Vojna gimnazija u Beogradu...

Odlično si shvatio da sa mojim izborom nemaš ništa,a ova tema je vojna gimnazija,koliko vidim ti si to davno prošao,a i inače su ovde samo 15-togodišnjaci,pa ne znam kako bi ti mogao da se uklopiš u naše društvance.Znam da ćeš reći da je ovo slobodna zemlja,slobodna tema i tako to,al mislim da si zalutao.Možda ti se ne sviđa ova Vojska,zemlja,pa eto,imaš dovoljno godina,kandiduj se na izborima pa to sve lepo promeni prema sebi i svojim načelima,a sad ostavi nas klince da se zamajavamo!!!Pozz za
Tex-a!
 
Odlično si shvatio da sa mojim izborom nemaš ništa,a ova tema je vojna gimnazija,koliko vidim ti si to davno prošao,a i inače su ovde samo 15-togodišnjaci,pa ne znam kako bi ti mogao da se uklopiš u naše društvance.Znam da ćeš reći da je ovo slobodna zemlja,slobodna tema i tako to,al mislim da si zalutao.Možda ti se ne sviđa ova Vojska,zemlja,pa eto,imaš dovoljno godina,kandiduj se na izborima pa to sve lepo promeni prema sebi i svojim načelima,a sad ostavi nas klince da se zamajavamo!!!Pozz za
Tex-a!

Potpuno suprotno, ti si taj kome je vreme da pocne da shvata, ne ja...a iz ovakvog tvog posta se samo vidi da je taj dan, na zalost, daleko...
 
Tako je ali ni ja nemam 15 ja imam13 ali sam zinteresovan za vojski i vojne obuke.
Ali nekontam u cemu je problem:dontunderstand:
1.Moras da zavrsis osnovnu da bi upisao Vojnu gimnaziju.
2.U osnovnoj treba da budes minimum vrlo dobar sa primernim vladanjem
3. Na drugim podforumima sam video da si iz Bosne,moras da imas drzavljanstvo Srbije i mislim da moras osnovnu da zavrsis u Srbiji...
 
Nebi rekao posto sam video da treba samo drzavljanstvo srbije ali po novom zakonu ja mogu bez problema da uzmem drzavljanstvo.A za osnovnu sam siguran da netreba zavrsiti u srbi.I ako se razumijes da te pitam zasto se u pismima za konkurs navodi da se prijave primaju u februaru?Dal i ti ides i drugo polugodiste osmog u skolu ili neides:dontunderstand:?
 
Ima li ovde nekoga ko razmislja i ko je resio da umesto u VOGI ode u neku od ozbiljnih beogradskih gimnazija? Ne mogu da verujem da ne shvatate da se mozda nalazite pred ozbiljnom zivotnom prekretnicom (barem pred jednom od mnogih)...da li stvarno hocete da krenete pogresnim putem?

Извини братац,

у твојој изјави фали један део реченице а то је ПО МОМ МИШЉЕЊУ! Дакле, потпуно поштујем твоје мишљење да је воги за тебе неозбиљна школа, али се У ПОТПУНОСТИ НЕ СЛАЖЕМ. Ово је врхунска школа од националног значаја која је многим институцијама нашег друштва дала изузетан кадар. дакле, не само официре већ и многе друге успешне људе у различитим гранама људског стваралаштва. Моје искуство ми апсолутно потврђује све напред речено. Не причам из друге већ САСВИМ ИЗ ПРВЕ РУКЕ!

Поздрав!
 
Извини братац,

у твојој изјави фали један део реченице а то је ПО МОМ МИШЉЕЊУ! Дакле, потпуно поштујем твоје мишљење да је воги за тебе неозбиљна школа, али се У ПОТПУНОСТИ НЕ СЛАЖЕМ. Ово је врхунска школа од националног значаја која је многим институцијама нашег друштва дала изузетан кадар. дакле, не само официре већ и многе друге успешне људе у различитим гранама људског стваралаштва. Моје искуство ми апсолутно потврђује све напред речено. Не причам из друге већ САСВИМ ИЗ ПРВЕ РУКЕ!

