Вековни савез Германа и Бугара

Бугарски властодржци су вековима користили савезе са Истоком и Западом

  • на већу корист за себе и 'Бугаре' од властодржаца над Србима

    glasova: 3 42,9%
  • на већу корист за себе и 'Бугаре' од властодржаца над Србима

    glasova: 2 28,6%
  • на већу корист за себе и 'Бугаре' од властодржаца над Србима

    glasova: 3 42,9%
  • нема избора у анкети јер Бугарски властодржци боље вековима користе савезе са Истоком и Западом

    glasova: 4 57,1%

  • Ukupno glasova
    7

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.604
Ауторство

Вековима су Германи били и остали савезници са Бугарима.

У двадесетом веку два пута су Бугари листо се придруживали зарад територија Германима у ратовима.

Сво време Русија .. прво царска после 'нродна' ... фаворизује исте Бугаре

Зашто ?

Због позиције.

Руској Империји би одговарао продор преко Руминије Бугарске Грчке Албаније да

заокружи сва мора .. Црно Јонско Егејско Јадранско .... и Бугарска је само 'ниска' у 'бисерној' огрлици

Германија зато подпомаће ту 'карику ' која се налази тачно на средини ланца ..

Bulgaria_Germany_Locator.png
 
Bugari su flotantna masa koja nema razvijenu svest državnosti i zato imaju upotrebnu vrednost

За Русе су Бугари историјски имали далеко већу вредност од Срба

Пример је Санстефански Мир који је како тако реуен повољније по Србе Берлинским споразумом .

https://uzice.online/istorija/dan-kada-je-rusija-dala-vranje-pirot-i-belu-palanku-bugarima/

1280px-Karti_od_Sanstefan_i_Berlinski_kongres_1878.jpg
 
За Русе су Бугари историјски имали далеко већу вредност од Срба

Пример је Санстефански Мир који је како тако реуен повољније по Србе Берлинским споразумом .

https://uzice.online/istorija/dan-kada-je-rusija-dala-vranje-pirot-i-belu-palanku-bugarima/

1280px-Karti_od_Sanstefan_i_Berlinski_kongres_1878.jpg

Da,ali tada su ovi prostori bili pod austrijskom kontrolom i svaki pokušaj Rusije da uradi nešto u korist Srbije značio bi rat sa Austrijom

I ta Bugarska je formirana sa nemačkom dinastijom na čelu

To je period trojecarstva kada je Rusija napravila mnoge velike greške kojima je sprečila propasti germanskih država što će je skupo koštati u narednom veku, a i nas

Sve zablude te politike platio je Nikolaj Romanov a mi i Rusi i dan danas, pa i Bugari i većina Evrope
 
Da,ali tada su ovi prostori bili pod austrijskom kontrolom i svaki pokušaj Rusije da uradi nešto u korist Srbije značio bi rat sa Austrijom

I ta Bugarska je formirana sa nemačkom dinastijom na čelu

To je period trojecarstva kada je Rusija napravila mnoge velike greške kojima je sprečila propasti germanskih država što će je skupo koštati u narednom veku, a i nas

Sve zablude te politike platio je Nikolaj Romanov a mi i Rusi i dan danas, pa i Bugari i većina Evrope
Русија је почетком 19. века учинила довољно за Србију – водила је два рата, захваљујући којима је млада српска кнежевина очувала своју територију.Ово је мало наглашено у српској историографији, али је довољно одражено у руској историографској литератури. Формирање нових балканских држава у 19. веку (а посебно Бугарске) тешко се може назвати „руском грешком“
Једина заслужена критика Русије била је током балканских ратова, када Русија није успела да успешно арбитрира око територијалних претензија балканских земаља, што је касније довело до политике реваншизма.
 
Poslednja izmena:
Русија је почетком 19. века учинила довољно за Србију – водила је два рата, захваљујући којима је млада српска кнежевина очувала своју територију.Ово је мало наглашено у српској историографији, али је довољно одражено у руској историографској литератури. Формирање нових балканских држава у 19. веку тешко се може назвати „руском грешком“
Једина заслужена критика Русије била је током балканских ратова, када Русија није успела да успешно арбитрира око територијалних претензија балканских земаља, што је касније довело до политике реваншизма.

