Vesti sa polja vojne avijacije

25. maj 2008. godine

Rumunija kupuje 48 aviona F-16 za 4.5 milijardi dolara. Polovinu aviona činiće model F-16 C/50. Ostali će biti polovni, dovedeni na nivo F-16C/25.

Cela vest
Romania is buying 48 U.S. F-16 fighters for $4.5 billion. Half will be the latest model, the F-16C /50. The others will be used, and reconditioned to F-16C/25 standards. Romania could have waited a few years and bought the new F-35 instead, but that would have cost them more money (nearly $6 billion for just 24). Romania did the math and realized that 48 F-16s would be more than adequate to handle any neighborhood spats. And if Russia became a problem, Romania is now a member of NATO, and capable of calling on some very big allies.

While the U.S. still have about 1,300 F-16s in service (about half with reserve units), over 4,200 were produced, and America has hundreds in storage. The end of the Cold War in 1991 led to a sharp cut in U.S. Air Force fighter squadrons. Moreover, the new F-35 will be replacing all U.S. F-16s in the next decade. So the U.S. has plenty of little-used F-16s sitting around, and an ally that it would like to beef up militarily.

F-16s are still produced for export, and these cost as much as $70 million each (the F-16I for Israel). Some nations, like South Korea, build the F-16 under license. A used F-16C, built in the 1990s, would go for about $10 million on the open market.

The 16 ton F-16 has an admirable combat record, and is very popular with pilots. It has been successful at ground support as well. When equipped with 4-6 smart bombs, it is a very effective bomber.

www.paluba.info
 
London -- Avioprevoznik "Etihad ervejz" iz Abu Dabija je saopštio da je poručio od Boinga letelice u vrednosti od osam milijardi dolara.

To je tog američkog proizvođača aviona, po do sada obznanjenim porudžbinama, postavilo ispred glavnog rivala, kompanije Erbas.

Avioprevoznik iz Ujedinjenih arapskih emirata će u svoju flotu uvrstiti još 35 boinga 787 „drimlajner" i deset boinga 777s koji ukupno koštaju 5,5 milijardi dolara, pri čemu je još 2,7 milijardi dolara utrošeno na ostale porudžbine iz Boingovog proizvodnog programa.

Taj prevoznik, koji bi prema nekim očekivanjima na sajmu trebalo da naruči ukupno oko 100 aviona, najverovatnije će poručiti i deset Erbasovih letelica A380s u vrednosti od 3,3 milijarde dolara i oko 25 aviona klase A350s, koji su evropski pandam boingu 787.

Boing je saopštio da je dobio i porudžbinu za 50 aviona tipa 737 od novog niskobudžetskog prevoznika "Flaj Dubai" u vrednosti od četiri milijarde dolara, dok je Erbas dobio "manju" porudžbinu od "Saudi Arabijen erlajnsa" za 1,6 milijardi dolara.

Erbas je objavio da je u prvih šest meseci ove godine ugovorio prodaju 525 letelica za ukupno 62 milijarde dolara. Naručeno je 335 aviona tipa A320, 105 letelica A330, 82 nova aviona tipa A350 i tri aviona A380 čime je Erbas zauzeo lidersku poziciju na svetskom tržištu sa 52 odsto udela.

Najveći broj narudžbina došao je sa brzorastućeg azijsko-pacifičkog tržišta sa kojeg je poručeno 222 aviona, odnosno 42 odsto ukupe Erbasove prodaje za prvih šest meseci ove godine, ako se isključi lizing deo poslovanja.
 
MADRID - Najmanje 45 ljudi je poginulo kada je avion kompanije "Spaner" (Spanair) sleteo sa piste, prilikom pokušaja poletanja sa aerodroma u Madridu, saopštila je španska vlada.
Od 164 putnika, koji su se nalazili u avionu, 44 je povređeno, prenela je agencija DPA.
Prema tvrdnjama spasilačkih ekipa, avion tipa "MD-82" nije uspeo da uzleti, već je skrenuo sa kraja piste, gde se raspao i zapalio.
Destinacija leta JK5022 bio je Las Palamas na Kanarskim ostrvima.
Kompanija "Spainair" u vlasništvu skandinavskog aviorevoznika "SAS", jedan je od tri glavna avioprevoznika u Španiji.

:(:(
 
25. maj 2008. godine

Rumunija kupuje 48 aviona F-16 za 4.5 milijardi dolara. Polovinu aviona činiće model F-16 C/50. Ostali će biti polovni, dovedeni na nivo F-16C/25.

Cela vest


www.paluba.info

Brate ovo ne da je glupost veka,posebno kad se procita ovo sto si citirao,onaj deo"they did the math and..."znaci takav debilizam je vrh!!
4 500 000 000 dolara je toliko love da kad se to podeli na ove avione po mojoj nekoj djuture racunici izadje oko 94 000 000 dolara PO KOMADU!!!!
Znaci ne da im je matematika dobra,a kad se doda da su pola od njih polovnjaci ispada da su polovnjaci po par desetina a novi izadju SKUPLJI od novog F35 JSF,pa to je cist debilizam,nov F16C ne kosta cini mi se vise od 40-ak 000 000 dolara,pa da su za SVAKI kupili delova da od njih moze da se napravi jos 3 CELA AVIONA pa im matematika ne bi bila dobra i dalje,jedan F35 naspram dva F16 za te pare je bolja solucija,jer jedan vredi ne kao dva F16 nego kao cela eskadrila,glupi Rumuni!! :hahaha:
Pozdrav :cool:
 
Nsam imao vremena detaljno da se upoznam sa situacijom...postoji fotka na kome se vidi da je avion zavrsio sa rotacijom i krenuo u climb uz pojacano dimljenje iz motora No1, a i druga na kojoj se vide tragovi MLG-a koji skrecu sa RWY...nije valjda pokusao da abortira T-O posle rotacije?
 
e sada je pitanje sta je kako je...ajd nadji tu fotku da i mi vidimo bas me zanima.Ne znam sta prvo da mislim cudna situacija,za sada kako stvari stoje avion nije ni poleteo sto cini stvar jos cudnijo.Kazu otkaz motora...jedino sto mogu smisliti je neki katostrofalan kvar motora,tipa eksplozija de ostaci motora unistavaju neki sistam za upravljanje pa nisu mogli da odrze avion po pravcu.....za sada je sve kontradiktorno
 
e sada je pitanje sta je kako je...ajd nadji tu fotku da i mi vidimo bas me zanima.Ne znam sta prvo da mislim cudna situacija,za sada kako stvari stoje avion nije ni poleteo sto cini stvar jos cudnijo.Kazu otkaz motora...jedino sto mogu smisliti je neki katostrofalan kvar motora,tipa eksplozija de ostaci motora unistavaju neki sistam za upravljanje pa nisu mogli da odrze avion po pravcu.....za sada je sve kontradiktorno

Evo, upravo sam pokusao da nadjm linkove...prvi put kada sam video fotke linkove sam nasao na airliners. net-u, ali sada nikako ne mogu da otvorim tu stranicu. Kada se malo prisetim, fotka MD-82 u poletanju sa smokin' No1 je bila isuvise dobra da bi bila prava.

Da, razletanje motora bi moglo tesko da osteti upravljanje komandnim povrsinama za upravljanje po yaw-u i pitch-u...dovoljno da tresne nazad o RWY...ali ostaje pitanje da li bi MLG ostao citav u tom slucaju (ipak je sigurno bio blizu MTOW uzimajuci u obzir destinaciju).
 

Back
Top