Vučić: Od sedmočasovnog radnog vremena nema ništa, i 40 sati je malo

https://n1info.rs/biznis/vucic-od-sedmodnevnog-radnog-vremena-nema-nista-i-40-sati-je-malo/

Govoreći o radnom vremenu od 7 sati u Crnoj Gori, Vučić kaže da je to trend svuda u Evropi.

- Jedan od uslova za saradnju sa SNS je bila da se ne radi nedeljom i da se skrati radno vrme na 7 sati... Još malo, pa da se ne radi nikad... Izračunajte koliko godišnjih odmora imamo, nema ni grada koji nismo obišli, samo da se ne radi... - rekao je Vučić.

Dodaje da to nikada neće prihvatiti dok se za nešto pita u Srbiji.

- Ja mislim da je 40 sati nedeljnog radnog vremena malo - izjavio je Vučić.

Ističe da neće da podržava takve inicijative da bi se dodvoravao narodu.

- Država nije igračka i dodvoravanje narodu. Do 2027. nema ništa od toga - rekao je on.

U bre Srbi ala je ovaj tiranin postao arogantan tretira narod ko neku stoku.
Sklanjajte tog hibrida sto pre inace ce Srbija da nestane.
Veoma me interesuje kako ce da ode sa vlasti, milom ili silom?
:D
 
https://n1info.rs/biznis/vucic-od-sedmodnevnog-radnog-vremena-nema-nista-i-40-sati-je-malo/

Govoreći o radnom vremenu od 7 sati u Crnoj Gori, Vučić kaže da je to trend svuda u Evropi.

- Jedan od uslova za saradnju sa SNS je bila da se ne radi nedeljom i da se skrati radno vrme na 7 sati... Još malo, pa da se ne radi nikad... Izračunajte koliko godišnjih odmora imamo, nema ni grada koji nismo obišli, samo da se ne radi... - rekao je Vučić.

Dodaje da to nikada neće prihvatiti dok se za nešto pita u Srbiji.

- Ja mislim da je 40 sati nedeljnog radnog vremena malo - izjavio je Vučić.

Ističe da neće da podržava takve inicijative da bi se dodvoravao narodu.

- Država nije igračka i dodvoravanje narodu. Do 2027. nema ništa od toga - rekao je on.
Reče čovek sa tačno nula dana radnog staža van politike.
 
sirotinja se pali na ovo samo tako!
ne razmišljajući svojim sirotinjskim mozgom kako je moguće
da se i 1955, i 2025 radi isto 8 časova.
oni to ne mogu da prespoje i razumeju.
da i pored svih tehničkih pomagala radimo isto.
ima da rmbate kao kinezi! srbi goje robovske!
još i vooole da budu robovi! ej!
kako god bilo...kinezi rade jedan posao i žive...amerikanci rade dva posla i jedva preživljavaju...postoje ljudi koji su zapeli u vremenu prije trideset godina i ne pomiču se...
 
https://n1info.rs/biznis/vucic-od-sedmodnevnog-radnog-vremena-nema-nista-i-40-sati-je-malo/

Govoreći o radnom vremenu od 7 sati u Crnoj Gori, Vučić kaže da je to trend svuda u Evropi.

- Jedan od uslova za saradnju sa SNS je bila da se ne radi nedeljom i da se skrati radno vrme na 7 sati... Još malo, pa da se ne radi nikad... Izračunajte koliko godišnjih odmora imamo, nema ni grada koji nismo obišli, samo da se ne radi... - rekao je Vučić.

Dodaje da to nikada neće prihvatiti dok se za nešto pita u Srbiji.

- Ja mislim da je 40 sati nedeljnog radnog vremena malo - izjavio je Vučić.

Ističe da neće da podržava takve inicijative da bi se dodvoravao narodu.

- Država nije igračka i dodvoravanje narodu. Do 2027. nema ništa od toga - rekao je on.
Bravo...samo u fabrike, za masine stare..nema bagro lezanja.
 
https://n1info.rs/biznis/vucic-od-sedmodnevnog-radnog-vremena-nema-nista-i-40-sati-je-malo/

Govoreći o radnom vremenu od 7 sati u Crnoj Gori, Vučić kaže da je to trend svuda u Evropi.