Balkanske države nisu greška, ali je greška bila pravljenje ustupaka Austriji, a kasnije Nemačkoj
Da li su morali ili nisu percipirali budućnost je druga tema .. u svakom slučaju ljubav sa Germanima zamalo ih je koštala države, a Germani sav svoj opstanak nakon 18 veka duguju njima
 
Balkanske države nisu greška, ali je greška bila pravljenje ustupaka Austriji, a kasnije Nemačkoj
Da li su morali ili nisu percipirali budućnost je druga tema .. u svakom slučaju ljubav sa Germanima zamalo ih je koštala države, a Germani sav svoj opstanak nakon 18 veka duguju njima

И Пан Европи и Пар Словенима је одговарао Балкан као место ПАН Иживљвања

Da,ali tada su ovi prostori bili pod austrijskom kontrolom i svaki pokušaj Rusije da uradi nešto u korist Srbije značio bi rat sa Austrijom

I ta Bugarska je formirana sa nemačkom dinastijom na čelu

To je period trojecarstva kada je Rusija napravila mnoge velike greške kojima je sprečila propasti germanskih država što će je skupo koštati u narednom veku, a i nas

Sve zablude te politike platio je Nikolaj Romanov a mi i Rusi i dan danas, pa i Bugari i većina Evrope

Русија има само вековне изговоре... типа

'зашто Срби служе Русији као зека медведу '
 
Balkanske države nisu greška, ali je greška bila pravljenje ustupaka Austriji, a kasnije Nemačkoj
Da li su morali ili nisu percipirali budućnost je druga tema .. u svakom slučaju ljubav sa Germanima zamalo ih je koštala države, a Germani sav svoj opstanak nakon 18 veka duguju njima
Нема ништа чудно у томе што су Немачка и Русија биле савезници до 1890. године – Немачка је једина земља која подржава Русију у њеним покушајима да контролише Босфор и Дарданеле, а то је Бугарску учинило апсолутно неопходним оруђем за спровођење ове идеје.
 
Нема ништа чудно у томе што су Немачка и Русија биле савезници до 1890. године – Немачка је једина земља која подржава Русију у њеним покушајима да контролише Босфор и Дарданеле, а то је Бугарску учинило апсолутно неопходним оруђем за спровођење ове идеје.

Sad više niste neophodni, a nakon svega ovoga Rusija vas nikada više neće gledati kao prijateljsku državu. Gotovo je sa foliranjem, sad se bacite na gradnju skloništa za slučaj nuklearnog napada, jer ako dođe do te situacije, vi ćete biti prva meta :whistling:
 
Нема ништа чудно у томе што су Немачка и Русија биле савезници до 1890. године – Немачка је једина земља која подржава Русију у њеним покушајима да контролише Босфор и Дардан



Rekla bih da su veći prijatelji bili sa Turcima, oni su sa njima planirali prugu Berlin Bagdad.

Rusi su podržavali Jeremen da to spreče, a Nemci Turke da to reše tako što će eliminisati Jermene .. za taj prljav posao unajmljeni su Kurdi i zato nikada državu neće imati (za razliku od hrvata koji su za isti posao nagrađen)
Mladoturci koji su taj plan sproveli svi su ubijeni u Nemačkoj
Inače po prvi put da su Turci direktno u svojoj Imperiji krenuli na istrebljenje naroda .. odmazde su postojale, kažnajvanja neposlušnih, preseljenja.. ali tako nešto brutalno nisu nikada radili

Podli ljudi da ne mogu biti podliji

Evo kod nas ... Mi podignemo ustanak protiv Osmanlija po nagovoru Austrije, oni naglo se povuku, potpišu mir i nas lepo Turci nogiraju sa Kosova i Metohije i dosele Alabance .. ajte vi kod zaštitnika u Ugarsku

A evo ko je prvi krenuo u otimačinu KiM, kontrolu Šiptara i naoružavanaja - Germani
 
Sad više niste neophodni, a nakon svega ovoga Rusija vas nikada više neće gledati kao prijateljsku državu. Gotovo je sa foliranjem, sad se bacite na gradnju skloništa za slučaj nuklearnog napada, jer ako dođe do te situacije, vi ćete biti prva meta :whistling:
Нисте ваљда заборавио да је од Софије до Београда нешто више од 300 км и да радиоактивни облак за 24 сата покрије територије у радијусу од 2-3 хиљаде км?
 
Нисте ваљда заборавио да је од Софије до Београда нешто више од 300 км и да радиоактивни облак за 24 сата покрије територије у радијусу од 2-3 хиљаде км?

