Kolika primanja cine coveka nezavisnim u Srbiji?

šta te u mom odgovoru toliko potreslo i uznemirilo??
ti si verovatno video selo samo u serijama Radoša Bajića čim pokazuješ toliko ekstremno duboko nepoznavanje života i rada na selu
Ah, izgleda da si me pogrešno shvatio.

Moje iznenađenje nije zbog tvog opisa sela, već zbog tvog zapanjujućeg talenta da upotrebiš toliko riječi kako bi iskazao tako malo mudrosti.

A što se tiče mog iskustva s selom, dozvoli mi da te iznenadim - imao sam priliku istražiti različite aspekte života, uključujući i ruralne zajednice, ali očigledno nisam uživao u prednostima gledanja serija poput onih Radoša Bajića da bih stekao tu neizmjernu mudrost.

60-70k? Cega? Jel tebe roditelji izdrzavaju?
Da vidimo ako je prosek 65k i zivis sam.
Ne nazalost. Majka ima 22,000 penziju, a otac njegovu popije i pre nego što primi sledeću pa ja ne stignem da se ogrebem.
65,000 - 15,000din ( informatika kod na u NS)
50,000 - 4000struja
46,000 - 4000/5000din ( telefon, internet...)
42,000 - 5000din ( hemija - pasta za zube, gel za tusiranje, sisanje brijanje ako ides kod frizera I ostalo)
37,000 - odrzavanje auta, neka predjes 700km po gradu ( neka ne putuje nigde daleko) I neka trosis 7l/km ( po gradu) to je ugrubo 50l ili nekih 10,000din samo benzin
27, 000din ti ostaje za hranu I neki luksuz ( da kupis patike, jaknu, majicu)....
Pa ti nemoj da vozis kola ako nemas za benzin, koristi javni prevoz.

Ah, izgleda da si me pogrešno shvatio.

Moje iznenađenje nije zbog tvog opisa sela, već zbog tvog zapanjujućeg talenta da upotrebiš toliko riječi kako bi iskazao tako malo mudrosti.

A što se tiče mog iskustva s selom, dozvoli mi da te iznenadim - imao sam priliku istražiti različite aspekte života, uključujući i ruralne zajednice, ali očigledno nisam uživao u prednostima gledanja serija poput onih Radoša Bajića da bih stekao tu neizmjernu mudrost.
I šta tvoja visprena mudrost, nedokučiva za nas obične smrtnike kaže o životu ma delu i uzgajanju svega što ti treba za život

I šta tvoja visprena mudrost, nedokučiva za nas obične smrtnike kaže o životu ma delu i uzgajanju svega što ti treba za život
U toplom zelenilu oko sela Mirodola, gde sunce tiho miluje zlatne žitne poljane, živela je jedna mudra starica zvana Baba Jovanka. Njeno imanje bilo je kao mali raj, gde se svako cveće, svaka trava, svaki plod brinuo o svom cvetanju i plodonošenju.

Jednog dana, mladi susjed Maksim, željan znanja, uputio se kroz gustu šumu kako bi posetio staricu i saznao tajne života i uzgajanja. Kada je stigao do njene kolibe, zatekao je staricu kako mirno sadi cveće u bašti.

"O, mudra Baba Jovanka," poče Maksim, "kaži mi, kako postići uspeh u životu i uzgajati sve što mi je potrebno?"

Baba Jovanka pogleda Maksima s blagim osmehom i reče: "Mladiću, tajna uspeha u životu leži u strpljenju, poštovanju prirode i nesebičnoj brizi o onome što ti je dato. Svet je kao velika bašta, a mi smo samo njeni vrtlari. Ako želiš da uživaš u plodovima života, moraš da uložiš trud, ljubav i pažnju u svaki korak koji preduzimaš."

Maksim je pažljivo slušao reči mudre starice, shvatajući da je tajna uspeha mnogo dublja nego što je pretpostavljao. Zahvalio se Baba Jovanki i krenuo natrag u selo, sa novim razumevanjem o životu i uzgajanju.

Od tog dana, Maksim je primenjivao mudrost koju je naučio od starice, pažljivo negujući svoje snove i ciljeve kao što bi negovao najlepše cveće u bašti. I tako, svaki plod njegovog truda bio je obilniji i sladak poput ploda najsočnije šljive koju je ikada jeo.

