Kolika primanja cine coveka nezavisnim u Srbiji?

Pocinje da mi bude zanimljivo za posmatranje ponasanje ljudi tipa keks je juce bio 270 sad je 370 jer mu je to normalna cena...1900 sa 1100 za cajnu i slicno...
Ne znam kako pravdaju , ali moj lokalni aman je totalno drugaciji od ostalih amana...npr dugo je drzao cenu eurobloka na 50 din dok je svuda 89, kako drugi spuste cene pepsija, tako i oni, rostilj kobasice malo malo pa na 450 ali to na dan ili dva...
Ali samo tako neke odredjene proizvode, bas je ocigledno da samo neke drzi posebno..

Maja meseca dolaze na naplatu svi oni na pocek racuni koji su pravljeni uoci nove godine, dok za druge ima vremena do novembra meseca...pa cemo videti kako ce narod tada da reaguje..tj od maja krece pustanje rata...samo kazi na koliko meseci....sto je bilo popularno uoci nove godine..
 
1. Prosečne zarade
Republika Srbija RSD
Zarade​
Zarade bez poreza i doprinosa​
II 2024​
I–II 2024​
II 2024​
I–II 2024​
Ukupno1299341311519412594979
Zarade zaposlenih u radnom odnosu1304631316559452995364
Zarade zaposlenih van radnog odnosa80875821415664957535
Zarade zaposlenih u pravnim licima138340139539100344101184
Zarade preduzetnika i zaposlenih kod njih68876701524895149851
Javni sektor13750813930598886100149
Van javnog sektora1268711278559219992889
 
60-70k? Cega? Jel tebe roditelji izdrzavaju?
Da vidimo ako je prosek 65k i zivis sam.

65,000 - 15,000din ( informatika kod na u NS)
50,000 - 4000struja
46,000 - 4000/5000din ( telefon, internet...)
42,000 - 5000din ( hemija - pasta za zube, gel za tusiranje, sisanje brijanje ako ides kod frizera I ostalo)
37,000 - odrzavanje auta, neka predjes 700km po gradu ( neka ne putuje nigde daleko) I neka trosis 7l/km ( po gradu) to je ugrubo 50l ili nekih 10,000din samo benzin
27, 000din ti ostaje za hranu I neki luksuz ( da kupis patike, jaknu, majicu)....
Kod auta i odrzavanja prekskocili ste vrlo vazno troskovi registracije i servisa i troskovi popravki zamenskih delova.
Kad sam procitao da je Staljin svojevremeno rekao da je auto jedan burzujski luksus duboko sam se zamislio:):)
 

Ostali lični predmeti i ostale usluge
5.31102.5100.5103.6102.0103.8101.1
12.1 Lična nega2.45103.0100.4104.6102.4105.6101.3
12.1.1 Usluge u frizerskim i kozmetičkim salonima0.47110.1100.7114.6108.8115.1103.4
12.1.2 Električni aparati za ličnu negu0.03104.899.0108.3104.7109.0103.1
12.1.3 Ostali predmeti za ličnu negu1.95101.2100.4102.2100.8103.4100.7
12.3 Lični predmeti0.31102.9100.6104.5102.2104.4101.3
12.3.1 Nakit i satovi0.04102.5100.1104.8102.4104.6100.5
12.3.2 Ostali lični predmeti0.27102.9100.7104.3102.2104.3101.4
12.4 Socijalna zaštita0.28100.3100.0100.2100.2100.1100.5
12.5 Osiguranje1.13100.1100.0100.0100.1100.0100.0
12.5.2 Osiguranje stana0.03100.5100.0100.8100.5100.8100.0
12.5.4 Osiguranje transportnih vozila1.10100.1100.0100.0100.1100.0100.0
12.6 Finansijske usluge0.61100.3100.0100.5100.3100.5100.0
12.7 Ostale usluge0.53109.0102.1111.6107.1109.6103.6
Roba1)74.86103.0100.1104.8102.7105.8100.9
Usluge1)25.14103.8100.8105.4103.1105.3101.6
 
Kod auta i odrzavanja prekskocili ste vrlo vazno troskovi registracije i servisa i troskovi popravki zamenskih delova.
Kad sam procitao da je Staljin svojevremeno rekao da je auto jedan burzujski luksus duboko sam se zamislio:):)
Auto je oko 250€ mjesečno.
Štednja/kredit - 100€
Gorivo 50 litara - 72€
Registracija - oko 26€ mjesečno
Servisi i drugi troškovi - 52€ mjesečno
 

Back
Top