- Jedan od uslova za saradnju sa SNS je bila da se ne radi nedeljom i da se skrati radno vrme na 7 sati... Još malo, pa da se ne radi nikad... Izračunajte koliko godišnjih odmora imamo, nema ni grada koji nismo obišli, samo da se ne radi... - rekao je Vučić.

Dodaje da to nikada neće prihvatiti dok se za nešto pita u Srbiji.

- Ja mislim da je 40 sati nedeljnog radnog vremena malo - izjavio je Vučić.

Ističe da neće da podržava takve inicijative da bi se dodvoravao narodu.

- Država nije igračka i dodvoravanje narodu. Do 2027. nema ništa od toga - rekao je on.
Juče je bilo čak na Prvoj da se uvede dodatno dan u nedelji za rad kao nešto normalno.Svet skraćuje radnu sednicu ovaj naš je produžava.
Elem da li je ova odluka u nadležnosti predsednika republike ili vlade i ministra za rad odnosno skupštine?
 
I kad je već za taj neki "rad", zašto ne ukine zloupotrebu bolovanja za ove sa minimalcem?!
Tih sa minimalcem najviše ima u državnom sektoru, njegovi sigurni glasači, botovi, zaduženi za tehničke stvari stručnih i donekle stručnih lica, a kad god treba da se radi (kopira,pakuje,očisti,založi...) oni bolovanje,i onda onaj stručan treba da radi i svoj posao i posao tog "profesionalnog bolesnika" koji je samo doveden da bude pijavica budžeta.
I to Vučko ne vidi bitno mu je da se "radi" još dpdatan dan a kakav je kvalitet rada i ko će da radi ko neće to ga nije briga.
Normalne države uključujući i S.Makedoniju, imaju "kaznu" i za te sa minimalcem a to je da im se odbija od plate kao svima.Ali Srbija neće to da uvede,mi smo zemlja dembelija za te sitne hoštaplere, negujemo i podržavamo hoštapleraj a sputavamo progres.
 
Glup je da shvati da manje rada znači veću produktivnost

Od tih 40 sati nedeljno, u vrh glave je efektivno 20

Ne može da se bude produktivno više od par sati dnevno u kontinuitetu, a da se ne pregori

Nije on uopšte glup, već ciljano izgovara ove stvari da kod svog nepismenog i ograničenog biračkog tela izazove "tja, vidiš ti kako se on bori za državu, ne daj, bre!".

Poenta je da bude kako on nešto ne da, a i poenta je da se od naše zemlje nastaviti praviti jedan veći gulag u kom se građani ne pitaju ništa i nisu građani.

Vidiš mu narativ, šta će vam odmor? Šta će vam more? Da se okrećete tamo kao neko jaje na suncu? Veće plate? Pa, kako ste vi to zamislili, odakle? NEMA! Manje radno vreme? Ne, veće treba da bude.

Samo drži glavu dole i ubijaj u pojam, da se ne sete da se može i živeti.
 
Мањак буџетских прихода а расту расходи јелте? Треба да се издржава оволика бескорисна и неспособна администрација па нека рмбају робови.
Па за почетак нека смањи државну администрацију и нека се тамо уведе ред и боља организација а вишак људи одмах у производњу. Треба издржавати све те партијске кадрове. Шведска има 10 службених аутомобила, Немачка 980 а Србија 6244 (без полиције, војске, хитне помоћи, ватрогасаца, горске службе, шумара, градских хитних интервенција, водовода, епса,....). Смањити 5,6,7 запослених по једном реалном радном месту на 1 и нема проблема. Биће пара.
 
Poslednja izmena:
Нећемо се такмичити у вредноћи са Прецедником, он ипак не спава за добро Србије.

Тако, нек остави осмочасовно радно време, само нека престане да кажњава и пљачка оне који су, за разлику од њега и његове банде на власти, остварили 40 година радног стажа, а нису остварили као неки старосни услов.

Србија је, верујем, једина земља у свету која кажњава људе који су почели да раде и зарађују у младом животном добу.

Ту нам је и Прецедник најебао, и он је почео да прима плату негде у 19-тој...са буџета наравно.

(оно што је "радио" у гвожђари у Лондону му ипак не рачунам, то је било школовање...)
 

Back
Top