I tako, mudrost Baba Jovanke živela je u srcima svih koji su je s ljubavlju slušali, dok je svet oko njih cvetao u punom sjaju.

Mislim da za prosecnu porodicu 2000EUR iznosi neki minimum da se ne kaze da si bedan.
a odakle joj? gde se zaradjuje toliko?
Ja licno mislim da sa milion EUR sam zavrsio i sa radom i sa drzavom i sa svime - ne zanima ma vise nista. Sa dva miliona sam car. Ne treba uopste vise, ako ne planiras da bacas novac.
daj reci, odakle, da uzmem i ja taj milion, dva, zasto da radim, ako ima neka precica?
ako treba da ti se plati za savet, reci samo

U toplom zelenilu oko sela Mirodola, gde sunce tiho miluje zlatne žitne poljane, živela je jedna mudra starica zvana Baba Jovanka. Njeno imanje bilo je kao mali raj, gde se svako cveće, svaka trava, svaki plod brinuo o svom cvetanju i plodonošenju.

Jednog dana, mladi susjed Maksim, željan znanja, uputio se kroz gustu šumu kako bi posetio staricu i saznao tajne života i uzgajanja. Kada je stigao do njene kolibe, zatekao je staricu kako mirno sadi cveće u bašti.

"O, mudra Baba Jovanka," poče Maksim, "kaži mi, kako postići uspeh u životu i uzgajati sve što mi je potrebno?"

Baba Jovanka pogleda Maksima s blagim osmehom i reče: "Mladiću, tajna uspeha u životu leži u strpljenju, poštovanju prirode i nesebičnoj brizi o onome što ti je dato. Svet je kao velika bašta, a mi smo samo njeni vrtlari. Ako želiš da uživaš u plodovima života, moraš da uložiš trud, ljubav i pažnju u svaki korak koji preduzimaš."

Maksim je pažljivo slušao reči mudre starice, shvatajući da je tajna uspeha mnogo dublja nego što je pretpostavljao. Zahvalio se Baba Jovanki i krenuo natrag u selo, sa novim razumevanjem o životu i uzgajanju.

Od tog dana, Maksim je primenjivao mudrost koju je naučio od starice, pažljivo negujući svoje snove i ciljeve kao što bi negovao najlepše cveće u bašti. I tako, svaki plod njegovog truda bio je obilniji i sladak poput ploda najsočnije šljive koju je ikada jeo.

I tako, mudrost Baba Jovanke živela je u srcima svih koji su je s ljubavlju slušali, dok je svet oko njih cvetao u punom sjaju.
AMIN GOSPODE BOŽE, NEK SE SE SVETI IME TVOJE, I MAČEM OGNJENIM UNIŠTI NEPRIJATELJE NAŠE!

село/град
Преживљавање: 400/800е - 600/1000е
Пристојни минимум: 1000/1500е - 1500/2000е
Нормално функционисање (барем, тако би требало): 2000/2500е
Минимални луксуз: 3000/3500е

То што појединци желе да живе неким луксузом, а имају таман толико за преживљавање, то је посебна тема.

Onda samim tim tvoja konstantacija da je 60-70k dovoljno ne pije vodu
Problem sa Srbijom je da ti i još gomila hoćete da vodite isti život kao Holanđanin ili Britanac, a sa platom od 500€. Srbija je prema primanjima i životnom standardu na nivou bliskog istoka, stoga nemoj nositi Nike patike od 20,000 ako ne možeš da ih priuštiš. Nemoj da imas auto kad vec ne mozes da ga odrzavas, imas noge, tako zive i u Indiji ljudi pa im nista ne fali. Sve u skladu sa mogucnostima.

Problem sa Srbijom je da ti i još gomila hoćete da vodite isti život kao Holanđanin ili Britanac, a sa platom od 500€. Srbija je prema primanjima i životnom standardu na nivou bliskog istoka, stoga nemoj nositi Nike patike od 20,000 ako ne možeš da ih priuštiš. Nemoj da imas auto kad vec ne mozes da ga odrzavas, imas noge, tako zive i u Indiji ljudi pa im nista ne fali. Sve u skladu sa mogucnostima.
Da Indijac ne sme da pozeli da zivi kao Holandjanin ili Britanac.u Srbniji ko je bio uporan i pametan naprvio je pare,ima mnogo primera. inace koja nezavisnost u Srbiji? podjes ulicom polome te navijaci..isto ti je da li imas 500kinte ili 200hiljada.

