Vera u Boga kao manipulacija ljudske psihe

Jednom sam vec rekao ovo...
Svi vide crkvu, a niko ne veruje u nju... Niko ne vidi Boga, a svi veruju u njega... Sta je s vama ljudi?

Sto se Crkve tice...Koriste religiju zarad manipulacije ljudima...Zato ih i ne volim...A i mnogo ima pedofilskih slucajeva u Crkvi.Razlog vise da ih ne podnosim.A i popeli su mi se na nerav kada je onaj pop hteo da se legalizuju kur.ve za popove, kako bi se smanjili incidenti ili sta vec.Hvala Bogu, pa je papa odbio taj zahtev.
 
Nema nikakve logike da covek veruje u Boga, a ne veruje recimo u Deda Mraza...

I jedno i drugo su zamisljena bica koja niko nikada nije video i ne moze se dokazati njihovo postojanje.

Pa zasto onda ogroman vecina stanovnistva veruje u Boga, a ne veruje u Deda Mraza?

Naravno, to nije spontano, jer je platforma za oba verovanja ista: nesto nedokazivo.

Ko to GURA da bude tako?

Ko MANIPULISE ljude da veruju u ono sto NEKIMA ODGOVARA DA VERUJU?

Da li je to svestenstvo koje uvek zivi na grbaci naroda, ili je vladajuca klasa kojoj je u interesu da necim PLASI NAROD i drzi ga u pokornosti?

Lol. Bog kao osoba ne postoji. Isus Hristos se spustio na zemlju u oblicju coveka. E sad, uopste mi je smesno odgovarati na ovu temu jer si ti uporedio deda mraza i Boga :dontunderstand:

Mislim... Deda Mraz se pominje tek oko 1800-1860 godina. I to kao FIKTIVAN lik kao zubna vila. Znaci lik iz prica. E sad ti si upredio izmisljenog lika starog nesto vise od 2 veka i "silu" koja postoji i pominje se eonima u nazad(e sad kako je On nazivan to je vec drugo). Tek prve godine n.e. dobijamo dokaz da on postoji. Tokom istorije(i pre prve godine a i posle) pisane su price, psalmi, pesme, i to je sve objedinjeno i opstalo i dan danas. Pa mi ne znamo tacno sta je bilo u napadu na Carigrad od strane Arapa kada je koriscena Grcka vatra, ne znamo mnogo stvari koje su se desile pre samo par vekova, a Biblija tu stoji.

Ali ako ne verujes u to(mada i da ti se Bog pojavi u sobi mislio bi da je skrivena kamera) onda objasni kako je nastao svet?
Vasiona?

Veliki prasak je napravio sve planete a onda smo mi od bakterije dosli do majmuna, ustali na dve noge i postali ljudi... Sigurno...
 
Lol. Bog kao osoba ne postoji. Isus Hristos se spustio na zemlju u oblicju coveka. E sad, uopste mi je smesno odgovarati na ovu temu jer si ti uporedio deda mraza i Boga :dontunderstand:

Mislim... Deda Mraz se pominje tek oko 1800-1860 godina. I to kao FIKTIVAN lik kao zubna vila. Znaci lik iz prica. E sad ti si upredio izmisljenog lika starog nesto vise od 2 veka i "silu" koja postoji i pominje se eonima u nazad(e sad kako je On nazivan to je vec drugo). Tek prve godine n.e. dobijamo dokaz da on postoji. Tokom istorije(i pre prve godine a i posle) pisane su price, psalmi, pesme, i to je sve objedinjeno i opstalo i dan danas. Pa mi ne znamo tacno sta je bilo u napadu na Carigrad od strane Arapa kada je koriscena Grcka vatra, ne znamo mnogo stvari koje su se desile pre samo par vekova, a Biblija tu stoji.

Ali ako ne verujes u to(mada i da ti se Bog pojavi u sobi mislio bi da je skrivena kamera) onda objasni kako je nastao svet?
Vasiona?

Veliki prasak je napravio sve planete a onda smo mi od bakterije dosli do majmuna, ustali na dve noge i postali ljudi... Sigurno...

Valjda se rodio kolko sam ja upucen u Bibliju?
 
"Potom rece Bog: Da NACINIMO coveka po SVOJEMU oblicju, kao sto smo MI, koji ce biti gospodar od riba morskih i ptica nebeskih..."

Pise u mnozini najverovatnije zbog toga sto se rec "MI" odnosi na uzvisena Bozja nebeska bica.
Da je neko namerno sakatio tekst sa ciljem koji navodis verovatno ne bi bio toliki debil da napravi takvu gresku, i to odmah na pocetku knjige. z:hm:


I taman jedno pitanje, zbog cega bi neko to radio? Molio bih samo jedan logican odgovor z:)


Vec je bilo polemike o ovome na ovom pdf-u

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=12381097#post12381097


Nema nikakve logike da covek veruje u Boga, a ne veruje recimo u Deda Mraza...

I jedno i drugo su zamisljena bica koja niko nikada nije video i ne moze se dokazati njihovo postojanje.

A otkud znas da je neko video vanzemaljce, da ih nisi ti video?

Po tvojoj teoriji i vanzemaljci su onda izmisljena bica.

Pokazi mi ih.
 
