Verujete li Kostunici? Da ce uhapsiti Mladica?

Kohen:
Pa narod se pitao da li hoce da pusti mirovne snage na KiM, na referendumu.
I rekao istorijsko NE !!!!!!

Nakon toga , doslo je do bombardovanja, razaranja Srbije , 3500 mrtvih za vreme agresije,
2000 nestalih i ubijenih Srba posle povlacenja vojske, 3/4 Srba prognano sa KiM, i na kraju, dolazi i do definitivnog gubitka KiM.

Mislis da je narod tada pametno odlucio????

Pitanje je, zeli li EU nas, i kada???
A ako mi ne zelimo u EU, ne boj se, na to nas vec niko nece prisiljavati.

Zasto bi bas Srbi opet bili pametniji od cele Evrope, pa ne ulaze u EU ????
Opet neki inat????...Pa do sada nam se nije isplatio.

Није питање да ли ЕУ жели нас, већ да ли ми желимо њих.
Уосталом, Франуцка и Холандија су рекле - НЕ европском Уставу, Велика Британија је задржала фунту, значи она је члан само у мери која јој одговара, новопримљене чланице ЕУ, Пољска, Чешка, Мађарска и Словенија немају равноправан третман у ЕУ, наиме, њихови радници су вишеструко мање плаћени у старим чланицама ЕУ...
Какав ли ће тек третман имати Румуни и Бугари, кад је за њих премија да арбајтују код нас...
Много неприхватљивих и тешких услова нам постављају, тако да оправдано сумњам у већинску вољу народа да приступи, како политичари кажу, евро-атлантским интеграцијама.
 
Enigma_M:
Није питање да ли ЕУ жели нас, већ да ли ми желимо њих.
Уосталом, Франуцка и Холандија су рекле - НЕ европском Уставу, Велика Британија је задржала фунту, значи она је члан само у мери која јој одговара, новопримљене чланице ЕУ, Пољска, Чешка, Мађарска и Словенија немају равноправан третман у ЕУ, наиме, њихови радници су вишеструко мање плаћени у старим чланицама ЕУ...
Какав ли ће тек третман имати Румуни и Бугари, кад је за њих премија да арбајтују код нас...
Много неприхватљивих и тешких услова нам постављају, тако да оправдано сумњам у већинску вољу народа да приступи, како политичари кажу, евро-атлантским интеграцијама.
francuska i holandija su rekle ne evropskom ustavu koji je na brzaka,progurao federalne elementa,prilicno netransparentno i bez objasnjenja i priprema naroda.integracija je vec sada ogromna.velika britanija uchestvuje u sva tri stuba evrropske unije(funtu je zadrzala kao rezervu u evropskoj monetarnoj uniji),ali kad bi znao sta zapravo predstvaljaju i koliko daleko idu ova 3 stuba,ne bi toliko galamio...novoprimljene chlanice imaju ravnopravni tretman,bash onakav kakav se ochekivao i kako je dogovoreno.njihovi radnici,pokazalo se u praxi,i nemaju toliku zelju ni potrebu da sljakaju po zapadnim zemljama(taj strah se pokazao totalno neosnovan),vec ostaju u svojim maticnim zemljama,sto je i njima bio cilj...
to mazanje ochiju da bugarima i rumunima je premija da arbajtuju kod nas je smesno..pogledaj podatke,mi,ako u narednih 5 godina budemo imali konstantan godisnji rast od 5%,imacemo nacionalni prozvod kao bugarska..nazalost,nashu..mislim,lepo bi bilo da oni zaista masovno dolaze kod nas da rade,ali...(to sto lumpen proletarijat;)i cigani dolaze,jbg,ne potvrdjuje tvoje teze)
p.s.ni ja ne razumem kako,ali 63% gradjana je za ulazak srbije u eu...
 
Serbson:
Dete nisam, covek jesam, Srpske nacionalnosti. Cedisti nemaju nacionalnost. Izdajice ne mogu pripadati nikom. Sto se tice vaseg politickog programa sto sam postavio, on je istinit. Pozivate svakodnevno na likvidaciju Srpskih heroja, a pritom kukate za mrtvim mudzahedinima. Nije mi kohen potrebna tvoja kasikara. Imam ja njih dovoljno :)

Kako Ratko provodi slobodno vreme:
http://www.photo-host.org/v/lose-weight/667676album_pic.jpg
Serbson, pozdrav!
 
