Kolika primanja cine coveka nezavisnim u Srbiji?

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.102
Video sam u praksi , da kad imas malu platu, nemas ni nekog izbora, jer nemas dovoljno da bi kupio na vise kad je jeftino, nego kupujes da krpis gace....sta naidje od potreba i zahteva drzave...
To znaci da upravo taj sloj stanovnistva placa onih cuvenih +100% cene robe sto nisu na akciji...
Koliko treba da bude plata da bi osoba iskocila za mesec dva iz kluba krpis gace, gde bukvalno neces imati da jedes ako ti iskoci potreba za lecenjem ili lekovima..?

Vasa procena iznosa i sve u vezi toga....
Onaj ko vodi biznis neki preduzetnicki , moze napisati koliki profit cini preduzetnika nezavisnim?

Треб аплатити порез ..бензин..струју..машине ......

У иностранству за сеоско домаћинство треба извајати 3 пута више новца него за грађанско домаћинство

Појме ти немаш о економији
Imam jer nisam u inostranstvu,njih su sjebali kao sto hoce naseg seljaka,masine mi nisu potrebne,jedem jaja meso i mlecne porizvode,hranim zivotinje pasom na njivama,med menjam za hemiju,lozim svoju sumu vicu

Има примера... посадиш два хектара вишања.... сутрадан све покрљано .....

Беу заједнице од пармушкараца ...довољно жена и деце ... сами појединци немогу опстати
To je tvoja praksa ne moja,ja sam svoj gazda ceo zivot

Само туи причам за пример човека коме су продали имање..посадио вишње ... и комшје које су му продале све му искрчиле обноћ

Имаш срече .. засада.. Што не значи да ће те довека пратити
I ako me ne bude pratila prodacu sve i na bajs po svetu eto tako

Video sam u praksi , da kad imas malu platu, nemas ni nekog izbora, jer nemas dovoljno da bi kupio na vise kad je jeftino, nego kupujes da krpis gace....sta naidje od potreba i zahteva drzave...
To znaci da upravo taj sloj stanovnistva placa onih cuvenih +100% cene robe sto nisu na akciji...
Koliko treba da bude plata da bi osoba iskocila za mesec dva iz kluba krpis gace, gde bukvalno neces imati da jedes ako ti iskoci potreba za lecenjem ili lekovima..?

Onaj ko vodi biznis neki preduzetnicki , moze napisati koliki profit cini preduzetnika nezavisnim?
vrlo lose si ovo formulisao

mozda si hteo da pitas kolika primanja covek treba da ima da bi ziveo dobro i lagodno, i da bi imao osigurane pokrivene zivotne potrebe i neki nivo luksuza

i da imas 10miliona mesecno

i dalje placas porez, zavisis od zakona svoje i drugih drzava koje psoecuje, trebaju ti dokumenta, banke, i sve redom

biti nezavistan je potpuno drugacije pitanje od toga koliko gaca i koliko kila mesa kupujes.

100,000 mada onaj ko ima svoj dom ili je nasledio nekretninu moze komotno da živi i sa 60,000-70,000. Zivot u Srbiji je tezak samo ruralnom stanovnistvu koje prezivljava, ostatak po gradovima zivi normalno sto se vidi i trosenjem na sminku, torbice, bundice i drugi luksuz.
60-70k? Cega? Jel tebe roditelji izdrzavaju?
Da vidimo ako je prosek 65k i zivis sam.

65,000 - 15,000din ( informatika kod na u NS)
50,000 - 4000struja
46,000 - 4000/5000din ( telefon, internet...)
42,000 - 5000din ( hemija - pasta za zube, gel za tusiranje, sisanje brijanje ako ides kod frizera I ostalo)
37,000 - odrzavanje auta, neka predjes 700km po gradu ( neka ne putuje nigde daleko) I neka trosis 7l/km ( po gradu) to je ugrubo 50l ili nekih 10,000din samo benzin
27, 000din ti ostaje za hranu I neki luksuz ( da kupis patike, jaknu, majicu)....

60-70k? Cega? Jel tebe roditelji izdrzavaju?
Da vidimo ako je prosek 65k i zivis sam.

65,000 - 15,000din ( informatika kod na u NS)
50,000 - 4000struja
46,000 - 4000/5000din ( telefon, internet...)
42,000 - 5000din ( hemija - pasta za zube, gel za tusiranje, sisanje brijanje ako ides kod frizera I ostalo)
37,000 - odrzavanje auta, neka predjes 700km po gradu ( neka ne putuje nigde daleko) I neka trosis 7l/km ( po gradu) to je ugrubo 50l ili nekih 10,000din samo benzin
27, 000din ti ostaje za hranu I neki luksuz ( da kupis patike, jaknu, majicu)....
5000 za hemiju?Jel idete na mis pa vam tolko treba za sredjivanje?

Mislim da za prosecnu porodicu 2000EUR iznosi neki minimum da se ne kaze da si bedan.

Ali to zavisi od stanja - ako nemas stan nahebao si kao zuti. Ako imas kredit slicno. Ako nemas onda si vec komforniji, a ako imas jos i stan od roditelja (uz svoj) ili slicno onda si vec opustencija i sa manjim primanjem.

