Vršnjačko nasilje

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
24.166
Znam da već imaju slične teme, ali ja bih volio konkretno da napravim svoju, jer bih tako mogao da ubacim više detalja. Uglavnom, žrtva sam nasilja u školi, volio bih da mi predložite savjet kako i šta učiniti. Bukvalno su mi uništili život. Nemam nikako samopouzdanja, ne ide mi se vise u školu, prestao sam da učim, Drhtim kada sam u blizini njih. Spuca me neka trema kada pomislim da moram ići u školu. Tresu mi se ruke dok ovo pišem. Uradiću sve šta je potrebno da ovo prestane. Pitajte me detalje, ako će vam pomoći. Ovde se nalaze različiti ljudi, pa tako i njihova mišljenja, zato bih volio da čujem vas savjet. Nadam se odgovoru u kratkom roku.
Koji si razred?

Poruka
6.535
I gdje je dokaz da su mene napadali?
Треба да јавно кажеш ко је све видео кад су те тукли - та наставница и чистачица, јер ће с њима разговарати и оне ће потврдити. Али пре свега се обрати ОЦУ, он због свега треба у школи да се жали и опомене да школа предузме нешто иначе ће он.

Zisko

Obećava
Poruka
81
Треба да јавно кажеш ко је све видео кад су те тукли - та наставница и чистачица, јер ће с њима разговарати и оне ће потврдити. Али пре свега се обрати ОЦУ, он због свега треба у школи да се жали и опомене да школа предузме нешто иначе ће он.
Ček ček, potvrditi? Pa to neće biti moguće ni u ludilu. Znamo dobro da bi to bilo loše po njih. Da se sazna, da su to vidjele a prešutile, automatski bi značilo otkaz ili neka kazna. Znaju to i one.

Lagerta

Domaćin
Moderator
Poruka
3.999
Ček ček, potvrditi? Pa to neće biti moguće ni u ludilu. Znamo dobro da bi to bilo loše po njih. Da se sazna, da su to vidjele a prešutile, automatski bi značilo otkaz ili neka kazna. Znaju to i one.
Iskreno, zvučiš mi kao vrlo pametan dečko. Mislim da odlično razumeš situaciju a pominješ sekire, tuču i slično, mada si svestan posledica nasilja. Pravac kancelarija pp službe ili direktora i lepo im ispričaj sve ovo što si nama napisao. Zapreti inspekcijom , i čekaj razvoj situacije.

Poruka
6.535
Можда неће бити могуће ако се самостално обратиш директору, али ако препустиш оцу да он реши то, као што ти сви саветујемо, другачију ће песму певати.

Poruka
6.535
Znači treba sve da kažem ocu, i onda da samo čekam?
Испричај му све, од самог почетка до јуче, и реци да више не можеш и не желиш да трпиш, да је требало пуно раније да кажеш али да си се плашио, реци му да ти пада свашта на памет и да би могао да направиш озбиљно срaње.

Zisko

Obećava
Poruka
81
Испричај му све, од самог почетка до јуче, и реци да више не можеш и не желиш да трпиш, да је требало пуно раније да кажеш али да си се плашио, реци му да ти пада свашта на памет и да би могао да направиш озбиљно срaње.
Dobro, gledaću da nekako skupim hrabrosti.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.327
Znam da već imaju slične teme, ali ja bih volio konkretno da napravim svoju, jer bih tako mogao da ubacim više detalja. Uglavnom, žrtva sam nasilja u školi, volio bih da mi predložite savjet kako i šta učiniti. Bukvalno su mi uništili život. Nemam nikako samopouzdanja, ne ide mi se vise u školu, prestao sam da učim, Drhtim kada sam u blizini njih. Spuca me neka trema kada pomislim da moram ići u školu. Tresu mi se ruke dok ovo pišem. Uradiću sve šta je potrebno da ovo prestane. Pitajte me detalje, ako će vam pomoći. Ovde se nalaze različiti ljudi, pa tako i njihova mišljenja, zato bih volio da čujem vas savjet. Nadam se odgovoru u kratkom roku.
Veoma je važno da deca koja trpe vršnjacko nasilje o tome ne cute, pa nemoj ni ti.Pre svega se obrati roditeljima i objasni im sve ovo sto si napisao ovde a onda zajedno sa roditeljima da odes u školu kod psihologa i direktora škole i prijaviš vršnjacko nasilje koji bi posle toga trebali da preduzmu dalje korake i da te zastite

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.327
Vršacko nasilje je delikatna tema,obzirom da današnja deca odrastaju u društvu koje toleriše nasilje.I fizicko i verbalno
Dovoljno je da pogledamo skupstinske sednice,zatim razne medije i nasilne filmovi koji se snimaju.
Velika je odgovornost i na roditeljima koji ne vaspitavaju decu da poštuju autoritete a da ne govorim da vecina dece ( ne sva, naravnmo )
nemaju ni osnovnu kulturu tipa, dobar dan , izvinite i slicno

Mada ne bih krivila decu vec društvo, roditelje, obrazovni sistem a i pravno kazneni sistem.
Maloletna deca znaju da im se nista ne moze jer su zakonodavci doneli zakon da ne smes na dete ni da viknes a kamoli da dobiju neku kaznu.

Kada se pogleda sta nam se sve plasira putem medija i na društvenim mrežama kojim danasnja deca imaju 100% pristup pa i maloletna
kao io totalno obesmisljen sistem vrednosti ,ne bi trebalo da nas cudi agresija kod dece koja se ispoljava i kroz vršnjacko nasilje..

Trebalo bi da se po školama otvaraju radionice ili obavezni casovi gde bi se deci držala predavanja i gde bi se deca vaspitavala
za humaniji i tolerantniji odnos prema drugima.Spas je u preventivi jer kada se desi vešnjacko nasilje, tada je vec kasno.

I da..veoma je važno da deca koja trpe vršnjacko nasilje o tome ne cute.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.