Поздрав![/QU

teofilos,svaka cast...skidam kapu
 
Извини братац,

у твојој изјави фали један део реченице а то је ПО МОМ МИШЉЕЊУ! Дакле, потпуно поштујем твоје мишљење да је воги за тебе неозбиљна школа, али се У ПОТПУНОСТИ НЕ СЛАЖЕМ. Ово је врхунска школа од националног значаја која је многим институцијама нашег друштва дала изузетан кадар. дакле, не само официре већ и многе друге успешне људе у различитим гранама људског стваралаштва. Моје искуство ми апсолутно потврђује све напред речено. Не причам из друге већ САСВИМ ИЗ ПРВЕ РУКЕ!

Поздрав!

Sorry, imao sam vise nego dovoljno kontakata sa tim "izuzetnim kadrom" i "uspesnim ljudima" (na one sa kojima sam se sretao na odsluzenju vojnog roka da i ne pomisljam) koji su, posle zavrsenog VOGI-a i akademije, dolazili kod mene na katedru da polazu dopunske ispite ne bi li dobili odredjena zvanja i "instantno postali jednaki" sa nama koji smo sve skole...OZBILJNE SKOLE...zavrsili redovnim putem...znam mnogo toga iz te "ruke" koju pominjes...dakle, nista ne fali u mojoj izjavi.

Kada su (mnoooogo davno, doduse :)) dolazili kod mene da me vrbuju da upisem VOGI, to je bilo prilicno komicno...majka ih je lepim nacinom "otpratila" iz stana...da mi je otac bio kuci, bilo bi ko-zna-vec-sta.

I to "bratac", molim te, ostavi za nekog drugog...ako sam dobro razumeo ti si zaposlen u nekoj vojnoj ustanovi (unapred se izvinjavam ako gresim, nije namerno) i potpuno je neadekvatno da se nekome obracas na ovakav nacin samo zato sto, iz najbolje namere, pokusava barem nekom klincu koga drugi pokusavaju da zaludjuju otvori oci.

Παν μέτρον άριστον
 
Sorry, imao sam vise nego dovoljno kontakata sa tim "izuzetnim kadrom" i "uspesnim ljudima" (na one sa kojima sam se sretao na odsluzenju vojnog roka da i ne pomisljam) koji su, posle zavrsenog VOGI-a i akademije, dolazili kod mene na katedru da polazu dopunske ispite ne bi li dobili odredjena zvanja i "instantno postali jednaki" sa nama koji smo sve skole...OZBILJNE SKOLE...zavrsili redovnim putem...znam mnogo toga iz te "ruke" koju pominjes...dakle, nista ne fali u mojoj izjavi.

Kada su (mnoooogo davno, doduse :)) dolazili kod mene da me vrbuju da upisem VOGI, to je bilo prilicno komicno...majka ih je lepim nacinom "otpratila" iz stana...da mi je otac bio kuci, bilo bi ko-zna-vec-sta.

I to "bratac", molim te, ostavi za nekog drugog...ako sam dobro razumeo ti si zaposlen u nekoj vojnoj ustanovi (unapred se izvinjavam ako gresim, nije namerno) i potpuno je neadekvatno da se nekome obracas na ovakav nacin samo zato sto, iz najbolje namere, pokusava barem nekom klincu koga drugi pokusavaju da zaludjuju otvori oci.

