windows 11

Microsoft prekida sa podrškom nekih verzija Windowsa 11​


Ne tako davno, Microsoft je prestao da servisira Windows 10 verziju 21H2, ostavljajući verziju 22H2 jedinom podržanom verzijom Windowsa 10. Iako naslednik Windowsa 10 još uvek deluje sveže (i kontroverzno), došlo je vreme da i njegova podrška prestane.

118636970864b1314f404f2750635603_wide.jpg


Microsoft je istakao obaveštenje za one koji još uvek koriste originalno izdanje Windowsa 11, verziju 21H2: operativni sistem će dostići kraj svog životnog veka 10. oktobra 2023. godine. Kraj podrške znači da ova verzija više neće dobijati kumulativna ažuriranja s ispravkama, bezbednosnim zakrpama i nove funkcije.

Prema objavi u zvaničnoj dokumentaciji, dolazeći kraj podrške utiče na sledeće verzije Windows 11 sistema, objavljene u oktobru 2021. godine:

Windows 11 Home, verzija 21H2
Windows 11 Pro, verzija 21H2
Windows 11 Pro za radne stanice, verzija 21H2
Windows 11 Pro Education, verzija 21H2

Ako koristite jedan od navedenih SKU-ova, vreme je da posetite Windows Update i ažurirate sistem na verziju 22H2 i njena ažuriranja funkcija "Moment" (sva ta ažuriranja su besplatna). Ta izdanja sadrže bezbroj promena i dugo iščekivanih funkcija za poboljšanje izvornog i veoma kontroverznog izdanja.

Microsoft planira da objavi još jedno ažuriranje funkcija kasnije ove godine. Windows 11 verzija "23H2" trebalo bi da donese poboljšanja kao što je Copilot integracija, modernizovan File Explorer, izvornu 7z i RAR podršku, Paint sa tamnim modom i drugo.

Na kraju, potrebno je napomenuti da kraj Windows 11 verzije 21H2 neće uticati na korisnike koji imaju Windows 10 verziju 22H2. Sistem će ostati podržan još dve godine, ali korisnici ne bi trebalo da očekuju nova ažuriranja funkcija ili značajne promene.

https://www.b92.net/tehnopolis/soft...sa-podrskom-nekih-verzija-windowsa-11-2366107
 

Microsoft prekida sa podrškom nekih verzija Windowsa 11​


Ne tako davno, Microsoft je prestao da servisira Windows 10 verziju 21H2, ostavljajući verziju 22H2 jedinom podržanom verzijom Windowsa 10. Iako naslednik Windowsa 10 još uvek deluje sveže (i kontroverzno), došlo je vreme da i njegova podrška prestane.

118636970864b1314f404f2750635603_wide.jpg


Microsoft je istakao obaveštenje za one koji još uvek koriste originalno izdanje Windowsa 11, verziju 21H2: operativni sistem će dostići kraj svog životnog veka 10. oktobra 2023. godine. Kraj podrške znači da ova verzija više neće dobijati kumulativna ažuriranja s ispravkama, bezbednosnim zakrpama i nove funkcije.

Prema objavi u zvaničnoj dokumentaciji, dolazeći kraj podrške utiče na sledeće verzije Windows 11 sistema, objavljene u oktobru 2021. godine:

Windows 11 Home, verzija 21H2
Windows 11 Pro, verzija 21H2
Windows 11 Pro za radne stanice, verzija 21H2
Windows 11 Pro Education, verzija 21H2

Ako koristite jedan od navedenih SKU-ova, vreme je da posetite Windows Update i ažurirate sistem na verziju 22H2 i njena ažuriranja funkcija "Moment" (sva ta ažuriranja su besplatna). Ta izdanja sadrže bezbroj promena i dugo iščekivanih funkcija za poboljšanje izvornog i veoma kontroverznog izdanja.

