Vatikan ljut zbog izjave sveštenika o zemljotresu

:rotf:

Tipična priča naših ljudi sa ovih prostora , tipa "Jes da sam *****,ubica,pljačkaš,... , ali brate onaj tamo je veći od mene , tako da kad bude došao sud i kazna onaj tamo zaslužuje veću kaznu".:dash:

Uglavnom naši pravoslavci očekuju kad odu u pakao da će se peći na 180 stepeni , ali su sigurni da će katolici se peći na 250 stepeni , što će reći da će srpsko pravoslavno pečenje imati finu kožicu i sočno meso , dok ovo katoličko zaslužuje crnilo i garež , nevezano što su i jedni i drugi u paklu i da ih bog prži zbog grehova.:D

I začetnik teme i ti kao da lično poznajete boga i da vam je rekao da ćete baš vi biti manje kažnjeni od ovih drugih(KC) , ne čini li vas to još dodatno grešnijim jer se usuđujete takvo šta pomisliti?!

Ja samo citiram kako opisuje u Bibliji. Katolici i pravoslavci, tu nema nikakve razlike. Sam Bog kaže da ne gleda tako kako ljudi gledaju. Za Njega postoji samo onaj koji čini dobro i onaj koji čini zlo :super: Činjenica je da su crkve pune idola koje vjernici smatraju svetima, a popovi sveštenjici podupiru, a time se prekršava 2 zapovjed od 10. Pogrešna učenja šire :bye::manikir:
 
Ja te ne poznajem , ali znam šta ovde pišeš , pa zato dajem zaključak sa osnovnim hrišćanskim vrlinama :"A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?!" , i "Ne sudi da ti ne bi bilo suđeno" , koje ti nemaš tj.bar ih ne pokazuješ ama baš nimalo i imaš kompleks boga.

Njavažnija hrišćanska vrlina je Pokajanje , a ti je očito nemaš ni mrve jer da je imaš onda bi se prvi ti pokajao i ukazao na svoj greh i na greh svoje crkve , jer samo onda imaš pravo ukazivati na tuđi greh i da će one druge bog kažnjavati.
Опет да се поновим, ти стварно неразумеш ништа или нежелиш да разумеш... :)

Извади контекст, пример, где сам ја написао нешто против било кога овде на овој теми. :)

Немогу ја да се кајем за друге, ни за Ватикан, нити за дела Католика. :lol:

Ја се молим за спасење човечанства.

Ти очигледно незнаш шта је "духовно гледало".
 
Poslednja izmena:
Опет да се поновим, ти стварно неразумеш ништа или нежелиш да разумеш... :)

Извади контекст, пример, где сам ја написао нешто против било кога овде на овој теми. :)

Немогу ја да се кајем за друге, ни за Ватикан, нити за дела Католика. :lol:

Ја се молим за спасење човечанства.

Ovo je zadnji odgovor tebi jer očito ne razumeš i ne kontaš veru kojoj priipadaš.

Ti si taj koji je pokrenuo temu o grešnostti pape i katolika , a pošto si i sam vernik pravosllavne crkve koja propoveda pokajanje i da svaki vernik prvo kod sebe vidi greh a tek onda kod drugoga , onda bi bio red da si pokrenuo temu o svome grehu i o grehovima svoje crkve kojoj pripadaš , a tek onda ovu.
 
Ovo je zadnji odgovor tebi jer očito ne razumeš i ne kontaš veru kojoj priipadaš.

Ti si taj koji je pokrenuo temu o grešnostti pape i katolika , a pošto si i sam vernik pravosllavne crkve koja propoveda pokajanje i da svaki vernik prvo kod sebe vidi greh a tek onda kod drugoga , onda bi bio red da si pokrenuo temu o svome grehu i o grehovima svoje crkve kojoj pripadaš , a tek onda ovu.


Ало, Г-дине, некапираш шта је ДУХОВНО ОГЛЕДАЛО?

Духовна страна Католика, Ватикана, ИНИЦИРА слику и реакцију друге стране огледала!

Суштина целог поимања је ПРАВДА И ИСТИНА!
 
