Vršnjačko nasilje

@Zisko

Da li si ti sada u novoj sredini, u novom razredu? Ako je tako, to onda traje mesec dana. Ako te neko gurne ili udari za vreme časa, vrati mu, i počni da vičeš i da se žališ nastavniku. Slobodno ustani i razgalami se. Možda će kazniti i tebe jer ometaš čas ali nemoj da ćutiš i da trpiš. Imaš pravo da se braniš.
Nisam mjenjao skolu, ni odjeljenje, a ovo traje od prvog razreda, pa mi je teško da sad prijavljujem, reagujem, bojim se da je kasno.
 
Nisam mjenjao skolu, ni odjeljenje, a ovo traje od prvog razreda, pa mi je teško da sad prijavljujem, reagujem, bojim se da je kasno.
Највећа грешка коју је тешко исправити је то што није пријављено насиље у старту, јер би тад било пуно лакше и брже решен проблем, 14 година трпиш и то се највише одражава на твоју психу, а не би смело да те дефинише, као што њих дефинише као мајмунчине. Нека ти утеха буде то што ће они вероватно бити дрипци целог живота ако се не промене из основе, а ти никад нећеш бити као они, али ако не почнеш да се браниш, и физички и тако што ћеш се обратити родитељима и школи, трпећеш свакакве дрипце и касније кроз живот, не говорим нужно о физичком насиљу.
 
Највећа грешка коју је тешко исправити је то што није пријављено насиље у старту, јер би тад било пуно лакше и брже решен проблем, 14 година трпиш и то се највише одражава на твоју психу, а не би смело да те дефинише, као што њих дефинише као мајмунчине. Нека ти утеха буде то што ће они вероватно бити дрипци целог живота ако се не промене из основе, а ти никад нећеш бити као они, али ако не почнеш да се браниш, и физички и тако што ћеш се обратити родитељима и школи, трпећеш свакакве дрипце и касније кроз живот, не говорим нужно о физичком насиљу.
Ne zanima me kakvi ce oni biti, ni šta ce raditi kasnije u životu. Ja gledam sebe. A oni mene uništavaju. Želim i spreman sam bilo sta da poduzmem da se ovo prekine.
 
Ne zanima me kakvi ce oni biti, ni šta ce raditi kasnije u životu. Ja gledam sebe. A oni mene uništavaju. Želim i spreman sam bilo sta da poduzmem da se ovo prekine.
Ако си спреман на било шта, онда се обрати родитељима и школи још данас, јер је то најисправније што може и треба. Прво то, а све друго је алтернатива, не обрнуто.
 
Znam da već imaju slične teme, ali ja bih volio konkretno da napravim svoju, jer bih tako mogao da ubacim više detalja. Uglavnom, žrtva sam nasilja u školi, volio bih da mi predložite savjet kako i šta učiniti. Bukvalno su mi uništili život. Nemam nikako samopouzdanja, ne ide mi se vise u školu, prestao sam da učim, Drhtim kada sam u blizini njih. Spuca me neka trema kada pomislim da moram ići u školu. Tresu mi se ruke dok ovo pišem. Uradiću sve šta je potrebno da ovo prestane. Pitajte me detalje, ako će vam pomoći. Ovde se nalaze različiti ljudi, pa tako i njihova mišljenja, zato bih volio da čujem vas savjet. Nadam se odgovoru u kratkom roku.
promeni skolu i , u toj drugoj skoli, ponasaj se kao da nisi ti. Radi sve sto ranije nisi i ne radi ono sto si ranije radio.....mislim na kontakt sa okolinom.
To ti je jedini spas........inace ce nabijes neki kompleks a to nije dobro za tvoju buducnost.
 
И не говорим ти да испричаш само ,,малтретирају ме батинама", него ,,малтретирали су ме целих 14 година сваког дана и још увек ме малтретирају, хоћу да то престане, у супротном се искрено плашим да ћу урадити то и то" или себи или њима. Буди опширан и изнеси детаље, испричај за што више случајева којих се сећаш. Испричај како се осећаш сваког дана због свега тога и због тога што знаш да следећег дана треба опет да се суочиш с истим стварима у школи.