Microsoft planira da objavi još jedno ažuriranje funkcija kasnije ove godine. Windows 11 verzija "23H2" trebalo bi da donese poboljšanja kao što je Copilot integracija, modernizovan File Explorer, izvornu 7z i RAR podršku, Paint sa tamnim modom i drugo.

Na kraju, potrebno je napomenuti da kraj Windows 11 verzije 21H2 neće uticati na korisnike koji imaju Windows 10 verziju 22H2. Sistem će ostati podržan još dve godine, ali korisnici ne bi trebalo da očekuju nova ažuriranja funkcija ili značajne promene.

https://www.b92.net/tehnopolis/soft...sa-podrskom-nekih-verzija-windowsa-11-2366107
Kada kupiš licencirani Windows 11 u njemu je (ima i bez) USB sa instalacijom 21H2 i momentalno skida 22H2

jednostavnije je otići na Microsoft sajt i skinuti poslednju verziju te kreirati instalacio i USB

Velike su razlike izmedju ove dve verzije
 
hoćete demokratiju, lupate u šerpe, pljujete socijalizam a očete besplatni softver?

niste mi jasni?
Mноги користе Windows 10 без регистрације. Ако је теби стало да мењаш слике позадине и слично, није сваком. Oграничења и нису нешто што се тешко подноси.

Kada kupiš licencirani Windows 11 u njemu je (ima i bez) USB sa instalacijom 21H2 i momentalno skida 22H2
Нема потребе за куповином, скинеш лепо са Мајкрософтовог сајта цео ISO.
 
Mноги користе Windows 10 без регистрације. Ако је теби стало да мењаш слике позадине и слично, није сваком. Oграничења и нису нешто што се тешко подноси.


Нема потребе за куповином, скинеш лепо са Мајкрософтовог сајта цео ISO.
sa sajta skidaš softver

možeš da ga aktiviriš ključem iz kutije koju platiš
a možeš da ga crackuješ

i da kriviš Bil Gejca kako te špija sa KSM servera i par trojanaca za ovu i za onu igru...

evo ga prototip usera
zakasneli pubertet
al zato leti nogicama džabe (02:41)
pazi ti tu sreću :D


a postavka mu ekstra - dusproba sve što izadje bez da završi išta...
low concentration...

samo se vi kačite na servere sa brzim netom...
posle "Bil Gejc me špijunira a ako nije Gejc onda je Melanija"
nije nego... :kafa:
 
Poslednja izmena:
sa sajta skidaš softver

možeš da ga aktiviriš ključem iz kutije koju platiš
a možeš da ga crackuješ

i da kriviš Bil Gejca kako te špija sa KSM servera i par trojanaca za ovu i za onu igru...

evo ga prototip usera
zakasneli pubertet
al zato leti nogicama džabe (02:41)
pazi ti tu sreću :D


a postavka mu ekstra - dusproba sve što izadje bez da završi išta...
low concentration...

samo se vi kačite na servere sa brzim netom...
posle "Bil Gejc me špijunira a ako nije Gejc onda je Melanija"
nije nego... :kafa:
Pa kada ne zna odakle treba da skine i OS i Loader.
 
Прочитај пажљиво - Виндоус не мора да се активира да би се користио. Не треба ти ни кључ ни крек.
jes ti čuo za seljanu?
"sve u full-u a za džabe"
"ja da ne platim a meni da se plati"
i ostale životne filizofije sa dna kace...

DA, NE MORA JER JE MICROSOFT TAKO ODLUČIO
može im se a i znaju zašto i kad će da ti naplate tvoje poznavanje Windowsa i Officea
 
jes ti čuo za seljanu?
"sve u full-u a za džabe"
"ja da ne platim a meni da se plati"
i ostale životne filizofije sa dna kace...

DA, NE MORA JER JE MICROSOFT TAKO ODLUČIO
može im se a i znaju zašto i kad će da ti naplate tvoje poznavanje Windowsa i Officea
Не користим Мајкрософт Ворд дуги низ година.
 