Poslednja izmena:
Када је Бог уређивао како ће да функционише овај свет поставио је неке законитости. Међу тим законитостима је закон узрока и последице. Узрок је у области духовног а последица у области материјалног. Наша осећања, наше мисли, наше одлуке итд припадају области духовног и оне су свет узрока. Ништа се на земљи не може десити а да нема свој узрок у духовном свету. Овај свештеник врло добро разуме како ради закон узрока и последица, као и шта су узроци свега. Он као верник који разуме Св. Писмо говори истину. Е сад што та истина нама не одговара и хоћемо да верујумо да то није тако, то је друга ствар. Бог не суди никоме, Сотона је тај који суди и који нас уједно навлачи да чинимо ствари због којих ћемо бити осуђени. Он је тај који се највише радује Закону и настоји да се он извршава.
Али ово показује да у врху католичке цркве нема разумних људи, и да не познају како је уређен свет. Интелектуалци ко интелектуалци, ша да се ради::pop:
 
Ало, Г-дине, некапираш шта је ДУХОВНО ОГЛЕДАЛО?

Духовна страна Католика, Ватикана, ИНИЦИРА слику и реакцију друге стране огледала!

Суштина целог поимања је ПРАВДА И ИСТИНА!
Да се надовежем:


БЕСЕДАо ревности за дом Божји
Ревност за дом твој изеде ме, и ружења
онијех који тебе руже падају на мене
(Пс. 68, 9).
Небеса су дом Божји. Црква Божја је дом Божји. Тела верујућих људи дом су Божји. Тамо где је Бог, тамо је дом Божји; а где је дом Божји, тамо је светиња. Обесвећују људи светињу Божју, и царствени пророк се срди, и гори од ревности. Све увреде на светињу Божју он прима на себе, и оне падају на њ као огањ, који га све више распаљује ревношћу. Обесвећују људи небеса, кад не верују и одричу оно што је сам Бог људима открио ради спасења њихова. Кад се људи противе истини, или кад изопачавају истину на начин јеретички, или кад својевољно суде по телесном разуму своме о Христу Господу, или кад сумњају у ангеле и светитеље и у Суд и у бесмртно царство Христово и у вечну казну непокајаних грешника, у свима тим и сличним случајевима људи разбојнички нападају на дом Божји и обесвећују светињу дома Божјег. Тада се диже ревност у срцу праведничком против богоборства и богохулства. Исто тако људи нападају на дом светиње Божје, када се недостојно односе према цркви Божјој, немарно према уредбама црквеним, лениво према заповестима црквеним, злобно према слугама црквеним. И тада се разгорева ревност за светињу дома Божјег у срцу праведном и побожном. Најзад, и понижавање тела људскога, предавање страстима, служење гресима, отмици, убиству, грубости, пијанству и другим опаким делима, све је то нападање на светињу дома Божјег, све је то богохулство и човекохулство. И опет се ревност ревнитеља светиње подиже и светли пред људима као небесни пламен. О браћо моја, угледајмо се на ревност Христову према светињи дома Божјег (Јов. 2, 17), и на ревност апостола и светих отаца цркве наше православне. Поревнујмо за спасење наше више него што ђаво ревнује даноноћно за пропаст нашу.
О Господе Исусе Христе, узоре ревности према светињи, дај нам једну искру ревности Твоје, да би ревнујући личили на Тебе и спасли се Тобом. Теби слава и хвала вавек. Амин.

http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/
 
Након овога:

http://www.krstarica.com/vesti/region/djukanovic-odgovorio-putinu/


Следило је ово:

Jak zemljotres u Crnoj Gori, osetio se i na jugu Hrvatske


Zemljotres magnitude 4,2 po Rihteru pogodio je danas posle podne Crnu Goru, pokazuju podaci Euromediteranskog seizmološkog centra (EMSC), a osetio se i na krajnjem jugu Hrvatske, prenosi Hina.

Zemljotres je zabeležen u 16 sati i 58 minuta, epicentar mu je bio 78 kilometara severozapadno od Podgorice i 53 kilometra severoistočno od Dubrovnika i to na dubini od deset kilometara.
Pre desetak dana seizmografi Seizmološke službe Republike Hrvatske zabeležili su jak potres s epicentrom kod Mostara u BiH. Magnituda potresa iznosila je tad 4,3 prema Rihteru.
I taj potres se osetio na širem dubrovačkom području....

http://www.krstarica.com/vesti/region/jak-zemljotres-u-crnoj-gori-osetio-se-i-na-jugu-hrvatske/


Ко чује нек' чује.
 
Ало, Г-дине, некапираш шта је ДУХОВНО ОГЛЕДАЛО?

Духовна страна Католика, Ватикана, ИНИЦИРА слику и реакцију друге стране огледала!

Суштина целог поимања је ПРАВДА И ИСТИНА!

Kakvo bre duhovno oigledalo?? , daj da vidimo tvoj odraz u ogledalu i šta ti i tvoje crkva i tvoji duhovnici radite i činite da bi imao pravo nekom drugom(katolciima) išta prigovarati.

