Windows

💀Killed by Microsoft

A virtual graveyard of products and services terminated by the Redmond firm.

The site is a free and open-source list of discontinued Microsoft services, products, devices, and apps. It aims to be a source of factual information about the history surrounding Microsoft's dead projects.

The list currently comprises 70 items. You will find Silverlight, Windows 10 IoT Core, Microsoft Edge (EdgeHTML), Kin, Zune Media Player, and lots of other products you could already forget about. Each "virtual grave" comes with a neat description.

👉 https://killedbymicrosoft.info/
 
Jedno pitanjce. Koristim desetku ali nije nužno vezano za nju.

Zašto se ponekad dešava da kada prikačim neki uređaj preko USB-a (ranije su to uglavnom bili fleševi, mada je sad počeo to da radi i sa jednim džojstikom), pojavi se poruka da Windows ne prepoznaje uređaj koji sam uključio, a pre toga sam koristio taj isti uređaj na tom istom PC-ju na desetine puta i radio je bez problema?

Fix-USB-Device-Not-Recognized-in-Windows-10.jpg
 
Флеш ти је корумпиран (corrupted). Уради бекап фајлова на њему и форматирај га.
Zapravo, poslednja dva puta je to prijavio kad sam prikačio džojstik (Logitech F310). Sa fleševima već neko vreme nemam takvih problema.

Posle priključim opet na drugi priključak i radi, ali mi nije jasno zašto bi izbacivao poruku da ne prepoznaje uređaj koga je prepoznao nebrojeno puta pre toga? Inače, u međuvremenu sam apdejtovao neke stavke u Windowsu, pa ne znam ima li to neke veze s tim.
 
Zapravo, poslednja dva puta je to prijavio kad sam prikačio džojstik (Logitech F310). Sa fleševima već neko vreme nemam takvih problema.

Posle priključim opet na drugi priključak i radi, ali mi nije jasno zašto bi izbacivao poruku da ne prepoznaje uređaj koga je prepoznao nebrojeno puta pre toga? Inače, u međuvremenu sam apdejtovao neke stavke u Windowsu, pa ne znam ima li to neke veze s tim.
To e meni desava sa video kamerom,ako se ne koristi svaki dan.taj Win.10 nesto trazi,a to je samo da izvuces to iz USB slota i da ponovo prikljucis.Bude sve u redu.Trazio sam to po Y.T tutorijalima,ali nisam nasao odgovor.Izgleda da to jos niko ne zna,a citao sam da se mnogima desava.Kada prikljucim svaki novi USB fles,ili telefon,odmah prepozna,a koristeni nekada nece.Jednostavno kako kad mu prdne u glavu.Na Win.7 mi se to ne desava.
 
Juče iskopah neki ćalov stari komp i reko taman da ga posadim u garažu.
Pogledam konfiguraciju, taman za Win 7.
Instaliram sve lepo ali primetim da imam problem sa svim pretraživačima osim sa FF.
Guglao sam ali konkretno rešenje nisam našao.
Eset ne pravi problem jer je tako bilo i pre nego što sam ga instalirao.

Na 90% sajtova dobijam ovo upozorenje.

Untitled1.jpg


Nekim sajtovima mogu da pristupim nakon što ignorišem upozorenje, nekim ne.

A neki sajtovi se ne učitavaju do kraja, kao što je Outlook na primer.

Untitled.jpg


Chrome, Opera, Brave se isto ponašaju. Jedino FF radi normalno ali jednostavno ga ne volim, težak je browser.

Na istoj mreži Win 10, Win 11 i Linux rade bez problema.
Na laptopu isti problem imam sa Win 7.

Imam osećaj da neki point nije dobro konfigurisan, zna li neko o čemu se radi?
 
To e meni desava sa video kamerom,ako se ne koristi svaki dan.taj Win.10 nesto trazi,a to je samo da izvuces to iz USB slota i da ponovo prikljucis.Bude sve u redu.Trazio sam to po Y.T tutorijalima,ali nisam nasao odgovor.Izgleda da to jos niko ne zna,a citao sam da se mnogima desava.Kada prikljucim svaki novi USB fles,ili telefon,odmah prepozna,a koristeni nekada nece.Jednostavno kako kad mu prdne u glavu.Na Win.7 mi se to ne desava.
Znači ono što se zove "known issue". Tu je, znamo da postoji, ali još nema nekog efikasnog rešenja.

Kod mene zavisi i u koji port ga utaknem. Obično džojstike i fleševe utaknem u neki od dva prednja USB porta. E sad, kad utaknem u levi, sve je normalno, čuje se onaj zvuk, džojstik se pojavi u Control Panel pod Devices and Printers, kao i u onom malom meniju dole desno pod Safely Remove Hardware and Eject Media. Ali kad ga utaknem u desni - nema ničeg od toga, ni zvuka, niti se pojavi u tim menijima, niti išta. On funkcioniše (mada u poslednje vreme zna da prekida, a relativno je nov PC), ali kao da ga sistem nije registrovao, samo je eto video da je nešto utaknuto, pa daj da ga pustim da reaguje na pritiskanje dugmića.

