Весли Кларк: НАТО интервенција је спречила етничко чишћење. Никада нисмо имали намеру да Косово учинимо независним

Sa svima. Amerima, EU, Albancima... pregovaraš, lobiraš, podmazuješ... zna se kako se radi diplomatija. Ali ne, mi smo izabrali inat. Mislimo kako smo najjači pa možemo sami, šta će nam drugi. Ameri jesu zaustavili Slobu da vojno reši stvari, ali nas nisu zaustavili da problem rešavamo mirnim putem. Ko nam je kriv što smo nesposobni. Naravno, to ne sme da se kaže, krivac mora uvek da bude neko drugi ;)
Zašto bi sarađivali sa nekim ko nam otima deo teritorije?!Naravno da je krivac neko drugi,u ovom slučaju zapad.
 
Sa svima. Amerima, EU, Albancima... pregovaraš, lobiraš, podmazuješ... zna se kako se radi diplomatija. Ali ne, mi smo izabrali inat. Mislimo kako smo najjači pa možemo sami, šta će nam drugi. Ameri jesu zaustavili Slobu da vojno reši stvari, ali nas nisu zaustavili da problem rešavamo mirnim putem. Ko nam je kriv što smo nesposobni. Naravno, to ne sme da se kaže, krivac mora uvek da bude neko drugi ;)
Nema tu pregovora samo terorizam dolazi u obzir. Ko tebe bombama i sankcijama ti njega terorizmom.
 
Ne znam koliko je forumaša svijesno da je lik o kojem je tema umalo odgovoran za takve tenzije s Rusijom koje nisu viđene od Kubanske krize naovamo.
Dijete Hladnog rata, koje po defaultu mrzi sve sovjetsko.
Sami Ameri ga sklonili kada su vidjeli koliko je puknut.
Da mu neki Britanac koji je imao niži čin, ali bio neposredni zapovjednik britanskih jedinica na Kosovu nije rekao da puši kur*ac i odjebe sa svojom zapovjedi, tko zna što bi bilo.
 
Nema tu pregovora samo terorizam dolazi u obzir. Ko tebe bombama i sankcijama ti njega terorizmom.


Nema potrebe za terorizmom za sada . Trebamo praviti decu. Sto vise dece. DA nas bude sto vise kad kucne cas ,da zajedno sa Rusima povratimo nasu otetu slobodu.
 
Nema tu pregovora samo terorizam dolazi u obzir. Ko tebe bombama i sankcijama ti njega terorizmom.
Jedinice srpske IRA-e se sastoje od Dacica, Seselja, Mise Vacice i Pavleta Bihalia. Svi zajedno ne mogu da ustanu sa stolice koliko su ili debeli ili onesposobljeni zbog kicme, ali mogu da pojedu prase u trku, to je ta supermoc kojom cemo udariti terorizmom na NATO.
 
Ne znam koliko je forumaša svijesno da je lik o kojem je tema umalo odgovoran za takve tenzije s Rusijom koje nisu viđene od Kubanske krize naovamo.
Dijete Hladnog rata, koje po defaultu mrzi sve sovjetsko.
Sami Ameri ga sklonili kada su vidjeli koliko je puknut.
Da mu neki Britanac koji je imao niži čin, ali bio neposredni zapovjednik britanskih jedinica na Kosovu nije rekao da puši kur*ac i odjebe sa svojom zapovjedi, tko zna što bi bilo.
Majkl Dzekson.
 
Moj komentar bi bio da će se prati to je sigurno. A naše vlasti sa proterivanjem Albanaca su im izgleda dali dosta opravdanja pošto je bilo proterivanja Albanaca po nekim informacijama, ali najviše tokom samog bombardovanja....
aham
 
Yup, taj.
I Mike je u Londonu nakon izvještaja dobio attaboy, a Wesley u Washingtonu čizmu u guzicu.
Ti mislis na ono kada su Rusi iz Bosne okupirali aerodrom prvi u doba Jeljcina, a Putin naredio da se oni povuku.
 
Ti mislis na ono kada su Rusi iz Bosne okupirali aerodrom prvi u doba Jeljcina, a Putin naredio da se oni povuku.
Znam da je bio aerodrom u pitanju, ali pojma nemam tko, kako i zašto.
 
Znam da je bio aerodrom u pitanju, ali pojma nemam tko, kako i zašto.
Rusi pokrenuli vojsku iz Bosne da prvi zauzmu aerodrom, Vesli Klark rekao 'Napadajte te komunjare', Majkl Dzekson mu rekao- 'Ti si moron'.

Kasnije Putin povukao tu vojsku sa aerodroma, kad je dosao na vlast.
 
(Za moderatore, malo sam iditovao naslov. Stavio sam 3 izvora i izmešao naslove. Ako je problem neka se promeni :mrgreen:)

Izvor 1 https://n1info.rs/vesti/komandant-n...mo-znali-da-ce-srbi-potpuno-napustiti-kosovo/
Izvor 2 http://www.nspm.rs/hronika/vesli-kl...mali-nameru-da-kosovo-ucinimo-nezavisnim.html
Izvor 3 https://www.glasamerike.net/a/vesli-klark-intervju-nato-bombardovanje-25-godina/7538606.html

Генерал америчке војске у пензији Весли Кларк, који је 1999. био на челу снага НАТО-а изјавио је поводом 25 година од злочиначког НАТО бомбардовања СР Југославије да „тада није знао да ће Срби потпуно напустити Косово“.

djubre1.jpg
:bljak::guza::vudu:
 

Back
Top