Ima i ona varijanta sa taktičkim nuklearkama, a ko zna šta još može da bude smišljeno. Vi ćete prvi da saznate, samo teško da ćete biti u stanju da prenesete ta svoja saznanja bilo kome :lol:
 
Не знам да ли је аутор тему отворио на птф политика (?) па је модератор касније пребацио, у сваком случају на птф историја не би требао нагласити да је тема ауторска јер би се то требало подразумијевати. На жалост и на овом птф неки форумаши отварају тему копираним чланцима са разних портала, некад и опскурних и не потруде су у уводном посту написати реченицу "из своје главе", један неприхватљив однос према овом српском форуму.

Е сад, властодршцима сваке земље, колико год то била некад врбова држава, водиља требају бити добробит своје земље и народа. Ако је интерес и по њиму на добробит у том тренутку окретање једној или другој моћној сили, то је више него разумљиво. Исто тако, некад ваља гледати не само тренутну корист, него и у будућност, шта ће донијети наредне деценије и вијекови, шта ће се дешавати, колико ће одлуке донијети краткорочни економски просперитет, колико ће имати одраза дугорочно на морално, духовно, културно и демографско стање нације.

Бугарска је током XX вијека у два велика рата изабрала страну, страну силника, равнали су се према оном ко је имао по њима тада боље изгледе и јачи топуз. У тим катаклизмама, демографски су прошли боље од својих комшија Срба којима је опет усуд да изаберу страну добра против зла за што плате увијек страшну и крваву цијену. Је.бај га, да је лако бити Србином не би то нас запало. Нису биолошки ни близу пострадали попут Срба, издали су и стали против Русије која им је током XIX вијека толико доброг учинила, и без чијег доприноса питање је да ли би као држава и нација постојали.

Наравно и Русија је током XIX вијека била вођена својим интересима, гледала добро себи, процијенили су (по мени и погријешили) да су Бугари за њихове интересе боља опција од ових лудих и загуљених Срба који имају обичај пи.шати уз вјетар, Но било је ту и нешто више, како сам заљубљеник у руску историју, ту су се увијек испреплитали интерес и посвећеност "вишим циљевима", духовности, сродности блиским народима, ту би тешке одлуке (многи мало знају шта се све дешавало између 28.06 и 28.07.1914.године, и да је чак и 28.07.1914. била присутна реална опција да Русија избјегне сукоб и остави Србију саму на вјетрометини силника) некад биле доношене на штету Русије и у служби тих "виших циљева", шта'ш, словенска душа некад показује снажан отпор прагматичности.

Но вратимо се Бугарима, о њима је тема, не о Русима, гдје сам и пристрасан и могуће моја перцепција и није мјеродавна. Они су током ХХ вијека "заборавили" доброчинства Русије, заузели супротну страну, и задњих деценија, посебно током руске специјалне операције у Украјини, су заузели страну западних силника против Русије. Могуће из те "прагматичности", равнањем према оном ко изгледа јачи, профитирају, можда не. Лично мислим да могу профитирати само краткорочно, дугорочно кад тад дође вријеме за наплату. На неки начин.
 
Poslednja izmena:
Но вратимо се Бугарима, о њима је тема, не о Русима, гдје сам и пристрасан и могуће моја перцепција и није мјеродавна. Они су током ХХ вијека "заборавили" доброчинства Русије, заузели супротну страну, и задњих деценија, посебно током руске специјалне операције у Украјини, су заузели страну западних силника против Русије. Могуће из те "прагматичности", равнањем према оном ко изгледа јачи, профитирају, можда не. Лично мислим да могу профитирати само краткорочно, дугорочно кад тад дође вријеме за наплату. На неки начин.
Руска специјална операција нема везе са захвалношћу Бугара Русији. Преко 400 споменика и даље стоји, препуни цвећа сваког 3. марта. Највећи споменик Александру II није у Москви већ у Софији. И сами Руси то признају. Бољшевизам се немилосрдно обрачунао са царским наслеђем у Русији.
Срби не познају бугарски народ из последњих 100 година – нису живели у комунизму совјетских вредности, а и сада су два народа у различитим таборима.
Поређење руско-турског рата 1877. и специјалне војне операције 2022. је у најмању руку незамисливо и цинично.
 