Sa telefonom je još gora situacija: kad hoću da ga povežem sa PC-jem da bih prebacivao podatke - uopšte neće da sarađuje ako ga utaknem u desni, samo u levi. Imaš li neku ideju kako da podesim da se desni port ponaša kao levi, ako je to uopšte moguće?
 
Juče iskopah neki ćalov stari komp i reko taman da ga posadim u garažu.
Pogledam konfiguraciju, taman za Win 7.
Instaliram sve lepo ali primetim da imam problem sa svim pretraživačima osim sa FF.
Guglao sam ali konkretno rešenje nisam našao.
Eset ne pravi problem jer je tako bilo i pre nego što sam ga instalirao.

Na 90% sajtova dobijam ovo upozorenje.

Pogledajte prilog 1141875

Nekim sajtovima mogu da pristupim nakon što ignorišem upozorenje, nekim ne.

A neki sajtovi se ne učitavaju do kraja, kao što je Outlook na primer.

Pogledajte prilog 1141878

Chrome, Opera, Brave se isto ponašaju. Jedino FF radi normalno ali jednostavno ga ne volim, težak je browser.

Na istoj mreži Win 10, Win 11 i Linux rade bez problema.
Na laptopu isti problem imam sa Win 7.

Imam osećaj da neki point nije dobro konfigurisan, zna li neko o čemu se radi?
Pa imas neki malware koji ti zeza secure konekcije.
 
Znači ono što se zove "known issue". Tu je, znamo da postoji, ali još nema nekog efikasnog rešenja.

Kod mene zavisi i u koji port ga utaknem. Obično džojstike i fleševe utaknem u neki od dva prednja USB porta. E sad, kad utaknem u levi, sve je normalno, čuje se onaj zvuk, džojstik se pojavi u Control Panel pod Devices and Printers, kao i u onom malom meniju dole desno pod Safely Remove Hardware and Eject Media. Ali kad ga utaknem u desni - nema ničeg od toga, ni zvuka, niti se pojavi u tim menijima, niti išta. On funkcioniše (mada u poslednje vreme zna da prekida, a relativno je nov PC), ali kao da ga sistem nije registrovao, samo je eto video da je nešto utaknuto, pa daj da ga pustim da reaguje na pritiskanje dugmića.

Sa telefonom je još gora situacija: kad hoću da ga povežem sa PC-jem da bih prebacivao podatke - uopšte neće da sarađuje ako ga utaknem u desni, samo u levi. Imaš li neku ideju kako da podesim da se desni port ponaša kao levi, ako je to uopšte moguće?
Umeju ti prednji portovi od ranije da zezaju.Kupio sam adapter sa 4 porte i ukljucio pozada.Iako imam i pozadi 8 portova,a ko ce stalno da pomera komp da bi nesto prikljucio,pa tako na adapteru prikljucujem vecinu stvari,kada nece na prednje portove.
 
Јеси ли убацио закрпе (Update)?

2. Пробај покренути рачунар и без тог 'антивируса'.
1. Jesam
2. Nije do anti virusa. Na čistoj instalaciji bez ijednog programa problem je isti. Na bilo kom računaru. Taj service pack je instaliram bezbroj puta i nikad nije pravio problem.
 
Ipak bi ja sklonio taj Eset,a stavio Microsoft Security Esentiels.Plus sacekaj neki dan da pristignu apdejti za pojedine programe.Na Win.7 nece neki programi da se pokrenu,recimo dok ne stigne Net Framework od 3,5 do 4,5.i tako jos neke zakrpe za programe.
 
Jedno pitanjce. Koristim desetku ali nije nužno vezano za nju.

Zašto se ponekad dešava da kada prikačim neki uređaj preko USB-a (ranije su to uglavnom bili fleševi, mada je sad počeo to da radi i sa jednim džojstikom), pojavi se poruka da Windows ne prepoznaje uređaj koji sam uključio, a pre toga sam koristio taj isti uređaj na tom istom PC-ju na desetine puta i radio je bez problema?

Fix-USB-Device-Not-Recognized-in-Windows-10.jpg
Da li se to događa sa zadnjim ili sa prednjim portovima? (ili je svejedno)
 
Da li se to događa sa zadnjim ili sa prednjim portovima? (ili je svejedno)
Sa prednjim, ili još preciznije, sa prednjim desnim. Levi, koliko mi se čini, dosad nije pravio probleme.

Napisao sam iznad da se različito ponašaju i pitao postoji li način da podesim desni da se ponaša kao levi.
 
Sa prednjim, ili još preciznije, sa prednjim desnim. Levi, koliko mi se čini, dosad nije pravio probleme.