Dakle , slobodno reci svoje grehove i grehove svoje crkve , jedino ako ne misliš da si bezgrešan i da si anđeo kao i tvoje vladike pa nemaš nijedan greh izneti ovde?!
A posle možeš govoroti o KC do mile volje , jer ako ne pokažeš svoje grehe i ako se ne pokaješ zbog svojih greha nemaš prava ikome išta reći i prigovoriti.
 
Kakvo bre duhovno oigledalo?? , daj da vidimo tvoj odraz u ogledalu i šta ti i tvoje crkva i tvoji duhovnici radite i činite da bi imao pravo nekom drugom(katolciima) išta prigovarati.

Dakle , slobodno reci svoje grehove i grehove svoje crkve , jedino ako ne misliš da si bezgrešan i da si anđeo kao i tvoje vladike pa nemaš nijedan greh izneti ovde?!
A posle možeš govoroti o KC do mile volje , jer ako ne pokažeš svoje grehe i ako se ne pokaješ zbog svojih greha nemaš prava ikome išta reći i prigovoriti.
Прочитај изнад Беседу...

http://forum.krstarica.com/showthre...emljotresu?p=33305431&viewfull=1#post33305431



Нисам ја написао о било чијим гресима, прочитај уводни пост, чије је то писаније. Вас Католика. :)

http://forum.krstarica.com/showthre...emljotresu?p=33286627&viewfull=1#post33286627
 
Ваше мишљење?
Sasvim je normalno da tolika organizacija u svojim redovima ima ekscentrike
koji u drasticnom sutuacijama mogu koristiti priliku da privuku paznju na - sebe!

A inace zakljucak Vatikana je odlicno smisljen i pravi zaista civilizovanu distancu od euforije primitivizma.

Jer da to jeste tako kao je shvatio ovaj svestenik postavljalo bi se pitanje: ko je kaznjena strana (u vecini slucajeva)?!
I zasto?
... Zbog strejt opredeljenja? :hahaha:
 
Izlio se Lab, poplavljeno Prilužje, meštani mole za pomoć


Obilna kiša koja je padala minulih dana, izazvala je izlivanje reke Lab iz korita i poplave u selu Prilužje kod Vučitrna na severu Kosova i Metohije....

http://www.krstarica.com/vesti/srbija/izlio-se-lab-poplavljeno-priluzje-mestani-mole-za-pomoc/


Да ли си сад задовољан Косматац?

Nisam zadovoljan uopšte , moraš jasno napisati da je za poplave kriva politika SPC i njen duhovni vođa sa sve vladikama kao što je pisanao o KC i papi da su krivi za zemotres , i tačno reći koji su to njihovi gresi zbog kojih bog šalje poplave na Srbiju.
 
Вас двоје изнад, неразликујете шта је Црква, Духовно, а шта је земаљска политика, (не)дела људска? :)



РАСУЂИВАЊЕ

Св. Иларион Мегленски водио је велику борбу против богумила. Једанпут се прваци богумилски скупе код Илариона и отпочну с њим препирку о вери. Богумили учаху, да је Бог створио духовни свет а ђаво материјални. На то им одговори Иларион, да у Св. Писму пише: Бог је цар од све земље (Пс. 46, 7), и још: Господња је земља и све што је на њој (Пс. 23, 1). Богумили тврђаху, да је Стари Завет од ђавола. На то им светитељ одговори: „кад би Стари Завет заиста происходио од ђавола, зар би Христос рекао: испитајте писанија.... и она свједоче за мене (Јов. 5, 39)? И зар би Он признао за највише заповести оне о љубави према Богу и ближњему, које су некад биле дате Мојсеју?” Богумили још тврђаху, да је тело Христово донесено с неба. На то им рече св. Иларион, да кад би тако било, онда тело Христово не би осећало ни глади, ни жеђи, ни умора, ни страдања, нити би подлежало смрти. Богумили тада изјавише негодовање своје према крсном знаку, који хришћани православни употребљавају. На то им одговори светитељ: „а шта ћете чинити, када се јави на небу знамење Сина Човечјег, Крст Његов, и када се заплачу сва племена земна, која нису веровала Крсту?” И још им рече: „како говорите, да је све зло од материје зле, а међутим нећете да се поклоните ономе Дрвету којим је освећен сав материјални свет?”


СОЗЕРЦАЊЕ
Да созерцавам чудесну силу апостолске речи (Дела Ап. 16), и то:
1. како Павле и Сила говораху скупљеним женама крај воде у Филиби:
2. како Господ отвори срце жене Лидије, те се крсти она и дом њен.


