Poziv na lekarski pregled radi ocene zdrastvene sposobnosti za sluzbu u rezervnom sastavu

A oni ljudi baš vole takve koji ne žele. Samo ti još treba da im kažeš da nećeš, onako bi se i izvukao, al kad im kažeš da nećeš, e, onda oni krenu da te dovode u red na sve moguće načine.
Da da bas sam mislio da kažem da necu da idem.. a to da će nekog ti beskicmenjaci dovesti u red da da kako da ne..

Da da bas sam mislio da kažem da necu da idem.. a to da će nekog ti beskicmenjaci dovesti u red da da kako da ne..
Znaš šta, viđao sam ljude koji su upućivani u jedinice jer nisu hteli da idu sami, pa nisu umeli da nešto slažu nego se svađali….

Posle svega su im još dolazili i pozivi na sud zato što nisu otišli kad im je u pisanoj formi naređeno da se pojave. U vojsci nema demokratije…

Dobro brate ti studiraj kako da izbegnes ja ti kazem dzabe si se usro,zamisi da treba da gulis godinu dana
Kada sam bio u vojsci imali smo jednog lika koji je radio u Nemackoj i onda dosao na odsluzenju vojnog roka, stalno se zalio sta ce meni ovo ja ne mogu da izdrzim ...i na kraju dezertirao i pobegao u Nemacku....a sta ja mogu da izdrzim bez vecih problema i da gulim 8 i po meseci.

Kada sam bio u vojsci imali smo jednog lika koji je radio u Nemackoj i onda dosao na odsluzenju vojnog roka, stalno se zalio sta ce meni ovo ja ne mogu da izdrzim ...i na kraju dezertirao i pobegao u Nemacku....a sta ja mogu da izdrzim bez vecih problema i da gulim 8 i po meseci.
Zato će sada rezervni sastav da se malo pokaže.

Neki ljudi jednostavno nisu za to ni psihicki ni fizicki, mada moze da se sluzi vojska ili rezervi sastav kako god... i bez oruzja i teske obuke, kurir...oni su ladovina, mada kod ovog forumasa je i problem sto mu je otac bolestan tako da ima pravo
A oni baš vole te što nisu spremni, a tek one što ne žele.

Njemu je najbolje da izvidi negde i da ima sve napismeno PRE poziva, inače…

1713155058731.png

:cepanje: e vala ja jesam bio artiljerac 122mm D30 J haubica.

Neki ljudi jednostavno nisu za to ni psihicki ni fizicki, mada moze da se sluzi vojska ili rezervi sastav kako god... i bez oruzja i teske obuke, kurir...oni su ladovina, mada kod ovog forumasa je i problem sto mu je otac bolestan tako da ima pravo
Nikada nisam to koristio to što mi je otac bolestan pošto sam zaposlen i imamo pravo na plaćeno odsustvo zbog teze bolesti clana porodice i nikad se u životu nisam vadio na to, a bogami što se tiče vojske i sve sto ima veze sa vojskom razmišljam to pravo da iskoristim ako treba i svake godine (otkud znam mozda ce da me zovu svake godine) pa da se otkace od mene

Znaš šta, viđao sam ljude koji su upućivani u jedinice jer nisu hteli da idu sami, pa nisu umeli da nešto slažu nego se svađali….

Posle svega su im još dolazili i pozivi na sud zato što nisu otišli kad im je u pisanoj formi naređeno da se pojave. U v

Pa sto je došao pajser... u nemačkoj ga naši ne mogu naći i da hoće pošto jel van granica zemlje vojska ti ne može ništa.. kako rusi i ukrajinci pun ih je ns i nikom nista uspeli su da izađu iz zemlje, tako da zakon da vojnom obvezniku nije dozvoljeno napuštanje države u slučaju ratnog ili vanrednog stanja bas i ne pije vodu i potpuno ih podržavam što su zbrisali jel niko nije dužan da pogine zbog bilo čijih interesa. Nije tema ali prosto sam morao to da napisem

I zakon u vezi vojske je kod nas jako glup koji nema smisla. Nema obaveznog služenja, ali ako nisi sluzio i predjes 30tu moraš na te vezbe ako te pozovu nebulozno skroz.. vojska se služi kad je vreme a ne da se mrcvare ljudi koji predju 30tu jer jel te nisu služili (pa nije obavezno zar ne) i nije moja stvar sto vojni rok nije obavezan-sto su ga suspendovalo (da imam 19 god i to da pregrmim a ovako je mucenje i mrcvaranje za odraslu osobu i to ne dobiju poziv svi.. neko je rekao svi dobiju poziv-nije tačno ne dobiju svi samo neki

Hvala svima na odgovorima.. samo jos nesto pošto svako ima pravo na prigovor savesti uz ispunjavanje određenih uslova koje svakako ispunjavam. Kako je to kad je u pitanju vojna vežba. Za služenje vojnog roka kad je bio obavezan to je trajalo duže (tipa bace te u neki staracki dom i slicno što je isto grozno ali podnosljivo) nego kada je u pitanju vojni rok sa oružjem. Kako prigovor savesti funkcioniše kad je u pitanju vojna vežba (15 dana u nekoj ustanovi ili?) Izjavio sam u jednom od prethodnih postova da bas taj prigovor savesti nije bas sjajan pa sam suzio bas na konkretan slučaj kada je u pitanju vojna vežba, ne obavezan vojni rok (kojeg nema).

Zato će sada rezervni sastav da se malo pokaže.
Rezervni sastav moze da se pokaze ko ce da pokupi tostere i televizore ako se zarati za Kosovo.

Besmislicarska glupost da pozivaju ljude koji imaju pametnija posla nego da se glupiraju sa njihovim vezbama i ocenama.

Neka zovu Drzavne Parazite, njima ionako nije bitno sto ce odsustovati sa posla.

Back