Znaci sve zavisi. Inace ima ljudi koji bas lose raspolazu novcem, moram da kazem glupi su, tj placaju besmislice prilicno skupo i onda zive bedno.

Ja licno mislim da sa milion EUR sam zavrsio i sa radom i sa drzavom i sa svime - ne zanima ma vise nista. Sa dva miliona sam car. Ne treba uopste vise, ako ne planiras da bacas novac.

Tako da coveku zapravo ne treba puno ali treba mu odredjena suma. Moj stav je da ako imas stan mozes da prezivis i proseci (malo karikiram, ali ne previse), ali ako nemas stan nahebao si.

Najzad neka smislena tema od tebe :D
Da u siromaštvu nema demokratije , sirotinja glasa za onoga ko mu to plati ako taj obezbedi način kontrolisanja ili ih nekako uceni , ubedi da isti imaju koristi od takvog glasanja . Na primer u Romskoj zajednici glavni i odgovorni za glasanje jeste Rom koji je zaposlen u državnom preduzeću u koga ne dolazi ali koristi sve moguće pogodnosti ( izlete, poutke , zimnice ..) . No kad su izbori odlazi po ciganmalama da deli brašno , ulje , šećer ...itd . Zato svaki Ciga voli kad su izbori jer zna da će na njima obezbediti osnovne namirnice za godinu dana . Ni druga sirotinja ali i ne mora biti sirotinja nije ništa bolja , svakome nešto nađu čime će ga pridobiti; posao, upis deteta u obdanište , škole, neke povlastice, funkcija , obezbeđenu prodaju neke robe ...itd. To je jedna mreža međusobnih interesa koja funkcioniše izvan pravne regulative , paralelan sistem odnosa.

Ako bi čovek želeo da ostane izvan tog sistema onda mora da uguši neke želje , na primer da ne želi biti funkcioner , ne želi moliti nikoga za upis deteta već direktno potplatiti , ne želi se lečiti u državnim bolnicama već privatno, zaposliti se kod privatnika ako je moguće kod stranca gde iskustvo i znanje ima prednost pri napredovanju ..itd . To ipak znači da mora imati nekakav dohodak koji mu obezbeđuje neku nezavisnost a on može biti od na primer 100 ili sad lupam 120 hiljada pa naviše (ako on ili neko bliži nije bolestan ) ili možda grešim pošto znam neke ljude koji imaju manje a nisu partijci. To ipak zavisi od čoveka i njegovog morala .

Poslednja izmena:
Ja licno mislim da sa milion EUR sam zavrsio i sa radom i sa drzavom i sa svime - ne zanima ma vise nista. Sa dva miliona sam car. Ne treba uopste vise, ako ne planiras da bacas novac.

Tako da coveku zapravo ne treba puno ali treba mu odredjena suma. Moj stav je da ako imas stan mozes da prezivis i proseci (malo karikiram, ali ne previse), ali ako nemas stan nahebao si.

Zavisi koliko porodicu imas I gde binds odes. Racuna da ako ces ziveti jos 40god, to je 25,000e godisnje, ili malo vise od 2000e/mesecno

Da nemas prima ja I da trosis normalno nisu neke pare

Zavisi koliko porodicu imas I gde binds odes. Racuna da ako ces ziveti jos 40god, to je 25,000e godisnje, ili malo vise od 2000e/mesecno

Da nemas prima ja I da trosis normalno nisu neke pare

Pa o tome i pricam. Ja sam prilicno skroman, i najvise bih verovatno trosio na putovanja. Ali ako ne odsedas u najskupljim hotelima, a odsedao sam poslovno i ne vidim sustinsku razliku od mnogo jeftinijih smestaja (osim mozda lokacije), mozes lepo da putujes i vidis sveta, i da se uz to fino provedes.

Sve ako ne bacas novac.

Ja tesko da cu da zivim jos 40 godina - daj Boze, tako da mi je pomenuta suma vise nego dovoljna.

Pa dobro, bre, kad si na ivici propasti, nema tu izbora, moraš da se snađeš kako znaš i umeš.

Nema vajde od razmišljanja o nekim izborima kad jedva krpiš kraj s krajem. Plata treba da bude ko bogatstvo da bi čovek iščupao iz tog čuda.

A što se tiče biznisa, ne znam, bre, koliki je profit, al' čujem da je bolje biti preduzetnik nego ovako kao mi, mlatež.

Kolko mu treba,na planinu gajis svoje i nista potrosacko drustvo
može ako imaš 5,6 članova porodice sa sobom, i svaki dan neko s kravama neko s ovcama, neko krumpir, neko šenicu, povrće, voće, kukuruz, piliće, prasad, drva.. nema godišnji odmor, nema plaže, i opet ti treba od nekud nabavit šećer, zejtin, so, kafu, toalet papir... pa još ako imaš struje treba i račune platit znači i trgovati

može ako imaš 5,6 članova porodice sa sobom, i svaki dan neko s kravama neko s ovcama, neko krumpir, neko šenicu, povrće, voće, kukuruz, piliće, prasad, drva.. nema godišnji odmor, nema plaže, i opet ti treba od nekud nabavit šećer, zejtin, so, kafu, toalet papir... pa još ako imaš struje treba i račune platit znači i trgovati
Uh kako sam to smetno s uma,a de su kafici i trzni centri

Back