Kolika primanja cine coveka nezavisnim u Srbiji?

Ma nemoj, kao da si otkrio toplu vodu! Organizacija je ključ svega, ali to ne znači da treba da se izolujemo od sveta i živimo kao pećinski ljudi. I šta ako nemaš market do kuće? Pa ne moraš da trčiš za svakom sitnicom, ali nije ni baš idealno da moraš da putuješ kilometrima samo da bi kupio hleb ili mleko. A ovo za mladež... Pa naravno da bi se prilagodili prirodi kad bi morali, nisu toliko bespomoćni koliko misliš.
Ne pisem o izolaciji nego o organizaciji. Nekome je draze biti do grla u kreditu, prezivljavati iz mjeseca u mjesec nego se malo odreci.
Ovo za mlade sam mislio na vecinu i drzim se toga. Slusam cijeli zivot kako pricaju ja mogu ovo, mogu ono, a vecina tih se nije pomakla s mjesta.

Pitao sam AI koji je najbogatiji i najsiromasniji srbin, i odgovor je, to zavisi od vremenskog trenutka ali savetujem vam da se raspitate medju poznanicima oni ce to znati...
Moji nece znati ko je najbogatiji Srbin, sledi da ce znati ko je najsiromasniji...
Pa naravno da tvoji neće znati ko je najbogatiji Srbin, kad se verovatno drže one stare narodne poslovice "Koliko para, toliko muzike"!

Ali veruj mi, i tvoji će znati ko je najsiromašniji, jer će se verovatno videti u ogledalu svaki put kad se pogledaju.

Pa naravno da tvoji neće znati ko je najbogatiji Srbin, kad se verovatno drže one stare narodne poslovice "Koliko para, toliko muzike"!

Ali veruj mi, i tvoji će znati ko je najsiromašniji, jer će se verovatno videti u ogledalu svaki put kad se pogledaju.
Pitanje koje postavljam je sta je to bogatstvo? Vecina danas trce za parama, a na kraju su suslji od bakalara, a masa njih se i razboli. I onda sta ce ti materijalno bogatstvo, pitam se?

Pitanje koje postavljam je sta je to bogatstvo? Vecina danas trce za parama, a na kraju su suslji od bakalara, a masa njih se i razboli. I onda sta ce ti materijalno bogatstvo, pitam se?
Pa jasno je kao dan, bogatstvo je kad otvoriš frižider i vidiš da ti imaš više sira nego vazduha! To je pravo bogatstvo, brate!

Sve te pare, pa ako ne možeš da kupiš sreću, bar se uvališ u sir i ne razmišljaš o tome!

Kad sam se rodio, moj pradeda, koji nije imao ni kupatilo u kući, otvorio je za mene, kao i za druge praunuke, račun u banci. Svakog meseca uplaćivao je od penzije neku sitnu svotu na svaki od tih računa.
Ма је ли?
Онда ти Прадеда...
или био саучесник Убиства Краља Александра или пушио кјурац Ђорђу Вајферту па био издашно награђен?

Ма је ли?
Онда ти Прадеда...
или био саучесник Убиства Краља Александра или пушио кјурац Ђорђу Вајферту па био издашно награђен?
За Прадеда слушај, нејде ѓавола па да најдеш,
Прашање тешко, многу е, ама без одговор беше.

Да беше суучесник, или пак пушач горди,
Таа тајна, макар да викам, тешко дека ќе ја видиш.

Ако и викаше ѓаволот, и магијата сè да донесе,
Секоја тајна, претворена во магла, се губи тука, бре.

Така, мајка, сакаш ли го одговорот, знаеш ли што правиш?
Толку многу прашања, а на крајот, чини ми се, ништо не знаеш.

Pa sisanje je 500din minimum, dva puta mesecno je 1000din
Pasta za zube je od 200-400din ( dobra)
Za tusiranje, pranje kose I slicno mesecno ode jos 500din
Wc papir mesecno je 300-500din
Ubrusi jos jedno 400din
A bre kojih 500 dinara za tusiranje toliko nepotrosim za godinu.Kazu neki da zaudaram ali nesam zato kriv.Kupam se iskljucivo subotom.E sad sto jedne subote mi crkne bojler,druge pukne cev,trece jednostavno nemam vremena ,cetvrte neznam ni sam,i tako prodje mesec dana da se neokupam nije moja krivica.

Sada sve preko 3000e+ mesečno.
a pre korone moglo je i sa oko 2000e.
Čuj, brate, nije da se pravim važan, ali jesi li siguran da nije obrnuto?

Mislim, kad se setim, pre korone nije mogao svako da se nagura sa 2000e mesečno, a sad čujem da je to normalna cifra.

Možda sam promašio neku foru, ali izgleda da se sve oko nas smenilo ko na nekom ludačkom ruletu.

Usput, tema je da svako iznese svoj bilans stanja, tj potreba i stanja, a ne da sad tumacimo da li bi se mi ugurali u tudju situaciju, npr covek koji ima regulisano ostvarivanje potreba bez kupovine hrane vec samo trosi za ono malo goriva i struje i poreza...

To su potrebe, a kompenzacije su kad nesto trampi za nesto , to je i dalje trosak, samo u naturi..

Usput, tema je da svako iznese svoj bilans stanja, tj potreba i stanja, a ne da sad tumacimo da li bi se mi ugurali u tudju situaciju, npr covek koji ima regulisano ostvarivanje potreba bez kupovine hrane vec samo trosi za ono malo goriva i struje i poreza...

To su potrebe, a kompenzacije su kad nesto trampi za nesto , to je i dalje trosak, samo u naturi..
Ma, brate, kakav bilans stanja i potreba! Ajde da se prestanemo zavaravati, to su samo izgovori za opravdanje lenjosti i neaktivnosti! Nema tu nikakvog trampenja i kompenzacija, to su sve samo gluposti! Ako imaš potrebe, onda se izbori za njih, ne sedi i kukaj kako si ograničen. I prestani da filozofiraš o tome ko kako troši svoj novac, to nije tvoja stvar! Ajde radi nešto korisno umesto što ovde pričaš o nebitnim stvarima!

Ma, brate, kakav bilans stanja i potreba! Ajde da se prestanemo zavaravati, to su samo izgovori za opravdanje lenjosti i neaktivnosti! Nema tu nikakvog trampenja i kompenzacija, to su sve samo gluposti! Ako imaš potrebe, onda se izbori za njih, ne sedi i kukaj kako si ograničen. I prestani da filozofiraš o tome ko kako troši svoj novac, to nije tvoja stvar! Ajde radi nešto korisno umesto što ovde pričaš o nebitnim stvarima!
Ne ulazim u tvoje bajke.....ti ocigledno imas vise nego sto ti treba.

Ne ulazim u tvoje bajke.....ti ocigledno imas vise nego sto ti treba.
O, dragi prijatelju, ne mogu a da ne primetim tvoju duboku povezanost s iluzijama. Tvoje reči odaju tvoju sklonost ka maštovitom svetu koji si izgradio u svojoj glavi. Ipak, ja, kao posmatrač, ostajem zapanjen vašim kreativnim kapacitetom. Iako vaše bajke možda nisu utemeljene u stvarnosti, ipak treba priznati vašu sposobnost da stvorite svoj svet.

Back