Παν μέτρον άριστον

Поштовани господине професоре (из Вашег текста би се могло закључити да сте професор),

за обраћање Вам се извињавам ако је то изазвало одређене непријатности. Видите, све људе доживљавам као мени блиске и драге особе и покушавам у људима да пронађем ону искру Божанске лепоте која је усађена у свима нама. Следствено моме погледу на свет, када се људима обратим са брате или братац, то је плод доживљаја другог човека као брата у Христу. Дакле, никаква намера вређања или унижавања већ је у питању лични доживљај. Знате, поштовани господине, наша академска звања и титуле ће проћи и у гроб их нећемо понети. Остаће наш образ и наше људско досотојанство које ће сведочити нама. Наши потомци ће много више се сећати какви смо људи били а не какави смо у учионицама били. Били ми атеисти или теисти, искуство нам каже да је то тако.
Разумем Ваше фрустрације у погледу прошлих времена. У комунистичком систему је свега било. Поготово у државним институцијама каква је Војска. Но, поштовани господине, Ви заборављате да је таквих проблема било свугде а не само у Војсци. Долажења до диплома нечасним путем је итекако било и у здравству и у просвети, о полицији, судству и сл. да не говоримо. Према томе, није у реду да само опаљујете по Војсци, јер је школство било жртва онаквог система у такорећи било којој области.
Из Ваших изјава сам схватио да Ви НИСТЕ ПОХАЂАЛИ ВОЈНУ ГИМНАЗИЈУ. Такође сам схватио да сте академски образован човек. Колико је реално да неко нешто критикује ко НИЈЕ ПРОШАО КРОЗ унутрашње искуство система који критикује. Ви Војну гимназију посматрате на основу појединих лоших искустава са неким студентима који су студирали на Вашем факултету. Колико је озбиљно доносити закључке на основу појединаца?
Поштовани господине, завршио сам Војну гимназију, ишао на Војну академију. У срцу сам још од млађих дана гајио симпатије према једној другој мисији и другом позиву. Следујући своје срце сам тамо и отишао. Међутим, не да немам презир према Војној гимназији и Академији, него имам огромно поштовање према тим образовним институцијама. Када сам кренуо од нуле на новим студијама, добре старне мог војног образовања су ми помогле да сазревајући начиним одличну надоградњу моје личности. Како се крај студијама ближио, све сам силније желео да у ове младе храбре људе уложим најбољи део мога образовања и сикуства и да их подржим на њиховом веома захтевном путу.
Уважени господине, Војска није више комунистичка. Војно образовање није више затворена љуштура која не комуницира са другима. Војна гимназија постаје све отворенија школа која размењује искуства са другима. Војна академија сада почива на разменама са другим факултетима. Заборављате да су официри у нашем друштву увек били аристократски слој, али за разлику од недодирљивог племства, били су доступни своме народу и блиски и омиљени код њега. Да, дошао је несрећни комунизам у којем сун се појавили хедонисти официри, који су само гледали себе и своје ниске страсти и било их баш брига за лични углед и пример младима. АЛИ ТА СУ ВРЕМЕНА ПРОШЛА. У Војну гимназију и на Војну академију долазе сјајни момци који плене својом младошћу и лепотом стваралачког духа. Сваки тренутак проведен са њима је мени награда за сав мој уложени труд.
Поштовани, радите на факултету и изгледа да немате много контакта са средњошколцима. Основини постулат педагогије, Ви добро знате, је да подржимо младе људе а не да их убијамо у појам. Нпр. мене много не занима економија, али НИКАДА НЕ БИХ ЈЕДНОМ ДЕТЕТУ ОД 14 ГОДИНА, које је већ уписало Економску школу причао о тој школи у све самим негативностима. Па какав сам ја онда уопште педагог. Зашто Ви не допуштате могућност да ваше искуство са војном школом НЕ МОРА ДА БУДЕ ИСКУСТВО ДРУГИХ ЉУДИ. Ви заборављате да та деца имају своје родитеље који највише од свих брину о њима. Далеко више него Ви или ја. Одакле било коме право да некоме унапред прогнозира неуспех и разочарење у погледу будућег позива? Коначно, поштовани господине, Ви овде причате са децом од 14 година!!!??? Зар то заборављате?
У Војну школу данас нико никога нити може нити тера. Конкурс је као и сваки други па ко воли нек изволи. Могуће је да је у комунизму било напада на младе људе да се силом упишу и ту вас потпуно разумем. Драго ми је што сте остали доследни и Ви и Ваши родитељи и пронашли успех у области којом се бавите. Дозволимо то и другима, јер међу нашом српском омладином сигурно има оних који с апоносом себе сутра виде као часне српске официре. Пред њима је вишегодишњи пут. Ако мисле да су погрешили или да постоји нешто што је њиховом срцу драже, увек могу да оду тамо где их срце вуче. Личан сам пример тога. Али ето опет сам окружен нашим војним омладинцима и драго ми је што баш у њих улажем сво моје искуство и образовање. По томе не видим неку разлику између Вас и мене јер обојица улажемо у најисплативији ресуср а то је наша младеж. С тим што високо поштујем Ваше године и Ваше академске титуле.
Био сам дуг. Нећу са Вама више полемисати, једино Вас молим да не заборављате да овде разговарате са голобрадим ладићима од тек 14 лета и да поступате у складу са својим звањима и годинама јер они су само дечурлија а ми имамо велику одговорност за сваку изговорену реч. Завршићу како сам и почео, ова наша мала браћа у Христу, како их ја лично доживаљавам, морају имати подршку нас старијих и не смемо себи дозволити да их смућујемо и збуњујемо већ да им помогнемо. То ћемо успети ако превише себе не уносимо у њихову личну животну причу кроз коју ће се искристалисати шта они од живота желе. А цео свет је њихов јер су млади и пуни ентузијазма и енергије.
Захваљујем на преписци, прочитаћу с пажњом и Ваш одговор, али нећу више са Вама полемисати на овом форуму.
 