Kohen:
tekst: Zoran Lukovic

BIA i rođaci

Premijer je nedavno, nemajući kud, izrekao gospođi Del Ponte i gospodinu Renu čuveno „dajem reč“, pa su ovih dana naši profesionalni bezbednjaci počeli da liče na kolekcionare početnike. Sveži sakupljači sa velikom željom i bez vidljive strategije uzaludno veruju da će pronaći novi primerak Faberžeovog jajeta, a domaći policajci da će privođenjem ujaka, tetki i strina rešiti problem „haškog begunca“, generala Mladića. A neće! Kolekcionari zato što sva jaja već imaju svoje vlasnike, a bezbednjaci zato što su mogli i morali znati gde je i do kada je general bio ovde. A bio je, saopšteno je to javno i zvanično. Tada su rođaci možda i mogli da pomognu, a sada od toga nema ništa, pa makar pored srodnika na razgovore privodili sve komšije iz ulice ili kvarta.

Osnovno je pitanje zna li BIA gde je sada Ratko Mladić? Ako očekuje da to čuje od ujaka, onda je ostala bez suštinskog razloga za rad i postojanje. To uhođenje i pozivanje u policijske prostorije je, ipak, maltretiranje ljudi čija je jedina krivica, javnost nema drugačije saznanje, sadržana u činjenici da su rođaci. Ako, pak, BIA naslućuje lokaciju generala, onda neka se uozbilji i učini profesionalno i tiho, zakonito i po proceduri ono što je premijer sada obećao, a pre godinu i nešto dana nagovestio iznuđenim odustajanjem od stava o „poslednjoj rupi na svirali“. Dobrovoljno ili ne, general Mladić i obaveza Srbije da ga izruči ne može se više objašnjavati i prolongirati. Alibi za nas ne postoji i zato ova država, njeni čelnici i BIA moraju imati ono što traže kolekcionari početnici, a nisu Faberžeova.

U suprotnom, Evropa nam je jasno rekla da ćemo čuti u izvođenju svih njenih članica „oproštajni valcer“. Za naše „igranke, zvuke i prela“ oni više nemaju strpljenja i razumevanja.

--------------------------------------------


Evropska unije prihvatila je uveravanja premijera Vojislava Koštunice da je mreža koja štiti Ratka Mladića oslabljena i da nije nemoguće doći do jednog od najtraženijih haških begunaca...............

Verujući Koštunici, EU je još jednom zažmurila, i poslednji put upozorila Srbiju da će pregovori sa EU biti prekinuti krajem ovog meseca ukoliko Mladić do tada ne nađe u Hagu.

Potpredsednik Vlade Miroljub Labus kaže da oni koji bi trebalo da govore o Mladićevom isporučivanju Hagu, ćute, pa neće ni on da kaže ni reč o tome do kraja aprila. Labus, istovremeno, veruje da će sporazum sa EU naša zemlja potpisati već u julu. On, takođe, očekuje da će Srbija podneti kandidaturu za članstvo u EU 2008. ili 2009, sto bi bilo takoreci , ravno podvigu, u datim uslovima.

Dakle, EU je jos jednom poverovala, ili odlucila da poveruje premijeru Kostunici, da ce Mladic uskoro, do kraja aprila biti u Hagu. Verujete li mu i vi??


Krv bi pala u Srbiji, ako bi Maldic bio uhapsen.
 
Zasto je ova tema bila uopste zakljucavana? Na pritisak klana sper-ploca? :roll:

Na temu: Ne znam da li ce Kostunica isporuciti Mladica, ali to se moze zavrsiti samo na tri nacina.
1. Kostunica isporucuje Mladica, i njegova vlada pada (radikali i sps otkazuju precutnu podrsku, i glasaju o nepoverenju)
2. DS koji se izgleda vraca u parlament, uskace kao podrska vladi... sto ce se osvetiti DS na sledecim izborima
3. Kostunica nece isporuciti Mladica, istice rok za njegovu predaju i uslov koji je EU postavila Kostunici, i pregovori se prekidaju.

Nijedan od tri opcije nije dobra za Srbiju.
Ostaje najbitnije pitanje: A sta se cekalo do sada?
 
Kohen:
Kostunica ce , po mom misljenju isporuciti Mladica, jer je dokazao do sada da je ovisnik o premijerskoj fotelji. Sve je ucinio sta mu je trazeno, sviralu je davno okrenuo naopako, sto se Haga tice, pa ce i Mladic na kraju za Hag. Mozda dobije Skodu Oktaviju od VElje?
Malo li je?

ja Kosti nista ne verujem ali mislim da ce nesto urasditi po tom pitanju jer je pritisnut a i mnogo mu se svidja da bude sprski lider koga voli zapad...
 
Ma izdajnici... ko je izdajnik... onaj koji zeli da nas smrdljivi stranci porobe.... pa da umremo kao robovi... ili oni koji hoce da nas izoluju pa da umremo od gladi...

sve su to izdajnici...

a istina je negde izmedju.... samo sto je mogla da se sprovodi samo tokom hladnog rata....

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... da nam je jos jedan hladni rat...
 

Back
Top