windows 11

Зар нисмо стали код Мозиле, где си нашао да је то перјаница Линукса ?
Видим да Линукс не користиш већ препричаваш шта си прочитао о Линуксу.
a zašto bih pisao o linuxu ako je tema Windows 11?

dakle Windows 11
on postoji u 4 varijante

a) home
b) pro
c) enterprise
d) educator


prve dve varijante su za kućne korisnike a druga i treća za poslovne gde zaključujemo da je edicija pod B jako zahvalna

za igrice je dovoljna HOME verzija sa maloprodajnom cenom tek malo iznad 100 evra što znači da se može priuštiti bez problema bilo da se plaća suvom kešovinom bilo na rate...

medjutim, kako to balkanskii model pprimitivizma nalaže, HOME varijante nikad nisu dolazile u obzir jer crackovan softver lepše zvuči na PRO ili Ultimate edicijama ::kafa:
 
pored Windows 11 Home koji je smešno jeftin,
industrijski standard zvani Microsoft Office nudi se u takodje jeftinoj varijanti Home & Student sa tri najkorišćenije aplikacije uz mogućnost čuvanja (po želji korisnika) dokumenata u besplatnom cloud prostoru Microsofta zvanom OneDrive....
OneDrive-u se dalje može pristupati i preko mobilnog telefona...

ne mešati Office 2021/19 itd sa pretplatničkim Office 365 za koji nemam potrošački standard...
a ni volju...
 
Poslednja izmena:
E vidite...

sigrice...

ima sad da se poklanjaju AAA naslovi džab džabe

recimo Sims4
ne treba ga više crackovati, EA POKLANJA
to je marketinški potez da se OSNOVA podeli besplatno a da će zagriženi igrači posle plaćati zvanične modove...

mada, ko voli da ima ambalažu, može i tako
 
Microsoft nudi BESPLATNO android i ajfon varijante Office-a
Možda nije zgodno kuckati na mobilnom ali na tabletu jeste

i opet na OneDrive cloud

ove edicije su totalno free of charge
sadrže najosnovnije alate koje koristi 90% korisnika još od 97/98
 
Ubuntu не користи више Unity и то охохо. Мора човек да обнови градиво. 😀
dokle god bude postojao Ubuntu Mate i njegova zajednica (čiji sam član) neće biti potrebe da pratim dal je ovima došlo iz dupeta u glavu da ono nikom nije trebalo

inače to je samo dokaz da sam postio od računara dobrih 5 godina

koristio tablet sa androidom dok se situacija kuvala
nisam hteo da prelazim sa Windows 7 na "špijunski 10"
visokoumni tekstovi priučenih su imali efekta
čudi me da ste vi prešli na 10-ku a kleli ste se u freedom?
 
Poslednja izmena:
i ne samo taj unity
za mene je bio šok da moderni laptopovi nemaju ni optiku ni klasičan hard

verovatno se otelite dok se Windows učita sa takvih diskova?

tablet je jako korisna stvar ali kao elektronska pomoć pristupa cloud sistemima

em nisam bio u mogućnosti em masovna propaganda kako je 10-ka zlo koje se nadvilo nad radnim & napaćenim svetom...

11-ca je onda još grdja jer uključiš li internet fiju ode sve na cloud bez znanja i odobrenja... nije za švaleraj i "one slike"...:kafa:
 
Poslednja izmena:
na ozbiljnijem internetu od foruma Krstarica (gde deca proletera "prkose Bilu Gejcu" tako što mu ne plate pa su ga zajebali po balkanskim logikama) se vodi debata poodavno - zašto se dozvoljava ksm pico i zašto Microsoft kulira za zombirane sisteme na mreži? Čak daje i updateove...

da, da, postoji teh. objašnjenje za KSM baš kao što je CIA sročila dečje naivni tekstić za TOR browser

na desetine "jedinih oficijalnih" sajtova za download može se dobiti pteko Google-a
a zapravo poslednjoj zvaničnoj i zastareloj varijanti možete pristupiti jedino kao member i to da vas neko pozove u zajednicu....

bilo da koristite instalacionu ili standalone verziju pa sve uključujući "clean skriptu" (gde zapravo ručno radite ono što radi aplikacija) povezujete svoj računar sa koječijim serverom...