100,000 mada onaj ko ima svoj dom ili je nasledio nekretninu moze komotno da živi i sa 60,000-70,000. Zivot u Srbiji je tezak samo ruralnom stanovnistvu koje prezivljava, ostatak po gradovima zivi normalno sto se vidi i trosenjem na sminku, torbice, bundice i drugi luksuz.
Vecina takvih o kojima pises da zive normalno zive na kredit sta u biti i nije normalno.

Sad koliko je kome dosta je individualno i pitanje je cemu tezi. 60k dinara je cca 500 eura sta je mozda u Srbiji dovoljno, ali samo za prezivit. O mladima i podstanarima da ne pisem pod uvjetom da se ne bave ilegalnim radnjama.

Hm, nezavisnost je širok pojam. Recimo, sve i ako imaš primanja od nekoliko hiljada evra mesečno, zavisan si od života u naseljenom mestu tj. gradu u kojem te tvoje komšije truju otrovima nastalim sagorevanjem ko zna čega u njihovim kućnim kotlovima.

S druge strane, život na planini ti pruža čist vazduh ali stalno moraš da ideš u grad za svaku sitnicu.

I na kraju se opet vratiš u grad jer ne možeš da živiš nezavisno nego jedino u zajednici sa drugima. Koji te truju nemilosrdno.

Hm, nezavisnost je širok pojam. Recimo, sve i ako imaš primanja od nekoliko hiljada evra mesečno, zavisan si od života u naseljenom mestu tj. gradu u kojem te tvoje komšije truju otrovima nastalim sagorevanjem ko zna čega u njihovim kućnim kotlovima.

S druge strane, život na planini ti pruža čist vazduh ali stalno moraš da ideš u grad za svaku sitnicu.

I na kraju se opet vratiš u grad jer ne možeš da živiš nezavisno nego jedino u zajednici sa drugima. Koji te truju nemilosrdno.
Sve je to stvar organizacije. Kombiniram more i planinu. Od kada sam se davnih dana preselio na planinu zivot mi se organizacijski promijenio jer nemam market do kuce. S jedne strane sam ogranicen, a s druge strane sam u prednosti jer ne trcim za sitnicu u market.

Slazem se da je nezavisnost siroki pojam. Vecina danasnje mladezi bi umrla da ih se ostavi u prirodi jer su naucili na dostavljace :D

Sve je to stvar organizacije. Kombiniram more i planinu. Od kada sam se davnih dana preselio na planinu zivot mi se organizacijski promijenio jer nemam market do kuce. S jedne strane sam ogranicen, a s druge strane sam u prednosti jer ne trcim za sitnicu u market.

Slazem se da je nezavisnost siroki pojam. Vecina danasnje mladezi bi umrla da ih se ostavi u prirodi jer su naucili na dostavljace :D
Ma nemoj, kao da si otkrio toplu vodu! Organizacija je ključ svega, ali to ne znači da treba da se izolujemo od sveta i živimo kao pećinski ljudi. I šta ako nemaš market do kuće? Pa ne moraš da trčiš za svakom sitnicom, ali nije ni baš idealno da moraš da putuješ kilometrima samo da bi kupio hleb ili mleko. A ovo za mladež... Pa naravno da bi se prilagodili prirodi kad bi morali, nisu toliko bespomoćni koliko misliš.

Sem toga, hrana koja se ovde prodaje je đubre. Pilići i prasići uzgajani na farmama, povrće iz plastenika, voće puno pesticida, pa sve do lažnog meda punog kukuruznog sirupa. To je cena života koju plaćamo jer hoćemo da sa malo para glumimo neki glamur i bogatstvo.
Nadodao bi na tvoje da se barem zadnjih godina kod nas tesko dolazi do suhih kobasica. Vecinom su to malo dimljene i kratko susene tj takorec sirove, a cijena im je kao da su suhe. Ima svega, ali jbg.

Back