15 minuta max
onaj mint beše
a od ubuntu edicija samo onu unity poznaju
sami da promene jezgro i nešto malo paketskih zavisnosti tuc muc... ćemu jel?
Зар нисмо стали код Мозиле, где си нашао да је то перјаница Линукса ?
Видим да Линукс не користиш већ препричаваш шта си прочитао о Линуксу.
 
Зар нисмо стали код Мозиле, где си нашао да је то перјаница Линукса ?
Видим да Линукс не користиш већ препричаваш шта си прочитао о Линуксу.

Ubuntu не користи више Unity и то охохо. Мора човек да обнови градиво. 😀
 
nem ja ni godina ni živaca da se bakćem sa crackovanim pizdarijama

da, da, linux...
baš će ga koristi okoreli torentovac
15 minuta max
onaj mint beše
a od ubuntu edicija samo onu unity poznaju
sami da promene jezgro i nešto malo paketskih zavisnosti tuc muc... ćemu jel?
Bas nemas pojma o Linuxu.Licno koristim Ubuntu od 14.02 verzije do sadasnje 23.02.Imam i vise stvari nego na Windowsu..Drajvere za nista ne treba da trazim,pogotovo za svaki USB prikljucni hardver.
 
Bas nemas pojma o Linuxu.Licno koristim Ubuntu od 14.02 verzije do sadasnje 23.02.Imam i vise stvari nego na Windowsu..Drajvere za nista ne treba da trazim,pogotovo za svaki USB prikljucni hardver.
Ne moze roblox i fortnite na Linux-u. Kukala mi za Windows, i sad kad sam joj kupio laptop, odmah sam stavio 11icu nisam ni pitao...
 
Ne moze roblox i fortnite na Linux-u. Kukala mi za Windows, i sad kad sam joj kupio laptop, odmah sam stavio 11icu nisam ni pitao...
Ja ne igram te zhtevne igrice i nije mi potrebno.Inace ima dosta dobrih igrica,besplatnih.Libre Office,ide uz OSi kao sto sam napisao,sta god da ubodem u USB sve prihvata.Imam Printer i skener i njih odmah prijavi,sto se tice telefona bolji prilaz ima nego na Win-u,otvara sve sto treba.USB stikova imam vise vrsta po 2 komada i svaki prikaze tacno koliko je zauzece,a koliko slobodno.I to svaki put isto.Na Win-u ubodi pokaze jedno,a izvadi i ubodi posle minut,on pokaze razliku u nekoliko desetina megabajta.
 
Ja ne igram te zhtevne igrice i nije mi potrebno.Inace ima dosta dobrih igrica,besplatnih
De roblox i fortnite zahtevne, nego imaju anticheat koji radi samo na Win. Te igre su decja radost, oni pricaju na mikrofon i gledaju se dok igraju.
Ne znam kako bi one isle preko Wine. Osim toga ne radi Epic client i jos sto sta. Morao bih da se smaram.
 
De roblox i fortnite zahtevne, nego imaju anticheat koji radi samo na Win. Te igre su decja radost, oni pricaju na mikrofon i gledaju se dok igraju.
Ne znam kako bi one isle preko Wine. Osim toga ne radi Epic client i jos sto sta. Morao bih da se smaram.
Pa mora za neke igrice da se prouce podesavanja,a stvarno ima dosta zanimljivih i dobrih igrica.Isto moze instalacija,ili onlajn.
 
Pa mora za neke igrice da se prouce podesavanja,a stvarno ima dosta zanimljivih i dobrih igrica.Isto moze instalacija,ili onlajn.
Nema svrhe, ona zna Windows, koristi za office isti program ko ja na Linuxu i Macu, to je onaj freeoffice koji sam
kupio za neku sicu, da imam sve feature. Ali ove njene mmo igre ne rade definitivno.
 

Back
Top