Tek prve godine n.e. dobijamo dokaz da on postoji. Tokom istorije(i pre prve godine a i posle) pisane su price, psalmi, pesme, i to je sve objedinjeno i opstalo i dan danas.

Pa i nije bas tacno... Znalo se za postojanje Boga i pre. Onog koji je unistio Sodomu i Gomoru, koji je poslao zapovesti Mojsiju, koji je potopio svet itd.
Ako mislis da je dokazano postojanje Boga tek dolaskom Isusa, onda moze da se kaze i da su dokazi za njegovo postojanje jedna recenica Josifa Flavijea gde kaze da je nekada postojao jedan, koji moze da bude Isus i kome se sudilo... Sve ostalo se zna iz Biblije koju je pisao i menjao kako je ko stigao.
Znaci vera u Boga pre Isusa i vera u Isusa sada, ne razlikuje se bitno... O postojanju i jednog i drugog postoje skoro pa isti dokazi, a to su oni, koje ja volim da nazivam "babe mi" dokazi...
 
Poslednja izmena:
Isprva ideja je bila dobra zbog kreativne prirode ideje,i kao pokretac emocije ljubavi prociscenja itd ,kasnije je na zalost iskoriscena za manipulaciju,do dan danas a to je zalosno

postoje entiteti koji su se zauzeli za nas i koji nas cuvaju, slicnim tehnikama molitve meditacije(bitna stavka sto se manipulacije tice,odredjena misao stvara strah i to se siri kao bolest,kao kad dete uzme da vozi kola i sta ono zna,ti mu kazes da se zakuca u zid,ono poslusa,a kad malo poraste i skonta kako se vozi eto ga vest mladic koji vlada putevima(opet postoji procenat opasnosti))

kako god moze se komunicirati s njima,sad sve vise ljudi to moze
 
Nema nikakve logike da covek veruje u Boga, a ne veruje recimo u Deda Mraza...

I jedno i drugo su zamisljena bica koja niko nikada nije video i ne moze se dokazati njihovo postojanje.

Pa zasto onda ogroman vecina stanovnistva veruje u Boga, a ne veruje u Deda Mraza?

Naravno, to nije spontano, jer je platforma za oba verovanja ista: nesto nedokazivo.

Ko to GURA da bude tako?

Ko MANIPULISE ljude da veruju u ono sto NEKIMA ODGOVARA DA VERUJU?

Da li je to svestenstvo koje uvek zivi na grbaci naroda, ili je vladajuca klasa kojoj je u interesu da necim PLASI NAROD i drzi ga u pokornosti?

Izvini, ali zasto je nedokazivo!? Mislim, ok za Deda Mraza... Ali dokazi postojanja Boga postoje.
Toliko od mene u ovoj temi.

P.S.

I'm back! :)
 
Tačno.Svaki vernik se osvedočuje duhovno u postojanje Boga,odnosno doživljava Boga duhovno.
A to nije neka spoljna materijalna manifestacija da može svako da vidi.

A zasto i za Deda Mraza ne bi VAZILI ISTI KRITERIJUMI? :think:

Zasto i njega ne dozivljavamo isto tako duhovno?

Ni Deda Mraz nije neka spoljna materija koju svako moze da vidi.
 
Poslednja izmena:
A zasto i za Deda Mraza ne bi VAZILI ISTI KRITERIJUMI? :think:

Zasto i njega ne dozivljavamo isto tako duhovno?

Ni Deda Mraz nije neka spoljna materija koju svako moze da vidi.

Upravo zato,što Deda Mraz nije Bog,i njega ne možeš doživeti duhovno.
Duhovni doživljaj nije nešto izmišljeno,već upravo uticaj Svetog Duha unutar tela čovekovog koji se manifestuje kroz duhovne doživljaje i duhovne darove.
Ako to ne razumeš,nikakav odgovor nećeš moći razumeti.
 
Ne smatram da je Vladeta Jerotić loš čovek niti mnogi nazovi intelektualci ali treba razumeti da su svi ti ,,stručnjaci,, završili fakultete koji se mogu položiti u pauzama predavanja na elektrotehnici ili nekom drugom matematičko- tehničkom ,ili prirodno matematičkom fakultetu. Naročito je smešno pozivanje sveštenika u emisije o nauci poput genetike ili o životu van Zemlje, o istračivanjima u domenu zaustavljanja starosti itd. Ne bi me čudilo da se uskoro ne pojave manjine koje ce zahtevati prevoz samo od sveštenstva sertifikovanim ili čak projektovanim avionima vozovima ili automobilima.
 
Ne smatram da je Vladeta Jerotić loš čovek niti mnogi nazovi intelektualci ali treba razumeti da su svi ti ,,stručnjaci,, završili fakultete koji se mogu položiti u pauzama predavanja na elektrotehnici ili nekom drugom matematičko- tehničkom ,ili prirodno matematičkom fakultetu. Naročito je smešno pozivanje sveštenika u emisije o nauci poput genetike ili o životu van Zemlje, o istračivanjima u domenu zaustavljanja starosti itd. Ne bi me čudilo da se uskoro ne pojave manjine koje ce zahtevati prevoz samo od sveštenstva sertifikovanim ili čak projektovanim avionima vozovima ili automobilima.

Vladeta Jerotic je VRHUNSKI NEUROPSIHIJATAR... Meni je kod njega bas interesantno sto psihologiju povezuje sa verom.
 

Back
Top