Ово ,,искрено се плашим да ћу урадити то и то" би у мом случају било нешто екстремно, чисто да покажеш да треба да се реагује што пре и што озбиљније.
 
И не говорим ти да испричаш само ,,малтретирају ме батинама", него ,,малтретирали су ме целих 14 година сваког дана и још увек ме малтретирају, хоћу да то престане, у супротном се искрено плашим да ћу урадити то и то" или себи или њима. Буди опширан и изнеси детаље, испричај за што више случајева којих се сећаш. Испричај како се осећаш сваког дана због свега тога и због тога што знаш да следећег дана треба опет да се суочиш с истим стварима у школи.

Ово ,,искрено се плашим да ћу урадити то и то" би у мом случају било нешто екстремно, чисто да покажеш да треба да се реагује што пре и што озбиљније.
Jasno mi je šta trebam uraditi. Posle svih savjeta, misljenja, zaključio sam šta je najbolje za mene.
 
Нажалост, још нас пуно тога везује за животиње.
У њиховом свету насиље међу младунцима је нормално.

Препоручићу ти исто што и свом детету:
Увек се брани, никада немој да стојиш и пушташ некоме да те млати !!!

Такође ћу ти препоручити:
Гледај на Јутубу што више борилачких мечева, али и уличног насиља, туча и свега у том смислу.

Зашто ?

Зато што ћеш тада видети да
батине добија само онај ко се не брани !!!

Ако си већ превише уплашен и не можеш да промениш своје понашање,
мењај школу, ако треба и крај у коме живиш, земљу, планету !

Штагод, само не блокирај !!!
to da se tuce, ne bih se slozio. Naviknuce se da sve probleme resava nasiljem radi "navodne samoodbrane".Postace siledzija i bice "cenjen i postovan" samo u tih par godina i to od strane probisveta cija je buducnost na ulici ili u zatvoru (nedaj boze, i na groblju).
Treba da zaobidje svaki fizicki konflikt i da pokusa da postane "prijatelj" tim nasilnicima. Ne da im se ulizuje vec da se postavi kao ravan njima. Prihvatice ga jer oni vole take.
Svaka agresija , u danasnje vreme, moze prerasti u katastrofu, sa oruzjem, teskim povredama pa cak i ubistvom. Zato nije resenje da im "vrati" vec u diplomatiji i izbegavanju agresije po svaku cenu.
Ja se nisam tukao u pubertetu, primio sam par puta udarce ali nisam vracao .......jer sam bio toliko jak da sam pesnicom probijao vrata pa sam imao strah da ne ubijem nekoga u tuci. Uglavnom sam blokirao navalentne siledzije dok ne osete moju snagu a onda prave distancu.
Sa mnogima sam se i sprijateljio iz cista mira samo da ih smirim.
Inace , promenio sam 5 osnovnih skola (po razlicitim gradovima), dve srednje skole.............i u svakom novom okruzenju bio sam potpuno "nova licnost".
Od najveceg kriminalca i najgoreg ucenika pa do genija i najboljeg ucenika.
 
...
Treba da zaobidje svaki fizicki konflikt i da pokusa da postane "prijatelj" tim nasilnicima.

Управо против тога сам писао - јатачки менталитет.
Отворићу тему о томе, баш ми смета та црта нашег народа.

Ne da im se ulizuje vec da se postavi kao ravan njima. Prihvatice ga jer oni vole take.
...

Ал' си описао јатака, свака ти част !
 
Управо против тога сам писао - јатачки менталитет.
Отворићу тему о томе, баш ми смета та црта нашег народа.



Ал' си описао јатака, свака ти част !
Svi moji "neprijatelji" danas su na dnu , neki cak i ubijeni a ja sam na vrhu, ziv , cenjen i postovan u okruzenju.
Qurcenje traje neku godinu dok ne odrastes a posle toga znjes ono sto si posejao.
Bolje mu da se stisne par godina nego da sa 30 i neto dobije metak u celo u beogradskom podzemlju. Jel ako krene da imvraca istom merom, postace kao i oni.
 

Back
Top