Napisao sam iznad da se različito ponašaju i pitao postoji li način da podesim desni da se ponaša kao levi.
Eto ti odgovora na pitanje šta je problem. Ti prednji portovi em su često nekvalitetni (jer ih nabavlja proizvođač kućišta a ne proizvođač ploče, pa često uzimaju ŠNJ kvalitet), em se često razdrnda, em ima kabl unutar kućišta koji je podložan interferenciji i isto često bude nekvalitetan, em ima jedan konektor extra (onaj na ploči).

Znači kad god si u mogućnosti, ubodi uređaje u zadnji port, bliže su ploči i kvalitetniji su. Ako ti problem pravi samo jedan konektor, može i da se zameni, ali ne znam da li ti se isplati zezanje. Možeš i neki kvalitetniji hub da povučeš od zadnjih portova, ako često ubacuješ koješta pa ti treba "na ruku".

Nekog softverskog rešenja tu nemaš.
 
Eto ti odgovora na pitanje šta je problem. Ti prednji portovi em su često nekvalitetni (jer ih nabavlja proizvođač kućišta a ne proizvođač ploče, pa često uzimaju ŠNJ kvalitet), em se često razdrnda, em ima kabl unutar kućišta koji je podložan interferenciji i isto često bude nekvalitetan, em ima jedan konektor extra (onaj na ploči).

Znači kad god si u mogućnosti, ubodi uređaje u zadnji port, bliže su ploči i kvalitetniji su. Ako ti problem pravi samo jedan konektor, može i da se zameni, ali ne znam da li ti se isplati zezanje. Možeš i neki kvalitetniji hub da povučeš od zadnjih portova, ako često ubacuješ koješta pa ti treba "na ruku".

Nekog softverskog rešenja tu nemaš.
Vidiš, nisam to znao.

I dok je PC bio glanc nov, prednja dva porta nisu htela da opslužuju fleš i džojstik u isto vreme; ako je džojstik utaknut u jedan, pa utaknem fleš u drugi, PC bi odbijao da prepozna fleš sve dok ne isključim džojstik. Svejedno koji je u kom portu.

Da, ubacujem često koješta a poprilično mi je nezgodno da svaki čas ubacujem nešto u zadnje portove. Znači ako uzmem taj hab (to mu dođe razvodnik za USB port, jel' tako?) i utaknem ga u neki od zadnjih portova odnosno u levi prednji, sve što uključim u hab će se ponašati normalno (a ne kao desni prednji)?
 
Vidiš, nisam to znao.

I dok je PC bio glanc nov, prednja dva porta nisu htela da opslužuju fleš i džojstik u isto vreme; ako je džojstik utaknut u jedan, pa utaknem fleš u drugi, PC bi odbijao da prepozna fleš sve dok ne isključim džojstik. Svejedno koji je u kom portu.

Da, ubacujem često koješta a poprilično mi je nezgodno da svaki čas ubacujem nešto u zadnje portove. Znači ako uzmem taj hab (to mu dođe razvodnik za USB port, jel' tako?) i utaknem ga u neki od zadnjih portova odnosno u levi prednji, sve što uključim u hab će se ponašati normalno (a ne kao desni prednji)?
Tako je. Ovaj ja recimo koristim, i odličan je. Mada ima i jeftinijih, ali ako imaš USB 3.x (obično plavi port), bolje uzmi i takav hub.

http://www.netiks.rs/7-portni-usb-30-hub
 
Vidiš, nisam to znao.

I dok je PC bio glanc nov, prednja dva porta nisu htela da opslužuju fleš i džojstik u isto vreme; ako je džojstik utaknut u jedan, pa utaknem fleš u drugi, PC bi odbijao da prepozna fleš sve dok ne isključim džojstik. Svejedno koji je u kom portu.

Da, ubacujem često koješta a poprilično mi je nezgodno da svaki čas ubacujem nešto u zadnje portove. Znači ako uzmem taj hab (to mu dođe razvodnik za USB port, jel' tako?) i utaknem ga u neki od zadnjih portova odnosno u levi prednji, sve što uključim u hab će se ponašati normalno (a ne kao desni prednji)?
Ako uzmes adapter USB,ukljuci ga obavezno na zadnje portove,koji je slobodan i neces vise imati problema.Moze se desiti da taj,ili bilo koji adapter nece da radi na prednjim portovima.
 
Vidiš, nisam to znao.

I dok je PC bio glanc nov, prednja dva porta nisu htela da opslužuju fleš i džojstik u isto vreme; ako je džojstik utaknut u jedan, pa utaknem fleš u drugi, PC bi odbijao da prepozna fleš sve dok ne isključim džojstik. Svejedno koji je u kom portu.

Da, ubacujem često koješta a poprilično mi je nezgodno da svaki čas ubacujem nešto u zadnje portove. Znači ako uzmem taj hab (to mu dođe razvodnik za USB port, jel' tako?) i utaknem ga u neki od zadnjih portova odnosno u levi prednji, sve što uključim u hab će se ponašati normalno (a ne kao desni prednji)?
Usb portovi nemaju dovoljno struje. Mozes i u prednji da utaknes ako hub ima sopstveno napajanje. Hub bez napajanja ce ti imati isti problem.
 

Back
Top