milioni KSMovanih Windos-ovaca još uvek ne trpi nikakve posledice ni pravne ni hakerske ili bar reinstaliraju kad "nešto zasmrdi"... i ne hvale se po Krstarici kako su "odneli pobedu životnu"... tad svi ćuru muru... nije im jasno a ne bi da laju...

lično mi trebao taj KSM da isprobam koji mi Win11 više leži po dva dana za svaki a onda skoknuo do prodavnice

a i to mi Microsoft zapisao u kartonče od 11-ce... :D
 
a zašto bih pisao o linuxu ako je tema Windows 11?:kafa:

nem ja ni godina ni živaca da se bakćem sa crackovanim pizdarijama

da, da, linux...
baš će ga koristi okoreli torentovac
15 minuta max
onaj mint beše
a od ubuntu edicija samo onu unity poznaju
sami da promene jezgro i nešto malo paketskih zavisnosti tuc muc... ćemu jel?
Зато што си га ти први помеуо на теми.

kljuc kosta mnogo manje...
То су пиратски кључеви. Прави кључ за Win није јефтин.

a zašto bih pisao o linuxu ako je tema Windows 11?

dakle Windows 11
on postoji u 4 varijante

a) home
b) pro
c) enterprise
d) educator


prve dve varijante su za kućne korisnike a druga i treća za poslovne gde zaključujemo da je edicija pod B jako zahvalna

za igrice je dovoljna HOME verzija sa maloprodajnom cenom tek malo iznad 100 evra što znači da se može priuštiti bez problema bilo da se plaća suvom kešovinom bilo na rate...

medjutim, kako to balkanskii model pprimitivizma nalaže, HOME varijante nikad nisu dolazile u obzir jer crackovan softver lepše zvuči na PRO ili Ultimate edicijama :
:kafa:
Добро, видиим да си начитан, него како не знаш да је Еxcel део Office пакета ?
nisam hteo da prelazim sa Windows 7 na "špijunski 10"
visokoumni tekstovi priučenih su imali efekta
čudi me da ste vi prešli na 10-ku a kleli ste se u freedom?
Једанаестица је чист спајвер, исто као и Win 10.

i ne samo taj unity
za mene je bio šok da moderni laptopovi nemaju ni optiku ni klasičan hard

verovatno se otelite dok se Windows učita sa takvih diskova?
Помешао си појмове, обнови градиво, шта је SSD и NVME.

da, da, postoji teh. objašnjenje za KSM baš kao što je CIA sročila dečje naivni tekstić za TOR browser
:D
Хајде да се вратимо на почетак. Windows 11 може лепо да се користи без регистрације.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja mislio, ali nisu. Potpuno legalni. Da su piratski M$ bi posle nekog vremena detektovao, ali ovo je lagalno jer radi godinama.
То се зове да су полу-легални, да не пишем сад какви су. Рупа у закону. Легални нису у правом смислу.
 
Matična ploča mog računara je ms-7693, procesor AMD Athlon x4 640, 8 GB Ram ddr3 i ssd, pa zbog toga, ne mogu da instaliram W11 bez skripti. Da li savetujete instaliranje i korišćenje Windowsa 11 na ovoj konfiguraciji? Videh da je rečeno da neću moći da dobijam ažuriranja ali i to može da se reši. Razlog instalacije, 10ka mi je dosadila pa bih da probam 11cu. Uglavnom, računar kostim za surf netom, programi kao je MS Office, gledanje filmova.
 
Matična ploča mog računara je ms-7693, procesor AMD Athlon x4 640, 8 GB Ram ddr3 i ssd, pa zbog toga, ne mogu da instaliram W11 bez skripti. Da li savetujete instaliranje i korišćenje Windowsa 11 na ovoj konfiguraciji? Videh da je rečeno da neću moći da dobijam ažuriranja ali i to može da se reši. Razlog instalacije, 10ka mi je dosadila pa bih da probam 11cu. Uglavnom, računar kostim za surf netom, programi kao je MS Office, gledanje filmova.
Nemoj da pokusavas, dobro je da i 10ka radi...
 
Kupi polovan lenovo ili hp i5 ili i7 za 50 evra pa instaliraj win 11. To je neuništivo. I uvek ima podršku drajvera jer ih puno istih naprave.

Evo ja imam lenovo i7 star 10 god na win 10 leti ko munja.
 
Ti se igraš na kompjuteru pa ti je smešno ali za surf i rad na internetu, neke obične programe ovo je top izbor. Ja radim i u fotošopu i ilustratoru bez problema.
 

Back
Top