БЕСЕДАо позиву свих хришћана да буду свети
Светима који су у Ефесу (Еф. 1, 1).
Светима назива апостол хришћане у Ефесу. Не назива он светим једног или двојицу од њих или један део њих него све. Није ли то дивно чудо Божје, да људи не у пустињи него у граду, и то у једном идолском и поквареном граду, буду свети? И да буду свети људи жењени, који децу рађају, који тргују и послују! Такви су ваистину били први хришћани. Њихова преданост и верност и ревност у вери, као и светост и чистота живота, потпуно је оправдала назвање светима. Ако су у последња времена свети постали изузетак, у она прва времена несвети били су изузетак. Свети су били правило. У осталом не треба се чудити што апостол назива све крштене душе у Ефесу светим још и због тога, што он има један још узвишенији назив за све хришћане, на име синови, синови Божји (Гал. 4, 6). Право да се тако називамо дао нам је и сам Христос Господ, када нас је научио, да ословљавамо Бога: Оче наш!
О браћо моја, не говоримо ли ми Богу сваки дан: свјати Боже? Не називамо ли ангеле светим? Не називамо ли Мајку Божју светом? И пророке, и апостоле, и мученике, и праведнике? Не називамо ли небо светим, и царство небеско светим? Ко се, дакле, може уселити у царство свето осим светих? Ако имамо наду на спасење, имамо наду и на светост.
О Боже Свети, који у светињи живиш и међу светима почиваш, и свете к Себи призиваш и милујеш, помози и нама, да се осветимо, – у речима и у мислима и у делима. На славу Твоју и на спасење наше. Теби слава и хвала вавек. Амин.

http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/
 
Poslednja izmena:
Nisam zadovoljan uopšte , moraš jasno napisati da je za poplave kriva politika SPC i njen duhovni vođa sa sve vladikama kao što je pisanao o KC i papi da su krivi za zemotres , i tačno reći koji su to njihovi gresi zbog kojih bog šalje poplave na Srbiju.


Да ли је потребно да ја причам теби о теби, да би ти имао у виду своју прошлост, ниси свестан себе, свог постојања? :lol:
 
Вас двоје изнад, неразликујете шта је Црква, Духовно, а шта је земаљска политика, (не)дела људска? :)
Osim sto mi nismo dvoje, nego dvojica,

mi smo ovde ucesnici fruma, dakle ucesnici rasprava a ne citaoci citata!

P.S.

Ako si imao nesto da kazes, ... mozes tom prilikom koristiti neke citate,
ali, govoriti citatima je nesto drugo!
 
Poslednja izmena:
Osim sto mi nismo dvoje, nego dvojica,

mi smo ovde ucesnici fruma, dakle ucesnici rasprava a ne citaoci citata!

P.S.

Ako si imao nesto da kazes, ... mozes tom prilikom koristiti neke citate,
ali, govoriti citatima je nesto drugo!
Реши тај свој проблем, који имаш сам са собом, па онда можеш себе сматрати нормалним учесником дискусије на Форуму. :)
 
Можда је тај католички поп добро и рекао, јер још је Нострадамус предвидео разне катастрофе по Европи и свету (земљотереси, вулкани, поплаве, суше, олује, ...), као и то да ће полумесец бити над Паризом. Свима је предвидео хаос, само код нас, након што нас сравне из неба са земљом (бомбардовање 1999.) биће мир и Бог ће нас сачувати.
Можда Нострадамус није имао појма. Ово сам прочитала из књиге са његовим пророчанствима, издање 1991, тако да није могло бити накнадно написано.
 
Можда је тај католички поп добро и рекао, јер још је Нострадамус предвидео разне катастрофе по Европи и свету (земљотереси, вулкани, поплаве, суше, олује, ...), као и то да ће полумесец бити над Паризом. Свима је предвидео хаос, само код нас, након што нас сравне из неба са земљом (бомбардовање 1999.) биће мир и Бог ће нас сачувати.
Можда Нострадамус није имао појма. Ово сам прочитала из књиге са његовим пророчанствима, издање 1991, тако да није могло бити накнадно написано.
Alinor, hajde molim te vrati se na temu, ...
Vatikan ljut zbog izjave sveštenika o zemljotresu

Jedan italijanski sveštenik nazvao je nedavne zemljotrese u Italiji „božjom kaznom zbog stupanja u homoseksualne zajednice“, ...
 