Poslednja izmena:
Руска специјална операција нема везе са захвалношћу Бугара Русији. Преко 400 споменика и даље стоји, препуни цвећа сваког 3. марта. Највећи споменик Александру II није у Москви већ у Софији. И сами Руси то признају. Бољшевизам се немилосрдно обрачунао са царским наслеђем у Русији.
Срби не познају бугарски народ из последњих 100 година – нису живели у комунизму совјетских вредности, а и сада су два народа у различитим таборима.
Поређење руско-турског рата 1877. и специјалне војне операције 2022. је у најмању руку незамисливо и цинично.

Ima veze. Ono što nema veze sa vama je ruska operacija u Ukrajini. Ako se manemo priča o nekakvim ljudskim pravima, jadnim Ukrajincima, zlim Rusima i sličnih gluposti, dolazimo do toga da to nije vaš posao, ali ste ipak našli za shodno ne samo da dajete svoje mišljenje o tome, nego i da se mešate. Tako da, niste svesni koliko ćete da najebete u prilično bliskoj budućnosti, ali tako vam i treba kad gurate nos tamo gde vam nije mesto :kafa:
 
Ima veze. Ono što nema veze sa vama je ruska operacija u Ukrajini. Ako se manemo priča o nekakvim ljudskim pravima, jadnim Ukrajincima, zlim Rusima i sličnih gluposti, dolazimo do toga da to nije vaš posao, ali ste ipak našli za shodno ne samo da dajete svoje mišljenje o tome, nego i da se mešate. Tako da, niste svesni koliko ćete da najebete u prilično bliskoj budućnosti, ali tako vam i treba kad gurate nos tamo gde vam nije mesto :kafa:
Сада када ми се обраћаш – претпостављам да знаш да нисам бугарски држављанин и да не живим у Бугарској. Дакле, претпостављам да говориш о Чешкој. Да, Чешка је једна од најактивнијих земаља у санкцијама Русији. За овакав став постоје сасвим добри разлози, почев од 1968. године и Прашког пролећа па до терористичког чина дизања у ваздух чешких војних складишта у Моравској области 2014. године.
 
Сада када ми се обраћаш – претпостављам да знаш да нисам бугарски држављанин и да не живим у Бугарској. Дакле, претпостављам да говориш о Чешкој. Да, Чешка је једна од најактивнијих земаља у санкцијама Русији. За овакав став постоје сасвим добри разлози, почев од 1968. године и Прашког пролећа па до терористичког чина дизања у ваздух чешких војних складишта у Моравској области 2014. године.

Zapravo ti se ja uvek obraćam kao Bugarinu, potpuno zanemarujem tvoju češku stranu. Inače, ta strana je veoma iskompleksirana, nije mogla da zaboravi događaje od pre pola veka, i to plus ne tako gadne kakvi su mogli da budu. Tačno se vidi da Česi nisu tvrdi, odnosno da im je potrebno da ih neko drugi usmerava.
 
Zapravo ti se ja uvek obraćam kao Bugarinu, potpuno zanemarujem tvoju češku stranu. Inače, ta strana je veoma iskompleksirana, nije mogla da zaboravi događaje od pre pola veka, i to plus ne tako gadne kakvi su mogli da budu. Tačno se vidi da Česi nisu tvrdi, odnosno da im je potrebno da ih neko drugi usmerava.
Па, као што сам рекао јуче, Чешка је била део Светог Римског Царства 800 година и то ГЛАВНИ део у одређеном временском периоду. Зато није ни чудно што води проевропску политику. Штета што никада ниси био у Русији и једноставно не можеш да замислиш како Русија изгледа назадна и совјетска у поређењу са Чешком. Разлог за то је друштвено-политичко чиповање у Русији у последњих 20 година - ово је 20 година без напретка у науци, технологији и економији - ово је национална трагедија.
 
Poslednja izmena:
Па, као што сам рекао јуче, Чешка је била део Светог Римског Царства 800 година и то ГЛАВНИ део у одређеном временском периоду. Зато није ни чудно што води проевропску политику. Штета што никада ниси био у Русији и једноставно не можеш да замислиш како Русија изгледа назадна и совјетска у поређењу са Чешком.

Bio sam u Rusiji, a bio sam i u Češkoj. Njihova politika nije takva zato što se osećaju bliski sa EU, već zato što mrze Ruse, a to opet dolazi iz kompleksa. Generalno kao i sa skoro svakom zapadnoevropskom nacijom, verovatno kompleks niže vrednosti.
 
