажалост Windows 8.1 престао је са подршком иако имам боље искуство с њим од 7-ице и XP-a.
Na kraju se sve svodi na pojedinacno misljenje i iskustvo. Sigurno postoje ljudi koji misle da je i Vista dobra. Neki tvrde da je losa iako je nisu ni probali ili do kraja testirali jer tako tvrdi vecina.
Korisnici Windows-a ne vole radikalne promene, zato osmica nije dobro prihvacena. Secam se da sam i ja jos pre instalacije trazio programcic da omogucim Windows 7 look. Da je stabilan, jeste, drugar ga jos uvek koristi, ne secam kad sam ga instalirao na njegov laptop ali ima vise od 7 godina sigurno. I jos uvek radi bez problema.
 
Na kraju se sve svodi na pojedinacno misljenje i iskustvo. Sigurno postoje ljudi koji misle da je i Vista dobra. Neki tvrde da je losa iako je nisu ni probali ili do kraja testirali jer tako tvrdi vecina.
Korisnici Windows-a ne vole radikalne promene, zato osmica nije dobro prihvacena. Secam se da sam i ja jos pre instalacije trazio programcic da omogucim Windows 7 look. Da je stabilan, jeste, drugar ga jos uvek koristi, ne secam kad sam ga instalirao na njegov laptop ali ima vise od 7 godina sigurno. I jos uvek radi bez problema.

Ја га још имам на оном лаптопу још од 2014. Имао сам блускрин можда пар пута за све ове године но и ту ће да иде Линукс. Void ili Artix.
 

Back
Top