Поштовани господине професоре (из Вашег текста би се могло закључити да сте професор),

<snip>

Захваљујем на преписци, прочитаћу с пажњом и Ваш одговор, али нећу више са Вама полемисати на овом форуму.


Svaka cast na odgovoru u svakom smislu...nisam se postideo (smatram da nemam ni zasto), ali sam se osetio, u ogranicenom pogledu, inferiornim, i to, izgleda, sa pravom.

Najlepsi pozdrav!

Tex
 
pozdrav drugari
mislim da nema razloga za raspravu mi koji smo izabrali taj put videcemo sta nas ceka mozda mnogi pricaju suprotno nego sto jeste zato ja nebi da se oslanjam na price (traceve)drugiv vec sami cemo uvideti sta je bilo istina a sta ne.......

Nego Teofilos kako je bilo na ostrvima Krf i Vido.......:)))))

veliki pozdrav od buduceg Vogievca........:worth:
 
pozdrav drugari
mislim da nema razloga za raspravu mi koji smo izabrali taj put videcemo sta nas ceka mozda mnogi pricaju suprotno nego sto jeste zato ja nebi da se oslanjam na price (traceve)drugiv vec sami cemo uvideti sta je bilo istina a sta ne.......

Nego Teofilos kako je bilo na ostrvima Krf i Vido.......:)))))

veliki pozdrav od buduceg Vogievca........:worth:

Поздрав 37. класо!

На Крфу и виду је било дирљиво и за памћење. Старији Крфљани кажу да је ово први пут после 1916. да су припадници срспке Војске били са њима на Литургији у цркви Св. Спиридона, баш оној у којој су се наши мученици молили Богу и надали у повратак у своју Србију. Плава гробница је посебно потресно место сваком Србину. Кнедла нам је била у грлу док смо плутали над плавим дубинамам где леже кости наших мученика. Велика је част бити Србин на острву Крф!

Сутра путујемо са 36. класом у Хиландар, то вас ако Бог да здравља, чека догодине. Пењемо се и на Атос, 2033. м. нв. То је прави војнички подухват, 17 км успињања.

Веома се радујем сусрету са вама у септембру, једва чекам први час...

:)
:)
 

Back
Top