Poslednja izmena:
Ja samo citiram kako opisuje u Bibliji. Katolici i pravoslavci, tu nema nikakve razlike. Sam Bog kaže da ne gleda tako kako ljudi gledaju. Za Njega postoji samo onaj koji čini dobro i onaj koji čini zlo :super: Činjenica je da su crkve pune idola koje vjernici smatraju svetima, a popovi sveštenjici podupiru, a time se prekršava 2 zapovjed od 10. Pogrešna učenja šire :bye::manikir:

Bog "gleda" nasa srca i trazi Milostinju od nas. A svestenstvo je licemerno, jer su sami sebima dodelili ulogu sudije. :)
 
Вас двоје изнад, неразликујете шта је Црква, Духовно, а шта је земаљска политика, (не)дела људска? :)
Veza i razlike se mogu sumirati u jednoj recenici. "Duhovno" je (namerno) neodredjeno definisan imaginaran koncept o kojem Crkva samo blebece dok istovremeno, od svog nastanka, radi ovo poslednje.
 
Poslednja izmena:
On vaskrsao,a šta bi vi? I vi da vaskrsnete? Pa niste vi bogovi! Msm,svašta si umišljate od straha
pred konačnim fajrontom...Nikako da se shvati da je smrt najprirodniji sastavni deo života i taj ciklus,
mada teško da liči na onaj od Bude opisan i drugih sklonim snevanjima o reinkarnaciji,nije nikako
neko "vaskrsavanje" već sposobnost svake "čestice" (hologramski zapis,najverovatnije u stvari:manikir:)
da "pamti"sva prethodna,ali i buduća stanja u tzv Hilbertovom prostoru...
Zemljotresi,s druge strane su "masivni" doživljaji ove planete i tek poznavaoci geologije znaju da mi živimo
na "santama" stenovitih ploča koje plutaju po magmi i koje se preklapaju,a uz to se kreću...
Sad ,te dinamićke sile (gigatoni pri trenju od nekoliko cantimetara :eek:),objasniti jednom zatucanom verniku i
objasniti da ni Bogu ne bi bilo baš moguće toliku silu zaustaviti (eksplozija desetak "car" H bombi od po 50 Mt na jednom mestu!)
kao što je van božanskih moći dejstvo blek houka u centru naše galaksije...

Ali,vrli Đovani je ne samo nekulturan već i nepraktićan...Pusti pope pedere nek se akaju,više ribaja za nas hetero!:hahaha:

Ono šta ja ,s moje teološke strane moram da primetim je da ljudi-budalčine od kocoša životima i dalje grade kuće kraj liričnih potoka koji
jednom u pedesetak godina obavezno bivaju epske bujice,a i gradove,čak megapolise grade na rasedima podvlačećih ploča Zemljine kore...
Za vernike,Hristijane i ovako i onako je Zemlja ravna ploča i ta dinamika litosfere je glupost naučna-Boža trese Zemlju-zato i ima one
ogromne ručke tatrane da ima zašta da lapi...:hahaha::mrgreen:

U Božijoj bašti najviše raste korova ..Bedni maloumni grešniče šta ćeš odgovoriti Bogu ,koji zna sva tvoja zločina dela...hteo ne hteo, telo nesteje Duša ostaje .Međutim put čovečiji nije u njegovoj vlasti, Božje da te teši i daje kad hoće, koliko hoće, kome hoće, kako hoće, i ne više..
 
U Božijoj bašti najviše raste korova ..Bedni maloumni grešniče šta ćeš odgovoriti Bogu ,koji zna sva tvoja zločina dela...hteo ne hteo, telo nesteje Duša ostaje .Međutim put čovečiji nije u njegovoj vlasti, Božje da te teši i daje kad hoće, koliko hoće, kome hoće, kako hoće, i ne više..

O Božice, za koju je Bog mala maca, jer sve znaš šta on zna i šta smera i šta je ikad mislio...Nemoj misliti da sam se
uplašio od tvojih silnih reči...
Vidi...Za mog Boga u kog agnostički verujem da je sam Univerzum koji i ne možemo uvideti celog,a kao organizam da je ,za
tvog Biblijskog Boga je kao slon spram dosadne muve...I o kakvoj onda bašti ti meni... I neću te prijaviti moderaciji za ono
"bedni maloumni grešniče" zbog kojeg se leti s foruma,jer si tek stigla i ,izgleda nisi pročitala Pravilnik Krstarice.Ne smeš se obračati lično,
naročito ne takvim rečima! Raspravljaš temu,a s učesnicima na čat temama smeš,ali i tamo pristojno!
Osim toga,ja iza svojih reči stojim snažnim naučnim argumentima i to na akademskom nivou i tako možemo koju hoćeš temu
raspravljati i ako tako možeš,nemam ništa protiv rasprave.Možemo da se šalimo,ali uz uvažavanje različitosti! Toliko.
 

Back
Top