Bio sam u Rusiji, a bio sam i u Češkoj. Njihova politika nije takva zato što se osećaju bliski sa EU, već zato što mrze Ruse, a to opet dolazi iz kompleksa. Generalno kao i sa skoro svakom zapadnoevropskom nacijom, verovatno kompleks niže vrednosti.
До 24. фебруара, веруј ми, нико није мрзео Русе – ја то добро знам, пошто имам жену Рускињу и довољно руских познаника у Чешкој. Такође мораш разликовати мржњу и критику.
 
До 24. фебруара, веруј ми, нико није мрзео Русе – ја то добро знам, пошто имам жену Рускињу и довољно руских познаника у Чешкој. Такође мораш разликовати мржњу и критику.

Malopre si pričao da se Česi referišu na '68 godinu, a sad kako do skoro nisu mrzeli Ruse. Pa kad je onda bila '68? :lol:
 
Malopre si pričao da se Česi referišu na '68 godinu, a sad kako do skoro nisu mrzeli Ruse. Pa kad je onda bila '68? :lol:
68. година је један од разлога зашто Чешка има антисовјетски/антируски став у политичком аспекту. Данашња политичка администрација у Кремљу је добро прикривена совјетска репресивна машина. Нико не мрзи Русе у Чешкој, иначе не би било снажног руског културног и друштвеног присуства у Чешкој.
 
68. година је један од разлога зашто Чешка има антисовјетски/антируски став у политичком аспекту. Данашња политичка администрација у Кремљу је добро прикривена совјетска репресивна машина. Нико не мрзи Русе у Чешкој, иначе не би било снажног руског културног и друштвеног присуства у Чешкој.

Represivna mašina? Je li neko dirao Čehe ili bilo koga iz EU sve ove godine? Sa druge strane, imamo čitavu istoriju neprijateljskih poteza EU i SAD prema Rusiji, a bez ikakvog realnog razloga osim želje da se Rusija svede na meru koja njima odgovara. A kad Rusi krenu da objašnjavaju kako tako ne može, onda se uključi zapadna propagandna mašina. Mada, svi oni su se ozbiljno zajebali jer nisu shvatili kako Rusija nije za zajebanciju. I ne samo zajebali, nego preterali. A sad će svi da gledaju kako Rusija preteruje, i to neće biti lep prizor. Međutim, sami su to tražili. Ne mogu neki zečevi da se ***** pred medvedom :kafa:
 
Represivna mašina? Je li neko dirao Čehe ili bilo koga iz EU sve ove godine? Sa druge strane, imamo čitavu istoriju neprijateljskih poteza EU i SAD prema Rusiji, a bez ikakvog realnog razloga osim želje da se Rusija svede na meru koja njima odgovara. A kad Rusi krenu da objašnjavaju kako tako ne može, onda se uključi zapadna propagandna mašina. Mada, svi oni su se ozbiljno zajebali jer nisu shvatili kako Rusija nije za zajebanciju. I ne samo zajebali, nego preterali. A sad će svi da gledaju kako Rusija preteruje, i to neće biti lep prizor. Međutim, sami su to tražili. Ne mogu neki zečevi da se ***** pred medvedom :kafa:
Немајући никакве везе са Русијом, да ли знаш зашто подржаваш руску агресију у 21. веку? Ако си био у Русији, ја сам био тамо неколико десетина пута у последњих 10 година... занима ме шта је Русија урадила за Србију у последњих 100 година и како је ово "нешто" променило перспективу у Србији? Да ли је то само лидерска позиција Русије у анти-НАТО коалицији? Искрено, у руској спољној политици не видим ништа што би могло да ме натера да подржим газде Кремља...
 
Немајући никакве везе са Русијом, да ли знаш зашто подржаваш руску агресију у 21. веку? Ако си био у Русији, ја сам био тамо неколико десетина пута у последњих 10 година... занима ме шта је Русија урадила за Србију у последњих 100 година и како је ово "нешто" променило перспективу у Србији? Да ли је то само лидерска позиција Русије у анти-НАТО коалицији? Искрено, у руској спољној политици не видим ништа што би могло да ме натера да подржим газде Кремља...

Zato što ne mislim da je to agresija, već prilično srazmeran odgovor Rusije na sve što joj je zapad priredio u poslednjih par decenija. Ne podržavam ja Rusiju jer osećam neku preteranu bliskost sa njima, već kao što bih podržao bukvalno svakog za koga vidim da se bori protiv hijena. Što se tebe tiče, naravno da ne vidiš jer si se odavno svrstao na drugu stranu i sad nema nazad.
 

Back
Top